World fitness federation   |   World body building federation

LT|EN|RU

Naujienos

PRIME MINISTERS SLOVAKIA

2020_asl_1m.jpg

2022-08-10

2022. PASAULIO KULTŪRIZMO ISTORIJA.

SLOVAKIJOS MINISTRO-PIRMININKO KREIPIMASIS Į PASAULINĖS FEDERACIJOS PREZIDENTĄ.
2009 metais Pasaulinė W.F.F. – W.B.B.F. (World Fitness Federation, World Body Building Federation) federacija Slovakijos Respublikos kurorte „Brusno Kupele“ surengė tarptautinį „Universe“ turnyrą. Istoriškai tai buvo pirmos tokio lygio varžybos Slovakijoje.

Įvertinęs ilgametį tarptautinį W.F.F. – W.B.B.F. federacijos darbą, pažymėdamas sėkmingas varžybas Brusno Kupele, Slovakijos Respublikos Ministras-pirmininkas ROBERTAS FICO (Robert Fico) per tam įgaliotą asmenį atsiuntė Pasaulinės W.F.F. – W.B.B.F. federacijos prezidentui Dr. EDEMUNDUI DAUBARUI (DSc. Edmundas Daubaras) sveikinimo ir padėkos raštą.

RENGINYJE DALYVAVO ANKSTESNIS SLOVAKIJOS MINISTRAS PIRMININKAS.

2009 metų tarptautiniame W.F.F. – W.B.B.F. „Mr. Universe“ turnyre dalyvavo ankstesnis Slovakijos Respublikos Ministras – pirmininkas VLADIMIRAS MEČIARAS (Vladimir Mečiar), kuris pasakė sveikinimo kalbą bei apdovanojo Pasaulinės W.F.F. – W.B.B.F. federacijos prezidentą Dr. EDEMUNDĄ DAUBARĄ Ministro – pirmininko garbės ženklu.

INFORMACIJA.

Detalesnė informacija tarptautiniame interneto puslapyje www.wff.lt, skaitykite forumą. Tai pat informaciją rasite tinklapio „Facebook“ puslapiuose: WFF-WBBF International, WFF-WBBF North America, WFF-WBBF South America, WFF-WBBF Asia, WFF-WBBF Europe, WFF-WBBF Africa, WFF-WBBF Asia Continental Federation, International Sport University (ISU, www.isuniversity.lt ), WFF-WBBF Pro Division, WPSF World Power Sports Federation.

1991 "MR. URAL"

1991_ural_EN_1m.jpg

2022-08-09

PASAULIO KULTŪRIZMO ISTORIJA.

1991 “Mr. Ural”.

KILIMŲ EPOPĖJA KULTŪRIZME.

Priešistorija.

Bėga metai ir spaudoje pasirodo įvairi informacija, kuri neatitinka tiesos. Žmonės, kurie nebuvo įvykių sūkuryje, nebuvo konkrečių įvykių dalyviai, dabar rašo knygas, straipsnius, ignoruodami faktus ir tiesioginių įvykių dalyvių nuomonę. Pav. prieš keletą metų išleistoje knygoje „Lietuvos kultūrizmo istorija“ nutylėta daug reikšmingų mūsų sportui faktų, nes Lietuvoje visados buvo trys centrai – Vilnius, Kaunas ir Klaipėda – kurie į tuos pačius įvykius žiūrėjo ir tebežiūri labai skirtingai. Reikia į tai atsižvelgti ir visus išklausyti, o ne platinti vienašališkas tiesas. Neseniai Rusijoje išleistoje knygoje apie praeityje garsų kultūristą bei ilgametį Rusijos nacionalinės I.F.B.B. (International Federation of Body Builders)  federacijos vadovą VLADIMIRĄ DUBININĄ (Vladimir Dubinin) iškraipyti įvykiai ir faktai, kurie iš esmės keistų visą knygoje pateiktą istoriją.

Štai ir dabar po trisdešimties metų internete pasirodė visuomenę klaidinanti informacija apie 1991 metais Rusijos Ufos mieste vykusį turnyrą „Mr. Ural“. Buvusio  Rusijos Baškirijos kultūristo OLEGO ANDREJEVO (Олег Андреев) paskelbta informacija remiasi piktu vieno T.S.R.S. kultūrizmo vadovo laišku, kurį šis parašė vien iš nuogirdų.

Toliau dirbdami ties didžiulės apimties projektu „Pasaulio kultūrizmo enciklopedija“ («World Bodybuilding Encyclopedia», «Энциклопедия мирового культуризма»), 2020 metais mes planuojame įvairiomis kalbomis išleisti unikalią istorinę knygą apie kultūrizmą T.S.R.S.. Knygoje bus daug autentiškų pasakojimų, istorinių dokumentų, nuotraukų, bus paskelbta daug  iki šiol nežinomų dokumentų.

“Mr.Ural” varžybos.

Vienų seniausių pasaulyje oficialiai pripažintų tradicinių kultūrizmo varžybų tarptautinio “Gintarinio prizo” (“Amber Prix International”, «Янтарный приз», 1968-2019) turnyro dalyvis rusas ALTAFAS GALEJEVAS (Altaf Galejev) Ufoje du kartus organizavo tarptautinius “Mr. Ural” turnyrus (1990, 1991 m.).  ALFAFO GALEJEVO surengtame 1991 metų turnyre dabartinis Pasaulinės W.F.F. – W.B.B.F. (World Fitness Federation, World Body Building Federation) federacijos prezidentas Dr. EDMUNDAS DAUBARAS (DSc. Edmundas Daubaras) su žmona buvo jo asmeniniais svečiais.

Varžybų teisėjai.

Nors Ufoje varžybose T.S.R.S. šalių delegacijų dalyvavo vokiečiai, amerikiečiai ir olandai, prie teisėjų stalelių buvo tik visiems įprasti T.S.R.S. teisėjai, per ilgus metus gerai pažinoję vienas kitą. Dar daugiau – minėti teisėjai buvo ir varžybose dalyvavusių sportininkų treneriai, tad jų asmeninis suinteresuotumas varžybų rezultatais buvo akivaizdus.  Dar daugiau – turėdamas galimybes ir visai neseniai tapęs Vilniaus sporto komplekso direktoriumi praeityje garsus kultūristas ARVYDAS MILVYDAS pinigais suviliojo eilę geriausių T.S.R.S. sportininkų, kuriuos ilgus metus treniravo ir varžyboms ruošė vienas geriausių pripažintų to meto T.S.R.S. trenerių VITALIJUS ASOVSKIS. Šiandien, kai sportas tapo komercija,  tokie sportininkų “parsidavimai” yra labai popularūs ir nieko nestebina, o 1991 metais T.S.R.S. tai buvo nepriimtinas moralės požiūriu poelgis. VITALIJAUS ASOVSKIO sportininkai susiviliojo pinigais ir nedvejodami paliko savo trenerį. Iki tol neturėjęs patirties ruošiant sportininkus varžyboms,  į tarptautinį renginį Ufoje ARVYDAS MILVYDAS  atvyko jau žinomų sportininkų trenerio ir varžybų teisėjo vaidmenyje.

Teisėjavimas.

Suvedus “Mr. Ural” varžybų rezultatus, buvo pradėta sportininkų apdovanojimo ceremonija. Nugalėtojams be įprastų apdovanojimų buvo įteikiami kilimai, kurie to meto T.S.R.S. šalyse buvo deficitinėmis prekėmis. Čia reikia pasiaiškinti, kaip gyveno to meto T.S.R.S. gyventojai, nes dabartiniai žmonės niekaip nesusivoks, kodėl 1991 metais Varžybose Ufoje kilo konfliktas. Kilimai, automobiliai, net automobilių padangos  ir kiti daiktai bei produktai T.S.R.S. buvo skirstomi per profesines sąjungas, kurios geriausiems savo srities darbuotojams duodavo “talonus” konkrečiai prekei įsigyti. Jei į varžybas Ufoje atvykusiems užsieniečiams kilimai nebuvo vertybė, tai T.S.R.S. atstovams priešingai. Nenuostabu, kad apdovanojimo metu salėje kilo sumaištis – Vokietijos, Olandijos ir JAV atstovai protestavo dėl tendencingo teisėjavimo ir reikalavo teisėjų rezultatus atšaukti. Susirinko tarptautinis konsiliumas – Vokietijos, JAV, Olandijos atstovai, varžybų organizatorius ir vyriausias teisėjas ALTAFAS GALEJEVAS ir vienintėlis iš “Mr. Ural” renginyje esančių anglų ir vokiečių kalbas įvaldęs varžybų svečias Dr. EDMUNDAS DAUBARAS. T.S.R.S. teisėjai savo žodį teisėjavime jau buvo pasakę teisėjaudami, tad susirinkime jie nedalyvavo.

Vokietijos komandai atstovavo pasaulio kultūrizmo autoritetas ilgametis nacionalinės rinktinės treneris, kuris į varžybas Ufoje tarp kitų sportininkų atvežė visai neseniai I.F.B.B. Europos čempionate sužybėjusį  sunkiasvorį atletą AURELĄ HILEBRANTĄ (Aurel Hillebrand). Būtent dėl šio kultūristo ir kilo sumaištis. Vokiečiai teigė, kad jie “į Ufą  atvyko, skirtingai nuo T.S.R.S. sportininkų, ne kilimo pasiimti, o dalyvauti sporto varžybose. Kam reikėjo kviesti užsienio sportininkus, tarp kurių pasaulyje pripažinti garsūs kultūristai, jei Ufoje vietoje varžybų vyksta tik tarpusavio pasidalinimas kilimais?” Užsienio šalių atstovai bei renginio organizatorius ALTAFAS GALEJEVAS susitarė ir  teisėjavimo rezultatus pakeitė tik vienoje kategorijoje. Tuomet vieningu sprendimu vokiečiui skirta pirma vieta, o T.S.R.S. sportininkas – lietuvis OLEGAS ŽURAS liko antru. Teko nugalėtojui grąžinti ir kilimus, kurių vokietis nenorėjo imti, nes jam tai nebuvo vertybė. Priminsime, kad gerokai vėliau, 2004 metais OLEGAS ŽURAS Maskvoje tapo absoliučiu  I.F.B.B. pasaulio čempionu. Beje, ir šis 2004 metų I.F.B.B. pasaulio čempionatas buvo pilnas intrigų. Su istorine medžiaga, dokumentais įvairiomis kalbomis galima susipažinti tarptautiniame puslapyje www.wff.lt pagrindinio puslapio straipsniuose bei forumo temose.

Kilimų skandalas tęsiasi.

Po varžybų į namus sugrįžę Lietuvos sportininkai pergyveno netekę kilimų ir pasiskundė T.S.R.S. kultūrizmo federacijos generaliniam sekretoriui, Lietuvos kultūrizmo federacijos vadovui ROMANUI KALINAUSKUI. Šis, išklausęs tik vienos pusės atstovus ir net nebandęs sužinoti kitą nuomonę, vien iš nuogirdų parašė T.S.R.S. federacijos prezidentui VLADIMIRUI DUBININUI oficialų pasipiktinimo laišką. Minėto laiško pagrindu buvo sušauktas T.S.R.S.  kultūrizmo federacijos aktyvo posėdis, kuris Ufos varžybų organizatoriui ALTAFUI GALEJEVUI paskirė nuobaudas, po kurių šis paliko I.F.B.B. federaciją ir pradėjo bendradarbiauti su kita tarptautine sporto organizacija.

INFORMACIJA.

Detalesnė informacija globaliame tarptautiniame interneto puslapyje www.wff.lt, skaitykite forumą. Tai pat informaciją rasite tinklapio „Facebook“ puslapiuose: W.F.F. – W.B.B.F. International, W.F.F. – W.B.B.F. North America, W.F.F. – W.B.B.F. South America, W.F.F. – W.B.B.F. Asia, W.F.F. – W.B.B.F. Europe, W.F.F. – W.B.B.F. Africa, W.F.F. – W.B.B.F. Asia Continental Federation, International Sport University (I.S.U., www.isuniversity.lt), W.F.F. – W.B.B.F. Pro Division, W.P.S.F. World Power Sports Federation.

55-th "AMBER PRIX INTERNATIONAL"

2022_111m.jpg

2022-08-08

WORLD‘S BEST AMATEUR & PRO ATHLETES REPRESENTING ALL CONTINENTS.

WE DO THE SAME WORK AS OTHER FEDERATIONS, BUT OUR WAYS AND GOALS ARE DIFERENT.

W.F.F. – W.B.B.F. INTERNATIONAL SERIA MEGA EVENTS:

55-th „AMBER PRIX INTERNATIONAL“

33-d WORLD AM & PRO CHAMPIONSHIP

24-th WORLD „FIT-KID“ CHAMPIONSHIP

24-th WORLD DISABLED CHAMPIONSHIP

48-th LITHUANIA CUP OPEN

2022 INTERNATIONAL CONGRESS.

(August 27, 2022, Klaipeda, Lithuania).

OFFICIAL VISIT TO PARLIAMENT REPUBLIC LITHUANIA.

VISIT TO ROYAL PALACE LITHUANIA AND VILNIUS CATHEDRAL.

(August 29, 2022, Vilnius, Lithuania).

INFORMATION.
More detailed information on the Global International Site www.wff.lt, see forum topics. Also information available on the Facebook pages: W.F.F. – W.B.B.F. International, W.F.F. – W.B.B.F. North America, W.F.F. – W.B.B.F. South America, W.F.F. – W.B.B.F. Asia, W.F.F. – W.B.B.F. Europe, W.F.F. – W.B.B.F. Africa, W.F.F. – W.B.B.F. Asia Continental Federation, International Sport University (I.S.U., www.isuniversity.lt), W.F.F. – W.B.B.F. Pro Division, W.P.S.F. World Power Sports Federation.

33-d WORLD CHAMPIONSHIP

2022_pc_1m.jpg

2021-12-30

WORLD‘S BEST AMATEUR & PRO ATHLETES REPRESENTING ALL CONTINENTS.

WE DO THE SAME WORK AS OTHER FEDERATIONS, BUT OUR WAYS AND GOALS ARE DIFERENT.

W.F.F. – W.B.B.F. INTERNATIONAL SERIA MEGA EVENTS:

55-th „AMBER PRIX INTERNATIONAL“

33-d WORLD AM & PRO CHAMPIONSHIP

24-th WORLD „FIT-KID“ CHAMPIONSHIP

24-th WORLD DISABLED CHAMPIONSHIP

48-th LITHUANIA CUP OPEN

2021 INTERNATIONAL CONGRESS.

(August 27, 2022, Klaipeda, Lithuania).

OFFICIAL VISIT TO PARLIAMENT REPUBLIC LITHUANIA.

VISIT TO ROYAL PALACE LITHUANIA AND VILNIUS CATHEDRAL.

(August 29, 2022, Vilnius, Lithuania).

INFORMATION.
More detailed information on the Global International Site www.wff.lt, see forum topics. Also information available on the Facebook pages: W.F.F. – W.B.B.F. International, W.F.F. – W.B.B.F. North America, W.F.F. – W.B.B.F. South America, W.F.F. – W.B.B.F. Asia, W.F.F. – W.B.B.F. Europe, W.F.F. – W.B.B.F. Africa, W.F.F. – W.B.B.F. Asia Continental Federation, International Sport University (I.S.U., www.isuniversity.lt), W.F.F. – W.B.B.F. Pro Division, W.P.S.F. World Power Sports Federation.

Nauji straipsniai

23-d "UNIVERSE".

2022_AU_AU_1m.jpg

World Fitness Federation – W.F.F.-International

World Bodybuilding Federation – W.B.B.F. International.

23-d „UNIVERSE“

7-th „BRICS“

August 6, 2022, Ludhiana, Punjab, India.

OVER ALL CHAMPIONS

23-d „UNIVERSE“

Bodybuilding Men – DMITRIJ ANTONOV (Russia)

Bodybuilding Women – MARIJA SIVKOVA (Russia)

7-th „BRICS“

All Categories Men – SERGEJ KOTUNOV (Russia)

7-th “Mr. India“ Championship

Over All Winner All Categories Men – GOPAL NAJDU (Delhi)

Bodybuilding 55 Kgs. – MOHAMMED HAMZA (Delhi)

Bodybuilding 65 Kgs. - GOPAL NAJDU (Delhi)

Over All Winner All Categories Fitness Model – HARJEET SINGH (Ludhiana)

Over All Winner Disabled Categories – RAM TINKU (Delhi).

International Judges

ANDREJ BASOV (Russia)

DSc. EDMUNDAS DAUBARAS (Lithuania)

Professor LALIT KUMAR SONI (India).

INFORMATION.
More detailed information on the Global International Site www.wff.lt, see forum topics. Also information available on the Facebook pages: W.F.F. – W.B.B.F. International, W.F.F. – W.B.B.F. North America, W.F.F. – W.B.B.F. South America, W.F.F. – W.B.B.F. Asia, W.F.F. – W.B.B.F. Europe, W.F.F. – W.B.B.F. Africa, W.F.F. – W.B.B.F. Asia Continental Federation, International Sport University (I.S.U., www.isuniversity.lt), W.F.F. – W.B.B.F. Pro Division, W.P.S.F. World Power Sports Federation.

OVER ALL "UNIVERSE" CHAMPIONS.

2022_au_2m.jpg

World Fitness Federation (W.F.F. - International)

World Bodybuilding Federation (W.B.B.F. - International)

International Amateur "UNIVERSE" Contest

Men Bodybuilding Over All Winners

(2000 - 2021)

Year, Name, Country.

2021 ROMAN POLSHIN Estonia

2020 MICHAIL MALEK Russia

2019 NIKOLAJ VOROBJOV Russia

2018 RABHA GOLAP India

2017 FREDDY GASTON VAN PUENBROECK Belgium

2016 MAROSZ KANAS Slovakia

2015 ANDREJ RUMIANCEV Estonia

2014 ANDRZEJ RAK Poland

2013 ANDRZEJ BRZEZINSKI Poland

2012 ALEXANDER NEVSKY Russia

2011 ALEXANDER NEVSKY Russia

2010 ALEXANDER NEVSKY Russia

2009 ALEKSANDR VLADIMIROV Lithuania

2008 DAYO AUDI UK

2007 ROMAN DUBOVICKIJ Russia

2006 ANTONIO OSTA Uruguay

2005 ALEKSANDR BALDIN Russia

2004 KONSTANTIN ZACHAROV Russia

2003 JURIJ KARSETJAN Latvia

2002 FRANCO CARLOTTO Switzerland

2001 MINDAUGAS KVASYS Lithuania

2000 MASSIMO MONACO Italy

 

Women Bodybuilding Over All Winners

(2000 - 2021)

Year, Name, Country.

2021 HANNA SKYTTA Finland

2020 OLESIA KONDRATOVA Vietnam

2019 ALISA KLIMOVA Russia

2018 NERINA BROGGIA Argentina

2017 WILLEKE MARLES HOORNAERT Belgium

2016 YAMILA VANESSA TOLEDO Argentina

2015 JULIA GLAZYCEVA Russia

2014 VALENTINA KOZLOVSKAJA Belarus

2013 DALVANIZA AQUINO Brazil

2012 YAMILA VANESSA TOLEDO Argentina

2011 FERNANDA YOUGLAR Argentina

2010 TRACEY LEE GOTTSCHALK South Africa

2009 IRINA VALETTE FEDORUK France

2008 FERNANDEZ ALEXANDRA XIMENA AGUIAR Uruguay

2007 IRINA RIABOVA Russia

2006 ROSALIA DUTRA DE CAMPOS Argentina

2005 RACHEL KAUPPILA Finland

2004 MARINA BURINSKAJA Latvia

2003 RIPERT MARIE-PIERRE DOMINIQUE France

2002 IRINA ZINCENKO Russia

2001 SVETLANA PUGACHEVA Russia

2000 MARINA BURINSKAJA Latvia

 

W.F.F. - W.B.B.F. Secretary International Edita Sendriene

 

INFORMATION.
More detailed information on the Global International Site www.wff.lt, see forum topics. Also information available on the Facebook pages: W.F.F. – W.B.B.F. International, W.F.F. – W.B.B.F. North America, W.F.F. – W.B.B.F. South America, W.F.F. – W.B.B.F. Asia, W.F.F. – W.B.B.F. Europe, W.F.F. – W.B.B.F. Africa, W.F.F. – W.B.B.F. Asia Continental Federation, International Sport University (I.S.U., www.isuniversity.lt), W.F.F. – W.B.B.F. Pro Division, W.P.S.F. World Power Sports Federation.