World fitness federation   |   World body building federation

LT|EN|RU

SPORTO ASMENYBĖS

INNAR MARDO

INNAR_27m.jpg

PASAULIO KULTŪRIZMO ISTORIJA.

NEŠVARUS KULTŪRIZMAS ESTIJOJE.

PASAULIO KULTŪRIZMO ENCIKLOPEDIJA.

Pasaulinė kultūrizmo federacija W.F.F. – W.B.B.F. (World Fitness Federation, World Body Building Federation) šiandien vienija 138 šalis – nares, kurios atstovauja visus kontinentus. Pasaulinė W.F.F. – W.B.B.F. federacija kasmet įvairiose šalyse organizuoja apie 60 tarptautinių mėgėjų ir profesionalų renginių ir juridine oficialaus sporto prasme yra neabejotina kultūrizmo lyderė pasaulyje.

Sutapo, kad vainikuojanti savo penkis dešimtmečius trunkančią sportinę veiklą, Pasaulinė W.F.F. – W.B.B.F. federacija prieš dvylika metų ėmėsi neturinčio precedento  globalaus tarptautinio kultūrizmo projekto:  kruopščiai dirbama ruošiant publikacijai didžiulės apimties išsamų istorinį sporto leidinį  “Pasaulinio kultūrizmo enciklopedija” („World Bodybuilding Encyclopedia“, «Энциклопедия всемирного культуризма»).

Rengiant publikacijai pirmą „Pasaulinės kultūrizmo enciklopedijos“ tomą, kuris apims laikotarpį nuo senosios antikos iki 1973 metų, pamažu kaupiama medžiaga vėlesniems trims enciklopedijos tomams.

NEŠVARUS KULTŪRIZMAS ESTIJOJE.

Kalbėdami apie kultūrizmą Estijoje pirmoje eilėje visada minime INARĄ MARDO (1946-2002 m.; Innar Mardo, Иннар Мардо). Kelias dienas trukome detaliai susipažinti su tris dešimtmečius trukusia Pasaulinės W.F.F. – W.B.B.F. federacijos prezidento Dr. EDMUNDO DAUBARO (DSc. Edmundas Daubaras, Др. Эдмундас Даубарас) korespondencija su Estijos kultūrizmo siela INARU MARDO. Beje, savo laiku INARAS MARDO perdavė Dr. EDMUNDUI DAUBARUI su Estijos tradiciniu tarptautiniu kultūrizmo turnyru „Georgo Tenno Memorialas“ („Georg Tenno Memorial“, «Мемориал Георга Тенно»).  ) susijusius archyvinius dokumentus.

NORĖTI – DAR NEREIŠKIA GALĖTI.

Dešimtyse išsamių laiškų vėl atsiskleidė daug nutylėtų faktų bei istorijų. Stebina INARO MARDO dvasinė stiprybė, kai jį, skatinami pavydo, daug kartų išdavė jo auklėtiniai kultūristai, kai su juo daug kartų niekšiškai apsiėjo kolegos sporto organizatoriai.  Susimąstykite, o ką šie žmonės savo gyvenime pasiekė be INARO MARDO pagalbos? Priminsime, kad keletą metų INARO MARDO mokiniai sportininkai OLEVAS ANUSAS (Olev Annus) ir INDREKAS OTSUSAS (Indrek Otsus) buvo geriausiais kultūristai ne tik T.S.R.S., bet ir visose socialistinėse šalyse. Būtent abu minėti kultūristai ne kartą laimėjo svarbiausias T.S.R.S. tarptautines varžybas – „Gintarinio prizo“ („Amber Prix International“, „Янтарный приз», vyksta iki šiol, 1968-2020 m.) ir „Georgo Tenno Memorialo“ turnyrus (vyko 1971-1989 m.). Vedami INNARO MARDO abu minėti kultūristai taip pat laimėjo eilę tarptautinių turnyrų, kurie vyko socialistinėse šalyse. 

Intrigų bei tarpusavio rietenų dėka kartą INARAS MARDO turėjo palikti vadovavimą Estijos nacionalinei federacijai. Prie to daug prisidėjo lietuviai, kurie norėjo susilpninti INARO MARDO veiklos dėka sparčiai iškilusį Estijos kultūrizmo lygį. Lietuviams vadovavo ROMANAS KALINAUSKAS ir keli jo padėjėjai iš Kauno miesto. Ypač didelis INARO MARDO puolimas buvo po jubiliejinio dešimto tarptautinio turnyro „Georgo Tenno Memorialas“.

Paėmę valdžią federacijoje, intrigantai bei šmeižikai taip nieko ir nepasiekė. Netgi iki šių dienų iki INARO MARDO darbų apimčių bei lygio jiems labai toli... Ne tas lygmuo.

Gaila, kad gyvenimo pabaigoje INARUI MARDO nepakako jėgų pasiekti ir atstatyti sugriautų buvusių Estijos kultūrizmo aukštumų. Jam nebepavyko grįžti į laiką, kai Estijos vardas garbingai skambėjo mūsų sporto veikloje. Praėjus dešimtmečiams aiškiai matome, kad „auksiniai“ Estijos kultūrizmo metai tiesiogiai susiję su jo, INARO MARDO, vardu.

Pasaulio kultūrizmo enciklopedijoje nuosekliai aptardami kasmetinius įvykius, paminėsime aukščiau minėtų  „didvyrių“ darbus ir darbelius, lėmusius Estijos kultūrizmo smukimą ir visa tai smulkiai aprašysime antrame enciklopedijos tome.

INFORMACIJA.

Detalesnė informacija globaliame tarptautiniame interneto puslapyje www.wff.lt, skaitykite forumą. Tai pat informaciją rasite tinklapio „Facebook“ puslapiuose: W.F.F. – W.B.B.F. International, W.F.F. – W.B.B.F. North America, W.F.F. – W.B.B.F. South America, W.F.F. – W.B.B.F. Asia, W.F.F. – W.B.B.F. Europe, W.F.F. – W.B.B.F. Africa, W.F.F. – W.B.B.F. Asia Continental Federation, International Sport University (I.S.U., www.isuniversity.lt), W.F.F. – W.B.B.F. Pro Division, W.P.S.F. World Power Sports Federation.

R.I.P. MIKE MITCHELL

mitchell_2m.jpg

IŠĖJO MAIKLAS MIČELAS.

MAIKLAS MIČELAS (1955 – 2021, Mike Mitchell, Škotija) buvo Pasaulinės W.F.F. – W.B.B.F. federacijos profesionalu, „Mr. World“ ir „Mr. Universe“ varžybų čempionu.

2005 metais Italijoje MAIKLAS MIČELAS buvo apdovanotas tarptautine „Džono Grimeko“ premija („International John Grimek Award“).

2006 metais oficialaus priėmimo Lietuvos Respublikos Seime metu MAIKLAS MIČELAS buvo apdovanotas tarptautiniu Pasaulinės W.F.F. – W.B.B.F. federacijos „Garbės Sidabro Medaliu („International W.F.F. – W.B.B.F. Honour Silver Medal“).

2021 metų liepos 24 dieną, Turkijoje poilsiaujant su šeima savo jachtoje, sutrikus širdies darbui, MAIKLAS MIČELAS netikėtai mirė. Amen.

ROMANAS KALINAUSKAS

1991__kalinauskas_LT_1m.jpg

PASAULIO KULTŪRIZMO ISTORIJA.

ROMANAS KALINAUSKAS. ŠALIS TURI PAŽINOTI SAVO DIDVYRIUS.

PASAULIO KULTŪRIZMO ENCIKLOPEDIJA.

Pasaulinė kultūrizmo federacija W.F.F. – W.B.B.F. (World Fitness Federation, World Body Building Federation) šiandien vienija 138 šalis – nares, kurios atstovauja visus kontinentus. Pasaulinė W.F.F. – W.B.B.F. federacija kasmet įvairiose šalyse organizuoja apie 60 tarptautinių mėgėjų ir profesionalų renginių ir juridine oficialaus sporto prasme yra neabejotina kultūrizmo lyderė pasaulyje.

Sutapo, kad vainikuojanti savo penkis dešimtmečius trunkančią sportinę veiklą, Pasaulinė W.F.F. – W.B.B.F. federacija prieš dvylika metų ėmėsi neturinčio precedento  globalaus tarptautinio kultūrizmo projekto:  kruopščiai dirbama ruošiant publikacijai didžiulės apimties išsamų istorinį sporto leidinį  “Pasaulinio kultūrizmo enciklopedija” („World Bodybuilding Encyclopedia“, «Энциклопедия всемирного культуризма»).

Rengiant publikacijai pirmą „Pasaulinės kultūrizmo enciklopedijos“ tomą, kuris apims laikotarpį nuo senosios antikos iki 1973 metų, pamažu kaupiama medžiaga vėlesniems trims enciklopedijos tomams. Knygose bus paviešinta šimtai sporto asmenų sportinių biografijų, tarp kurių yra ir Lietuvos atstovų. Vienas jų – ROMANAS KALINAUSKAS (1941-1998 m.).

ROMANAS KALINAUSKAS – NEIGIAMAS KULTŪRIZMO HEROJUS.

ROMANAS KALINAUSKAS į organizacinę sporto areną atėjo 1973 metais. Tuomet jis organizavo Lietuvos kultūrizmo federacijoje perversmą, viename Kauno miesto sporto klubų vykusiame visuotiniame federacijos narių susirinkime intrigomis nuo vadovavimo nacionalinei federacijai  pašalinęs vieną Lietuvos kultūrizmo pradininkų JUOZĄ JUSEVIČIŲ.

1979 METAIS SUŽLUGDYTAS MAČAS „T.S.R.S. – ČEKOSLOVAKIJA“.

1979 metais kultūrizmo draudimo laikotarpiu ROMANAS KALINAUSKAS sužlugdė pirmą geriausių T.S.R.S. sportininkų išvyką į Čekoslovakiją. Tai turėjo būti pirma T.S.R.S. kultūristų išvyka į užsienio varžybas. Išvyką organizavo Dr. EDMUNDAS DAUBARAS (DSc. Edmundas Daubaras). Po pirmo susitikimo su Dr. EDMUNDU DAUBARU Čekoslovakijos kultūrizmo vadovai parašė laišką į Maskvą vienam iš penkių buvusio 1968 metais Lietuvoje įkurto T.S.R.S. kultūrizmo federacijos prezidiumo narių GENADIJUI BALDINUI (Геннадий Балдин). Kaip žinia, T.S.R.S. kultūrizmo federacija veikė iki 1973 metų, kai socialistiniame pasaulyje buvo uždraustas kultūrizmas. Nors ir netiesiogiai, savo laiške GENADIJUI BALDINUI čekoslovakai  klausinėjo apie Dr. EDMUNDO DAUBARO įgaliojimus. Kaip žinia, minėtas komitetas 1973 metais prasidėjus kultūrizmo persekiojimui T.S.R.S, savo veiklą nutraukė.  GENADIJUS BALDINAS atsakė, kad situacija su kultūrizmu T.S.R.S. sudėtinga, vyksta kultūristų persekiojimas, jis pats nuo veiklos nusišalino Jis teigė, kad  Baltijos šalyse yra keli sporto organizatoriai, kurie nepabūgo persekiojimo ir veiklos nenutraukė, tad bendradarbiavimas su jais pilnai galimas (laiškai, kuriuos mums neseniai perdavė vienas iš penkių aukščiau minėto T.S.R.S. kultūrizmo federacijos prezidiumo narių VALERIJUS KOREŠKOVAS (Валерий Корешков), dabar yra saugomi Pasaulinės W.F.F. – W.B.B.F. federacijos archyvuose). 

Pagal Dr. EDMUNDO DAUBARO susitarimą su Čekoslovakijos kultūrizmo federacijos vadovais VOJTECHU FIALA, FRANTIŠEKU BULVA, IVANU MACHU (Vojtech Fiala, Frantishek Bulva, Ivan Mach) Čekoslovakijoje 1979 metais turėjo vykti oficialios varžybos „T.S.R.S. – Čekoslovakija“. Tokio precedento T.S.R.S. dar nebuvo. Priminsime, kad, skirtingai iš visų kitų socialistinio pasaulio šalių, nuo 1975 metų Čekoslovakijos kultūristai dalyvavo I.F.B.B. (International Federation of Body Builders) pasaulio ir Europos čempionatuose ir jau buvo pripažinti savotiškais lyderiais. Kaip žinia, išvykti iš T.S.R.S. į bet kurią kitą šalį buvo reikalingos vizos. Varžybų  „T.S.R.S. – Čekoslovakija“ organizavimui buvo atliktas didelis darbas. Dr. EDMUNDAS DAUBARAS  1975 ir 1977 metais lankėsi Čekoslovakijoje, kur susitiko ir tarėsi su daugeliu Čekoslovakijos kultūrizmo vadovų bei vedančių trenerių ir sportininkų. Visą parengiamąjį laikotarpį vyko intensyvus susirašinėjimas (dokumentai saugomi Pasaulinės W.F.F. – W.B.B.F. federacijos archyvuose). Pagaliau 1979 metais čekoslovakai atsiuntė Dr. EDMUNDUI DAUBARUI oficialius vardinius T.S.R.S. delegacijos kvietimus, kurie taip ir liko nepanaudoti.

ROMANO KALINAUSKO intrigų priežastis ta, kad iniciatyva bei jau atliktas oficialių varžybų organizavimo darbas su čekoslovakais buvo ne jo, o Dr. EDMUNDO DAUBARO, kai tuo tarpu  jis pats niekuo neprisidėjo prie šio projekto. Nenuostabu, kad ROMANAS KALINAUSKAS nebuvo įtrauktas į T.S.R.S. delegacijos, vyksiančios į Čekoslovakiją, sąrašą. Tai ir lėmė jo veiksmus žlugdant susitikimą Čekoslovakijoje.

Dr. EDMUNDAS DAUBARAS palaikė ryšius su įvairių šalių kultūrizmo vadovais. 1978 metais Dr. EDMUNDUI DAUBARU lankantis Varšuvos (Lenkijos Respublika) „Herkuleso“ sporto klube, lenkai pakvietė T.S.R.S. sportininkus į tarptautinį turnyrą ir po kurio laiko atsiuntė Dr. EDMUNDUI DAUBARUI oficialų kvietimą. Žlugus varžybų  „T.S.R.S. – Čekoslovakija“ projektui ir esant konfliktui su ROMANU KALINAUSKU, Dr. EDMUNDAS DAUBARAS perdavė Estijos kultūrizmo lyderiui INARUI MARDO (Innar Mardo) kvietimą į varžybas Lenkijoje. Estai kvietimu puikiai pasinaudojo. INARAS MARDO „išvežė“ į Varšuvą tuo metu  geriausią T.S.R.S. sportininką estą  OLEVĄ ANUSĄ (Olev Annus), kuris tapo absoliučiu tarptautinio turnyro nugalėtoju.

1981. POLITINIAIS SUMETIMAIS „ORGANIZUOTAS“ ESTO PRALAIMĖJIMAS.

1981 metais Klaipėdoje vykusių svarbiausių tradicinių T.S.R.S. kultūrizmo varžybų  tarptautinio „Gintarinio prizo“ („Amber Prix International“, „Янтарный приз») turnyro metu to meto T.S.R.S. kultūrizmo organizacijos generalinis sekretorius ROMANAS KALINAUSKAS „organizavo“ T.S.R.S. kultūrizmo lyderio esto OLEVO ANUSO pralaimėjimą. Politizuota T.S.R.S. valdžia žinojo, kad OLEVAS ANUSAS ruošiasi emigruoti į Suomiją, kas buvo smerktina. Kaip geriausiais T.S.R.S. kultūristas gali taip pasielgti? Per ROMANĄ KALINAUSKĄ Klaipėdoje vykusiame „Gintarinio prizo“ turnyre buvo organizuotas  esto „pralaimėjimas“. Prieš varžybas surinkęs varžybų teisėjus, ROMANAS KALINAUSKAS juos instruktavo, kaip atlikti „teisingą“ teisėjavimą. Po organizuoto pralaimėjimo OLEVAS ANUSAS dar ilgai triukšmavo ir į užsienio spaudą rašė protestus, tačiau tai jau nieko nebepakeitė.

1981. PINKLĖS GUSEVUI IR BUČINSKUI.

Dėl vidinių konfliktų Lietuvos kultūrizmo federacijoje su ROMANU KALINAUSKU, po pergalės tarptautiniame 1981 metų „Gintarinio prizo“ turnyre, klaipėdietis JURIJUS GUSEVAS (Юрий Гусев) kartu su savo treneriu ruošėsi dalyvauti Estijoje vykusiame tarptautiniame „Georgo Tenno Memorialas“ („Georg Tenno Memorial“, „Мемориал Георга Тенно») turnyre. ROMANAS KALINAUSKAS ėmėsi veiksmų, reikalaudamas estų organizatorių neleisti JURIJUI GUSEVUI minėtose varžybose dalyvauti. Dr. EDMUNDO DAUBARO pastangomis Estijos kultūrizmo vadovas INARAS MARDO ROMANO KALINAUSKO nepaklausė ir leido sportininkui dalyvauti.

Vėliau ta pati istorija atsikartojo su kitu tarptautinio „Gintarinio prizo“ turnyro čempionu šiauliečiu ROLANDU BUČINSKU. Vėl Dr. EDMUNDO DAUBARO pastangomis Estijos kultūrizmo vadovas INARAS MARDO nepaklausė ROMANO KALINAUSKO reikalavimo uždrausti sportininkui dalyvauti varžybose ir ROLANDAS BUČINSKAS dalyvavo.

 Beje, tiek JURIJUS GUSEVAS, tiek ROLANDAS BUČINSKAS tuomet Estijoje jaunimo pogrupyje tapo absoliučiais nugalėtojais.

1988 METAIS SUŽLUGDYTAS DALYVAVIMAS PASAULIO ČEMPIONATE AUSTRALIJOJE.

1988 metais istorija su ROMANO KALINAUSKO intrigomis vėl pasikartojo. 1987 metais buvo įkurta T.S.R.S. kultūrizmo federacija, kuri Olimpinio čempiono sunkiaatlečio JURIJAUS VLASOVO (Юрий Власов) pastangomis buvo oficialiai pripažinta T.S.R.S. Sporto ministerijos (Goskomsport; Госкомспорт С.С.С.Р.).

1988 metais Leningrade (Rusija) vykusios pirmos „T.S.R.S. kultūrizmo taurės“ pirmenybių nugalėtojai buvo įtraukti į rinktinę, kuri dalyvavo minėtų metų I.F.B.B. pasaulio čempionate Australijoje. Tarp pirmos „T.S.R.S. kultūrizmo taurės“ nugalėtojų buvo lietuviai absoliutus  čempionas klaipėdietis VIKTORAS JUCYS ir kategorijos nugalėtojas kaunietis SAULIUS MISEVIČIUS. Į T.S.R.S. delegacijos, kuri vyko į pasaulio čempionatą Australijoje, sudėtį vėl nebuvo įtrauktas ROMANAS KALINAUSKAS. Dėl šios priežasties ROMANAS KALINAUSKAS sužlugdė VIKTORO JUCIO bei SAULIAUS MISEVIČIAUS dalyvavimą pasaulio čempionate. Jei nevyksta jis, tai į Australiją nevažiuos nė vienas Lietuvos kultūristas. Sportininkai, pusę metų intensyviai treniravęsi ir ruošęsi varžyboms, atvykę į Maskvos aerouostą, negavo pasų, kuriais rūpinosi ROMANAS KALINAUSKAS.

ANT KELIŲ KLŪPI T.S.R.S. KULTŪRIZMO FEDERACIJOS GENERALINIS SEKRETORIUS.

1989 metais Leningrade (dabar Sankt Peterburgas) Dr. EDMUNDO DAUBARO iš aknksto suplanuoto susitikimo su I.F.B.B. federacijos prezidentu BENU WEIDERIU išvakarėse viešbutyje susirinko pasitarti Dr. EDMUNDAS DAUBARAS, T.S.R.S. kultūrizmo federacijos generalinis sekretorius ROMANAS KALINAUSKAS, kauniečiai ALEKSANDRAS NOVIKOVAS, ROMUTIS KAIRAITIS (abu turėjo pareigas T.S.R.S. kultūrizmo federacijoje), kultūrizmo organizatorius ir dabar garsus fotomenininkas panevėžietis ALGIMANTAS ALEKSANDRAVIČIUS bei geriausias to meto T.S.R.S. kultūristas VIKTORAS JUCYS. Sužinojęs, kad Dr. EDMUNDAS DAUBARAS eis susitikti su I.F.B.B. federacijos prezidentu amerikiečiu  BENU VEIDERIU (Ben Weider), ROMANAS KALINAUSKAS pareiškė norą eiti kartu. Priminsime, kad ROMANAS KALINAUSKAS užsienio kalbų nemokėjo ir, geriausiu atveju, galėjo susitikimuose su užsienio sporto atstovais tik jiems paspausti ranką ir kartu nusifotografuoti, ką eilę metų ir darė. 1988 metais susitinkant su BENU VEIDERIU  Dr. EDMUNDAS DAUBARAS atsisakė jo kompanijos, nes dėl ROMANO KALINAUSKO elgesio nenorėjo naujų problemų. Tą vakarą viešbutyje susirinkusiems Dr. EDMUNDAS DAUBARAS priminė apie tai, kaip ROMANAS KALINAUSKAS padarė daug negerų dalykų mūsų sportui ir juos išvardino. Tai buvo per ROMANO KALINAUSKO veiksmais sužlugdytas Dr. EDMUNDO DAUBARO 1979 metais organizuotas oficialus susitikimas - varžybos tarp T.S.R.S. ir Čekoslovakijos rinktinių (dokumentai saugomi W.F.F. – W.B.B.F. federacijos archyvuose), 1988 metais sužlugdytas eilės geriausių T.S.R.S. sportininkų - lietuvių dalyvavimas Pasaulio čempionate Australijoje. Prisimintas ir aukščiau minėtas ROMANO KALINAUSKO draudimas JURIJUI GUSEVUI ir ROLANDUI BUČINSKUI dalyvauti “Georgo Tenno Memoriale” Taline bei visa eilę kitų ROMANO KALINAUSKO “negerų darbelių”... Visa tai išklausęs, ROMANAS KALINAUSKAS  pripažino savo kaltę ir apsiverkė, prie visų susirinkusių atsiklaupė ant kelių, prašydamas už savo veiksmus atleidimo.

1990. DR. EDMUNDO DAUBARO IR ARŪNO PETRAIČIO PASTANGOMIS LIETUVOS  VARDU T.S.R.S. GOSKOMSPORTUI PATEIKTAS PAREIŠKIMAS.

Neseniai peržiūrėjome filmuotą medžiagą iš 1989 metais vykusio T.S.R.S. kultūrizmo federacijos posėdžio, kuriame dalyvavo ir T.S.R.S. Sporto ministerijos atstovai. Minimus įvykius antrame „Pasaulio kultūrizmo enciklopedijos“ tome aprašysime detaliai. Tačiau, norisi priminti tas “kovas” už Lietuvos Respublikos Nepriklausomybę, kurias tuomet, kas ir kaip sugebėjo, vykdė dauguma Lietuvos gyventojų. Minėtame T.S.R.S. kultūrizmo federacijos posėdyje tik Dr. EDMUNDO DAUBARO ir šiauliečio ARŪNO PETRAIČIO pastangomis pavyko priversti bijojusį netekti pareigų T.S.R.S. kultūrizmo federacijoje ROMANĄ KALINAUSKĄ išsakyti bendrą Lietuvos kultūristų nuostatą į dalyvavimą pasaulio ir Europos čempionatuose atskirai nuo T.S.R.S. rinktinės. Tuomet tribūnoje su T.S.R.S. oponentais teko “pakovoti” ir Dr. EDMUNDUI DAUBARUI bei ARŪNUI PETRAIČIUI. ROMO KALINAUSKO elgesys nestebina, nes net po Nepriklausomybės paskelbimo jis įsigudrino įstoti į naujai Lietuvoje  sukurtą komunistų partiją…   

CESLAV TAMULEVICH

TAMULEVIC_EN_2m.jpg

SUSIPAŽINKITE SU PASAULIO KULTŪRIZMO ISTORIJA.

PASAULINIO KULTŪRIZMO HEROJAI. ČESLAVAS TAMULEVIČIUS.

Negalima kalbėti apie socialistinių šalių kultūrizmą, apie kultūrizmą T.S.R.S., neminint ČESLAVO TAMULEVIČIAUS (Чеслав Тамулевич). Beveik du dešimtmečius jo asmeninės veiklos įtaka kultūrizmui buvo neginčijama.

Mūsų tautietis vilnietis ČESLAVAS TAMULEVIČIUS – vienas kultūrizmo pradininkų socialistinėse šalyse. Talentingas treneris, savo laiku ruošdamas sportininkus varžyboms, daug eksperimentavo savimi – tai, ką siūlydavo sportininkams, išbandydavo pats. Jis pats dalyvavo beveik visose pirmosiose T.S.R.S. kultūrizmo varžybose. 1965-1995 metais garsioji „Vilniaus kultūrizmo mokykla“ „ diktavo madas“ visiems T.S.R.S. kultūristams. „Vilniaus kultūrizmo mokyklos“ steigėjas ir vadovas ČESLAVAS TAMULEVIČIUS treniravo ir paruošė varžyboms daug garsių įvairių šalių kultūristų. Daugelis minėtų sportininkų dalyvavo istoriniame tarptautiniame „Gintarinio prizo“ turnyre (1968-2020 m., „Amber Prix International“, „Янтарный приз»), buvusiose kultūrizmo sporto draudimo ir persekiojimo metais vienintelėmis reguliariai vykstančiomis tarptautinėmis varžybomis T.S.R.S..  1974 metais „Vilniaus kultūrizmo mokyklos“ komanda istoriniame visasąjunginiame „Georgo Tenno Memoriale“ („Georg Tenno Memorial“, «Мемориал Георга Тенно») Taline (Estija) užėmė visas pirmas vietas. Varžybas organizavo „Estijos kultūrizmo siela“ INNARAS MARDO (Иннар Мардо). Tuomet tik OLEVUI ANUSUI (Olev Annus) savo ūgio kategorijoje pavyko nugalėti Rusijos atstovą VLADIMIRĄ DUBININĄ (Владимир Дубинин). Tuomet absoliučiu nugalėtoju tapo ČESLAVO TAMULEVIČIAUS auklėtinis PRANAS MURAUSKAS (Пранас Мураускас). Neabejotina, kad be ČESLAVO TAMULEVIČIAUS darbų T.S.R.S. kultūrizmas dar ilgai būtų klaidžiojęs ir ieškojęs savojo kelio.

TARPTAUTINIS APDOVANOJIMAS PASIEKĖ SAVO HEROJŲ.

2020 metų rugsėjo 28 dieną už visuomeninę veiklą ČESLAVAS TAMULEVIČIUS  L.R.S. rūmuose kartu su kitais T.S.R.S. kultūrizmo pradininkais buvo iškilmingai pagerbtas Pasaulinės W.F.F. – W.B.B.F. (World Fitness federation, World Body Building Federation) federacijos Garbės Sidabro Medaliu. Medalis ČESLAVUI TAMULEVIČIUI  buvo įteiktas federacijos delegacijai nuvykus į vieną nuošalų Lietuvos rajoną, kuriame šiuo metu jis gydosi ir gyvena.

INFORMACIJA.

Detalesnė informacija globaliame tarptautiniame interneto puslapyje www.wff.lt, skaitykite forumą. Tai pat informaciją rasite tinklapio „Facebook“ puslapiuose: W.F.F. – W.B.B.F. International, W.F.F. – W.B.B.F. North America, W.F.F. – W.B.B.F. South America, W.F.F. – W.B.B.F. Asia, W.F.F. – W.B.B.F. Europe, W.F.F. – W.B.B.F. Africa, W.F.F. – W.B.B.F. Asia Continental Federation, International Sport University (I.S.U., www.isuniversity.lt), W.F.F. – W.B.B.F. Pro Division, W.P.S.F. World Power Sports Federation.

BRONĖ DUBAR

2020_brone_EN_1m.jpg

BRONĖ DUBAR (Broné “Brownie” Dubar, Daubaraitė, 1906-1986 m.) su tėvais ir keturiais broliais iš Lietuvos į JAV emigravo 1912 metais. Kilusi iš išsilavinusios ir atletiškos šeimos, BRONĖ DUBAR visuomet skyrė didelį dėmesį proto ir kūno lavinimui. Be aistros sportui,  per gyvenimą ją lydėjo du mėgstami užsiėmimai – knygų skaitymas ir šachmatai. Visi jos broliai buvo atletais, mėgėjiškai ir profesionaliai užsiiminėdami ir dalyvaudami bokso, ledo rutulio ir beisbolo varžybose.  Mokydamasi aukštojoje mokykloje, BRONĖ DUBAR užsiiminėjo plaukimu ir nardymu. Nuolat besitreniruojant rezultatai pasiekė tikį lygį, kad  ji sugalvojo pratimų programą ir pradėjo viešus pasirodymus. Nors sporto specialistai šiandien ją laiko pasaulio fitneso sporto pradininke moterų tarpe, tačiau tuo metu dar nebuvo nei fitneso sporto, nei fitneso varžybų. Išvis moterų sportas į Olimpines žaidynes buvo įtrauktas tik 1920 metais. Todėl tarp praėjusio šimtmečio 1920 –tųjų 1930- tųjų metų BRONĖS DUBAR atliekami vieši gimnastiniai ir akrobatiniai pasirodymai žiūrovams nebuvo laikomi sportu. Propaguodama sveikatingumą ir sportą, BRONĖ DUBAR su savo pasirodymais apkeliavo visą Ameriką nuo Niu Jorko iki Sietlo, nuo Ohajo iki Kalifornijos. Tą patį darė ir to meto stipruoliai jėgos sporto atstovai – vyrai. Amerikoje tai buvo LUISAS SYRAS (Louis Cyr, 1863-1912 m.)  bei ČARLZAS ATLASAS (Charles Atlas, Angelo Siciliano, 1893-1972 m.). BRONĖS DUBAR demonstruojamos programos buvo originalios. Kartą, vieno pasirodymo metu, kad žiūrovai geriau matytų, ji programą atliko antro aukšto balkone. Visiems netikėtai, ji, lyg sklandydama, nušoko per susirinkusių žiūrovų galvas iš balkono į šalia apačioje esantį baseiną. Šiandien daugelis įvairiausių to meto JAV laikraščių reportažų liudija apie BRONĖS DUBAR sportinius pasirodymus. Šalia atletės pasirodymų, spauda dažnai pabrėždavo originalius madingus drabužius, kuriuos dėvėjo BRONĖ DUBAR. Laikraščiai rašė, kad nuotraukose ji atrodo lyg žvelgtų iš „Vogue“ („Vogue Magazine“) žurnalo viršelio.  Prasidėjus antram pasauliniam karui BRONĖ DUBAR pasirodymus publikai nutraukė ir jau niekad prie jų nebesugrįžo. BRONĖ DUBAR buvo gerokai aplenkusi savo laikmetį. Jos pamokanti gyvenimo istorija įtakojo daugelį jaunų merginų užsiimti sportu. Būtent jos dėka abiejose Atlanto vandenyno pusėse kelios DUBAR šeimos kartos įsitraukė į sportą, kuriame yra iki šiolei.

GEORG TENNO

tenno_1m.jpg

VIENOJE KAMEROJE SU NOBELIO PREMIJOS LAUREATU SOLŽENICYNU.

GEORGIJUS TENNO - SSSR LAIKŲ ESTIJOS DIDVYRIS.

SOCIALISTINIO PASAULIO KULTŪRIZMO ISTORIJA.

Praėjusio šimtmečio šešiasdešimtaisiais metais vienu iš pagrindinių kultūrizmo propaguotoju SSSR buvo sunkiaatletis estas GEORGIJUS TENNO (Георгий Тэнно). Buvęs karo laivyno karininkas, antrojo pasaulinio karo dalyvis GEORGIJUS TENNO 1948 metais buvo melagingai apkaltintas šnipinėjimu, areštuotas ir nuteistas. Kelėti jam teko aštuonerius metus, beje, vienoje kameroje su ALEKSANDRU SOLŽENICYNU (Aleksandr Solzhenitsyn, Александр Солженицын). Minėtu laikotarpiu GEORIJUS TENNO penkis kartus bandė pabėgti, bet kaskart nesėkmingai. ALEKSANDRO SOLŽENICYNO romane „Gulago Archipelagas“ („Arkhipelag Gulag“, «Архипелаг ГУЛАГ») yra skyrelis „Įsitikinęs bėglys“ («Убежденный беглец»), skirtas GEORGIJUI TENNO. Apie GEORGIJŲ TENNO ALEKSANDRAS SOLŽENICYNAS rašė: „Jis buvo stipriausias iš mūsų, narsiausias ir labai ryžtingas“. 1970 metais už indėlį į pasaulio literatūrą Nobelio komitetas paskyrė ALEKSANDRUI SOLŽENICYNUI Nobelio premiją.

Baigiantis penktajam dešimtmečiui GEORGIJUS TENNO išėjo į laisvę ir pradėjo dirbti SSSR fizinio lavinimo mokslinių tyrimų institute (ВНИИФК, Всесоюзный научно исследовательский институт физической культуры).

1968 metais GEORGIJUS TENNO išleido knygą „Atletizmas“ («Атлетизм»), kuri greitai tapo populiariu leidiniu. Čia buvo visa reikalinga treniruotėms informacija: treniruočių metodika, atsistatymas po fizinio krūvio, mityba. Savo apimtimi SSSR tai buvo unikali informacija. Nors GEORGIJUS TENNO apie savo darbų šaltinius nekalbėjo, tačiau buvo akivaizdu, kad rašydamas knygą jis naudojosi jam pagal darbą prieinamais metodiniais užsienio leidiniais. Praėjęs Gulago kelius, GEORGIJUS TENNO žinojo iš kur pučia vėjai. Jis buvo atsargus, todėl jo knygoje ne kartą pabrėžta, kad „kultūrizmas ne tam, kad kraipytis prieš veidrodį. Šis užsiėmimas skirtas tvirtiems raumenims, kurie tarnaus tėvynei“.

Prasidedant kultūrizmo draudimui persekiojimui SSSR, 1970 metais GEORGIJUS TENNO žuvo autoavarijoje. Ar tai buvo atsitiktinė žūtis – sunku spręsti.

GEORGIJUI TENNO atminti nuo 1971 metų Estijoje imta organizuoti tarptautinį turnyrą „Georgo Tenno Memorialas“ („Georg Tenno Memorial“, «Мемориал Георга Тенно»). Iki 1989 metų buvo surengta keturiolika memorialų, kurie kartu su tarptautiniu „Gintarinio prizo“ („Amber Prix International“, «Янтарный приз», 1968-2019) turnyru ilgus metus buvo vienintelėmis reguliariomis kultūrizmo varžybomis SSSR ir visame socialistiniame pasaulyje.

Pastaba: „Georgo Tenno memorialų“ dokumentai, surinkti Estijos WFF-WBBF federacijos prezidento INARO MARDO, saugomi Pasaulinės WFF-WBBF federacijos archyvuose.

VALERIJUS KOREŠKOVAS

2019_valera_1m.jpg

80-METIS VALERIJUS KOREŠKOVAS SIEKIA OLIMPINIŲ AUKŠTUMŲ.

„GYVENIMAS PRASIDEDA PO 70-TIES METŲ“.

LIETUVOS KULTŪRIZMO MOHIKANAS SIEJA VISĄ  GYVENIMĄ SU SPORTU.

Žinomas žurnalistas, rašytojas, poetas, pripažintas meninės fotografijos specialistas, „visų laikų kultūristas“  vilnietis VALERIJUS KOREŠKOVAS (Valerij Koreskov) per visą savo gyvenimą tampriai susijęs su sportu.

TARPTAUTINĖS DŽONO GRIMEKO PREMIJOS LAUREATAS.

Būdamas 70-ties metų VALERIJUS KOREŠKOVAS pirmą kartą savo gyvenime dalyvavo veteranų Olimpinėse žaidynėse bei Europos veteranų čempionate. Tuomet jis Italijoje buvo apdovanotas prestižine tarptautine „Džono Grimeko“ („International John Grimek Award“) premija. 2005 metais šia premija už tarptautinę visuomeninę veiklą apdovanotas ir Pasaulinės WFF-WBBF (World Fitness Federation, World Body Building Federation) federacijos prezidentas Dr. EDMUNDAS DAUBARAS (DSc. Edmundas Daubaras).

LEGENDINĖS VILNIAUS „VIKTORIJOS“ AUKLĖTINIS.

Beveik prieš penkiasdešimt metų Pasaulinės WFF-WBBF federacijos prezidentas Dr. EDMUNDAS DAUBARAS su VALERIJUM KOREŠKOVU susipažino legendiniame Vilniaus „Viktorijos“ kultūrizmo klube („Victoria“ Gym). VALERIJUS daug metų sistemingai lankė treniruotes, pasiekė įspūdingų rezultatų, bet varžybose nedalyvavo. Tuomet „Viktorijos“ sporto klubui vadovavo genialūs praeities treneriai VITALIJUS ASOVSKIS ir ČESLOVAS TAMULEVIČIUS (Ceslav Tamulevic and Vitalij Asovskij) , kurie išaugino visą eilę unikalių aukšto tarptautinio lygmens istorinio „Gintarinio prizo“ („Amber Prix International“) turnyro čempionų.

Garsiajame „Viktorijos“ sporto klube lankė treniruotes  daug žinomų žmonių, tarp kurių ir buvęs Lietuvos Respublikos premjeras GEDIMINAS KIRKILAS (Prime Minister Republic Lithuania GEDIMINAS KIRKILAS), valstybės kontrolės komiteto vadovas RIŠARDAS KRINICKIS (Head Lithuania State Control Department RISARDAS KRINICKIS) ir rašytojas JUOZAS ERLICKAS.  Kaip žinia, po ilgamečio kultūrizmo draudimo ir persekiojimo, SSSR Sporto Ministerija (Goskomsport SSSR) pripažino tarptautinį „Gintarinio prizo“ turnyrą esant SSSR kultūrizmo čempionatu ir jo nugalėtojams ėmėsi suteikinėti aukštus „SSSR sporto meistro“ vardus. Vėliau, tarptautinio lygmens specialistams analizuojant ir vertinat socializmo laikų kultūrizmo sporto raidą buvo prieita išvados, kad „Gintarinis prizas“ buvo neoficialiu socialistinių šalių pasaulio čempionatu. „Gintarinis prizas“ nei savo visuomenine bei politine svarba, nei organizavimo ir jame dalyvavusių sportininkų lygiu nenusileido „Vakaruose“ vykusiam pasaulio čempionatui, o kai kuriais parametrais net lenkė jį.

2011 metais WFF-WBBF federacijos delegacijos oficialiame priėmime Vatikane jo vadovai pripažino mūsų veiklą SSSR politinio režimo atžvilgiu disidentine ir Pasaulinės WFF-WBBF federacijos prezidentą Dr. EDMUNDĄ DAUBARĄ apdovanojo Popiežiaus garbės medaliu (Medaglia Ufficiale di Pontificato di Sua Santita Benedetto XVI, su istorine medžiaga bei dokumentais galima susipažinti tarptautiniame puslapyje www.wff.lt bei jo forumo temose).

SIEKS PASAULIO ČEMPIONATO MEDALIO.

Neseniai VALERIJUS KOREŠKOVAS bendravo su Pasaulinės WFF-WBBF federacijos vadovais. Greitai švęsiantis savo aštuoniasdešimtmetį, VALERIJUS KOREŠKOVAS pareiškė sieksiantis artimiausio pasaulio čempionato titulų.

INFORMACIJA.

Detalesnė informacija tarptautiniame interneto puslapyje www.wff.lt, skaitykite forumą. Tai pat informaciją rasite tinklapio „Facebook“ puslapiuose: WFF-WBBF International, WFF-WBBF North America, WFF-WBBF South America, WFF-WBBF Asia, WFF-WBBF Europe, WFF-WBBF Africa, WFF-WBBF Asia Continental Federation, WFF-WBBF Pro Division,  International Sport University (ISU, www.isuniversity.lt), WPSF World Power Sports Federation.

LALIT KUMAR SONI

2019_lalit_1m.jpg

2019. SUSIPAŽINKITE SU DABARTIES AKTYVIAIS PASAULIO KULTŪRIZMO LYDERIAIS.

STRAIPSNIS PARENGTAS PRISTATYTI ASMENĮ TARPTAUTINEI AKADEMINEI BENDRUOMENEI.

LALITAS SONIS.

LALIT KUMAR SONI.

Lalit Kumar Soni was born in India Punjab state Ludhiana city in 1980. Lalit Soni studied commerce (2002) and physical education (2005) at the Punjab University.

Started with the position of the Vice President National WFF-WBBF federation India (since 2010) and the President National WFF-WBBF federation India (since 2015) and Vice President WFF-WBBF Asia (since 2016) today Lalit Soni is at the position of the Vice President World Fitness Federation, World Body Building Federation (since 2017).

Historically no profit seeking organization of the WFF-WBBF International works from 1968. Today the federation unites members of 134 countries that represent all continents. The federation is the only one in the world to work for official sport of bodybuilding and fitness. Seeking the popularization of sport during this period of time WFF-WBBF communicated with a number of the National Olympic Committees and National Sport Ministries. For the work done it was accepted at the Parliaments and Governments of a number of countries and received recognition of the Roman Pope during the official meeting at the Headquarters of the State Vatican (2011). In 2017 the WFF-WBBF International work was televised on the Global television CNN.

Every year WFF-WBBF organizes over 60 International events in various countries, among them competitions for fit-kids from six year’s age and disabled athletes. In the latest years Lalit Soni is the organizer of a number traditional contests in Asia region.

Lalit Soni is the Director of the teaching programmes at the I.S.U. International Sports University (since 2015). To spread qualified knowledge for many students of sport the university was registered in the European Union by the initiative of the WFF-WBBF International. Today it is associated member of the UNESCO at the UN (since 2017).

Running a number of commercial companies Lalit Soni is a successful businessman. Based in Ludhiana the companies of Lalit Soni are busy in various fields of business, among them in metal products, textile, food, supplements, fitness gyms, modelling business  and some other.

Lalit Soni is the President of the “Regina Welfare Cancer Association International” (since 2018). The association is busy to give psychological treatment for the persons with cancer illness and the family members of those persons.

INFORMACIJA.

Detalesnė informacija tarptautiniame interneto puslapyje www.wff.lt, skaitykite forumą. Tai pat informaciją rasite tinklapio „Facebook“ puslapiuose: WFF-WBBF International, WFF-WBBF North America, WFF-WBBF South America, WFF-WBBF Asia, WFF-WBBF Europe, WFF-WBBF Africa, WFF-WBBF Asia Continental Federation, WFF-WBBF Pro Division,  International Sport University (ISU, www.isuniversity.lt), WPSF World Power Sports Federation.

JERŽIS JUREKAS GOTOVSKIS

2018_jurek_2m.jpg

50 METŲ PASAULINEI WFF-WBBF FEDERACIJAI.

TARNYSTĖ ŽMONEMS.

Už ilgametę tarnystę žmonėms Pasaulinės WFF-WBBF federacijos VIP Asmenybė JERŽIS JUREKAS GOTOVSKIS (Jerzy Jurek Gotowski)  apdovanotas aukščiausiu Lenkijos Respublikos  Šv. Stanislavo Ordinu (Order Świętego Stanisława, įsteigtas 1765 m.).

INFORMACIJA.

Detalesnė informacija tarptautiniame interneto puslapyje www.wff.lt, skaitykite forumą. Tai pat informaciją rasite tinklapio „Facebook“ puslapiuose: WFF-WBBF International, WFF-WBBF North America, WFF-WBBF South America, WFF-WBBF Asia, WFF-WBBF Europe, WFF-WBBF Africa, WFF-WBBF Asia Continental Federation, WFF-WBBF Pro Division, International Sport University (ISU, www.isuniversity.lt), WPSF World Power Sports Federation.

EDITA SENDRIENE

2018_edita_1m.jpg

2018. NEPAMIRŠKIME PASAULIO LEGENDINIŲ KULTŪRISTŲ. SUSIPAŽINKIME SU PASAULIO KULTŪRIZMO ISTORIJA.

ISTORINEI LIETUVĖS PERGALEI – 20 METŲ!

2017 metais tarptautinė sporto bendruomenė šventė istorinį 50- tą seniausių pasaulio tradicinių kultūrizmo varžybų – taurptatinio “Gintarinio prizo” turnyro (“Amber Prix International”, “Янтарный приз», 1968-2017) – jubiliejų.

 

GLOBALUS PROJEKTAS - DABARTINIO KULTŪRIZMO ENCIKLOPEDIJA.

 Sutapo, kad vainikuojanti savo penkis dešimtmečius trunkančią sportinę veiklą, Pasaulinė WFF-WBBF (World Fitness Federation, World Body Building Federation) federacija ėmėsi globalaus tarptautinio kultūrizmo projekto: dirbama ruošiant publikacijai didžiulės apimties išsamų istorinį sporto leidinį “Pasaulinė kultūrizmo enciklopedija” („World  Bodybuilding Encyclopedia“).

 

ISTORINEI LIETUVĖS PERGALEI – 20 METŲ!

Dalyvavusi per 20-yje įvairaus lygio varžybų, 1997 metais stebint milijonams „Eurosport“ televizijos žiūrovų, Vokietijos Eseno mieste vykusiame Pasaulio mėgėjų čempionate klaipėdietė EDITA SENDRIENĖ  tapo absoliučia pasaulio čempione. Mūsų sporto istorijoje tokią aukštą pergalę EDITA SENDRIENĖ  pasiekė pirma iš visų buvusių socialistinio pasaulio šalių sportininkų.

O visai prieš tai, baigiantis 1996 metams, EDITA SENDRIENĖ  Klaipėdos žurnalistų buvo pripažinta 1996 metų „SIMPATIŠKIAUSIA KLAIPĖDOS SPORTININKE“, apie ką rašė to meto laikraščiai („Vakarų ekspreso“ informaciją pridedame). Šiuo metu EDITA SENDRIENĖ  užima Pasaulinės WFF-WBBF federacijos teisėjų kolegijos pirmininkės pareigas.

 

INFORMACIJA.

Detalesnė informacija tarptautiniame interneto puslapyje www.wff.lt, skaitykite forumą. Tai pat informaciją rasite tinklapio „Facebook“ puslapiuose: WFF-WBBF International, WFF-WBBF North America, WFF-WBBF South America, WFF-WBBF Asia, WFF-WBBF Europe, WFF-WBBF Africa, WFF-WBBF Asia Continental Federation, WFF-WBBF Pro Division,  International Sport University (ISU, www.isuniversity.lt).

PHOTO: 1997 Over All World Champion EDITA SENDRIENE (Lithuania).

2017. PROFESORIUS VASILIJUS BESPALENKA – 40 NEPERTAUKIAMŲ METŲ DALYVAVIMO VARŽYBOSE REKORDININKAS.

2017_bespalenko_2m.jpg

NEPAMIRŠKIME LEGENDINIŲ KULTŪRISTŲ. SUSIPAŽINKIME SU PASAULIO KULTŪRIZMO ISTORIJA.

2017 metai yra ypatingi kultūrizmo sportui.  2017  metais tarptautinė sporto bendruomenė švenčia 50- tą seniausių pasaulio tradicinių kultūrizmo varžybų – tarptautinio “Gintarinio prizo” turnyro (“Amber Prix International”, „Янтарный приз») – jubiliejų (1968-2017).

2017  metais  tarptautinė sporto bendruomenė švenčia 120 –tą pirmų žinomų kultūrizmo varžybų jubiliejų: 1898 metais Anglijoje ir Rusijoje vyko pirmos varžybos, kuriose buvo demonstruojamas žmogaus kūnas. 1898 metais Anglijoje pradėtas leisti kultūrizmo žurnalas „Health and Strenght“ („Sveikata ir jėga“), leidžiamas iki šiol ROJAUS EDVADRSO (Roy Edwards).

2017   metais  tarptautinė sporto bendruomenė švenčia 90 –tas sportinio fitneso metines: pirmos reguliarios treniruotės ir vieši pasirodymai 1927 - 1930 metais Niujorke (JAV) siejami su mūsų tautiete BRONE DUBAR. Beje, amerikiečiai dabar mielai renka papildomą istorinę medžiagą mūsų rengiamai  „Pasaulio  kultūrizmo enciklopedijai“ (World Bodybuilding Encyclopedia) apie BRONĘ DUBAR. BRONĖ DUBAR  iš Lietuvos su šeima į JAV emigravo prieš  Pirmąjį pasaulinį karą.

 

GLOBALUS PROJEKTAS - PASAULIO KULTŪRIZMO ENCIKLOPEDIJA.

Sutapo, kad vainikuojanti savo penkis dešimtmečius trunkančią sportinę veiklą, Pasaulinė WFF-WBBF (World Fitness Federation, World Body Building Federation) federacija ėmėsi neturinčio precedento  globalaus tarptautinio sportinio  projekto: toliau dirbama ruošiant publikacijai didžiulės apimties išsamų istorinį sporto leidinį “Pasaulio kultūrizmo enciklopedija”  („World Bodybuilding  Encyclopedia“).

Enciklopedijos projekto darbams vadovauja Pasaulinės WFF-WBBF federacijos prezidentas Dr. EDMUNDAS DAUBARAS (DSc. Edmundas Daubaras). Iki mūsų niekas pasaulyje net nepabandė imtis tokio grandiozinio projekto. Beje, toli gražu ne kiekvienas ir sugebėtų tai padaryti. Jau anksčiau kai kurie darbai buvo pavadinti „enciklopedijomis“, tačiau iš tiesu tokiais nebuvo (pav. Arnoldas Švarcenegeris (Arnold Schwarzenegger) parašė knygą apie save patį ir ją pavadino „enciklopedija“). Enciklopedijos sąvoka žymiai platesnė ir ji paprastai apima daug platesnius enciklopedinius dalykus.

Mūsų enciklopedija remiasi Pasaulinės WFF-WBBF federacijos archyvais, kurie buvo sukaupti per pastaruosius penkiasdešimt metų. Taip pat ji remiasi archyviniais dokumentais, kurie mums buvo perduoti WABBA (World Amateur Body Building Association)  savininko ir prezidento SERŽO NUBRETO (Serge Nubret, Prancūzija), Anglijos klubo NABBA (National Amateur Body Building Association) vadovų OSKARO HAIDENSTAMO (Oscar Heidenstam, Anglija) ir AIVANO DANBARO  (Ivan Dunbar, Airija), taip pat ir IFBB (International Federation of Body Builders) komercinės firmos savininkų bei vadovų BENO VEIDERIO (Ben Weider, Kanada), POLO ČIUA (Paul Chua, Singapūras), ALEKSO BAUERIO (Alex Bauer, Austrija) ir CHOSE PARDO HIDALGO (Jose Pardo Hidalgo, Ispanija).

Mūsų enciklopedija apima daugiau nei šimto dvidešimties metų laikotarpį nuo Eugenijaus Sandovo (Eugeny Sandow) laikų ir pristato per 9000 žinomų pasaulio sportininkų bei vadovų, palikusių ženklų pėdsaką kultūrizmo sporto istorijoje ir atstovavusių visas pagrindines žinomas tradicines tarptautines kultūrizmo federacijas. Mūsų “Pasaulio kultūrizmo enciklopedija” ruošiama išleisti įvairiomis populiariomis kalbomis.

 

PASAULINIO KULTŪRIZMO LEGENDA – PROFESORIUS  VASILIJUS BESPALENKA.

Legendinis Ukrainos  kultūristas profesorius VASILIJUS BESPALENKA (Василий Беспаленко, Lvovas) tarp aštuonių tūkstančių  geriausių pasaulio kultūristų  užima aukštą  vietą pasauliniuose kultūrizmo reitinguose (WORLD RANKING LIST), kurie apima daugiau, nei šimto dvidešimties  metų laikotarpio rezultatus.

Profesorius VASILIJUS BESPALENKA - seniausių pasaulio tradicinių kultūrizmo varžybų – istorinio tarptautinio “Gintarinio prizo” („Amber Prix International“, „Янтарный приз»)  turnyro čempionas, pasaulio ir Europos mėgėjų čempionas, daugkartinis Ukrainos nacionalinis čempionas.

Profesorius VASILIJUS BESPALENKA yra savotiškas ilgalaikiškumo dalyvaujant sporto varžybose rekordininkas. Pradėjęs karjerą tarptautiniame „Gintarinio prizo“ turnyre 1970 metais, profesorius VASILIJUS BESPALENKA sportinę karjerą tęsia iki šiol.

 

UNIVERSITETO GALBĖS PROFESORIAUS VARDAS.

2017 metų kovo 30 dieną istoriškai seniausias Ukrainoje  Stavropigiono universitetas, atstovaujamas jo rektoriaus profesoriaus Dr. JAROSLAVO KMITO, suteikė aukštą „Garbės Profesoriaus“ vardą keturių universitetų dėstytojui VASILIJUI BESPALENKAI (Vasilij Bespalenko). VASILIJUS BESPALENKA yra Ukrainos kultūrizmo sporto pradininkas, žinomas sportininkas ir organizatorius. Šiuo metu VASILIJUS BESPALENKA yra Ukrainos nacionalinės WFF-WBBF federacijos prezidentas.

 

INFORMACIJA.

Detalesnė informacija tarptautiniame interneto puslapyje www.wff.lt, skaitykite forumą. Tai pat informaciją rasite tinklapio „Facebook“ puslapiuose: WFF-WBBF International, WFF-WBBF North America, WFF-WBBF South America, WFF-WBBF Asia, WFF-WBBF Europe, WFF-WBBF Africa, WFF-WBBF Asia Continental Federation, WFF-WBBF Pro Division, International Sport University (ISU, www.isuniversity.lt).

2017. ANASTASIJA BELKOVSKAJA – DABARTIES DIDVYRĖ.

2017_belkova_1m.jpg

WFF-WBBF PASAULIO ČEMPIONĖS LILIJOS OSIJOS MINTYS.

Priminsime, kad prieš keletą metų Austrijos sostinėje Vienoje  ANASTASIJA BELKOVSKAJA (Анастасия Белковская) tapo WFF-WBBF (World Fitness Federation, World Body Building Federation)  federacijos pasaulio mėgėjų čempione tarp neįgalių sportininkių. Į pergalę sportininkę ruošė garsi Rusijos tarptautinės klasės trenerė, WFF-WBBF federacijos pasaulio mėgėjų čempionė LILIJA OSIJA (Лилия Осия).

 

WFF-WBBF PASAULIO ČEMPIONĖS LILIJOS OSIJOS MINTYS.

«Что такое для вас следование своему пути предназначения?
Для меня – это когда внутри так греет душу, когда что-то делаешь, что не замечаешь боль и перестаешь страдать. Ты начинаешь чувствовать восторг от бытия, от каждого момента жизни.
Я знаю это состояние, так как пережила огромные испытания потери близких людей в детстве, оставшись одна в раннем возрасте. И именно поэтому, когда я пришла к Насте Белковской, после того, как она пережила автокатастрофу, и потеряла ноги, я понимала, что в этой ситуации спасет только истинный путь предназначения.
По другому не возможно.
И именно поэтому мы решились на подготовку к чемпионату России и мира (ВФФ-ВББФ). Настя стала чемпионкой мира по парафитнесу. И это было только начало пути. Настя вернулась к своему творчеству, и стала модельером. И недавно получила статуэтку Премия «Women’s Success Awards 2016»  Организатор: Women’s Time (элитный женский журнал).
Именно свой истинный путь предназначения дает внутреннее тепло, которое горит огнем и обогревает душу. Истинная самореализация дает ощущение успеха и счастья!»

 

INFORMACIJA.

Detalesnė informacija tarptautiniame interneto puslapyje www.wff.lt, skaitykite forumą. Tai pat informaciją rasite tinklapio „Facebook“ puslapiuose: WFF-WBBF International, WFF-WBBF North America, WFF-WBBF South America, WFF-WBBF Asia, WFF-WBBF Europe, WFF-WBBF Africa, WFF-WBBF Asia Continental Federation, WFF-WBBF Pro Division, International Sport University (I.S.U., www.isuniversity.lt ).

2017. ATMINKIME PASAULINIO LYGIO KULTŪRISTĄ.

2017_rip_krinickis_1m.jpg

RIŠARDAS KRINICKIS – RYŠKI LIETUVOS ASMENYBĖ.

Praeityje garsus tarptautinės klasės Lietuvos kultūristas, sėkmingas verslininkas ir mecenatas, dirbęs vienu Lietuvos Respublikos valstybės kontrolės vadovu,  vilnietis RIŠARDAS KRINICKIS (Risard Krinickij) – ryški mūsų šalies Asmenybė.

 RIŠARDAS KRINICKIS  visuomet teigiamai vertino ir  palaikė Pasaulinės WFF-WBBF (World Fitness Federation, World Body Building Federation)  federacijos veiklą.

 

IŠ DAUGELIO DALYVAUTŲ VARŽYBŲ TIK KARTĄ PRALAIMĖJO ČEMPIONO TITULĄ.

Kandidatas į sporto meistrus klasikinėse imtynėse, sunkiojoje atletikoje, lengvoje atletikoje, per savo gana ilgą sportinę karjerą nuosekliai dirbęs ir sėkmingai dalyvavęs daugelyje aukščiausio lygio tarptautinių varžybų, RIŠARDAS KRINICKIS tapo nugalėtoju visose kultūrizmo varžybose, kuriose tik dalyvavo, tame tarpe ir seniausiose tradicinėse pasaulio varžybose tarptautiniame „Gintarinio prizo“ („Amber Prix International“, 1968-2017) turnyre.

Tik kartą tarptautinėse varžybose Rusijos Severodvinsko mieste  jam teko nusileisti nugalėtojui ir užimti antrą vietą kategorijoje.

Visą laiką  RIŠARDĄ KRINICKĮ „Viktorijos“ sporto klube treniravo geriausi SSSR kultūrizmo treneriai vilniečiai ČESLAVAS TAMULEVIČIUS (Ceslav Tamulevic)  ir VITALIJUS ASOVSKIS (Vitalij Asovskij).

TARPTAUTINIAI GARBĖS AUKSO MEDALIAI..

2011_chuck_1m.jpg

Pasaulinė fitneso federacija (World Fitness Federation, WFF-International)

Pasaulinė kultūrizmo federacija (World Body Building Federation, WBBF-International)

Pasaulinė WFF-WBBF federacija dirba nuo 1968 metų; WFF-WBBF vienija nacionalines organizacijas iš 129 šalių, kurios atstovauja visus kontinentus; kasmet WFF-WBBF įvairiose šalyse organizuoja per 60 tarptautinių renginių.

 

TARPTAUTINIAI GARBĖS AUKSO MEDALIAI.

(Honorable International Gold Medal Awards).

 

2007 metais išskirtiniams tarptautinio sporto V.I.P. asmenims pagerbti Pasaulinė WFF-WBBF federacija įsteigė 2000 eurų vertės tarptautinį garbės aukso medalį. Pastaraisiais metais tarptautiniai garbės aukso medaliai įteikti žemiau išvardintiems V.I.P. Asmenims.

 

Year; Honorable Name; Personal Position; Country

2008 JERZY GOTOWSKI, Mecenat World Championship, Poland

2009 Proffessor ALFRED GERSTL, President Parliament Austria, Austria

2009 VLADIMIR MECIAR, Prime Minister Republic Slovakia, Slovakia

2010 ROBERT FICO, Prime Minister Republic Slovakia, Slovakia

2011 CHUCK NORRIS, World Sport Legend, USA

2012 ALEKSANDR NEVSKY, World Bodybuilding Legend, Russia

2012 RALF MOLLER, World Sport Legend, USA-Germany

2012 STEFAN HRCKA, Mecenat World Championship, Slovakia

2013 SYLVESTER STALLONE, World Sport Legend, USA

2014 LEONID SLUCKIJ, Committee Chairman Parliament Russia, Russia

 

INFORMACIJA.

Detalesnė informacija tarptautiniame interneto puslapyje www.wff.lt, skaitykite forumą. Tai pat informaciją rasite tinklapio „Facebook“ puslapiuose: WFF-WBBF International, WFF-WBBF North America, WFF-WBBF South America, WFF-WBBF Asia, WFF-WBBF Europe, WFF-WBBF Africa, WFF-WBBF Asia Continental Federation, WFF-WBBF Pro Division,  International Sport University (ISU, www.isuniversity.lt).

 

HONORABLE INTERNATIONAL SILVER MEDAL AWARDS

2009_mitchel_1m.jpg

World Fitness Federation (WFF-International).

World Body Building Federation (WBBF-International).

WFF-WBBF International is working since 1968; 126 Country-Members; over 60 annual International Events World Wide.

HONORABLE INTERNATIONAL SILVER MEDAL AWARDS

Year, Person, Position, Country

2008 Proffessor ALFRED GERSTL, President Parliament Austria, Austria

2008 JORGE CEDALE President WFF-WBBF South America, Argentina

2008 KAZIMIERZ DOMBROWICZ President City Bydgoszcz, Poland

2008 JERZY GOTOWSKI Mecenat World Championship, Poland

2008 KAZIMIERZ DROZD Vice President City Bydgoszcz, Poland

2008 ZBIGNIEW PACELT Minister Sport Poland, Poland

2009 VLADIMIR MECIAR Prime Minister Republic Slovakia, Slovakia

2009 MIKE MITCHELL World Bodybuilding Legend, Scotland

2010 ROBERT FICO Prime Minister Republic Slovakia, Slovakia

2010 EDITA SENDRIENE Chairman WFF-WBBF Judges Council, Lithuania

2010 JOLANTA MILERIUTE General Secretary WFF-WBBF International, Lithuania

2010 PRINCE UPPAL President WFF-WBBF Asia, India

2011 STEFAN HRCKA Mecenat World Championship, Slovakia

2011 TOMMY DU RAND President WFF-WBBF Africa, South Africa

2012 ALEKSANDR NEVSKY World Bodybuilding Legend, Russia

2012 Dr. MOHAMMAD REZA KAZEM ASTEYANI Official national Olympic Committee Iran, Iran

 

INFORMATION.

More information on the International Site www.wff.lt, see forum topics. Also information available on the Facebook pages: WFF-WBBF International, WFF-WBBF North America, WFF-WBBF South America, WFF-WBBF Asia, WFF-WBBF Europe, WFF-WBBF Africa, WFF-WBBF Asia Continental Federation, International Sport University (ISU).

VEINAS DE MILIJA.

usa1m116.jpg

KULTŪRIZMAS JUNGTINĖSE AMERIKOS VALSTIJOSE. ANALITINIS STRAPSNIS.

VEINAS DE MILIJA.

Mes vis dar dirbame, ruošdami straipsnį apie kultūrizmą JAV ir mūsų darbas jau arti pabaigos..

Dar viena žymia JAV kultūrizmo asmenybe buvo VEINAS DE MILIJA (Wayne De Milia).  Per visą savo sportinę karjerą jis visada buvo ištikimu brolių VEIDERIŲ bendražygiu, samdomu darbuotoju. Formaliai privataus tarptautinio kultūrizmo profesionalų turnyro „Joe Weider OLYMPIA“ savininko paskirtas IFBB profesionalų lygos direktoriumi, VEINAS DE MILIJA daug metų nuosekliai dirbo rengdamas komercinius profesionalų „Joe Weider OLYMPIA“ turnyrus, įpareigotas DŽO VEIDERIO asmeniškai atrinkdavo dalyvausiančius turnyre sportininkus, sudarydavo su jais sutartis.

DŽO VEIDERIUI  pardavus savo komercinį „Joe Weider OLYMPIA“ turnyrą kitam savininkui, VEINAS DE MILIJA  naujų turnyro šeimininkų iš darbo buvo atleistas. Protestuodamas, jis iškart įkūrė savo  privačią profesionalaus kultūrizmo organizaciją, ėmėsi JAV ir Anglijoje rengti varžybas, tačiau nesėkmingai. VEINAS DE MILIJA  bandė bendradarbiauti su pasauline WFF-WBBF federacija, tačiau sveikatą pakirtusi rimta liga jį privertė visam palikti sportą.

Pirmą kartą Pasaulinės WFF-WBBF federacijos prezidentas EDMUNDAS DAUBARAS (DSc. Edmundas Daubaras)  su VEINU DE MILIJA  susitiko Niu Jorke (New York City, USA) 1990 metais. Tuomet tarpusavio bendradarbiavimo klausimams spręsti į Niu Jorke vykusį komercinį „Džo Veiderio OLIMPIJA“ („Joe Weider‘s OLYMPIA“) turnyrą asmeninio svečio teisėmis EDMUNDĄ DAUBARĄ  pakvietė IFBB komercinės firmos savininkas ir prezidentas BENAS VEIDERIS. Niu Jorke vykusių derybų metu EDMUNDO DAUBARO  ir BENO VEIDERIO aptarti perspektyviniai planai steigti komercinę bendros veiklos įmonę (Joint-Venture Company), apie ką tuomet buvo pasirašytas kėtinimų protikolas.

Su istoriniais dokumentais įvairiomis kalbomis galima susipažinti internete tarptautiniame puslapyje www.wff.lt , skaitykite forumo temas „WFF-WBBF Šiaurės Amerikoje“ ir „Įvairios tarptautinės organizacijos“.

DANAS LURIS.

2013usa1m.jpg

Po antrojo pasaulinio karo žymus JAV sporto organizatorius, kultūristas DANAS LURIS (Dan Lurie) aktyviai reiškėsi JAV: įkūrė privačią komercionę WBBG (World Body Building Guild) kultūrizmo organizaciją (veikė 1967-1979 m.), organizavo kultūrizmo mėgėjų ir profesionalų varžybas (tame tarpe ir „Olympus“ turnyrą), dirbo sporto leidyboje.

Ilgą laiką kartu su DANU LURIU dirbo  tokie garsūs to meto tarptautinio lygio sportininkai, kaip HAROLDAS PULAS (Harold Poole), RIKAS VEINAS (Rick Wayne), BILAS GRANTAS (Bill Grant), KRISAS DIKERSONAS (Chris Dickerson), BOJERIS KOU (Boyer Coe), TONIS EMOTAS (Tony Emmott), SERŽAS NUBRETAS (Serge Nubret), TONIS PERSONAS (Tony Pearson) ir SERDŽIO OLIVA (Sergio Oliva).

Nežiūrint į neeilinius DANO LURIO organizacinius sugebėjimus, geras iniciatyvas bei įdėtą darbą, jis su savo WBBG organizacija į plačią  tarptautinę areną taip ir neiškopė. Beje, DANAS LURIS  pirmasis sugalvojo pavadinimą IFBB, kurį vėliau savo organizacijos veikloje naudojo jos vėlesnis  savininkas ir prezidentas BENAS VEIDERIS

LUISAS CVIKAS.

zwick1d.jpg

LUISAS CVIKAS.

1988 m. LUISAS CVIKAS (Louis Zwick) komercinę veiklą kultūrizmo sporte sėkmingai pradėjo tarptautiniu projektu „TSRS prieš JAV“. Jis stipriai rizikavo, nes, neturėdamas patyrimo, apsiėmė asmeniškai pilnai finansuoti tokį beprecedentinį tarptautinį projektą. Tačiau, pasisekimo atveju LUISAS CVIKAS  galėjo gerai uždirbti,  parduodamas TSRS filmuotą projekto medžiagą ESPN televizijos kanalui.

LUISAS CVIKAS  Amerikoje surinko eilę garsių profesionalių ir mėgėjų kultūristų, pasamdė filmavimo brigadą, dirbusią projekto įgyvendinimo metu, ir visus atsivežė į Rusiją.

Varžybų metu LUISAS CVIKAS  susipažino ir susidraugavo su dabartiniu Pasaulinės WFF-WBBF federacijos prezidentu EDMUNDU DAUBARU (DSc. Edmundas Daubaras), vieninteliu iš visų to meto TSRS kultūrizmo vadovų ir organizatorių gerai mokėjusiu anglų kalbą. EDMUNDAS DAUBARAS iš Lietuvos  į varžybas Rusijoje atvyko  su savo auklėtiniu, neseniai tapusiu pirmu oficialaus ir jau pripažinto sporto kultūrizmo istorijoje absoliučiu TSRS kultūrizmo čempionu klaipėdiečiu VIKTORU JUCIU (Viktoras Jucys) ir kitu TSRS čempionu šiauliečiu ROLANDU BUČINSKU (Rolandas Bučinskas). Tuo metu abu lietuviai buvo jau ne ratą tapę absoliučiais seniausių tradicinių kultūrizmo varžybų tarptautinio „Gintarinio prizo“ („Amber Prix International“, 1968-2013 m.) turnyro čempionais.

LUISAS CVIKAS savo filmuotai medžiagai norėjo atviro komentaro, jis siekė gauti nepriklausomą TSRS kultūrizmo specialisto interviu ir pasirinko tam EDMUNDĄ DAUBARĄ. Ne paslaptis, kad visus atvykusius amerikiečius globojo TSRS specialiosios tarnybos ir visi kontaktai su jais buvo griežtai kontroliuojami. Iš anksto paslapčia susitaręs su LUISU CVIKU, EDMUNDAS DAUBARAS su VIKTORU JUCIU  ir  ROLANDU BUČINSKU  atsitiktiniu automobiliu staiga „pabėgo“ nuo spec. tarnybų globos į priemiestyje esantį kultūrizmo sporto klubą. Kartu atvyko LUISO CVIKO  filmavimo brigada. Kultūrizmo klube amerikiečiai paėmė EDMUNDO DAUBARO interviu, nufilmavo VIKTORO JUCIO  ir  ROLANDO BUČINSKO  treniruotes. Vėliau, sugrįžę į JAV, amerikiečiai sukūrė kino filmą apie geriausių TSRS kultūristų treniruotes, kurį ne kartą Amerikai parodė ESPN televizija.

TSRS sėkmingai pradėti LUISO CVIKO darbai tęsiasi iki šiol. Dabar LUISAS CVIKAS  JAV ir pasaulyje dirba su eile tarptautinių projektų („Fame“, „America Pageant“, „World Fitness Tour“ ir pan.), juos režisuoja, filmuoja ir filmuotą medžiagą parduoda televizijos kompanijoms, tame tarpe ir ESPN.

Viename tokių projektų LUISAS CVIKAS  pakvietė dalyvauti ir Pasaulinės WFF-WBBF federacijos prezidentą EDMUNDĄ DAUBARĄ. Tai buvo 2002 metų „Fame“ Europos čempionatas, vykęs Vokietijos Štutgarto mieste. Į Štutgartą LUISAS CVIKAS atsivežė iš JAV šešias profesionalias fitneso sportininkes. Apie jų pasirodymą ir sukosi renginys bei visa filmuota medžiaga. Nėra abejonių, kad šios šešios sportininkės ir užėmė pirmas šešias vietas, o visos kitos susirinkusios dalyvės buvo joms tik statistiniu fonu. Iš viso šio tarptautinio renginio LUISUI CVIKUI reikėjo sukurti filmą, kad parodyti per ESPN televiziją, tam ir buvo skirtas renginys.

EDMUNDUI DAUBARUI bendraujant kitos JAV esančios privačios tarptautinės sporto organizacijos  savininke MIŠELE BOIKO (Meshelle Boyko), tris dešimtmečius rengiančios Amerikoje eilę tarptautinių fitneso renginių, paaiškėjo, kad LUISO CVIKO  veikla parduodant televizijoms filmuotą varžybų medžiagą nėra nauja. Anksčiau LUISAS CVIKAS  dirbo tą patį darbą MIŠELES BOIKO firmoje, tačiau sumanė tą patį darbą daryti savarankiškai vienas be jos.

 

INFORMACIJA.

Detalesnė informacija tarptautiniame interneto puslapyje www.wff.lt, skaitykite forumą. Tai pat informaciją rasite tinklapio „Facebook“ puslapiuose: WFF-WBBF International, WFF-WBBF North America, WFF-WBBF South America, WFF-WBBF Asia, WFF-WBBF Europe, WFF-WBBF Africa, WFF-WBBF Asia Continental Federation.

VINCAS MAK MAHONAS

2013vince1dm.jpg

PERVERSMAS PROFESIONALŲ KULTŪRIZME.

 

KAIP KEPAMOS „FEDERACIJOS“ AMERIKOJE. VINCO MAK MAHONO WBF.

Privati komercinė Pasaulinė kultūrizmo federacija (WBF, World Bodybuilding Federation) 1991 metais įkurta  JAV garsaus komercinių imtynių turnyrų organizatoriaus VINCO MAK MAHONO (Vincent Kennedy Mc. Mahon).  VINCAS MAK MAHONAS WBF  įkūrė tam, kad komercinėje sporto rinkoje konkuruoti su BENUI VEIDERIUI  priklausančia IFBB komercine firma.

MAK MAHONAS ėmėsi leisti naują kultūrizmo žurnalą „Kultūrizmo gyvenimo būdas“ („Bodybuilding Lifestyles“), kurį prižiūrėjo garsus kultūristas TOMAS PLACAS (Tom Plaz). Po 1990 metų komercinio „Džo Veiderio OLIMPIJA“ („Joe Weider OLYMPIA“)  turnyro Čikagoje, MAK MAHONAS  viešai paskelbė įsteigęs WBF tam, kad „pakelti profesionalų kultūrizmo sportą per naujas varžybas į neregėtas aukštumas ir duoti sportininkams uždirbti fantastiškus pinigus“ . TOMAS PLACAS  buvo paskelbtas WBF talentų departamento direktoriumi („Director of Talent Development“).

 

ATAKUOJAMI VEIDERIAI.

Savo privačios WBF federacijos veiklą VINCAS MAK MAHONAS pradėjo tuo, kad viliojančiais kontraktais susipirko beveik visus geriausius to meto brolių VEIDERIŲ  profesionalus. Tai buvo ARONAS BEIKERIS, MAIKAS KRIŠTIANAS, VINCAS KAMERFORDAS, DEIVIDAS DERTAS, BERIS DE MEJUS, DŽONAS MORANTAS, DANAS PADILA, TONIS PERSONAS, DŽIMAS KVINAS, MAIKAS KVINAS, EDIS ROBINSONAS, HARIS STRAIDOMAS ir TROJUS CUKOLOTAS (Aaron Baker, Mike Christian, Vince Comerford, David Dearth, Berry Demey, Johnnie Morant, Danny Padilla, Tony Pearson, Jim Quinn, Mike Quinn, Eddie Robinson, Gary Strydom and Troy Zuccolotto). Tais metais be sportininkų komercinis turnyras „Džo Veiderio OLIMPIJA“  buvo ant žlugimo ribos…

Abiejų vykusių VINCO MAK MAHONO komercinių turnyrų čempionu tapo HARIS STRAIDOMAS (1991, 1992 m.).

 

VERSLININKAS TRAUKIASI.

1992 metais VINCAS MAK MAHONAS  pabandė dar kartą užsidirbti pinigų ir pasisamdė dar vieną brolių VEIDERIŲ  legendinę profesionalų garsenybę – tai buvo LUISAS FERINIO (Lou Ferrigno). Iškart po antrą kartą komerciškai nevykusio renginio, MAK MAHONAS  susisekė su privačios IFBB kompanijos savininkais, pranešė, kad jam IFBB sportininkai nebereikalingi ir kad jis nutraukia WBF veiklą.

Broliai VEIDERIAI leido prasikaltusiems kultūristams sugrįžti atgal. Jiems buvo leista vėl dalyvauti VEIDERIŲ varžybose, tačiau aukštų vietų varžybose užimti jiems šeimininkai niekados jau nebeleido.

SERŽAS NUBRETAS. GYVENIMO AKIMIRKOS.

1983serge1m.jpg

SERŽAS NUBRETAS.

Didžiojo tarptautinio sporto prasme kultūrizmas Prancūzijoje tapo ženkliai pastebimas tik sąsajoje su iškilia SERŽO NUBRETO (Serge Nubret) asmenybe. Talentingas aukščiausio lygio profesionalus kultūristas, puikus organizatorius, iki tarpusavio konflikto ir ilgamečių nesutarimų buvęs IFBB (International Federation of Body Builders) komercinės firmos savininko ir prezidento BENO VEIDERIO (Ben Weider) patikėtinis ir pirmasis IFBB istorijoje vice prezidentas (1971-1974), juridiškai neoficialios tarptautinės WABBA (World Amateur Body Building Association) struktūros steigėjas, savininkas ir prezidentas.

Kaip  1983 metais SERŽAS NUBRETAS rašė dabartinės Pasaulinės WFF-WBBF (World Fitness Federation, World Body Building Federation) federacijos prezidentui EDMUNDUI DAUBARUI (DSc. Edmundas Daubaras), jis 1976 metais „įkūrė tarptautinę WABBA struktūrą tam, kad  kovoti su IFBB“.

 

VEIDERIAI TRIUŠKINA WABBA.

Iki 1989 metų tarptautinė WABBA organizacija dirbo sklandžiai, kasmet organizavo kelis tarptautinius renginius, turėjo savo pasekėjų.

Praėjusio šimtmečio devintame dešimtmetyje vidinė tarptautinės WABBA  asociacijos struktūra atrodė sekančiai: SERŽAS NUBRETAS buvo WABBA  savininku ir „tarptautiniu koordinatoriumi“, o formaliu WABBA prezidentu buvo RENO ROBINETAS (Renaut Robinet),  generalinio sekretoriaus pareigas ėjo SERŽO NUBRETO  bendražygis ir pasekėjas AKLI ŠABENI (Akli Chabeni).

Nedaugelis žino, kad žvelgiant į pasaulio kultūrizmo istorijos praeitį, pasaulinėje kultūrizmo istorijoje IFBB  ir WABBA organizacijoms buvo ypatingai reikšmingas 1989 metų pasaulio mėgėjų čempionatas. Tuo metu BENAS VEIDERIS  ir SERŽAS NUBRETAS tarpusavio kovoms ir nesutarimams  jau buvo paskyrę beveik dvidešimt metų.

Prancūzijoje suradęs įtakingus rėmėjus, tarptautinės WABBA prezidentas RENO ROBINETAS kruopščiai dirbo Paryžiuje rengdamas 1989 metų WABBA pasaulio čempionatą.  WABBA pasaulio mėgėjų čempionatas Paryžiuje vyko didelių tarptautinių kultūrizmo intrigų fone.  Minėtas WABBA pasaulio čempionatas Paryžiuje buvo rengiamas su didele reklamine pompa, tačiau RENO ROBINETAS visiems netikėtai paskelbė, kad nutraukia ryšius su SERŽO NUBRETO WABBA ir surengė ne WABBA, o IFBB pasaulio čempionatą. Prieš tai RENO ROBINETAS slapta nuo savo WABBA bendražygių lankėsi BENO VEIDERIO namuose Kanadoje, kur ir buvo paruoštas šis visiems netikėtas tarptautinės WABBA struktūros žlugimo planas. Aišku, ne už „gražias akis“...

Tačiau, po šio ypač sėkmingo IFBB  pasaulio čempionato iš BENO VEIDERIO nesulaukęs jam pažadėto rojaus, RENO ROBINETAS visam laikui išnyko iš tarptautinio kultūrizmo sporto. 1989 metais Paryžiuje sau netikėtai BENAS VEIDERIS gavo nuostabias varžybas, o SERŽO NUBRETO  WABBA  gavo tokį smūgį, po kurio niekados nebepakilo į ankstesnį tarptautinį lygmenį. Taip pat reikia pažymėti, kad po 1989 metų IFBB pasaulio čempionato Prancūzijoje nebuvo nė vieno didelio tarptautinio kultūrizmo renginio, kuris būtų svarbus pasauliniam kultūrizmo sportui oficialiąja prasme.

Šiame 1989 metų IFBB pasaulio mėgėjų čempionate dalyvavo ir dabartinės Pasaulinės WFF-WBBF federacijos prezidentas EDMUNDAS DAUBARAS, tarpusavio bendradarbiavimo klausimams spręsti asmeniškai svečio teisėmis pakviestas privačios IFBB komercinės firmos savininko ir prezidento BENO VEIDERIO. EDMUNDO DAUBARO susitikimas bei bendradarbiavimo klausimų derinimas su BENU VEIDERIU  vyko visą dieną.

Minėtas tarptautinis IFBB renginys 1989 metų rudenį vyko Paryžiaus prestižinio „La Fayette“ viešbučio didžiulėje kongresų salėje, o čempionato delegatai ir dalyviai visi  gyveno minėtame viešbutyje. Pripažinti pasaulio kultūrizmo specialistai teigia, kad per visą visų tradicinių tarptautinių kultūrizmo organizacijų pasaulio čempionatų istoriją tokio aukšto organizacinio lygio tebuvo tik du mega - renginiai: 1989 m. IFBB pasaulio mėgėjų čempionatas Paryžiuje ir 2011 m. WFF-WBBF pasaulio mėgėjų čempionatas Vienoje (Austrija).

Detaliau su istoriniais dokumentais šiuo klausimu bei ir kitais įvairiomis kalbomis galima susipažinti  tarptautiniame interneto puslapyje www.wff.lt , skaitykite straipsnius istorinėse temose bei forumo istorines temas. Ten rasite ir SERŽO NUBRETO laiškus rašytus EDMUNDUI DAUBARUI. Beje, tolimesniems pasaulio kultūrizmo sporto istorijos darbams SERŽAS NUBRETAS  prieš keletą metų nemažą savo asmeninių archyvų dalį perdavė EDMUNDUI DAUBARUI.

 

INFORMACIJA

Detalesnė informacija tarptautiniame interneto puslapyje www.wff.lt, skaitykite forumą. Tai pat informaciją rasite tinklapio „Facebook“ puslapiuose: WFF-WBBF International, WFF-WBBF North America, WFF-WBBF South America, WFF-WBBF Asia, WFF-WBBF Europe, WFF-WBBF Africa, WFF-WBBF Asia Continental Federation.

PHOTOS: DSc.EDMUNDAS DAUBARAS (Lithuania), BEN WEIDER (Canada), SERGE NUBRET (France), JOSEFINA CHUA (Singapore), RAFAEL SANTONJA (Spain).

ESTIJOS KULTŪRIZMO SIELA - INARAS MARDO.

2011innar1m.jpg

Per visą Estijos kultūrizmo laikotarpį estai neturėjo kito tokio iškilaus, energingo ir profesionalaus kultūrizmo lyderio, talentingo trenerio, kokiu buvo INARAS MARDO (Innar Mardo).

Savo tarptautinę veiklą pradėjęs nuo turnyrų „Georgo Tenno memorialas“ („Georg Tenno Memorial“), I. MARDO sukaupė didžiulį organizacinį patyrimą. Kaip ir dabartinis Pasaulinės WFF-WBBF (World Fitness Federation, World Body Building Federation)  federacijos prezidentas EDMUNDAS DAUBARAS (DSc. Edmundas Daubaras), jis nuo seno palaikė nuolatinius ryšius su visų pasaulio tarptautinių kultūrizmo organizacijų vadovais, tokiais, kaip BENAS VEIDERIS, OSKARAS HEIDENSTAMAS, SERŽAS NUBRETAS (Ben Weider, Oscar Heidenstam, Serge Nubret).

 

GINTARINIS PRIZAS.

Atstovaudamas Estiją, INARAS MARDO buvo beveik visų Estijos nacionalinės rinktinių vadovu seniausiose tradicinėse pasaulio kultūrizmo varžybose – tarptautiniame „Gintarinio prizo“ turnyre (1968-2013).

Kultūrizmo sporto draudimo ir persekiojimo TSRS ir socialistinėse šalyse laikotarpiu du dešimtmečius „Gintarinio prizo“ („Amber Prix International“) turnyras buvo neoficialiu TSRS kultūrizmo čempionatu, o, pagal šiandien sporto specialistų daromas išvadas, ir socialistinių šalių pasaulio kultūrizmo čempionatu (įvairiomis kalbomis daugiau informacijos tarptautiniame interneto puslapyje www.wff.lt , skaitykite straipsnius pagrindiniame puslapyje ir forumo temose „Pasaulio kultūrizmo istorija. Kaip viskas buvo iš tikrųjų“; Pasaulinės WFF-WBBF federacijos oficialiame žurnale „Sportinis fitnesas ir kultūrizmas“, Nr. 28, 33 ir 34).

 

ESTIJOS NACIONALINĖ WFF-WBBF FEDERACIJA.

Baigiantis devintam parėjusio šimtmečio dešimtmečiui INARAS MARDO aktyviai pasijungė prie tarptautinės Pasaulinės WFF-WBBF federacijos veiklos. Tuo laikotarpiu I.MARDO iniciatyva Estijoje įkurta ir oficialiai registruota Nacionalinė WFF-WBBF federacija, kurios pirmuoju prezidentu buvo I.MARDO.

INARO MARDO  iniciatyva bei pastangomis 2001 metais Estijos sostinėje Taline vyko WFF-WBBF Europos mėgėjų čempionatas.

Anksti išėjus iš gyvenimo, INARUI MARDO atminti dabar eilę metų Estijoje rengiamas tradicinis turnyras  „Inaro Maro memorialas“ („Innar Mardo Memorial“).

 

INFORMACIJA.

Detalesnė informacija tarptautiniame interneto puslapyje www.wff.lt, skaitykite forumą. Tai pat informaciją rasite tinklapio „Facebook“ puslapiuose: WFF-WBBF International, WFF-WBBF North America, WFF-WBBF South America, WFF-WBBF Asia, WFF-WBBF Europe, WFF-WBBF Africa, WFF-WBBF Asia Continental Federation.

PHOTO: President WFF-WBBF International DSc. EDMUNDAS DAUBARAS, President WFF-WBBF Estonia INNAR MARDO (2001, Tallinn, Estonia).

ALEKSANDRAS NEVSKIS

2012nevskySTR1m.jpg

ALEKSANDRAS NEVSKIS – žinomas Rusijos visuomeninis veikėjas, garsus Holivudo kino aktorius ir režisierius, Pasaulinės WFF-WBBF federacijos tarptautinio „Universe“ turnyro nugalėtojas, žurnalistų vadinamas „Rusijos Švercenegeriu“ ALEKSANDRAS NEVSKIS.

RUSIJOS FEDERACIJOS PREZIDENTAS VLADIMIRAS PUTINAS

2012 metų pavasarį ALEKSANDRAS NEVSKIS aktyviai dirbo ir dalyvavo Rusijos federacijos prezidento VLADIMIRO PUTINO rinkimuose. A. NEVSKIS buvo Rusijos Federacijos Prezidento VLADIMIRO PUTINO rinkimų štabe ir vienas pirmų sveikino prezidentą su pergale rinkimuose.


«Хочу поделиться с Вами главной новостью - вечером 4 марта я был приглашен в избирательный штаб В. В. Путина и имел возможность лично поздравить его с победой!
Также, я имел честь пообщаться со Спикером Совета Федерации России В. И. Матвиенко, Председателем Государственной Думы России С. Е. Нарышкиным, Мэром Москвы С. С. Собяниным, Главой Администрации Президента России С. Б. Ивановым и Секретарем Президиума Генсовета "Единой России" С. И. Неверовым». Александр Невский

ALEKSANDRAS NEVSKIS EINA Į POLITIKĄ

Atsižvelgiant į ALEKSANDRO NEVSKIO  nuopelnus sveikatingumo ir sporto populiarinimui Rusijoje, 2011 metais ALEKSANDRAS NEVSKIS paskirtas Rusijos Tulos srities gubernatoriaus VLADIMIRO GRUZDEVO patarėju sporto klausimais.


Должность советника по спорту на общественных началах губернатора Тульской области Владимира Груздева занял известный российский бодибилдер, актер и продюсер Александр Невский.

В. Груздев провел встречу с А.Невским, в ходе которой обсуждались вопросы пропаганды здорового образа жизни в Тульской области, создания необходимых условий для занятия физкультурой и спортом, пишет «Интерфакс».
«Я сейчас рассматриваю Тулу как плацдарм, на котором могу применить весь свой опыт, полученный, в том числе, в Калифорнии и у того же Арнольда Шварценеггера, и я искренне считаю, что все мы вместе можем добиться желаемых результатов», - сказал Невский.

ALEKSANDRAS NEVSKIS PRISTATO EUROPOS PROFESIONALŲ ČEMPIONATĄ

Vienas pagrindinių 2012 metų Europos profesionalų čempionato (20 000 JAV dolerių piniginiai prizai) Tuloje organizatorių ALEKSANDRAS NEVSKIS  plačiai pristato artėjantį renginį.

«Здравствуйте, друзья! Я - Александр Невский, и у меня есть очень хорошая новость для всех любителей фитнеса и бодибилдинга - следующий чемпионат Европы состоится в России! Лучших атлетов будет принимать город Тула, где я являюсь советником губернатора по физической культуре и спорту. В 2011 году в Туле проходил грандиозный турнир по бодибилдингу  «Мистер Вселенная Гран При», собравший спортсменов из России и многих других стран. Этот турнир посетил президент Всемирной Федерации Бодибилдинга и Всемирной Федерации Фитнеса ЭДМУНДАС ДАУБАРАС, который высоко оценил организацию чемпионата и гостеприимство туляков. Поэтому, он с радостью поддержал идею проведения чемпионата Европы в городе оружейников! С российской стороны организацией этого турнира занимается президент ВФФ-ВББФ России, руководитель международного дивизиона спортсменов-профессионалов АНДРЕЙ БАСОВ, ему помогает вице-президент Всемирной Федерации ВФФ-ВББФ МИХАИЛ ДЬЯКОНОВ».

Detalesnė informacija tarptautiniame interneto puslapyje www.wff.lt, skaitykite forumą. Tai pat informaciją rasite tinklapio „Facebook“ puslapiuose: WFF-WBBF International, WFF-WBBF North America, WFF-WBBF South America, WFF-WBBF Asia, WFF-WBBF Europe, WFF-WBBF Africa.

2011 WFF-WBBF SEKRETORĖ EDITA SENDRIENĖ

33edita1m.jpg

2010 metų WFF-WBBF (World Fitness Federation, World Body Building Federation) pasaulio čempionato metu Slovakijos Brusno Kupele kurorte  tarptautinio „Universe“ turnyro čempionas anglas DAJO AUDI (Dayo Audi) prašneko apie WFF-WBBF federacijos sekretorę EDITĄ SENDRIENĘ. Pasak garsiojo kultūristo Anglijos kultūristai seka mūsų interneto forumus, skaito spaudą. Jiems patinka naujos pažangios tarptautinio sporto idėjos, kurias EDITA SENDRIENĖ gvildena spaudoje ir internete.

EDITOS SENDRIENĖS vardas toks populiarus kultūristų tarpe, kad nė vienam nereikia vargti tariant lietuviškus vardus. Priminsime, kad EDITA SENDRIENĖ  yra pirma absoliuti pasaulio fitneso čempionė (1997 m., Manheimas, Vokietija), kuriai iš buvusio socialistinio pasaulio pavyko iškovoti tokį ženklų titulą.

Šiuo metu E.SENDRIENĖ eina Pasaulinės WFF-WBBF federacijos teisėjų kolegijos pirmininko pareigas.

 

PROFESORIUS ALFREDAS GERSTLAS (ALFRED GERSTL)

PICT0168.JPG

Pašventęs visą savo gyvenimą kūno kultūros ir sporto vystymui Austrijoje, profesorius ALFREDAS GERSTLAS  visuomet buvo pasaulinio sporto judėjimo VIP persona. Užimdamas Austrijos parlamento prezidento pareigas, ALFREDAS GERSTLAS  turėjo geras galimybes įtakoti daugelį svarbių tarptautinių ir nacionalinių procesų, tame tarpe ir sportą. Ir jis tai puikiai darė.

KULTŪRIZMO LEGENDA OLEV ANNUS

GP1m.jpg

SPORTO KARJERA:

absoliutus Estijos čempionasabsoliutus G.Tenno Memorialo čempionasabsoliutus tarptautinio "Gintarinio prizo" turnyro čempionasIFBB Europos čempionasNABBA profesionalų pasaulio čempionasNABBA profesionalų "Universe" prizininkasIFBB veteranų "MR.OLYMPIA" finalininkas OLEVAS ANUSAS kultūrizmo varžybose pradėjo dalyvauti 1972 metais, laimėdamas Estijos čempionato jaunimo pogrupį (suaugusiųjų pogrupį laimėjo IGOR LIIV, dalyvavo PEEP KIRSIPUU, TOOMAS ARRO, ARNE ARRO, ULO KURGPOLD). 1973 m. OLEVAS tampa absoliučiu Estijos kultūrizmo čempionu.

INARO MARDO ATMINIMUI

2001ec2z.jpg

GEORG TENNO MEMORIAAL GEORG TENNO MEMORIALS INTERNATIONAL TALLINN GEORGUI TENNO, vienam kultūrizmo pardininkų buvusioje TSRS, tragiškai žuvus, Estijoje buvo organizuojamos kultūrizmo varžybos, turėjusios pavadinimą "Georgo Tenno Memorialai".