World fitness federation   |   World body building federation

LT|EN|RU

LUISAS CVIKAS.

zwick1d.jpg

LUISAS CVIKAS.

1988 m. LUISAS CVIKAS (Louis Zwick) komercinę veiklą kultūrizmo sporte sėkmingai pradėjo tarptautiniu projektu „TSRS prieš JAV“. Jis stipriai rizikavo, nes, neturėdamas patyrimo, apsiėmė asmeniškai pilnai finansuoti tokį beprecedentinį tarptautinį projektą. Tačiau, pasisekimo atveju LUISAS CVIKAS  galėjo gerai uždirbti,  parduodamas TSRS filmuotą projekto medžiagą ESPN televizijos kanalui.

LUISAS CVIKAS  Amerikoje surinko eilę garsių profesionalių ir mėgėjų kultūristų, pasamdė filmavimo brigadą, dirbusią projekto įgyvendinimo metu, ir visus atsivežė į Rusiją.

Varžybų metu LUISAS CVIKAS  susipažino ir susidraugavo su dabartiniu Pasaulinės WFF-WBBF federacijos prezidentu EDMUNDU DAUBARU (DSc. Edmundas Daubaras), vieninteliu iš visų to meto TSRS kultūrizmo vadovų ir organizatorių gerai mokėjusiu anglų kalbą. EDMUNDAS DAUBARAS iš Lietuvos  į varžybas Rusijoje atvyko  su savo auklėtiniu, neseniai tapusiu pirmu oficialaus ir jau pripažinto sporto kultūrizmo istorijoje absoliučiu TSRS kultūrizmo čempionu klaipėdiečiu VIKTORU JUCIU (Viktoras Jucys) ir kitu TSRS čempionu šiauliečiu ROLANDU BUČINSKU (Rolandas Bučinskas). Tuo metu abu lietuviai buvo jau ne ratą tapę absoliučiais seniausių tradicinių kultūrizmo varžybų tarptautinio „Gintarinio prizo“ („Amber Prix International“, 1968-2013 m.) turnyro čempionais.

LUISAS CVIKAS savo filmuotai medžiagai norėjo atviro komentaro, jis siekė gauti nepriklausomą TSRS kultūrizmo specialisto interviu ir pasirinko tam EDMUNDĄ DAUBARĄ. Ne paslaptis, kad visus atvykusius amerikiečius globojo TSRS specialiosios tarnybos ir visi kontaktai su jais buvo griežtai kontroliuojami. Iš anksto paslapčia susitaręs su LUISU CVIKU, EDMUNDAS DAUBARAS su VIKTORU JUCIU  ir  ROLANDU BUČINSKU  atsitiktiniu automobiliu staiga „pabėgo“ nuo spec. tarnybų globos į priemiestyje esantį kultūrizmo sporto klubą. Kartu atvyko LUISO CVIKO  filmavimo brigada. Kultūrizmo klube amerikiečiai paėmė EDMUNDO DAUBARO interviu, nufilmavo VIKTORO JUCIO  ir  ROLANDO BUČINSKO  treniruotes. Vėliau, sugrįžę į JAV, amerikiečiai sukūrė kino filmą apie geriausių TSRS kultūristų treniruotes, kurį ne kartą Amerikai parodė ESPN televizija.

TSRS sėkmingai pradėti LUISO CVIKO darbai tęsiasi iki šiol. Dabar LUISAS CVIKAS  JAV ir pasaulyje dirba su eile tarptautinių projektų („Fame“, „America Pageant“, „World Fitness Tour“ ir pan.), juos režisuoja, filmuoja ir filmuotą medžiagą parduoda televizijos kompanijoms, tame tarpe ir ESPN.

Viename tokių projektų LUISAS CVIKAS  pakvietė dalyvauti ir Pasaulinės WFF-WBBF federacijos prezidentą EDMUNDĄ DAUBARĄ. Tai buvo 2002 metų „Fame“ Europos čempionatas, vykęs Vokietijos Štutgarto mieste. Į Štutgartą LUISAS CVIKAS atsivežė iš JAV šešias profesionalias fitneso sportininkes. Apie jų pasirodymą ir sukosi renginys bei visa filmuota medžiaga. Nėra abejonių, kad šios šešios sportininkės ir užėmė pirmas šešias vietas, o visos kitos susirinkusios dalyvės buvo joms tik statistiniu fonu. Iš viso šio tarptautinio renginio LUISUI CVIKUI reikėjo sukurti filmą, kad parodyti per ESPN televiziją, tam ir buvo skirtas renginys.

EDMUNDUI DAUBARUI bendraujant kitos JAV esančios privačios tarptautinės sporto organizacijos  savininke MIŠELE BOIKO (Meshelle Boyko), tris dešimtmečius rengiančios Amerikoje eilę tarptautinių fitneso renginių, paaiškėjo, kad LUISO CVIKO  veikla parduodant televizijoms filmuotą varžybų medžiagą nėra nauja. Anksčiau LUISAS CVIKAS  dirbo tą patį darbą MIŠELES BOIKO firmoje, tačiau sumanė tą patį darbą daryti savarankiškai vienas be jos.

 

INFORMACIJA.

Detalesnė informacija tarptautiniame interneto puslapyje www.wff.lt, skaitykite forumą. Tai pat informaciją rasite tinklapio „Facebook“ puslapiuose: WFF-WBBF International, WFF-WBBF North America, WFF-WBBF South America, WFF-WBBF Asia, WFF-WBBF Europe, WFF-WBBF Africa, WFF-WBBF Asia Continental Federation.