World fitness federation   |   World body building federation

LT|EN|RU

DANAS LURIS.

2013usa1m.jpg

DANAS LURIS.

Po antrojo pasaulinio karo žymus JAV sporto organizatorius, kultūristas DANAS LURIS (Dan Lurie) aktyviai reiškėsi JAV: įkūrė privačią komercionę WBBG (World Body Building Guild) kultūrizmo organizaciją (veikė 1967-1979 m.), organizavo kultūrizmo mėgėjų ir profesionalų varžybas (tame tarpe ir „Olympus“ turnyrą), dirbo sporto leidyboje.

Ilgą laiką kartu su DANU LURIU dirbo  tokie garsūs to meto tarptautinio lygio sportininkai, kaip HAROLDAS PULAS (Harold Poole), RIKAS VEINAS (Rick Wayne), BILAS GRANTAS (Bill Grant), KRISAS DIKERSONAS (Chris Dickerson), BOJERIS KOU (Boyer Coe), TONIS EMOTAS (Tony Emmott), SERŽAS NUBRETAS (Serge Nubret), TONIS PERSONAS (Tony Pearson) ir SERDŽIO OLIVA (Sergio Oliva).

Nežiūrint į neeilinius DANO LURIO organizacinius sugebėjimus, geras iniciatyvas bei įdėtą darbą, jis su savo WBBG organizacija į plačią  tarptautinę areną taip ir neiškopė. Beje, DANAS LURIS  pirmasis sugalvojo pavadinimą IFBB, kurį vėliau savo organizacijos veikloje naudojo jos vėlesnis  savininkas ir prezidentas BENAS VEIDERIS.