World fitness federation | World body building federation/p>
1991. SOCIALISTINIO PASAULIO NAUJIENOS.
LIETUVOS KULTŪRISTAI PALIKO T.S.R.S. FEDERACIJĄ.
Nuo 1971 iki 1998 metų I.F.B.B. (International Federation of Body Builders) buvo vienintėlė oficialiai pripažinta tarptautinė kultūrizmo organizacija, kuri atstovavo kultūrizmo sportą. Tuomet kultūrizmas dar buvo sportu. Nuo 1989 metų Dr. EDMUNDAS DAUBARAS (DSc. Edmundas Daubaras) su savo bičiuliu I.F.B.B. federacijos prezidentu BENU VEIDERIU (I.F.B.B. President Ben Weider) vedė derybas dėl, pirmoje eilėje, Lietuvos TSR, paskiau dėl Lietuvos Respublikos nacionalinės kultūrizmo organizacijos savarankiškos narystės tarptautinėje I.F.B.B. federacijoje. Savarankiško, o ne T.S.R.S. nacionalinės rinktinės sudėtyje. Tai reiškė, kad I.F.B.B. federacija turėjo pripažinti Lietuvos Respublikos Nepriklausomybę. 1991 metų vasario mėnesį Lietuvoje vyko referendumas dėl atsiskyrimo nuo T.S.R.S.. 85 procentai gyventojų pasisakė “taip”. Derybų procese Dr. EDMUNDAS DAUBARAS per draugą V.F.R. (Vokietijos Federatyvinė Respublika, F.R.G, Federal Republic of Germany) GERHARDĄ JUNGĘ (Gerhard Junge) banko pavedimu I.F.B.B. federacijai sumokėjo Lietuvos Respublikos kultūrizmo federacijos stojamąjį mokestį, pateikė oficialų prašymą. Tuomet, apeinant T.S.R.S. banką, tiesiogiai Lietuvos Respublika banko operacijų vykdyti negalėjo, tad teko veikti kitaip. Tam, kad įrodyti BENUI VEIDERIUI, kad Lietuvos Respublika yra suvereni valstybė, derybų procese Dr. EDMUNDUI DAUBARUI teko į anglų kalbą išversti Lietuvos Respublikos Konstituciją ir ją persiųsti į Kanadą.
Tokiu būdu 1988 - 1990 metais vyko Dr. EDMUNDO DAUBARO susitikimai bei derybos su BENU VEIDERIU Leningrade ir Maskvoje (R.T.F.S.R.), Paryžiuje (Prancūzija), Kulala Lampūre (Malaizija). Pagaliau, 1990 Niu Jorke (JAV) tarptautinio „Miss Olympia“ turnyro metu susitikime su I.F.B.B. prezidentu BENU VEIDERIU Dr. EDMUNDAS DAUBARAS gavo neigiamą atsakymą dėl Lietuvos Respublikos Nepriklausomybės pripažinimo. Lietuviams savarankiška narystėi ne T.S.R.S. rinktinės sudėtyje buvo atsakyta. Taip buvo atsisakyta priimti Lietuvos Respublikos nacionalinę kultūrizmo federaciją į tarptautinę I.F.B.B. federaciją. Pirmoje eilėje BENAS VEIDERIS siekė komercinių tikslų ir vienareikšmiškai palaikė Maskvos poziciją. “T.S.R.S. kultūrizmo federacijos” (“”U.S.S.R. Bodybuilding Federation”, «Федерация культуризма С.С.С.Р.») vice prezidentas bei Lietuvos TSR kultūrizmo federacijos pirmininkas ROMANAS KALINAUSKAS Dr. EDMUNDO DAUBARO siekių savarankiškai Lietuvos narystei I.F.B.B. federacijoje nepalaikė, ir net tuo pačiu metu jis sugebėjo įstoti į Nepriklausomoje Lietuvoje naujai įkurtą MYKOLO BUROKEVIČIUS komnumistų partiją. Vėl, kaip kultūrizmo draudimo T.S.R.S. laikotarpio epogejuje, 1978 metais, Dr. EDMUNDAS DAUBARAS savo siekiais ir veiksmais liko vienas. Nepalaikė niekas.
Dauguma Lietuvos kultūristų palaikė L.T.O.K. (Lietuvos Tautinis Olimpinis Komitetas) bei Lietuvos Respublikos kūno kultūros ir sporto departamento nuostatas nebedalyvauti T.S.R.S. rinktinėse bei oficialiose T.S.R.S. varžybose. Nebūdami T.S.R.S. rinktinėse, Lietuvos kultūristai neteko galimybės dalyvauti I.F.B.B. pasaulio ir Europos čempionatuose. Kai kurie aukščiausio lygio sportininkai metė sportą (pav. VIKTORAS JUCYS).
Tuo metu Dr. EDMUNDO DAUBARO auklėtiniais buvo eilė geriausių T.S.R.S. kultūristų: NATALIJA MURNIKOVIENĖ (Наталия Муриниковене), VIKTORAS JUCYS, RIMANTAS MAŽIONIS, VADIMAS SRYVKINAS (Вадим Срывкин), EDMUNDAS REPŠYS.
Sportininkams reikėjo tarptautinių varžybų, todėl Dr. EDMUNDAS DAUBARAS ėmėsi ieškoti išeities. Vyko intensyvūs susirašinėjimai su N.A.B.B.A. (National Amateur Body Building Association) prezidentu OSKARU HAIDENSTAMU (Oscar Heidenstam) bei W.A.B.B.A. (World Amateur Body Building Association) prezidentu SERŽU NUBRETU (Serge Nubret). Per Dr. EDMUNDĄ DAUBARĄ abu kvietė Lietuvos Respublikos sportininkus į savo artimiausias varžybas – N.A.B.B.A. Europos čempionatą Prancūzijoje bei W.A.B.B.A. pasaulio čempionatą Japonijoje.
I.F.B.B. PREZIDENTAS BENAS VEIDERIS LIETUVOJE.
VEIDERIS NEPALAIKĖ LIETUVOS NEPRIKLAUSOMYBĖS.
1991 metų kovo mėnesį Nepriklausomos Lietuvos Respublikos sostinėje Vilniuje lankėsi I.F.B.B. federacijos prezidentas BENAS VEIDERIS (Ben Weider). Dar neseniai, bendraudamas su Dr. EDMUNDU DAUBARU Niu Jorke (JAV) atsisakęs pripažinti Lietuvos Respublikos Nepriklausomybę, BENAS VEIDERIS laišku Dr. EDMUNDUI DAUBARUI paprašė organizuoti jam susitikimus su Lietuvos Respublikos valdžia, nes jis kėtina apsilankyti Lietuvos Respublikoje. Savo nuostatos dėl Lietuvos Respublikos Nepriklausomybės nepripažinimo BENAS VEIDERIS nepakeitė. Dr. EDMUNDAS DAUBARAS atsisakė užsiimti jo vizito Lietuvoje organizavimu, paaiškindamas, kad yra priverstas jieškoti kitų kelių palaikyti L.T.O.K. ir su Lietuvos sportininkais dalyvaus kitų tarptautinių kultūrizmo organizacijų veikloje, nes lietuviams keliai narystei I.F.B.B. federacijoje uždaryti. BENAS VEIDERIS prašė palaukti, tačiau Dr. EDMUNDAS DAUBARAS atsakė, kad ir taip Lietuvos sportininkai jau laukia narystės I.F.B.B. federacijoje trejus metus.
Taigi, BENO VEIDERIO vizito metu Dr. EDMUNDO DAUBARO Vilniuje nebuvo. BENĄ VEIDERĮ oficialiai priėme Lietuvos Respublikos Aukščiausios Tarybos pirmininkas VYTAUTAS LANDSBERGIS. Susitikime dalyvavo L.T.O.K. prezidentas ARTŪRAS POVILIŪNAS bei L.T.O.K. narys KAZIMIERAS MOTIEKA. Kartu prisišliejo ir T.S.R.S. kultūrizmo federacijos (“U.S.S.R. Bodybuilding Federation”, «Федерация культуризма С.С.С.Р.») vice prezidentas, Lietuvos TSR kultūrizmo federacijos prezidentas ROMANAS KALINAUSKAS. BENAS VEIDERIS aplankė Seimo barikadų vietas, įteikė VYTAUTUI LANDSBERGIUI garbės raštą, susitiko su Lietuvos kultūristais. Tuo viskas ir baigėsi - BENAS VEIDERIS liko ištikimas Maskvos pozicijai, kas puikiai tenkino ir T.S.R.S. kultūrizmo federacijos vice prezidentą ROMANĄ KALINAUSKĄ.
Visas straipsnis ai daug išsamesnės informacijos yra tarptautiniame puslapyje www.wff.lt