World fitness federation   |   World body building federation

LT|EN|RU

PASAULIO KULTŪRIZMO ISTORIJA

2017_wff_1m.jpg

2017. SPORTO DEMOKRATIJA. SUSIPAŽINKIME SU PASAULIO KULTŪRIZMO ISTORIJA.
DAUGUMA VADINANČIŲ SAVE TARPTAUTINĖMIS SPORTO FEDERACIJOMIS VISAI NĖRA FEDERACIJOS.
Šiuo metu Pasaulinė WFF-WBBF (World Fitness Federation, World Body Building Federation)   federacija vienija nacionalines organizacijas iš 129 šalių, kurios atstovauja visus kontinentus. Neseniai 129 –a šalimi-nare tapo Ekvatorinės Gvinėjos Respublikos (Republic Equatorial Guinea) nacionalinė WFF-WBBF federacija.
Kasmet Pasaulinė WFF-WBBF federacija įvairiose šalyse rengia per 60 tarptautinių renginių.
 
DAUGUMA VADINANČIŲ SAVE TARPTAUTINIŲ FEDERACIJŲ VISAI NĖRA FEDERACIJOS. JOS APGAUDINĖJA. Į PASAULINĘ WFF-WBBF FEDERACIJĄ KREIPĖSI SPORTO MINISTERIJA.
Neseniai į Pasaulinės WFF-WBBF federacijos vadovybę per savo atstovą kreipėsi vienos Azijos šalies sporto ministerija. Per savo šalies nacionalinę WFF-WBBF federaciją sporto ministerija norėtų organizuoti WFF-WBBF pasaulio mėgėjų čempionatą. Tokie kontaktai galimi tik su Pasauline WFF-WBBF federacija. Ryšius su nacionaliniais olimpiniais komitetais ir sporto ministerijomis palaiko tik 2009 metias tarpusavyje skilusios IFBB-1 (International Federation of Body Builders, savininkas ir prezidentas ispanas RAFAELIS SANTOCHA, Rafael Santonja) ir IFBB-2 (vadovas singapūrietis POLAS ČUA, Paul Chua) bei nuo 1968 metų įvairiais juridiniais statusais dirbanti Pasaulinė WFF-WBBF federacija. Beje, visai neseniai, 2017 metų antroje pusėje IFBB-1 skilo ir pasidalino dar kartą, dabar jau po amerikiečio DŽIMO MANJONO (Jim Manion) NPC (National Phisyque Committee), kuti jam priklauso privačios nuosavybės teise   ir to paties ispano RAFAELIO SANTOCHOS globa. Taigi, turime šiuo metu net tris tarptautines IFBB federacijas, kurios tarpusavyje kovoja. Kitos save įvardijančios “tarptautinėmis federacijomis” ar “tarptautinėmis asociacijomis” mūsų sporto struktūros struktūros organizuoti su sporto ministerija susijusių renginių negali, nebent imtųsi apgaulės.

Tokios organizacijos  juridiškai tarptautinėmis sporto federacijomis nėra registruotos ir laikosi tik “ant savo  žodžio”.  Be abejo, gali atsirasti naujų tarptautinių sporto organizacijų, tačiau iki jų pripažinimo labai ilgas kelias.

Toliau iš esmės pakalbėsime apie įvairiausias tarptautines mūsų sporto organizacijas ir pradėsime nuo savęs.
 
PASAULINĖ WFF-WBBF FEDERACIJA.
Su Pasaulinės WFF-WBBF federacijos istorija tarptautinę sporto visuomenę jau ne kartą supažindinome istoriniuose straipsniuose tarptautiniame interneto puslapyje
www.wff.lt, gausiuose mūsų puslapiuose feisbuke bei įvairiomis kalbomis nuo 1989 metų mūsų leidžiamame tarptautiniame žurnale „Sportinis fitnesas ir kultūrizmas“. Istorinę mūsų sporto medžiagą visame pasaulyje renkame ir publikuojame tik mes. Niekas kitas tokios informacijos nėra rinkes ir viešines. Komercinių firmų, pasivadinusių „tarptautinėmis federacijomis“ tai nedomina, nes jos rūpinasi tik savimi ir mūsų sporto vystymas globaliu lygmeniu jiems nėra įdomus. Išimtis tik Pasaulinė WFF-WBBF federacija, kuri stengiasi pagal savo galimybes. Ir kuo toliau, tuo labiau.
Sutapo, kad vainikuojanti savo penkis dešimtmečius trunkančią sportinę veiklą, Pasaulinė WFF-WBBF federacija ėmėsi neturinčio precedento  globalaus tarptautinio kultūrizmo projekto: toliau dirbama ruošiant publikacijai didžiulės apimties išsamų istorinį sporto leidinį “Pasaulio kultūrizmo enciklopedija”  („World Bodybuilding  Encyclopedia“).
Mūsų enciklopedija remiasi Pasaulinės WFF-WBBF federacijos archyvais, kurie buvo sukaupti per pastaruosius penkiasdešimt metų. Taip pat ji remiasi archyviniais dokumentais, kurie mums buvo perduoti WABBA (World Amateur Body Building Association) savininko ir prezidento SERŽO NUBRETO (Serge Nubret, Prancūzija), Anglijos klubo NABBA (National Amateur Body Building Association) vadovų OSKARO HAIDENSTAMO (Oscar Heidenstam, Anglija) ir AIVANO DANBARO  (Ivan Dunbar, Airija), taip pat ir IFBB komercinės firmos savininkų bei vadovų BENO VEIDERIO (Ben Weider, Kanada), POLO ČIUA (Paul Chua, Singapūras), ALEKSO BAUERIO (Alex Bauer, Austrija) ir CHOSE PARDO HIDALGO (Jose Pardo Hidalgo, Ispanija).
Mūsų enciklopedija apima daugiau nei šimto metų laikotarpį nuo Eugenijaus Sandovo (Eugeny Sandow) laikų (1898) ir pristato per 8000 žinomų pasaulio sportininkų bei vadovų, palikusių ženklų pėdsaką kultūrizmo sporto istorijoje ir atstovavusių visas pagrindines žinomas tradicines tarptautines kultūrizmo federacijas.  “Pasaulio kultūrizmo enciklopedija” ruošiama išleisti įvairiomis populiariomis kalbomis, tame tarpe ir kiniečių.

Dabar Pasaulinė WFF-WBBF federacija pristato naują  globalinę tarptautinę sporto mokymo instituciją: TARPTAUTINĮ SPORTO UNIVERSITETĄ (TSU, International Sport University, Международный Университет Спорта; www.isuniversity.lt ). TSU yra registruotas Europos Sąjungoje ir yra UNESCO organizacijos prie UT (United Nationa) asocijuotas narys (straipsnis bus tęsiamas).

 

INFORMACIJA.

Detalesnė informacija tarptautiniame interneto puslapyje www.wff.lt, skaitykite forumą. Tai pat informaciją rasite tinklapio „Facebook“ puslapiuose: WFF-WBBF International, WFF-WBBF North America, WFF-WBBF South America, WFF-WBBF Asia, WFF-WBBF Europe, WFF-WBBF Africa, WFF-WBBF Asia Continental Federation, WFF-WBBF Pro Division,  International Sport University (ISU, www.isuniversity.lt), WPSF World Power Sports Federation.