World fitness federation   |   World body building federation

LT|EN|RU

NEŽINOMI PASAULIO KULTŪRIZMO ISTORIJOS PUSLAPIAI. KAIP VISKAS BUVO IŠ TIKRŲJŲ. TEISĖ IŠSAKYTI SAVO NUOMONĘ

2009slo2m.jpg
FOTO: President WFF-WBBF International EDMUNDAS DAUBARAS, Prime Minister Republic Slovakia ROBERT FICO

6. NEŽINOMI PASAULIO KULTŪRIZMO ISTORIJOS PUSLAPIAI. KAIP VISKAS BUVO IŠ TIKRŲJŲ. TEISĖ IŠSAKYTI SAVO NUOMONĘ


Nuomonių daug, bet kuo jos grindžiamos? Dažnai kultūrizmo sporto istorijos klausimais ginčijai žmonės, kurie šią istoriją žino tik iš nuogirdų. Dabartinės Pasaulinės WFF-WBBF federacijos prezidentas EDMUNDAS DAUBARAS asmeniškai dalyvavo daugelyje svarbiausių kultūrizmo įvykių. Daugelyje šių įvykių, ypatingai tarptautinių, E.DAUBARAS ne tik dalyvavo, bet ir buvo jų tiesioginiu iniciatoriumi.

Iš visų SSSR kultūrizmo vadovų tarpo EDMUNDAS DAUBARAS vienintelis gerai valdė užsienio kalbas, kas jam suteikė galimybę laisvai bendrauti su visais pagrindiniais kultūrizmo vadovais pasaulyje (prisiminkime garsiąją pirmą IFBB savininko ir prezidento kanadiečio BENO VEIDERIO (Ben Weider) spaudos konferenciją Rusijoje, kuri daugelio sportininkų ir žurnalistų akivaizdoje virto į dvi valandas trukusį jo dialogą su E.DAUBARU).

Šiandien vykstančių įvykių svarba neleidžia skirti pakankamai dėmesio  pasaulinei kultūrizmo istorijai, tas barbas dar mūsų laukia.

Turėdamas antrą universitetinį teisinį išsilavinimą EDMUNDAS DAUBARAS išstudijavo visų pagrindinių tarptautinių kultūrizmo organizacijų juridinius dokumentus. Tai, kas Pasaulinės WFF-WBBF federacijos vardu teigiama apie minėtų organizacijų juridinį statusą – teisybė. Pabandykite tai paneigti teisme. Begaliniai rašymai interneto forumuose, kalbos sporto klubuose – turgaus tauškalai. Sutinkame, kad mūsų teiginiai daugeliui kitų kultūrizmo organizacijų labai nepatinka. Tačiau gal geriau vieną kartą susitvarkykite savo tarptautinės organizacijos juridinius dokumentus, užregistruokite jas kaip to reikalauja įstatymai, padirbėkite šioje srityje, kaip mes keturiasdešimt metų? Tačiau koks tų „tarptautinių federacijų“ šeimininkas jums leis žiūrinėti jo privačios firmos dokumentus? Neleis, tai kiekvienam aišku. Pavyzdžiui, pačios IFBB federacijos dokumentai liudija, kad tai nėra sporto federacija ir tokia niekados nebuvo. Šiandien žinome, kad NABBA yra Anglijos sporto klubas, o ne tarptautinė asociacija, o WABBA yra registravusi tik pavadinimą ir logotipą, iš esmės dabar esanti tik maisto papildais prekiaujanti prancūzui priklausanti komercinė firma. Kitos „tarptautinės“ federacijos yra dar sunkesnėje juridinėje padėtyje, o dažnos išvis juridiškai neegzistuoja. Bet kokios šalies sporto valdininkas, ir ne tik sporto, įsigilinęs į tai, niekada neturės reikalų su šiomis neegzistuojančiomis „tarptautinėmis federacijomis“.

Pasaulinė WFF-WBBF federacija seniai visus šiuo klausimu aplenkė tiek juridiniais klausimais, oficialiu registravimu, tiek naujomis idėjomis, projektais, kurie jai leidžia būti viso tarptautinio kultūrizmo ir fitneso judėjimo priešakyje, jam vadovauti. WFF-WBBF idėjas kopijuoja: modelių fitnesas, vaikų „Fit-kid“ judėjimas, neįgalių sportininkų čempionatai, klasikinis kultūrizmas ir t.t..

Pasaulinė WFF-WBBF federacija  stabilizavo savo struktūrą, varžybų sistemą, teisėjavimo, kategorijų sudarymo principus, bet, siekdama tobulėti,  dar ieško geriausio visiems varianto, eksperimentuoja. Neklysta tie, kurie nedirba. Laikas jau parodė, kad federacija, skirtingai nuo kitų, dirba ir dirba gerai.

Sugrįžkime prie kultūrizmo istorijos. Taip, mes manome, kad ji iškreipta. Kultūrizmas gimė Europoje, vystėsi ir tobulėjo čia, Europoje. Vienos JAV komercinės firmos jos pačios interesams parašyta dabartinė kultūrizmo sporto istorija neatitinka tiesos, nes atmeta visus kitus sporto vystymosi momentus, nesusijusius su šia konkrečia firma. Mes pasistengsime spragas užpildyti ir mūsų sporto istoriją pataisyti.