World fitness federation   |   World body building federation

LT|EN|RU

2014. ESTIJOS BNS PRAVEDĖ TARPTAUTINĘ WFF-WBBF SPAUDOS KONFERENCIJĄ.

2014_bns_3m.jpg

2014. ESTIJOS BNS PRAVEDĖ TARPTAUTINĘ WFF-WBBF SPAUDOS KONFERENCIJĄ.

„BALTIC NEWS SERVICE“ TALINE PRISTATĖ WFF-WBBF EUROPOS MĖGĖJŲ ČEMPIONATĄ.

2014 metų WFF-WBBF Europos mėgėjų čempionato išvakarėse (Estijos sostinė Talinas, gegužės 3-5 d.),  Pasaulinės WFF-WBBF (World Fitness Federation, World Body Building Federation) federacijos prezidentas EDMUNDAS DAUBARAS (DSc. Edmundas Daubaras), čempionato organizacinio komiteto pirmininkas Estijos reformų partijos atstovas ALEKSEJUS FILATOVAS (Alexej Fitatov) bei WFF-WBBF federacijos atstovas Europai VLADIMIRAS KURIKČIKAS (Vladimir Kurilcik) ir WFF-WBBF Europos modelių fitneso padalinio vadovė VALENTINA KOZLOVSKAJA dalyvavo Estijos naujienų agentūros BNS (Baltic News Service) surengtoje tarptautinėje spaudos konferencijoje. Konferencijoje pristatytas Europos mėgėjų čempionatas (informacija yra www.bns.ee šios dienos pagrindiniame puslapyje „FRONT PAGE“).

 

PASAULINĖS FEDERACIJOS PREZIDENTO PASISAKYMAS.

Estijos BNS spaudos konferencijoje Pasaulinės WFF-WBBF federacijos prezidentas EDMUNDAS DAUBARAS pristatė tarptautinės organizacijos veiklą. Šiandien Pasaulinė WFF-WBBF federacija vienija 115 šalių nacionalines organizacijas ir kasmet pasaulyje rengia apie 60 tarptautinių renginių.

Pastaruosius 30 metų WFF-WBBF užsiima visų tarptautinių kultūrizmo ir fitneso organizacijų tyrimais teisės atžvilgiu.

Teisiškai vertinant kultūrizmo ir fitneso sportą Estijoje, pabrėžti kai kurie momentai.

Jis papasakojo, kad Estijoje šiandien veikia trys mūsų sportą atstovaujančios nacionalinės federacijos: Estijos IFBB, kuri yra ispano RAFAELIO SANTOCHOS privačios komercinės firmos narė, Estijos NAC (kuri yra Vokietijos nacionalinės organizacijos narė, kas yra teisiniu požiūriu absurdiška) ir Estijos nacionalinė WFF-WBBF federacija, visuomeninė ne pelno organizacija. Plačiau šia tema informaciją įvairiomis kalbomis rasite tarptautinės interneto svetainės www.wff.lt tiek pagrindiniame puslapyje, tiek forumo temoje „Tarptautinės organizacijos“ bei „Nežinoma pasaulio kultūrizmo istorija. Kaip viskas buvo iš tikrųjų“.

 

ES NUOSEKLIAI SIEKIA VISUOTINIO SVEIKATINGUMO FITNESO. ESTIJOS VAIDMUO.

Neseniai   Pasaulinė WFF-WBBF federacija sulaukė pasiūlymo ir sutiko realizuoti du didelius tarptautinius sveikatingumo projektus, apimančius 12 ES šalių bei eilę kitų partnerių ir remiamus ir finansuojamus ES (EU, European Union). Projektai išties dideli, tačiau jie tiesiogiai susišaukia su ta veikla, kurią, niekados neturėdama tinkamo finansavimo, Pasaulinė federacija visada vykdė savo resursais kaip išgalėdama: tarptautiniai trenerių ir sportininkų seminarai, mokymai, tarptautinės konferencijos, sporto stovyklos, tarptautiniai sveikatingumo bei sporto renginiai.

Tarptautiniuose WFF-WBBF ir ES projektuose Estijai skiriamas didelis vaidmuo, čia federacija numato eilę stambių tarptautinių renginių.

Darbas su minėtais projektais  iškart prasidėjo. Minėti tarptautiniai projektai apima laikotarpį nuo 2014 iki 2017 metų.

 

ESTIJOS KULTŪRIZMAS. ANALITINĖ APŽVALGA.

ESTIJOS KULTŪRIZMO SIELA - INARAS MARDO.

Per visą Estijos kultūrizmo laikotarpį estai neturėjo kito tokio iškilaus, energingo ir profesionalaus kultūrizmo lyderio, talentingo trenerio, kokiu buvo INARAS MARDO (Innar Mardo).

Savo tarptautinę veiklą pradėjęs nuo turnyrų „Georgo Tenno memorialas“ („Georg Tenno Memorial“), I. MARDO sukaupė didžiulį organizacinį patyrimą. Kaip ir dabartinis Pasaulinės WFF-WBBF (World Fitness Federation, World Body Building Federation)  federacijos prezidentas EDMUNDAS DAUBARAS (DSc. Edmundas Daubaras), jis nuo seno palaikė nuolatinius ryšius su visų pasaulio tarptautinių kultūrizmo organizacijų vadovais, tokiais, kaip BENAS VEIDERIS, OSKARAS HEIDENSTAMAS, SERŽAS NUBRETAS (Ben Weider, Oscar Heidenstam, Serge Nubret).

 

GINTARINIS PRIZAS.

Atstovaudamas Estiją, INARAS MARDO buvo beveik visų Estijos nacionalinės rinktinių vadovu seniausiose pasaulio kultūrizmo varžybose – tarptautiniame „Gintarinio prizo“ turnyre (1968-2013 m.). Kultūrizmo sporto draudimo ir persekiojimo TSRS ir socialistinėse šalyse laikotarpiu du dešimtmečius „Gintarinio prizo“ („Amber Prix International“) turnyras, kasmet organizuotas Klaipėdoje,  buvo neoficialiu TSRS kultūrizmo čempionatu, o, pagal šiandien sporto specialistų daromas išvadas, ir socialistinių šalių pasaulio kultūrizmo čempionatu (įvairiomis kalbomis daugiau informacijos tarptautiniame interneto puslapyje www.wff.lt, skaitykite straipsnius pagrindiniame puslapyje ir forumo temose „Pasaulio kultūrizmo istorija. Kaip viskas buvo iš tikrųjų“; Pasaulinės WFF-WBBF federacijos oficialiame žurnale „Sportinis fitnesas ir kultūrizmas“, Nr. 28, 33 ir 34).

 

PIRMOS IŠVYKOS Į UŽSIENĮ.

Kultūrizmo draudimo ir persekiojimo periodu socialistinėse šalyse ir TSRS varžybos, ypač tarptautinės, buvo vykdomos sunkiai ir nereguliariai. Išimtis buvo tik tarptautinis „Gintarinio prizo“ turnyras. Dalyvauti užsienio šalyse rengiamose kultūrizmo varžybose galima buvo tik svajoti. Ir vėl iniciatyvos ėmėsi EDMUNDAS DAUBARAS.  Ruošdamas geriausių TSRS kultūristų pasirodymą Čekoslovakijoje vykdomose tarptautinėse varžybose E.DAUBARAS eilę metų dirbo su Čekoslovakijos nacionalinės kultūrizmo federacijos prezidentu VIJTECHU FIALA (Vojtech Fiala), organizatoriais profesoriumi FRANTIŠEKU BULVA (Frantisek Bulva), IVANU MACHU (Ivan Mach), IVANU KOLOUCHU (Ivan Kolouch). Pagaliau 1978 metais E.DAUBARAS pasiekė ilgai laukto tikslo – TSRS kultūrizmo delegacijai buvo gauti oficialūs iškvietimai bei leidimai, įvairiose institucijose suderinti visi su išvyka susiję klausimai.  Tam EDMUNDAS DAUBARAS  du kartus dalyvavo Čekoslovakijos nacionalinės kultūrizmo federacijos vykdomojo komiteto posėdžiuose (1977 m., Brno ir Bratislava), lankėsi Čekoslovakijos nacionalinės kultūrizmo rinktinės pasirengimo stovykloje, nuosekliai dirbo su Čekoslovakijos sporto žurnalo „Trener“ redaktoriais JOZEFU MAZAKU (Jozef Mazak) ir MILANU PERDJOCHU (Milan Perdoch). Tačiau, kaip jau įprasta, prasidėjo TSRS kultūrizmo vadovų vidaus tarpusavio intrigos ir taip sunkiai EDMUNDO DAUBARO nuveikti darbai nuėjo perniek. Tuomet EDMUNDAS DAUBARAS pasiūlė INARUI MARDO pasinaudoti asmeniniais kontaktais ir Lenkijoje vykusiame tarptautiniame turnyre debiutuoti su geriausiais TSRS kultūristais. Taip 1979 m. INNARAS MARDO Lenkijoje pristatė absoliutų tarptautinio „Gintarinio prizo“ turnyro čempioną estą OLEVĄ ANUSĄ (Olev Annus), kuris be didelio vargo ir ten tapo absoliučiu čempionu. Lenkijoje susipažinęs asmeniškai su socialistinių šalių kultūrizmo vadovais, INNARAS MARDO gavo kvietimus dalyvauti eilėje kitų tarptautinių turnyrų. Tuomet iki 1981 metų jam pavyko dar keletą kartų su Estijos rinktine išvykti ir dalyvauti užsienio varžybose, kur be minėto OLEVO ANUSO sužibėjo kutas „Gintarinio prizo“ čempionas estas INDREKAS OTSUSAS (Indrek Otsus).

Dar vėliau, atėjus „Gorbačio perestrojkai“, išvykos į varžybas kitose šalyse pasidarė lengviau prieinamos ir šia galimybe pasinaudojo ir kiti socialistinių šalių sporto organizatoriai (Estijoje PRANAS MICKEVIČIUS, PAVLAS KOSENKO).

 

PAGELBA ESTAMS.

1989 metais dabartinės Pasaulinės WFF-WBBF  federacijos prezidentas EDMUNDAS DAUBARAS  du mėnesius dirbo Estijos sostinėje Taline. Tai buvo laikotarpis, kai Estijoje kultūrizmas išgyveno ne geriausius laikus, kai vietiniai sporto vadovai nutolo nuo sporto ir užsiėmė kita veikla. Šalyje rimtesnių kultūrizmo varžybų senokai nebuvo.

Palaikydamas Estijos sportininkus, EDMUNDAS DAUBARAS  susitiko su INDREKU OTSUSU ir jam pasiūlė drauge surengti  Taline tradicinį „Georgo Teno Memorialo“ turnyrą. I.OTSUSAS  sutiko. Tuomet  EDMUNDAS DAUBARAS  į Taliną sukvietė aplinkinių šalių komandas, tame tarpe iš Lietuvos, ir turnyras sėkmingai įvyko.

 

ESTIJOS NACIONALINĖ WFF-WBBF FEDERACIJA.

Baigiantis devintam parėjusio šimtmečio dešimtmečiui INARAS MARDO aktyviai pasijungė prie tarptautinės Pasaulinės WFF-WBBF federacijos veiklos. Tuo laikotarpiu I.MARDO iniciatyva Estijoje įkurta ir oficialiai registruota Nacionalinė WFF-WBBF federacija, kurios pirmuoju prezidentu buvo I.MARDO.

INARO MARDO  iniciatyva bei pastangomis 2001 metais Estijos sostinėje Taline vyko WFF-WBBF Europos mėgėjų čempionatas.

Po ankstyvos INARO MADO  mirties Estijos kultūristai kasmet rengia „Inaro Mardo Memorialo“ (Innar Mardo Memorial“) turnyrą.

Per pastaruosius metus oficialiai registruotos Estijos nacionalinės WFF-WBBF federacijos prezidentais buvo INARAS MARDO (1998-2001 m.), PAVLAS KOSENKO (2001-2008 m.), IGORIS ODNENKO (2008), ALEKSANDRAS ŠEVCOVAS (nuo 2009 m.).

2009 metais Taline Estijos nacionalinė WFF-WBBF federacija organizavo WFF-WBBF pasaulio mėgėjų čempionatą, su kuriuo lygintis nei organizavimo lygiu, nei dalyvavusių šalių skaičiumi, nei sportininkais negali nė vienos Estijoje vykusios šios sporto šakos varžybos.

Pastaraisiais metais Estijos kultūrizmo gyvenime didelį vaidmenį vaidina Estijos reformų partijos atstovas ALEKSEJUS FILATOVAS.

 

OFICIALŪS SUSITIKIMAI.

Per Estijos kultūrizmo gyvavimo laikotarpį Taline buvo surengti keli oficialūs susitikimai su šalies valdžios atstovais.

2008 metais Estijos nacionaliniame olimpiniame komitete Pasaulinės WFF-WBBF federacijos prezidentas EDMUNDAS DAUBARAS dalyvavo susitikime su Estijos Respublikos NOK vadovais, tarp kurių  buvo generalinis sekretorius TOMAS TONISE (ToomasTonise).

2009 metais Pasaulinės WFF-WBBF federacijos prezidentas EDMUNDAS DAUBARAS dalyvavo oficialiame priėmime Estijos Respublikos Parlamente (Riigikogu), kur susitiko su Estijos Respublikos reformų partijos (Reformierakond)  vadovais  ir Estijos kultūros ministerijoje, kur susitiko su už sportą šalyje atsakingu vice ministru TONU SEILU (Tonu Seil).

 

STAMBIAUSIOS TARPTAUTINĖS VARŽYBOS.

Per Estijos kultūrizmo gyvavimo laikotarpį Estijoje buvo surengti du pasaulio mėgėjų čempionatai (2009 m. WFF-WBBF, 2011 m. IFBB) ir WFF-WBBF Europos mėgėjų čempionatas (2001 m.).

 

ESTAI – PASAULIO KULTŪRIZMO ČEMPIONAI.

Per visą Estijos kultūrizmo istoriją pasaulio mėgėjų čempiono titulą pavyko iškovoti tik trims sportininkams: OLEVUI ANUSUI (1992 m., NABBA), MAREKUI KALMUSUI (Marek Kalmus, 2005 m., WFF-WBBF), ALEKSANDRUI ŠEVCOVUI (Aleksandr Sevcov, absoliutus WFF-WBBF pasaulio čempionas, 2009 m.) ir OTUI KIVIKUI (Ott Kiivikas, 2012 m., IFBB).

Pirmą kartą Estijos kultūrizmo istorijoje 2010 metais ALEKSANDRAS ŠEVCOVAS tapo WFF-WBBF pasaulio profesionalų čempionu.

 

INFORMACIJA.

Detalesnė informacija tarptautiniame interneto puslapyje www.wff.lt, skaitykite forumą. Tai pat informaciją rasite tinklapio „Facebook“ puslapiuose: WFF-WBBF International, WFF-WBBF North America, WFF-WBBF South America, WFF-WBBF Asia, WFF-WBBF Europe, WFF-WBBF Africa, WFF-WBBF Asia Continental Federation.