World fitness federation | World body building federation/p>
2009-02-01
Visa, kas nauja, sunkiai skinasi kelią, nes visa, kas sena, tam priešinasi visomis išgalėmis. Tik progresas yra nesustabdomas. Nesustabdoma ir sporto šakų kaita. Senosios sporto šakos, turinčios gilias tradicijas, stengiasi ir toliau tokiomis išlikti. Naujosios sporto šakos, kurios savo amžių skaičiuoja dešimtmečiais ar mažiau, yra labai aktyvios, greitai keičiasi, ieško vis naujų formų. Jos yra labai šiuolaikiškos ir populiarios, turi daug pasekėjų visame pasaulyje. Tarp tokių fitnesas bei kultūrizmas. Nors šie sporto šakų pavadinimai gana nauji, tačiau ištakos siekia 1898 metus. Tais lemtingais 1898 metais Rusijoje ir Anglijoje imta rengti reguliarius kultūrizmo turnyrus, o Anglijoje pradėtas leisti it iki šiol leidžiamas kultūrizmo žurnalas „Health & Strength“.
2008-02-01
VIENINTELĖ PASAULYJE OFICIALIAI REGISTRUOTA FEDERACIJA
Vienijančios 89 šalių nacionalines federacijas atstovaujančias visus kontinentus, WFF (World Fitness Federation) ir WBBF (World Bodybuilding Federation) šiandien yra vienintėlės pasaulyje oficialiai registruotos tarptautinės visuomeninės nesiekiančios pelno kultūrizmo ir fitneso sporto federacijos.
2007-10-24
Prahoje įvyko tarptautinis WFF-WBBF kongresas, kuriame dalyvavo Vykdomosios tarybos nariai ir įvairių šalių nacionalinių federacijų prezidentai.
2007-10-02
Paskutinėmis rugsėjo dieniomis Grace (Austrija) vyko tarptautinis fitneso turnyras.
2007-09-16
Šiandien WFF (World Fitness Federation) yra vienintelė oficialiai registruota tarptautinė nesiekianti pelno visuomeninė sporto organizacija (kalbame apie fitnesą ir kultūrizmą).
Siekdama olimpinio pripažinimo tarptautinė WFF federacija rugpjūčio mėnesį pasirašė bendradarbiavimo sutartį su pasauline anti-dopingo agentūra WADA.
Vienydama 89 šalių narius, atstovaujančius visus kontinentus, WFF šiais metais organizuoja per 50 tarptautinių renginių.
2007-07-11
Rugpjūčio mėnesį Palangoje vyko tarptautinis WFF (World Fitness Federation) ir WBBF (World Body Building Federation) kongresas.
Šiuo metu WFF-WBBF nariais yra 87 šalių federacijos bei asociacijos, kurios atstovauja visus kontinentus.
2007-07-01
Laikas bėga, o WFF (World Fitness Federation) ir WBBF (World Bodybuilding Federation) ir toliau lieka vienintelėmis pasaulyje oficialiai registruotomis tarptautinėmis nesiekiančiomis pelno visuomeninėmis sporto organizacijomis (turime galvoje fitneso ir kultūrizmo sportą). Visi kiti subjektai, save vadinantys „tarptautinėmis federacijomis“, yra (geriausiu atveju) vienam ar dviem žmonėm priklausančios privačios komercinės firmos arba išvis neturintys jokios juridinės registracijos fizinių asmenų susivienijimai. Kartais nueinama iki absurdo: Prancūzijos maisto papildų parduotuvė pasivadino „tarptautine federacija“ ir rengia pasaulio čempionatus.
2006-12-01
Galutinai įsitikinome, kad pasaulinė WFF federacija (World Fitness Federation) yra bene vienintelė pasaulyje oficialiai registruota tarptautinė visuomeninė sporto organizacija (kalbame apie fitnesą ir kultūrizmą). Visi kiti save vadinantys „tarptautinėmis federacijomis ar asociacijomis“ yra privačios komercinės firmos ar visiškai neregistruoti žmonių susibūrimai, kurie prisidengia sporto federacijų vardu. Todėl, jei kalbame rimtai ir oficialiai, pirmoje eilėje nacionalinės federacijos savo šalyse turėtų pateikti savo vadinamų tarptautinių federacijų registravimo pažymėjimus bei įstatus ir tuomet bus aišku, ar tai tikros, ar menamos sporto federacijos.
2006-10-13
Nėra abejonių, kad šiandien fitnesas yra viena populiariausių sporto šakų pasaulyje. Remiantis ne kartą užsienio spaudoje pateiktais statistiniais duomenimis, fitneso užsiėmimus lanko per tris šimtus milijonų žmonių. Mes nekalbame apie sporto šakos populiarumą tiesiogiai neįtraukiant žmonių masių į reguliarias treniruotes. Tuomet pati populiariausia sporto šaka būtų antikos gladiatorių kautynės, kur tūkstančiai aistruolių susirinkdavo aistringai „sirgti“ liejantis upeliams kraujo ir tuo pačiu skaniai užkandžiaujant ir gurkšnojant vyną arba alų. Mes kalbame apie konkrečių žmonių reguliarų darbą treniruoklių salėse.
2006-09-13
Ilgą praėjusio šimtmečio laikotarpį pasaulis buvo padalintas į dvi stovyklas: socialistinę ir kapitalistinę. Abi stovyklas skyrė „geležinė uždanga“, neleidusi stovykloms tarpusavyje bendrauti. Kapitalistiniame „Vakarų“ pasaulyje vystėsi kultūrizmas (bodybuilding), o socialistiniame fitnesas (tuo metu „atletine gimnastika“ vadintas). Neturėdamos realių galimybių bendrauti tarpusavyje, abi giminingos sporto šakos ėjo savo keliu ir vystėsi savarankiškai.
Idėjos, kurias dabar puoselėja tarptautinė WFF, užgimė ne kur kitur, o Lietuvoje, kartu su pirmaisiais tarptautiniais „Gintarinio prizo“ čempionatais.