World fitness federation   |   World body building federation

LT|EN|RU

STRAIPSNIAI

2016. LEVRONE PRO CLASSIC. PROFESIONALAUS KULTŪRIZMO TEATRAS. TAI KARNAVALAS AR VARŽYBOS?

2016_fiodorov_1m.jpg

2016-03-02

RUSAI, BALTARUSAI IR LIETUVIAI – PROFESIONALAUS KULTŪRIZMO STATISTAI.

Pastaruosius kelerius metus privačiose IFBB (International Federation of Body Builders) ir NPC (National Phisyque Committee) komercinėse firmose organizuotose stambaus masto kultūrizmo profesionalų varžybose dalyvauja talentingi rusų kultūristai. Tai SERGEJUS ŠELESTOVAS, ALEKSANDRAS FIODOROVAS bei baltarusis ALEKSEJUS ŠABUNIA. Nežiūrint į jų pasiektą sportinę formą, jie visados buvo ir yra tik varžybų statistais, kitaip sakant, „masovkė“. Prie šių tikrai galingų kultūristų dar prisideda kartas nuo karto ir lietuvis vilnietis DAINIUS BARZINSKAS, stabiliai užimdamas paskutines vietas profesionalų varžybose.

 

PO PASAULĮ KELIAUJA PROFESIONALŲ KARNAVALAI.

2016 metų spalyje Klaipėdoje vyks tikros profesionalaus kultūrizmo varžybos: 13- tas tradicinis WFF-WBBF pasaulio profesionalų čempionatas „Gintarinio prizo OLIMPIJA“. Geriausi pasaulio profesionalūs kultūristai kovos realiose sporto varžybose dėl realių vietų.

Kultūrizmo fanai dievina savo idealizuojamus sportininkus, tačiau retai susimąsto dėl oficialiam sportui svarbių dalykų. Paskutinius dvidešimt metų, o ypatingai per pastaruosius kelis metus, profesionalūs kultūristai dalyvauja varžybose JAV ir Europoje, bet mažai kas supranta priežastis, kodėl niekados „šviežias“ profesionalas neužima aukštų vietų, jeigu jis neatstovauja ir už jo nestovi kokia nors garsi „papildų“ ar kokia kita privati sporto komercinė firma.

Pažiūrėkime į esminius dalykus. Visos be išimties profesionalaus sporto varžybos JAV ir Europoje priklauso privačia nuosavybe kokiam nors verslininkui – komersantui, kuris visomis priemonėmis siekia pelno. Tai verslas, nieko nuostabaus. Netgi pavadinimai visų profesionalams skirtų varžybų tapo nebe sportiniai: „festivaliai“, „karnavalai“, „mugės“ ir įvairiausi „klasikai“. Ne paslaptis, kad visos sporto komercinės firmos perka ir išlaiko kultūristus, kad šie atstovautų jų privačias kompanijas ir reklamuotų jų gaminamą produkciją. Šie komersantai be galo suinteresuoti, kad jų išlaikomi sportininkai profesionalų varžybose užimtų aukštas vietas, net tai tiesiogiai reklamuoja jų produkciją. Niekaip nesuvokiama, kodėl naivūs kultūristai tiki, kad siekiančios pelno komercinės firmos iš tikrųjų „išmeta“ kultūristams tas didžiules pinigų sumas, kurios skelbiamos žurnaluose ir internete. Gal verslininkai išėjo iš proto ir savanoriškai žlugdo savo biznį? Niekados! Atvirkščiai, šie sporto verslininkai savo išlaikomiems profesionaliems kultūristams perka vietas, sumokėdami tiems komersantams, kurie rengia minėtas profesionalų varžybas ir tai irgi yra jų tiesioginis verslas, tokiu būdu pelno siekimas. Todėl paskutiniais metais tapo akivaizdu, kad profesionalų varžybos tapo panašios į prekybinius sandorius, lyg tai būtų koks supermarketas. Šie profesionalaus sporto renginiai tapo panašūs į teatrą, kur viskas surežisuota ir nuspręsta pagal iš anksto sumokėtus pinigus ir visa tai gražiai sugrota susirinkusiai naiviai sirgalių publikai. Finale komersantai lieka patenkinti, nes žino realias sumas, kurias sumokėjo už realias jų išlaikomo sportininko vietas, t.y. už savo komercinės firmos produkto reklamą. Ir tiktai vis dar svajonėse gyvenantys kultūrizmo sporto fanai tebetiki jiems sekamomis pasakomis ir be perstojo serga ir ginčijasi tarpusavyje, kodėl tas ar kitas jų numylėtinis profesionalaus kultūrizmo teatralizuotame šou užėmė kažkokią vietą. Tačiau verslas yra verslas, sumokėk kainą ir gausi atitinkamą vietą „varžybose“. O sportininkai, net būdami ypatingai geroje formoje, iš tikro kovose dėl aukštų vietų nedalyvauja. Šiandien jau atsirado  visa plejada absoliučių pasaulio mėgėjų kultūrizmo čempionų, kurie JAV geroje formoje dalyvavo aukšto lygio profesionalų „varžybose“ ir ... liko nepastebėti. Be abejo, tokie neplanuoti geri sportininkai komersantams žlugdo planus ir visada atneša papildomą galvos skausmą. Visi minėti čempionai Amerikoje pabuvo statistų vaidmenyje ir iškart pateko į profesionalaus kultūrizmo šiukšlyną. Biznis suprantamas, tačiau kur gi sportas? Atrodo, kad oficialaus sporto klausimais pasaulyje šiandien tesirūpina tik vienintelė Pasaulinė WFF-WBBF federacija.

 

INFORMACIJA.

Detalesnė informacija tarptautiniame interneto puslapyje www.wff.lt, skaitykite forumą. Tai pat informaciją rasite tinklapio „Facebook“ puslapiuose: WFF-WBBF International, WFF-WBBF North America, WFF-WBBF South America, WFF-WBBF Asia, WFF-WBBF Europe, WFF-WBBF Africa, WFF-WBBF Asia Continental Federation, International Sport University.

2015 WFF-WBBF AZIJOS IR INDIJOS ČEMPIONATAI.

2015_i_231m.jpg

2016-01-16

PASAULINĖS FEDERACIJOS PREZIDENTO OFICIALUS VIZITAS Į INDIJĄ.

 

2015 metų lapkričio 29 dieną Indijos Patialos mieste vyko trečiasis WFF-WBBF (World Fitness Federation, World Body Building Federation) Azijos kontinento čempionatas bei kasmetinis Indijos WFF-WBBF nacionalinis čempionatas.

Absoliučiais nugalėtojais tapo: Azijos čempionato absoliutus čempionas PARDIPAS DAHIJUS (Pradeep Dahiya, Delis), o Indijos nacionalinio čempionato absoliučiu nugalėtoju tapo RAJUS SAHAS (Raj Sahu, Santokhgartas).

Sportininkai gavo gražius apdovanojimus: auksiniai žiedai kategorijų čempionams, piniginiai prizai kiekvienos kategorijos prizininkams, sidabro moneta kiekvianam varžybų dalyviui bei daug kitokių vertingų prizų. Išviso išdalinta 7 000 JAV dolerių.

Tuo pačiu Delyje, Liudhianoje bei Aurangabade buvo surengtos tarptautinės spaudos konferencijos.

Palaikyti Indijos nacionalinę WFF-WBBF federaciją į Indiją su oficialiu vizitu atvyko Pasaulinės WFF-WBBF federacjos prezidentas Dr. EDMUNDAS DAUBARAS (DSc. Edmundas Daubaras). Tai buvo jau šeštas Pasaulinės federacijos prezidento vizitas į Indiją.

 

WFF-WBBF TARPTAUTINĖ SPAUDOS KONFERENCIJA DELYJE.

Pasaulinės WFF-WBBF (World Fitness Federation, World Body Building Federation)  federacjos prezidento Dr. EDMUNDO DAUBARO (DSc. Edmundas Daubaras) vizito į Indiją metu jau pirmą dieną šalies sostinėje Delyje buvo surengta tarptautinė spaudos konferencija. Konferenciją organizavo Indijos nacionalinės WFF-WBBF federacijos prezidentas LALITAS SONIS (Lalit Soni) bei Delio WFF-WBBF federacijos prezidentas ŠIVAMAS ČOPRAS (Shivam Chopra).

Indijos spaudos, televizijos atstovams, konferencijoje dalyvavusiems politikams ir verslininkams buvo pristatyta Pasaulinės WFF-WBBF federacijos veikla, aptarti svarbūs ateities planai. Tarp artimiausių darbų buvo BRICS šalių čempionato ruošimas (2016 metais Indija pirmininkauja tarptautinėje BRICS organizacijoje. BRICS – Rusija, Kinija, Indija, Pietų Afrikos Respublika ir Brazilija).

Tarp spaudos konferencijos VIP dalyvių buvo Delio valstybinio universiteto prezidentas MANOJUS ČAUNDARIS (Manoj Choudhary), Treveni memorialinio fondo prezidentė BUMIKA BAKŠI (Bhumika Bakshi, Triveni Memorial Foundation). 

 

WFF-WBBF TARPTAUTINĖ SPAUDOS KONFERENCIJA AURANGABADE.

Pasaulinės WFF-WBBF (World Fitness Federation, World Body Building Federation)  federacjos prezidento Dr. EDMUNDO DAUBARO (DSc. Edmundas Daubaras) vizito į Indiją metu 2016 metų lapkričio 28 dieną  Indijos Harianos valstijos Aurangabado mieste buvo surengta tarptautinė spaudos konferencija.

Konferenciją organizavo Indijos nacionalinės WFF-WBBF federacijos prezidentas LALITAS SONIS (Lalit Soni) bei Indijos Harianos valstijos WFF-WBBF federacijos prezidentas PAVINDERIS ŠARMAS  (Pavinder Sharma).

Indijos spaudos, televizijos atstovams, konferencijoje dalyvavusiems politikams ir verslininkams, įvairių Indijos valstijų sporto vadovams  buvo pristatyta Pasaulinės WFF-WBBF federacijos veikla, aptarti svarbūs ateities planai. Tarp artimiausių darbų buvo BRICS šalių čempionato ruošimas (2016 metais Indija pirmininkauja tarptautinėje BRICS organizacijoje. BRICS – Rusija, Kinija, Indija, Pietų Afrikos Respublika ir Brazilija).

 

2016. WFF-WBBF AVON WORLD GRAND PRIX.

INDIA LIUDHIANOJE ORGANIZUOS STAMBŲ TARPTAUTINĮ TURNYRĄ.

Pasaulinės WFF-WBBF (World Fitness Federation, World Body Building Federation)  federacjos prezidento Dr. EDMUNDO DAUBARO (DSc. Edmundas Daubaras) vizito į Indiją metu nuspręsta 2016 metų kovo 18-20 dienomis Pandžabo valstijos Liudhianos mieste organizuoti stambų “WFF-WBBF Avon World Grand Prix” tarptautinį turnyrą.

Rengiantis minėtam renginiui Pasaulinės WFF-WBBF federacijos prezidentas Dr. EDMUNDAS DAUBARAS  ir Indijos nacionalinės WFF-WBBF federacijos prezidentas LALITAS SONIS  lankėsi AVON kompanijos būstinėje, kur susitikos su firmos savininakis ir direktoriais MD ONKARU PAVU  ir RIŠI PAVU (M.D Onkar Pahwa Ir Rishi Pahwa).

 

PHOTO: International President WFF-WBBF DSc. EDMUNDAS DAUBARAS and National President WFF-WBBF India LALIT SONI, 2015, India.

 

INFORMACIJA.

Detalesnė informacija tarptautiniame interneto puslapyje www.wff.lt, skaitykite forumą. Tai pat informaciją rasite tinklapio „Facebook“ puslapiuose: WFF-WBBF International, WFF-WBBF North America, WFF-WBBF South America, WFF-WBBF Asia, WFF-WBBF Europe, WFF-WBBF Africa, WFF-WBBF Asia Continental Federation.

PASITINKANT 2016 METUS.

2015_br_7m.jpg

2016-01-01

2016 m. Pasaulinės WFF-WBBF federacijos prezidento Dr. Edmundo Daubaro (DSc. Edmundas Daubaras) šventinis sveikinimo žodis.

Kaip ir visus praėjusius bendros mūsų sporto veiklos penkiasdešimt metų, visi kartu daug ir prasmingai dirbome, todėl praėję 2015 metai buvo dar labiau turiningi ir reikšmingi pasiektais rezultatas.

Ypatingai ženklūs darbai atlikti asmeniškai tarptautinių WFF-WBBF VIP Asmenybių   Levento Devečio (Belgija), Aleksandros Kobielak (Lenkija), Vytauto Mikuckio (Kaunas), Andrejaus Basovo (Rusija), Valentinos Kozlovskajos ir Vladimiro Kurilčiko (abu Baltarusija), Rubeno Pibes Rodrigeso (Paragvajus), Gianni Almeida (Brazilija), Aleksejaus Filatovo (Estija), Lalito Sonio (Indija).
Pasaulinė WFF-WBBF federacija (World Fitness Federation, World Body Building Federation), šiandien vienijanti nacionalines organizacijas iš 123 šalių, kurios atstovauja visus kontinentus, Klaipėdoje organizavo seniausią pasaulyje nuo 1968 metų vykstantį jau 48-ą tarptautinį tradicinį “Gintarinio prizo” turnyrą.
Per 2015 metus įvairiose šalyse vyko per 60 tarptautinių renginių.
Baigiantis metams, Pasaulinė WFF-WBBF federacija tęsia naują globalinį beprecedentinį darbą – ruošiama įvairiomis kalbomis išleisti visa apimanti “Pasaulinė dabartinio kultūrizmo enciklopedija” („World Bodybuilding Encyclopedia“). To dar niekada niekas pasaulyje nėra daręs.
Tiek WFF, tiek WBBF ir toliau lieka vienintelėmis pasaulyje oficialiai registruotomis ir realiai dirbančiomis tarptautinėmis visuomeninėmis tarptautinėmis sporto federacijomis (kultūrizmo ir fitneso), kurios, bendradarbiaudamos su įvairių šalių valstybinėmis bei visuomeninėmis organizacijomis, kitomis tarptautinėmis organizacijomis, nuosekliai siekia oficialus kultūrizmo sporto pripažinimo.
Oficialaus sporto pripažinimo prasme ženkliausi buvo Pasaulinės WFF-WBBF vadovų oficialus priėmimas Lietuvos Respublikos Seime, kur buvo pristatyta Pasaulinės WFF-WBBF federacijos veikla.
Nešdamos naujas idėjas, tarptautinės WFF ir WBBF federacijos pirmauja kultūrizmo ir fitneso pasaulyje, todėl nuolatos yra dėmesio centre.
Skirtingai nuo kitų mūsų sporto šakos organizacijų, vakarykšte diena negyvename ir negyvensime. Artimuose mūsų planuose numatome steigti ir registruoti tarptautinį sporto universitetą.
Pasaulinė WFF-WBBF federacija šiandien sparčiai žengia pirmyn ir šis gausus tarptautinių aistruolių būrys iš viso pasaulio nuolatos auga.
SU JAU PRAĖJUSIOM ŠVENTOM KALĖDOM IR NAUJAISIAIS 2016 METAIS!!!
Nuoširdžioje maldoje telaimina mus Dievas!

NORI TAPTI IFBB/NPC ČEMPIONU? DALYVAUK „HOMOSEKSUALINIUOSE“ VAKARĖLIUOSE, KURIOUS ORGANIZUOJA IFBB/NPC VADOVAI.

0m.jpg

2015-11-04

PO NESEKMĖS 2015 METŲ IFBB „OLYMPIA“ TURNYRE RUSIJOS PROFESIONALAS ALEKSANDRAS FIODOROVAS TEIGIA, KAD ŽINO KAIP AMERIKOJE TAPTI ČEMPIONU...

Vienas Rusijos IFBB federacijos organizatorių ROMANAS DŽABELOVAS parašė ir paviešino išsamų straipsnį apie IFBB/NPC (International Federation of Body Builders, National Phisyque Committee) užkulisius: korupcija, intrigos, nesąžiningas teisėjavimas, kriminalas, prostitucija ir kt..

Tarp pateiktos informacijos žinios, kad KEVINAS LEVRONAS yra biseksualus (dabar tai norma?), o ŠONAS REJUS  gyvena iš narkotikų prekybos.

ROMANAS DŽABELOVAS rašo, kad IFBB/NPC varžybų metu su sportininkais organizuojami „homoseksualūs“ vakarėliai ir tai jau tapo savotišku verslu, tikra „Industrija“.

ROMANAS DŽABELOVAS  rašo, kad absoliutus IFBB sunkaus svorio pasaulio čempionas, IFBB Profesionalas SERGEJUS ŠELESTOVAS „Arnold Classic“ varžybų išvakarėse varžybų organizatorių buvo pakviestas dalyvauti viename tokių „homoseksualių“ vakarėlių. Jam buvo siūloma iškart 5 000 JAV dolerių suma ir „Arnold Classic“ varžybų aukšta vieta. SERGEJUS ŠELESTOVAS atsisakė. Po to jis nė karto nė vienose IFBB/NPC varžybose nebeužėmė jokios pastebimos vietos ir visam laikui liko sportininku-statistu.

ROMANAS DŽABELOVAS savo straipsnyje teigia, kad beveik visos IFBB/NPC „Bikini“ ir „Physique“ žvaigždės perėjo per minėtus „homoseksualius“ vakarėlius ir taip pelnė savo pergales.

 

INFORMACIJA:

ROMANAS DŽABELOVAS, http://www.steelfactor.ru/doc/1007

Taip pat įvairiomis kalbomis nformaciją rasite tarptautiniame interneto puslapyje www.wff.lt, skaitykite skyrelį „Straipsniai“ ir forumo temas „NLEGALIOS IFBB/EFBB JURIDINĖS IR FINANSINĖS AFEROS“.

2015. DABARTINĖ SITUACIJA PASAULIO KULTŪRIZMO SPORTE.

wff_wbbf_1m.jpg

2015-08-04

ARENOJE PASIRODO NAUJŲ FEDERACIJŲ. IŠ ESMĖS NIEKAS NESIKEIČIA

Pastaruoju metu sporto arenoje pasirodo vis naujų nacionalinių bei tarptautinių federacijų. Mažai informuotam žmogui sunku susigaudyti įvairių federacijų gausoje. Kiekviena šių federacijų teigia, kad ji „geriausia“. Tačiau tai tik žodžiai.

Dešimtmečiais ankstesni kultūrizmo lyderiai vedę sportą klaidingu keliu, šiandien pasiekė uždarą aklavietę, sugebėjo sukurti itin neigiamą visuomenės nuomonę apie kadaise buvusį gražų kultūrizmo sportą. Šiandien kultūrizmas iš sporto virto atvira komercine veikla, kažkokiu „perku-parduodu“ procesu. Manipuliavimas sportininkais, nuolatiniai žaidimai dopingo kontrole, sportininkų ligos ir net mirtys tapo kasdienybe. Šiame procese nėra nieko oficialaus, o kultūrizmo sportinė veikla tapo siauro uždaro pačių kultūristų rato užsiėmimu, tolimu nuo plačios visuomenės interesų. Kultūrizmo sportas, ypač oficialiu požiūriu, yra ant pražūties ribos.

Federacijų gausoje atskirti federacijas vieną nuo kitos nėra sunku, reikia tik užduoti vieną klausimą: ką ši federacija realiai atlieka vystant sportą oficialia prasme, ką realaus ji veikia gerinant ir gelbstint nusmukdytą kultūrizmo įvaizdį.

Sakome „realiai“, nes, pavyzdžiui, juridiškai privati IFBB (International Federation of Body Builders) komercinė firma kalba vieną, o iš tiesu daro kitą. Kai ilgametis IFBB vice prezidentas POLAS ČIUA (Paul Chua, Singapūras) ir IFBB teisininkas ALEKSAS BAUERIS (Alex Bauer, Austrija) paviešino oficialius juridinius IFBB dokumentus, išaiškėjo ilgus metus trukęs juridinis ir finansinis melas. Žiniasklaidoje pastaruoju metu po IFBB tarpusavio karų ir skilimo į dvi savarankiškas federacijas paviešinti įvairūs faktai, tarp kurių ir tai, kaip aukščiausi IFBB pareigūnai slėpė dopingo rezultatus, jais manipuliavo, už atlygį leisdavo prasikaltusiems išvengti bausmės, pardavinėjo sportininkams dopingo naudojimo schemas. Lenkijoje aukštam tarptautinės IFBB vadovui ir Lenkijos nacionalinės IFBB federacijos prezidentui PAVELUI FILEBORNUI šiais klausimais buvo iškeltos kelios baudžiamosios bylos. IFBB nutyli buvusius jaunų sportininkų mirčių atvejus. Dėl šių priežasčių IOC (Internnational Olympic Committee) atsisakė pripažinti IFBB, o Pasaulio ir Azijos (World Games, Asia Games) žaidynės IFBB pašalino iš savo veiklos. Visai neseniai Azerbajdžano spstinėje Baku vykusio tarptautinio renginio metu IFBB sportininkai vėl pateko į skandalingą situaciją. Pateko taip stipriai, kad Lenkijos, Ukrainos bei kitų šalių sporto ministerijos rimtai kalba apie ne tik finansavimo, bei ir bet kokios paramos kultūrizmo sportui nutraukimą (plačiau skaitykite tarptautiniame interneto puslapyje www.wff.lt, forumo temose „Padėtis tarptautinėse federacijose“ ir „IFBB/EFBB finansinės aferos“, „WADA ir Anti-dopingo kodekso pasirašymas“).

Taip kalbame apie IFBB, o padėtis kitose tarptautinės federacijose nepalyginamai kur kas blogesnė, ir, jei ne juokinga juridiniu klausimu, tai jau nerimta tikrai. Tai ir yra esminė priežastis, kad nė viena žinoma oficiali tarptautinė organizacija su šiomis tarptautinėmis federacijomis nebendrauja ir nesiskaito. Pavyzdžiui, per pastaruosius dvidešimt metų save įvardijanti tarptautine NABBA asociacija (National Amateur Body Building Association, juridiškai tai Anglijos sporto klubas) dėl tarpusavio nesutarimų skilo net tris kartus. Šios naujos organizacijos toliau skaidėsi ir dalinosi, tad sporto arenoje tarptautinių kultūrizmo organizacijų vis daugėja, tačiau ką tai keičia? Nė viena iš anksčiau egzistavusių, nei iš naujai susikūrusių organizacijų neatlieka jokio vaidmens oficialiame tarptautiniame sporto judėjime, nė kiek neįtakoja oficialaus sporto, nesiekia ir net nebando siekti kultūrizmo sporto pripažinimo.

Sporto visuomenė, kuri nesigilina į esminius juridinius dalykus, net nesupranta, kad realiai šios organizacijos neegzistuoja, nes tėra registravusios tik savo pavadinimą bei logotipą. Dažnai po šių „tarptautinių federacijų“ skraiste slepiasi privačios komercinės firmos. Šių organizacijų oficialios sporto varžybos virto „festivaliais“, prekių išpardavimo mugėmis bei įvairiausiais „klasikais“. Garbingą pasaulio ar kontinento čempioną vardą pakeitė komercinio „klasiko“ ar mugės čempiono titulai.

 

WFF-WBBF INICIATYVA POKYČIAMS

Skirtingai nuo kitų, būdama tarptautine ne pelno visuomenine sporto organizacija, Pasaulinė WFF-WBBF (World Fitness Federation, World Body Building Federation)  federacija turi beveik 50-ties metų tarptautinio kultūrizmo veiklos įdirbį (skaitykite 33-34 įvairiomis kalbomis leidžiamo tarptautinio žurnalo „Sportinis fitnesas ir kultūrizmas“ numerius bei tarptautiniame interneto puslapyje www.wff.lt, forumo temą „Nežinomi pasaulio kultūrizmo istorijos puslapiai. Kaip viskas buvo iš tikrųjų“).

Tuomet, kai nė viena tarptautinė kultūrizmo organizacija nesiima atsakomybės ieškoti išeities iš susidariusios padėties, o daugelis net to daryti negali dėl savo juridinio statuso, Pasaulinė WFF-WBBF federacija eilinį kartą imasi iniciatyvos.

Būdama dabarties kultūrizmo lyderiu pasaulyje, WFF-WBBF federacija vienija 119 šalių nacionalines organizacijas, kurios atstovauja visus kontinentus. Kasmet WFF-WBBF įvairiose pasaulio šalyse organizuoja apie 60 tarptautinių renginių (profesionalams, mėgėjams, sveikatingumo, vaikų „Fit-Kid“  padaliniui ir neįgaliems atletams).

Pasaulinė federacija bendradarbiauja su įvairių šalių vyriausybinėmis bei visuomeninėmis institucijomis. WFF-WBBF federacija palaiko darbinius ryšius su tokiomis tarptautinėmis organizacijomis, kaip IOC, WADA, GAISF. WFF-WBBF darbą pastebėjo ir įvertino Įvairių religinių konfesijų vadovai, tame tarpe ir Vatikanas. Didžiausią įspūdį paliko Vatikano Kongregato Perfekto kardinolo JOZEFO TOMKO   (Vatican Congregat Perfect J. Em. JOZEF KARDINAL TOMKO) už sveikatingumo ir sporto vystymą pasaulyje WFF-WBBF federacijos prezidentui Dr. EDMUNDUI DAUBARUI (DSc. Edmundas Daubaras) įteiktas Vatikano Pontifiko medalis (Medaglia Ufficiale di Pontificato di Sua Santita Benedetto XVI, Headquarters State Vatican, Cita del Vaticano, March 29, 2011).

Akivaizdu, kad iš visų federacijų tik viena WFF-WBBF federacija realiai siekia oficialaus kultūrizmo sporto pripažinimo net iki jam tampant olimpine sporto šaka. WFF-WBBF daug dirba keldama visuomenės akyse smukusį kultūrizmo įvaizdį. Tai nėra lengvi uždaviniai, net savotiškai fantastiški, tačiau savo veikloje WFF-WBBF federacija lako juos prioritetiniais ir jais vadovaujasi.

Kitos tarptautinės federacijos galėtų prisijungti prie Pasaulinės WFF-WBBF federacijos iniciatyvų, tačiau jų neapibrėžtas juridinis statusas joms to neleidžia daryti. Todėl, kitų federacijų veikla tolima nuo oficialaus sporto lygmens, todėl tiek metų jos nė kiek neįtakoja pasaulinio sporto judėjimo.

 

INFORMACIJA.

Detalesnė informacija tarptautiniame interneto puslapyje www.wff.lt, skaitykite forumą. Tai pat informaciją rasite tinklapio „Facebook“ puslapiuose: WFF-WBBF International, WFF-WBBF North America, WFF-WBBF South America, WFF-WBBF Asia, WFF-WBBF Europe, WFF-WBBF Africa, WFF-WBBF Asia Continental Federation.

2015. PRAĖJO DVEJI METAI. VIENINTĖLIS PASAULYJE KULTŪRIZMO MOKSLŲ DAKTARAS.

2013m37m.jpg

2015-05-24

GARBINGAS NUVEIKTO DARBO  ĮVERTINIMAS.

Neseniai  Pasaulinės WFF-WBBF (World Fitness Federation, World Body Building Federation) federacijos prezidentas EDMUNDAS DAUBARAS lankėsi seniausiame Rytų Europoje Vilniaus Valstybiniame Universitete. Šiame Universitete EDMUNDAS DAUBARAS  studijavo filologiją ir teisę ir įgijo filologo (1977 m.) bei teisininko (1983 m.) specialybes.

2013 metais, įvertinus Pasaulinės WFF-WBBF  federacijos prezidento EDMUNDO DAUBARO kelis dešimtmečius trunkančios tarptautinės veiklos rezultatus, vienas seniausių Ukrainos Lvovo Stavropigiono universitetas (įkurtas 1788 metais) suteikė EDMUNDUI DAUBARUI akademinį „Garbės Mokslų Daktaro“ laipsnį (Doctor Honoris Causa, Doctor of Sciences, DSc).

Tai aukščiausias akademinis laipsnis ir tai jau yra įvykęs istorinis FAKTAS, pirmoje eilėje tiesiogiai susijęs su pasaulinio kultūrizmo istorija. Unikalus atvejis, bet šiandien EDMUNDAS DAUBARAS yra vienintelis pasaulyje kultūrizmo mokslų daktaras.

Iškilmingoje ceremonijoje dalyvavo daug žinomų įvairių mokslo sričių atstovų, tarp kurių Lvovo Stavropigiono universiteto rektorius, tarptautinio UNESCO programų įgyvendinimo centro viceprezidentas,   profesorius JAROSLAVAS KMITAS (Ярослав Кмiт),  Maskvos Universiteto rektorius, tarptautinės Euroazijos akademijos akademikas, Ukrainos aukštųjų mokyklų mokslo akademijos akademikas,  profesorius VIKTORAS IDZIO (Вiктор Iдзьо).

WORLD PRO RANKING LIST. ALL FEDERATIONS. WOMEN.

dennis_2m.jpg

2015-04-01

World Fitness Federation
World Body Building Federation
WORLD RANKING LIST
PROFESSIONAL ATHLETES
(After 2014 Pro World Championship, first 35 places only)

 

WOMEN

Name Country Points Place

KYLE IRIS USA 152 1

YAKSENI ORIGUEN GARCIA Venezuela 108 2

CREAVALLE LAURA Australia 99 3

DENNIS DIANA USA 96 4

SELIN MARJO Finland 87 5

BERGMANN JULIETTE Holland 76 6

DUNLAP CARLA USA 69 7

MILERIUTE JOLANTA Lithuania 66 8

MC LISH RACHEL USA 62 9

CZIZEWSKY KIMBERLY ANN USA 61 10

FRANCIS BEV USA 61 10

MARTINKOVA EVA Slovakia 60 11

EVERSON CORINA USA 60 11

KOZLOVSKAJA VALENTINA Belarus 59 12

BINETTI LAURA Canada 57 13

GATES VICKY USA 57 13

BENDEL VERA Germany 52 14

CURRY SUSIE USA 51 15

CONKWRIGHT LYNN USA 50 16

ROBERTS MARY USA 50 16

BAXTER KAY USA 49 17

OLIVEIRA DONA USA 46 18

RAGAIN JANICE USA 46 18

PARISO BETTY  USA 45 19

CHESHIRE CAROLYN USA 45 19

ZIGALOVA MARIETTA Slovakia 44 20

LAPSOVA OKSANA Russia 43 21

BLANCHETTE ANDRULA  USA 43 22

GRISHINA OKSANA Russia 43 22

BRANT MONICA USA 42 23

DEKSNE MARIJA Latvia 40 24

AQUINO DALVANIZA Brazil 40 24

MULDROW SARYN Denmark 39 25

FRABIELLE MELISA USA 39 25

VAN MARIS ELLEN Holland 38 26

HUGHES YOLANDA USA 38 26

VALETTE-FEDORUK IRINA France-Belarus 36 27

NARBUTAITYTE KRISTINA Lithuania 36 27

DAROLE DOMINIQUE USA 36 27

MESS ERIKA Holland 36 27

ANDERSON DINAH USA 35 28

FUDGE MILLER GEORGE USA 35 28

PANOVA JELENA Russia 34 29

CHEPIGA VALENTINA Ukraine 34 29

LASZEWSKI DEBBIE USA 33 30

LANGER ANJA Germany 33 30

JERUMBO MARY ELLEN USA 30 31

MAJOROVA TIMEA Slovakia 30 31

AUKLAND LISA USA 30 31

DE CESARE-TIULENEVA DIANA Brazil-Ukraine 29 32

SCHREINER ANJA Germany 29 32

VOLKOVA JELENA Russia 28 33

SHUKAITYTE AGNE Lithuania 28 33

PAISLEY JACKIE USA 28 33

POSKEVICIUTE JOVITA Lithuania 25 34

RAPAJIC ALEKSANDRA Serbia 24 35

LORIO LISA USA 24 35

MUGGLI DEBBIE USA 24 35

ELOMAA KIKE Finland 24 35

WORLD PRO RANKING LIST (All Federations Since 1898))

2015_aszh_1m.jpg

2015-01-15

World Fitness Federation

World Body Building Federation

WORLD RANKING LIST

PROFESSIONAL ATHLETES

(After 2014 Pro World Championship, first 55 places only)

 

MEN

 

Name Country Points Place

SCHWARZENEGGER ARNOLD USA-Austria 143 1

OLIVA SERGIO Cuba-USA 135 2

COLEMAN RONALD USA 134 3

ROBINSON ROBBY USA 117 4

SEVCOV ALEKSANDR Estonia 112 5

KAWAK EDUARDO France 111 6

ZANE FRANK USA 106 7

COE BOYER USA 97 8

CUTLER JAY USA 93 9

TAYLOR VINCE ANTHONY Germany-USA 93 9

RICHARDS FRANK England 92 10

RAY SHAWN USA 90 11

MALEK MICHAIL Russia 89 12

LEVRONE KEVIN USA 89 13

HANNEY LEE USA 89 13

JACKSON DEXTER USA 87 14

DICKERSON CHRIS USA 78 15

JAMES DENIS Germany 71 16

LABRADA LEE USA 68 17

EL SONBATY NASER Jugoslavia-USA 67 18

SCHMIDT EDMOND ALTEN New Zealand 62 19

GASPARI RICHARD USA 61 20

CLAIRMONTE CHARLES England 60 21

CORNEY ED USA 58 22

LOPEZ ANIBAL USA 58 22

COLUMBU FRANCESCO Italy-USA 54 23

HEATH PHIL USA 54 23

PADILLA DAN USA 52 24

CHRISTIAN MIKE USA 49 25

LAWRENCE IAN Scotland 48 26

ROSS CLARENCE USA 48 26

PARK REG England 47 27

FERIGNO LOU Italy-USA 47 27

KLOCKOV JEVGENIJ Russia 46 28

BECKLES ALBERT England 46 28

PRIEST LEE Australia 46 28

OGORODNIKOV SERGEJ Russia 45 29

FREEMAN TONY USA 44 30

SCHMIDT SONNY Australia 44 30

WHEELER KEN USA 43 31

PLATZ TOM USA 43 31

DE MAY BERRY Holland 42 32

NUBRET SERGE France 42 32

SEBASTIANOV ALEKSEJ Russia 39 33

MISEIKIS ARVYDAS Lithuania 39 33

GREENE KAI USA 39 33

MAKKAWY MOHAMED Egypt 38 34

SCIOGOLEV ALEKSANDR Russia 37 35

JACKSON TYRONE DEXTER USA 36 36

POOLE HAROLD USA 36 36

QUINN JIM USA 35 37

SARCEV MILOS Jugoslavia-USA 35 37

DRAPER DAVE US  34 38

KANAS MAROSZ Slovakia 33 39

SARKO VIKTOR Latvia 33 39

FILATOV LEONID Russia 30 40

ANTHONY MELVIN USA 30 40

DILETT PAUL Canada 30 40

PARIS BOB USA 30 40

SCHLIERKAMP GUNTER Germany 30 40

JABLONICKY PAVOL Czech 30 40

ANASHKIN ALEXANDER Russia 29 41

CORREA EDUARDO Brazil 29 41

RAYMOND JOSE USA 28 42

OSTA ANTONIO Uruguay 27 43

SOLIONOV JURIJ Lithuania 27 43

DA CRUZ REINALDO JOSE ROBERTO Portugal 26 44

KLIAVINS MARIS Latvia 26 44

BANOUT SAMIR Lebanon 26 44

MEDO DANIEL Slovakia 25 45

RAK ANDRZEJ Poland 25 45

POLIAKOV VLADIMIR Russia 24 46

BERTAGNA RENATO Italy 24 46

WALLER KEN USA 24 46

MUNZER ANDREAS Germany 24 46

BRZEZINSKI ANDRZEJ TOMASZ Poland 23 47

NORMUNDS JURANS Latvia 21 48

LIUBOMIROV ALEKSANDR Latvia 21 48

LAVISCOUNT EUGENE England 21 48

KHASALOV FEDIR Ukraine 20 49

VOROBJOV NIKOLAJ Russia 20 49

KUZMICIUS VITALIJUS Lithuania-Russia 20 49

FIODOROV OLEG Estonia 20 49

DELZEG EMERIC Romania 20 49

LISTER GARRY England 20 49

SCOTT LARY USA 20 49

GRENADIOROV ALEKSANDR Russia 19 50

BALDIN ALEXANDER Russia 19 50

SEYED HAMED GHOLINEZHAD HOSSEINI Iran 19 50

MENTZER MIKE USA 19 50

REEVES STEVE USA 19 50

ARASH AHMADI Iran 18 51

KOSTEL SERGEJ Belarus 18 51

WILKOSZ JUSUP Germany 18 51

METZ HUBERT Germany 18 51

FULLER JOHNIE England 18 51

ZACHAROV KONSTANTIN Russia 17 52

KRIVCIKOV DMITRIJ Russia 17 52

RUMIANCEV ANDREJ Estonia 17 52

SKRIPNIK DMITRIJ Russia 16 53

ZAICEV ALEKSANDR Russia 16 53

SENDRIUS RAMUNAS Lithuania 16 53

SILIN ALEKSANDR Russia 15 54

KOCEDYKOV ALEKSEJ Russia 15 54

BRATISKA DANILA Russia 15 54

JAGJIT SINGH India 15 54

DAVIS STEVE USA 15 54

RODRIGUEZ CARLOS USA 15 54

TINERINO DENIS USA 15 54

FOX BERTIL England 15 54

HEMSWORTH BILL England 15 54

KALMUS MAREK Estonia 14 55

ARTEMIOU MARIOS Cyprus 14 55

2015 m. Pasaulinės WFF-WBBF federacijos prezidento Dr. Edmundo Daubaro (DSc. Edmundas Daubaras) šventinis sveikinimo žodis.

2015_ed_3m.jpg

2015-01-03

WFF-WBBF (World Fitness Federation, World Body Building Federation) istorija, prasidėjusi Lietuvoje vykusiais tarptautiniais „Gintarinio prizo“ turnyrais, tęsiasi jau penkiasdešimt metų.

Praėjusiais metais visi kartu daug ir prasmingai dirbome, todėl   2014 metai buvo dar labiau turiningi ir reikšmingi pasiektais rezultatas. Lengva nebuvo, visiems teko paplušėti  iš peties. Ypatingai ženklūs darbai atlikti asmeniškai tarptautinių WFF-WBBF VIP Asmenybių Štefano Hrčkos (Slovakija),  “Rusijos Švarcenegeriu” vadinamo Holivudo aktoriaus ir režisieriaus Aleksandro Nevskio, vice prezidentų Andrejaus Basovo ir Michailo Djakonovo (Rusija), kontinentinių federacijų vadovų Vladimiro Kurilčiko (Baltarusija), Rubeno Rodrigeso (Paragvajus), Tomio Du Rando (PAR), Ali Reza Rasos (Iranas). Atskirai geru žodžiu norisi pažymėti ką tik atšventusio savo septyniasdešimtmetį kauniečio Vytauto Mikuckio nuveiktus darbus.
Pasaulinė WFF-WBBF federacija (World Fitness Federation, World Body Building Federation), šiandien vienijanti nacionalines organizacijas iš 119 šalių, kurios atstovauja visus kontinentus, Kaune organizavo seniausią pasaulyje nuo 1968 metų vykstantį jau 46-ą tarptautinį tradicinį “Gintarinio prizo” turnyrą, bei pasaulio mėgėjų ir profesionalų taurės pirmenybes.
Per 2014 metus įvairiose šalyse vyko per 60 WFF-WBBF tarptautinių renginių. Ypač reikšmingi buvo pasaulio mėgėjų čempionatas bei pasaulio profesionalų čempionatas “Gintarinio prizo OLIMPIJA” Brusno Kupele kurorte (Slovakija) bei Europos mėgėjų čempionatas Taline (Estija).
Baigiantis metams, Pasaulinė WFF-WBBF federacija tęsia pradėtą naują globalinį beprecedentinį darbą – ruošiama įvairiomis kalbomis išleisti visa apimanti leidinį “Pasaulinė dabartinio kultūrizmo enciklopedija” („Encyclopedia of World‘s Modern Bodybuilding“). Tokio darbo dar niekada niekas pasaulyje nėra daręs ir net nebandė.
Tiek WFF, tiek WBBF ir toliau lieka vienintelėmis pasaulyje oficialiai registruotomis ir realiai dirbančiomis tarptautinėmis visuomeninėmis tarptautinėmis sporto federacijomis (kultūrizmo ir fitneso), kurios, bendradarbiaudamos su įvairių šalių valstybinėmis bei visuomeninėmis organizacijomis, kitomis tarptautinėmis organizacijomis, nuosekliai siekia oficialus kultūrizmo sporto pripažinimo.
Nešdamos naujas idėjas, tarptautinės WFF ir WBBF federacijos pirmauja kultūrizmo ir fitneso pasaulyje, todėl nuolatos yra dėmesio centre. Mus dėmesingai stebi ir kopijuoja kitos tarptautinės sporto organizacijos, ir tai liudija, kad einame teisingu keliu.
Skirtingai nuo kitų mūsų sporto šakos organizacijų, vakarykšte diena negyvename ir negyvensime.
Pasaulinė WFF-WBBF federacija šiandien sparčiai žengia pirmyn ir šis gausus tarptautinių aistruolių būrys iš viso pasaulio nuolatos auga. Visko gyvenime pasitaiko, visko būna, ir gero ir blogo. Jei kas buvo ne taip, kaip norėjosi, stengsimės pataisyti. Juk dirbame sporto, kurį visi mylime, labui. Nuosekliai dirbkime, siekime užsibrėžto tikslo ir tai neliks be atsako.
SU ŠVENTOM KALĖDOM IR NAUJAISIAIS 2015 METAIS!!!
Nuoširdžioje maldoje telaimina mus Dievas!

2014. KULTŪRIZMAS ČEKIJOJE IR SLOVAKIJOJE. ANALITINIS STRAIPSNIS.

1975_cz_1m.jpg

2014-12-05

PASAULIO KULTŪRIZMO APŽVALGA. STRAIPSNIS. PREAMBULĖ.
Su profesionaliu, mėgėjišku ir sveikatingumo kultūrizmu (fitnesu) per savo gyvenimą įvairiai susiduria vos ne kiekvienas žmogus.
Oficialaus sporto požiūriu būdama šios sporto šakos lydere pasaulyje, Pasaulinė WFF-WBBF (World Fitness Federation, World Body Building Federation) federacija, ruošdama publikavimui „Pasaulio kultūrizmo enciklopedija“ („World Bodybuilding Encyclopedia“), rengia išsamų analitinį straipsnį, apžvelgiantį kultūrizmo sportą pasaulyje. Enciklopedijos darbams vadovauja Pasaulinėss WFF-WBBF federacijos prezidentas Dr. EDMUNDAS DAUBARAS (DSc. Edmundas Daubaras). Minėtame traipsnyje dedami akcentai toms tradicinėms tarptautinėms kultūrizmo organizacijoms, toms konkrečioms šalims, kurios realiai buvo ir yra reikšmingos oficialiam tarptautiniam sportui bei sveikatingumo judėjimui aplamai. Kaip žinia, dauguma save deklaruojančių „tarptautinėmis organizacijomis“ mūsų sporto šakos subjektų apgaudinėja visuomenę ir realiai oficialiame tarptautiniame sporte nevaidina ir niekados nevaidino jokio vaidmens.

 

KULTŪRIZMAS ČEKIJOJE IR SLOVAKIJOJE.  ANALITINIS  STRAIPSNIS.
Aukščiau paminėto straipsnio rėmuose Pasaulinė WFF-WBBF federacija dirba ruošdama analitinį straipsnį apie Čekijos ir Slovakijos kultūrizmą. Straipsnis apims svarbų abiejų šalių kultūrizmo istorijos periodą, turėjusį įtakos pasauliniam kultūrizmo judėjimui, papasakos apie svarbiausius šių šalių visų laikų sportininkus ir sporto organizatorius.

Mažai kas žino, kad eilę metų Čekoslovakija pasauliniame kultūrizmo judėjime vaidino be galo svarbų vaidmenį ir įtakojo tarptautinį kultūrizmo judėjimą iš esmės. Mes apie tai papasakosime.
Panaši  kultūrizmo raidos apžvalga jau padaryta apie JAV, Angliją, Prancūziją, Skandinavijos šalis, Belgiją, Indiją, Iraną, Argentiną, Baltarusiją, Ukrainą ir Estiją. Liko apžvelgti vos keletą šalių.

 

KULTŪRIZMO ČEKOSLOVAKIJOJE PERIODAI.

Kaip žinia, ilgą laiką pasaulis buvo „geležinės uždangos“ padalintas į dvi priešiškas stovyklas – socialistinių ir kapitalistinių šalių. Įtakojamas  retsykiais patenkančiais iš Vakarų šalių kultūrizmo žurnalais, socialistinis kultūrizmo sporto pasaulis „virė savo sultyse“ ir vystėsi savo originaliu keliu.

Ilgais kultūrizmo draudimo ir persekiojimo metais vienintelėmis socialistinėse šalyse  reguliariai rengiamomis tarptautinėmis tradicinėmis kultūrizmo varžybomis buvo Klaipėdoje organizuojamas  tarptautinis „Gintarinio prizo“ („Amber Prix International“, „Янтарный приз“, 1968-2014turnyras. Šis turnyras buvo neoficialiu SSSR (USSR, Union of the Soviet Sociqalist Republics) kultūrizmo čempionatu, ką vėliau pripažino SSSR sporto ministerija (Goskomsport), ėmusi suteikinėti „Gintarinio prizo“ turnyro čempionams  prestižinius „SSSR sporto meistro“ vardus. Turint galvoje alternatyvos nebuvimą, dalyvaujančių šalių ir sportininkų skaičių, atletų lygį, reguliariai rengiamas „Gintarinio prizo“  turnyras buvo socialistinių šalių pasaulio čempionatu.

Čekoslovakijos, kaip ir visų kitų socialistinių šalių, pasaulio kultūrizmo sporto istorija turi tris periodus:

-          Pirmas periodas iki 1975 metų, kai Čekoslovakijos nacionalinės kultūrizmo federacijos prezidento VOJTECHO FIALOS (Vojtech Fiala) pastangomis ši fedaracija buvo priimta į tarptautinę kultūrizmo bendruomenę ir jai politinės valdžios buvo leista dalyvauti privačios komercionės firmos IFBB (International Federation of Body Builders) pasaulio ir Europos čempionatuose. Ilgus metus kultūrizmo draudimo laikotarpiu Čekoslovakija buvo vienintele socialistine šalimi, turėjusa šią iškirtinę privilegiją. Daugelį metų nė viena kita socialistinė šalis to padaryti negalėjo.

-          Antras periodas iki 1988 metų, kol kultūrizmo sportas buvo draudžiamas ir persekiojimas socialistinėse šalyse.

-          Trečias periodas po 1991 metų, kai visų socialistinių šalių nacionalinės sporto organizacijos, „ištroškusios veiklos laisvės“, vieningai įsiliejo į tarptautinį sporto judėjimą, papildžiusios įvairias tarptautines sporto organizacijas.

Apie kiekvieną minėtą kultūrizmo raidos periodą pakalbėsime atskirai.

 

PRADŽIA.

Istorinis Čekoslovakijos kultūrizmo atskaitos taškas yra 1967 metai. Tuomet pirmu  žinomu tarptautinėje sporto arenoje Čekoslovakijos kultūrizmo sporto atstovu buvo JURAJUS VYŠNIS (Juraj Visny), sėkmingai startavęs eilėje tarptautinių turnyrų.

 

ČEKOSLOVAKIJOS PROVERŽIS.

Kažkaip sutapo, kad 1975 metais Dr. EDMUNDAS DAUBARAS  du mėnesius dirbo Čekoslovakijoje kaip tik tuo metu, kai šios šalies kultūrizmo istorijoje vyko lemtingi įvykiai. Tada politiniais sumetimais kultūrizmo sporto draudimo ir persekiojimo laikotarpiu Lietuvos, kaip ir kitų socialistinio pasaulio šalių, sporto vadovai nedrįso imtis bet kokių matomų veiksmų tiek kultūrizmo vystymui, tiek ir jo palaikymui (daugiau istorinės informacijos ir dokumentų rasite įvairiomis kalbomis leidžiamame žurnale „Sportinis fitnesas ir kultūrizmas“ („Sport of Fitness and Bodybuilding“) ir tarptautiniame interneto puslapyje www.wff.lt , skaitykite straipsnius pagrindiniame puslapyje bei forumo temose „Pasaulio kultūrizmo istorija, kaip viskas buvo iš tikrųjų“ ir „Įvairios tarptautinės organizacijos“).

1975 metais Dr. EDMUNDAS DAUBARAS  Čekoslovakijoje turėjo realias galimybes ne tik minėtus įvykius stebėti, bei dar ir savo asmenine rizika būti kai kurių minėtų istorinių įvykių dalyviu.

Susitikęs Prahoje su Čekoslovakijos nacionalinės kultūrizmo federacijos prezidentu VIJTECHU FIALA ,  EDMUNDAS DAUBARAS buvo pakvietas svečio teisėmis dalyvauti dviejuose Čekoslovakijos nacionalinės kultūrizmo federacijos tarybos posėdžiuose, kurie vyko Brno mieste. Drauge su VOJTECHU FIALA  federacijos posėdžiams vadovavo vienas to laikotarpio Čekoslovakijos kultūrizmo lyderių profesorius FRANTIŠEKAS BULVA (Frantisek Bulva).

Drauge su kitais klausimais Dr. EDMUNDO DAUBARO  iniciatyva Čekoslovakijos kultūrizmo federacijos tarybos posėdžiuose aptarti santykių su SSSR klausimai, numatyti tolimesni bendradarbiavimo keliai. Tolimesniems tiesioginiams kontaktams palaikyti čekai paskyrė IVANĄ MACHĄ (vėliau jis buvo išrinktas Čekijos nacionalinės kultūrizmo federacijos prezidentu). Taip atsirado pastovūs draugiški ryšiai ir santykiai su čekais.

1975 metais Čekoslovakijos kultūristai buvo dideliame pakilime. VOJTECHO FIALOS asmeninėmis pastangomis, pažintimis Čekoslovakijos Vyriausybėje bei užsienio organizacijose, Čekoslovakijos nacionalinei kultūrizmo federacijai buvo leista dalyvauti privačios BENO VEIDERIO (Ben Weider) komercinės firmos (IFBB) veikloje. Tai buvo neįtikėtina kultūrizmo sporto pergalė socializmo laikais, nes dar keliolika metų nė vienos kitos socialistinės šalies federacija tokios galimybės neturėjo.

Čekoslovakijos nacionalinės kultūrizmo federacijos vadovams organizavus, Dr. EDMUNDAS DAUBARAS du kartus lankėsi nacionalinės kultūrizmo rinktinės stovykloje, kur sportininkai ruošėsi artėjančioms varžyboms. Ten Dr. EDMUNDAS DAUBARAS  asmeniškai susipažino su geriausiais kultūristais, spėjusiais ne tik išgarsinti savo šalį pasaulyje, bet dar ir iškovoti aukštas vietas „Vakaruose“ vykusiose varžybose. Jais buvo PETRAS STACHAS (Petr Stach), PETRAS TLAPAKAS (Petr Tlapak), ALOISAS PEKAS (Alois Pek), bei eilė kitų rinktinės narių ir kandidatų. PETRAS STACHAS buvo ką tik Švedijoje tapęs istoriškai pirmu socialistinio pasaulio atstovu, užėmusiu Europos čempionate pirmą vietą. Jo bei rinktinės draugų atlikta laisvoji programa sukėlė „vakarų“  šalyse savotišką furorą, nes iki tol šių šalių atstovai, lyginant su mūsiškiais, programas atlikdavo primityviai.

 

KULTŪRIZMO SPAUDA SOCIALISTINĖSE ŠALYSE.

Kultūrizmo sporto draudimo laikotarpiu socialistinėse šalyse nebuvo nė vieno spaudos šaltinio, informavisio apie šią sporto šaką. Išimtis buvo tik reguliariai Čekoslovakojoje (Bratislava) leidžiamas žurnalas „Trener“ (devintame dešimtmetyje atsirado dar ir  vokiškas DDR sunkiosios atletikos žurnalas, kuris kartais rašė apie kultūristų pasiekimus). Be minėtų žurnalų Dr. EDMUNDAS DAUBARAS  siuntė straipsnius ir informaciją BENO VEIDERIO „Flex“ žurnalui. Visiems šiems žurnalams  Dr. EDMUNDAS DAUBARAS  regiliariai rašė straipsnius ir teikdavo informaciją apie SSSR vykusius renginius bei sportininkus, o šie mielai ją spausdino. Be abejo, pirmoje eilėje buvo informacija apie  kultūrizmo draudimo laikotarpiu Klaipėdoje kasmet vykstantį vienientėlį spcialistinėse šalyse tarptautinį kultūrizmo renginį – „Gintarinio prizo“ („Amber Prix International“, 1968-2014) turnyrą. Dr. EDMUNDUI DAUBARUI  talkino „Trener“ redaktoriai pradžioje JOZEFAS MAZAKAS (Jozef Mazak), vėliau MILANAS PERDOCHAS (Milan Perdoch).

 

DAR VIENAS IŠŠŪKIS KOMUNISTINEI SANTVARKAI.

Pirma ženkli pargalė buvo tai, kad esant kultūrizmo sporto draudimui ir persekiojimui socialistinėse šalyse (ir Lietuvoje!), asmenine Dr. EDMUNDO DAUBARO iniciatyva bei pastangomis 1977 metais buvo iškovotas SSSR politinės valdžios leidimas Klaipėdoje vėl organizuoti tarptautinį kultūrizmo „Gintarinio prizo“ turnyrą. Būtent šie veiksmai buvo išskirtinai teigiamai įvertinti Pasaulinės WFF-WBBF federacijos prezidento Dr. EDMUNDO DAUBARO oficialaus priėmimo Vatikamo administracijoje metu, kai Vatikano kongregatas prefektas kardinolas J. Em. JOZEFAS TOMKO (Vatican Congregat Prefect J. Em. JOZEF KARDINAL TOMKO)  šiuos veiksmus  pripažino ir įvardijo „disidentiniais“ komunistinės politinės valdžios atžvilgiu. Tuomet Dr. EDMUNDAS DAUBARAS  buvo apdovanotas  Vatikano Pontifiko medaliu (Medaglia Ufficiale di Pontificato di Sua Santita Benedetto XVI, Headquarters State Vatican, Cita del Vaticano, March 29, 2011). Daugiau istorinės informacijos ir dokumentų rasite įvairiomis kalbomis leidžiamame žurnale „Sportinis fitnesas ir kultūrizmas“ („Sport of Fitness and Bodybuilding“) ir tarptautiniame interneto puslapyje www.wff.lt , skaitykite straipsnius pagrindiniame puslapyje bei forumo temose „Pasaulio kultūrizmo istorija, kaip viskas buvo iš tikrųjų“ ir „Įvairios tarptautinės organizacijos“.

1977 metais Dr. EDMUNDAS DAUBARAS  antrą kartą dviems mėnesiams išvyko dirbti į Čekoslovakiją. Po ką tik drąsiai iškovoto leidimo Klaipėdoje kasmet organizuoti tradicinį tarptautinį kultūrizmo „Gintarinio prizo“ turnyrą,  Dr. EDMUNDAS DAUBARAS  į Prahą išvyko turėdamas ideją mesti SSSR politinei valdžiai dar vieną iššūkį. Dr. EDMUNDAS DAUBARAS, nepalaikomas ir net stabdomas to meto SSSR ir Lietuvos sporto valdžios, sumanė 1978 metais oraganizuoti Klaipėdoje  tarptautines kultūrizmo varžybas „SSSR - Čekoslovakija“ su 1979 metais seksiančiomis atsakomosiomis varybomis Prahoje.

Atsižvelgiant į to meto politinę valdžą, Dr. EDMUNDO DAUBARO sumanymo realizavimas išties atrodė neįtikėtinas, tačiau noras ir pasiryžimas padaryti gerus darbus draudžiamam sportui buvo begalinis.

Prahoje per eilę Dr. EDMUNDO DAUBARO susitikimų su Čekoslovakojos nacionalinės kultūrizmo federacijos prezidentu VOJTECHU FIALA  bei jo pagalbininku IVANU MACHU bei Čekoslovakijos sporto ministerijos vadovais buvo suderinti tolimesni tarpusavio veiksmai sumanyto drąsaus projekto realizavimui. Buvo gerai, kad čekoslovakai į Dr. EDMUNDO DAUBARO iniciatyvas žiūrėjo supratingai, nes Čekoslovakijos kultūrizmas ėjo tuo pačiu keliu, kaip ir kitos socialistionio pasaulio šalys. Visiems kultūristams nuolatos reikėjo imtis nestandartinių veiksmų ir savotiškų kelių įveikti pasipriešinimą kultūrizmui.

Nors niekas, išskyrus Dr. EDMUNDĄ DAUBARĄ, netikėjo sumanymo įgyvendinimo sėkme, tačiau politinę (ne sporto!!!) valdžią ir vėl pavyko įtikinti būtinybė vystyti draugiškus tarptautinius ryšius tarp socialistinių šalių. Ypatingai po 1968 metų nepavykusios anti komunistinės revoliucijos Prahoje tai lietė Čekoslovakiją. Valdžia pakoregavo planus ir pasiūlė pradžioje SSSR sportininkams vykti į Čekoslovakijoje vyksiančias varžybas, o atsakomąsiais varžybas Klaipėdoje rengti po to. Nuosekliai dirbant, Dr. EDMUNDAS DAUBARAS  parengė reikiamus dokumentus ir gavo oficialius asmeninius vardinius kvietimus SSSR rinktinės nariams. Kadangi ilgus kultūrizmo draudimo laikotarpio metus SSSR kultūrizme lyderiavo lietuviai, tai ženkliai palengvino parengiamuosius darbus rinktinei formuoti.

Atrodė, kad Čekoslovakijos projekte viskas pasiekta, padaryta ir liko tik sudėti galutinius taškus... Tačiau, žmogiškos silpnybės, tame tarpe ir lietuviškas pavydas bei sporto kolegų intrigos sugriovė planus ir suvedė perniek jau beveik iki galo padarytą darbą. Pasipylė šmeižikiški raštai ir skundai į valstybės saugumo organus. Eilė kultūrizmo vadovų neišgyveno to, kad jie dėl asmeninės baimės savo laiku nesiryžo palaikyti drąsaus rizikingo sumanymo, o štai dabar Dr. EDMUNDUI DAUBARUI šis išskirtinis ypatingos reikšmės tarptautinis sporto renginys pavyks.

Ir vėliau mūsų sporto istorijoje tie patys kultūrizmo vadovai - intrigantai dar ne kartą adekvačiose situacijose elgėsi panašiai - šmeižė ir skundė savo sporto kolegas (prisiminkime intrigomis apipintus IFBB komercinės firmos vadovo ir savininko BENO VEIDERIO (Ben Weider) apsilankymus Maskvoje ir Leningrade (Sankt Peterburgas) 1974 ir 1987 metais;  prisiminkime tarptautinius skandalus dėl tarptautinio „Gintarinio prizo“ turnyro čempiono esto OLEVO ANUSO (1981 m.); prisiminkime 1980-1981 m. intrigas dėl absoliučių tarptautinio „Gintarinio prizo“ čempionų šiauliečio ROLANDO BUČINSKO bei klaipėdiečio JURIJAUS GUSEVO diskvalifikacijos ir persekiojimo; prisiminkime dviejų absoliučių tarptautinio „Gintarinio prizo“ čempionų bei  1988 metų  SSSR kultūrizmo rinktinės narių – lietuvių klaipėdiečio VIKTORO JUCIO  ir kauniečio SAULIAUS MISEVIČIAUS pasų užlaikymo, kai šie turėjo SSSR rinktinės sudėtyje vykti į pasaulio čempionatą Australijoje ir, jau pasirengę varžyboms, abu Šeremetjevo aerouoste buvo grąžinti į namus; prisiminkime lemtingą SSSR Sporto ministerijos (Goskomsport) ir SSSR kultūrizmo aktyvo bendrą posėdį Sankt Peterburge (1990 m.), kai visi „kolegos“ parodė savo tikrus veidus..., ir t.t.).  Tai buvo pagrindine priežastimi to, kad Dr. EDMUNDAS DAUBARAS  su minėtais kultūrizmo vadovais ir jų vadovaujamomis sporto organizacijomis po Lietuvos Respublikos Nepriklausomybės atkūrimo tiesiog nebebendrauja.

 

KOMUNISTINĖ VALDŽIA ATLEIDŽIA VADŽIAS.

Po to, kai Dr. EDMUNDO DAUBARO  pastangomis komunistinė „geležinė uždanga“ buvo pralaužta ir pavyko organizuoti tiesioginius nuolatinius kontaktus su socialistinių šalių sporto atstovais, o čekoslovakams pavyko kasmet dalyvauti tarptautiniuose „Vakarų“ šalių kultūrizmo renginiuose, kultūristų gyvenime pasijuto savotiškas palengvėjimas. Praėjusio šimtmečio devinto dešimtmečio pradžioje prasidėjo periodiškos SSSR kultūristų išvykos į važybas Čekoslovakojoje, Lenkijoje, Vengrijoje ir Vokietijos Demokratinje Respublikoje (DDR). Į šias varžybas susirikdavo aplinkinių šalių sportininkai bei organizatoriai.

Tais metais Čekoslovakijos kurortiniame Marjanske Lazne miestelyje vykdavo tradicinis tarptautinis Sandov („Sandow“)  turnyras. Varžybas organizavo garsus to meto Čekoslovakijos treneris (vėliau kurį laiką byvęs Čekoslovakijos nacionalinės kultūrizmo federacijos prezidentu) LIUDEKAS NOSEKAS (Ludek Nosek). Į minėtą turnyrą, įgaliojus Lietuvos Respublikos sporto komitetui (pirmininkas Zigmas Motiekaitis), Dr. EDMUNDAS DAUBARAS keletą kartų delegacijos vadovo vaidmenyje vyko su šalies nacionalinės rinktinės nariais (tarp kurių buvo geriausi SSSR atletai, tarptautinio „Gintarinio prizo“ turnyro čempionai ROLANDAS BUČINSKAS, ZIGMAS PRALGAUSKAS, RIMONTAS MAŽIONIS, SAULIUS MISEVIČIUS). Po „Sandow“ turnyro kituose Čekoslovakijos miestuose tradiciškai vykdavo eilė žemesnio lygio tarptautinių turnyrų, tad Lietuvos atletai ir ten mielai dalyvaudavo.

Daugiau istorinės informacijos ir dokumentų rasite įvairiomis kalbomis leidžiamame žurnale „Sportinis fitnesas ir kultūrizmas“ („Sport of Fitness and Bodybuilding“) ir tarptautiniame interneto puslapyje www.wff.lt , skaitykite straipsnius pagrindiniame puslapyje bei forumo temose „Pasaulio kultūrizmo istorija, kaip viskas buvo iš tikrųjų“ ir „Įvairios tarptautinės organizacijos“.

 

IFBB JAUČIASI DIKTATORIAIS. JOKIOS DEMOKRATIJOS.

Remiant Lietuvos kūno kultūros ir sporto departamentui, 1996 metais Dr. EDMUNDAS DAUBARAS (DSc. Edmundas Daubaras), vadovavęs pirmai ir seniausiai po Lietuvos Nepriklausiomybės atkūrimo šalyje registruotai Lietuvos nacionalinei kultūrizmo asociacijai (įkurta ir registruota 1991 m. gegužės mėnesį), ėmėsi iniciatyvos organizuoti Klaipėdoje Europos mėgėjų kultūrizmo čempionatą. Tai buvo pirmas Lietuvos kultūrizmo istorijoje tokio aukšto lygio tarptautinis renginys. Taip pat tai buvo pirmas oficialus tarptautinis sporto renginys Lietuvoje po Nepriklausomybės atkūrimo 1991 metais. Tuomet čempionate dalyvavusiai Čekijos nacionalinei rinktinei vadovavo BOBAS DIVILKA (Bob Divilek).

Tęsiant seniai pradėtą bendradarbiavimą su čekais ir slovakais, BOBO DIVILKOS  prašymu 1996 metais Dr. EDMUNDAS DAUBARAS organizavo Lietuvos nacionalinės kultūrizmo rinktinės išvyką ir dalyvavimą Čekijos Zlin mieste vykusiame tarptautiniame turnyre. Lietuvai atstovavo geriausi to meto kultūristai, daugkartiniai šalies čempionai: ALGIRDAS KILČIAUSKAS, VYTAUTAS KINDURYS, IDALIJA KAMINSKAITĖ. Varžybose teisėjavęs profesorius KARELAS TUCHAČEKAS (Professor Karel Tuchacek), matydamas aukštą Lietuvos sportininkų pasirengimo lygį, visus lietuvius pakvietė į Europos čempiono LIBORO MINARIKO (Libor Minarik) Prahoje ir Brno miestuose organizuojamus stambius tradicinius tarptautinius „Mega Pro“ turnyrus. Šiose varžybose Lietuvos sportininkai užėmė prizines vietas ir garbingai atrodė daugelio dalyvavusių kitų Europos šalių sportininkų tarpe.

Dr. EDMUNDUI DAUBARUI čekai pasiūlė ir sekančiais metais su Lietuvos nacionaline rinktine dalyvauti tose pačiose varžybose Prahoje ir Brno.

Lietuvos kultūristams sėkmingai pasirodžius minėtuose turnyruose, mūsų šalies spauda plačiai aprašė, o Lietuvos nacionalinė televizija parodė reportažus apie tautiečių pasiekimus Čekijoje. Tai ne visiems patiko... Turėdamas oficialų kvietimą, 1997 metais Dr. EDMUNDAS DAUBARAS su Lietuvos rinktine vėl atvyko į tarptautines varžybas Prahoje ir Brno. Prieš sportininkams išeinant ant varžybų scenos, organizatoriams iš Lietuvos  paskambino Lietuvos IFBB (International Federation of Body Builders) prezidentas ir pareikalavo neleisti lietuvių dalyvauti turnyre, motyvuodamas, kad šie atstovauja kitą sporto organizaciją. LIBORAS MINARIKAS atsakė, kad jis pasikvietė savo senus draugus ir nemato reikalo jiems drausti dalyvauti varžybose. Ir vėl Dr. EDMUNDO DAUBARO  vadovaujami lietuviai aukšto lygio tarptautinėse varžybose sėkmingai atstovavo savo šalį, užimdami prizines vietas. Tačiau tai nebuvo pabaiga. Negalėdami susitaikyti su savo tautiečių pasiekimais, Lietuvos IFBB vadovai pasiskundė IFBB komercinės firmos savininkui ir prezidentui kanadiečiui BENUI VEIDERIUI (Ben Weider) ir šis čekams pagrąsino nacionalinės rinktinės diskvalifikacija, jei šie ir toliau bendradarbiaus su kitomis tarptautinmis sporto organizacijomis. Taip užsibaigė lietuvių pergalingas kelias prestižiniuose Čekijos turnyruose, nes po Dr. EDMUNDO DAUBARO  organizuotų išvykų vėliau mūsų tautiečiai tokių svarbių tarptautinių pasiekimų Čekijoje nebeturėjo. Nei patys ką pasiekė, nei kitiems leido.

 

MARTINO KUTOS LAIKOTARPIS.

KĄ GALI NUVEIKTI VIENAS ŽMOGUS.

Pasirodo, net vienui vieno žmogaus iniciatyva gali sukelti nemenkas tarptautines bangas. Žinomas Čekijos verslininkas MARTINAS KUTA (Martin Kuta), nuo seno simpatizuojantis fitneso sportui, 2005 metais oficialiai kreipėsi į Pasaulinės WFF-WBBF federacijos vadovą Dr. EDMUNDĄ DAUBARĄ (DSc. Edmundas Daubaras). Pasirodo, kad nuo 1999 metų MARTINAS KUTA Prahoje rengė fitneso turnyrą, kuriam nuo 2006 metų norėjo suteikti oficialų tarptautinį statusą. MARTINAS KUTA paprašė Pasaulinės federacijos pritarimo nacionalinio prezidento vaidmenyje atstovauti Čekijos nacionalinę WFF-WBBF federaciją ir kasmet Prahoje rengti WFF (World Fitness Federation) fitneso pasaulio profesionalų čempionatą. Jo iniciatyvą palaikė Prahos miesto meras bei vienas Čekijos socialdemokratų partijos lyderių PETERIS HULINSKIS (Petr Hulinski). Organizatoriai WFF pasaulio čempionatui įsipareigojo kasmet surinkti pusę milijono eurų, iš kurių būdavo apmokėtas profesionalių sportininkų prizinis fondas, kelionės, pragyvenimo bei maitinimo išlaidos. Pasaulio federacija turėjo pasirūpinti įvairių šalių profesionalių fitneso sportininkų dalyvavimu renginyje. Pasaulio federacija sutikimą MARTINUI KUTAI davė.

Nuo 2006 metų WFF Pasaulio profesionalų čempionatai vyko per Prahos miesto centrą tekančios Vltavos upės saloje esančiuse istoriniuose baroko Žofrin rūmuose. Sportininkai ir delegatai buvo transportuojami prabangiais limuzinais, kasmet renginyje asmeniškai dalyvavo Prahos miesto meras, išskirtinės Čekijos asmenybės, tad sunku įvardinti bent vieną svarbesnę žiniasklaidos priemonę, kurios atstovo nebuvo WFF-WBBF federacijos renginyje. Kiekvieną tarptautinį renginį vainikavo iškilminga vakarienė, kurios metu šalies VIP personos galėjo tiesiogiai susipažinti ir bendrauti su profesionalų čempionato dalyviais.

WFF pasaulio profesionalų čempionatuose Prahoje dirbo žinomi Čekijos kultūrizmo atstovai bei sportininkai, tarp kurių PETRAS STACHAS  (Petr Stach) bei profesorius KARELAS TUCHAČEKAS (Professor Karel Tuchacek).

Kartą sutapo, kad WFF renginio laikotarpiu Prahoje lankėsi iš JAV atvykęs tarptautinio Džo Weiderio profesionalų „Olymija“ (Joe Weider‘s „OLYMPIA“) turnyro nugalėtojas DEKSTERIS DŽEKSONAS (Dexter Jackson).  Amerikietį globoję Čekijos IFBB vadovai, neturėdami galimybių tinkamai priimti savo svečią, paprašė MARTINO KUTOS  leisti amerikiečiui nemokamai apsistoti jam Prahoje proklausančiame viešbutyje. Taip kitos draugiškos sporto organizacijos profesionalu gražiai pasirūpino Čekijos nacionalinės WFF-WBBF federacijos prezidentas MARTINAS KUTA. O kodėl gi ne?

Minėtu laikotaroiu MARTINAS KUTA vadovavo Čekijos nacionalinėms WFF-WBBF delegacijoms tarptautiniuose WFF-WBBF federacijos renginiuose Austrijoje, Lenkijoje, Vokietijoje, Lietuvoje, dalyvavo oficialiame Pasaulinės WFF-WBBF federacijos vadovų priėmime Lietuvos Respublikos Seime (2007, 2008 m.), tarptautinėje spaudos konferencijoje, vykusioje Lietuvos naujienų agentūroje „ELTA“ (2008 m.)

2010 metais MARTINUI KUTAI išvykus gyventi į JAV, niekam kitam Čekijoje nebepavyko tęsti tradicijos tokiame aukštame lygyje, tačiau net šių kelių metų MARTINO KUTOS veiklos laikotarpis paliko ženklų pėdsaką tarptautinio sporto istorijoje.

 

INFORMACIJA.
Detalesnė informacija tarptautiniame interneto puslapyje http://www.wff.lt, skaitykite forumą. Tai pat informaciją rasite tinklapio „Facebook“ puslapiuose: WFF-WBBF International, WFF-WBBF North America, WFF-WBBF South America, WFF-WBBF Asia, WFF-WBBF Europe, WFF-WBBF Africa, WFF-WBBF Asia Continental Federation.