World fitness federation   |   World body building federation

LT|EN|RU

NAUJIENOS

1989 SOCIALIST BODYBUILDING NEWS.

1989_kaunas_40m.jpg

2024-05-18

PASAULIO KULTŪRIZMO ENCIKLOPEDIJA.

1989. SOCIALISTINIO PASAULIO NAUJIENOS.

Po nuo 1973 iki 1987 metų trūkusio kultūrizmo draudimo ir persekiojimo T.S.R.S. bei kitose Socialistinėse šalyse, paleistas iš “pogrindžio“, kultūrizmas tapo nepaprastai populiariu. Žmonės masiškai plūdo į treniruočių sales, video salonuose neįtikėtiną sėkmę turėjo filmai su ARNOLDU ŠVARCENEGERIUS (Arnold Schwarcenegger), SILVESTRU STALONE (Sylverster Stallone) bei KLODU VAN DAMU (Jean - Claude Van Damme). Socialistinis pasaulis reiškėsi kultūrizmo varžybų gausa, tarp kurių svarbiausiomis buvo 1989 metų pirmasis oficialus  „T.S.R.S. kultūrizmo čempionatas“ („U.S.S.R. Bodybuilding Championship“, «Чемпионат С.С.С.Р. по культуризму») bei kultūrizmo mačas – susitikimas „T.S.R.S. – JAV“ („Матчевая встреча С.С.С.Р. – С.Ш.А.“, Contest „U.S.S.R. – USA“). Abi varžybos buvo remiamos ir finansuojamos  „T.S.R.S. Sporto Ministerijos“ («Министерство спорта С.С.С.Р.»,  „U.S.S.R. Ministry of Sport“).

„T.S.R.S. – JAV“

1989 metų kovo 18 dieną Leningrade (R.T.F.S.R.) buvo organizuotas aukščiau minėtas kultūrizmo mačas – susitikimas „T.S.R.S. – JAV“. Ažiotažas buvo begalinis – juk atvyksta JAV kultūristai, kuriuos T.S.R.S. pažinojo tik iš užsienyje leidžiamų žurnalų. Iš JAV pusės renginį organizavo LUISAS CVIKAS (Louis Zwick) ir DEIVIDAS ZELONAS (David Zelon), o finansavo LUISAS CVIKAS. T.S.R.S. atstovavo gerai žinomi kultūristai, o tarp JAV sportininkų buvo I.F.B.B. profesionalės moterys: KARLA DANLAP (Carla Dunlap), DAJANA DENIS (Diana Dennis), LAURA BJUDRY (Laura Beaudry), vyrai: ŽANAS POLIS GIULJAME (Jean Paul Guillaume) bei TROJUS CUKALOTAS (Troy Zuccolotto), REKSAS LETAS (Rex Letto). Varžybose pirmavo amerikiečiai. Nugalėtoju tapo ŽANAS POLIS GIULJAME, antru TROJUS CUKALOTAS, trečiu NIKOLAJUS GRIŠANOVAS (Baltarusijos TSR). Renginyje dalyvavęs svečio teisėmis, Dr. EDMUNDAS DAUBARAS (DSc. Edmundas Daubaras) su LUISU CVIKU slapčia nuo K.G.B. (Комитет государственной безопасности) organizavo dviejų filmų pastatymą apie garsių T.S.R.S. kultūristų lietuvių VIKTORO JUCIO bei ROLANDO BUČINSKO treniruotes. Filmai buvo rodomi JAV E.S.P.N. sporto televizijoje. Filmų kopijos saugomos pasaulinės W.F.F. – W.B.B.F. federacijos archyvuose. Detaliau apie turnyrą įvairiomis kalbomis skaitykite atskirame straipsnyje tarptautiniame puslapyje www.www.lt .

T.S.R.S.  ČEMPIONATAS

Po pirmų valdžios pripažintų ir remiamų 1988 metų „T.S.R.S. kultūrizmo taurės pirmenybių“ („U.S.S.R. Bodybuilding Cup“, «Кубок С.С.С.Р. по культуризму»), kuriose absoliučiu nugalėtoju tapo klaipėdietis VIKTORAS JUCYS, 1989 metų gegužės mėnesį Leningrade buvo organizuotas pirmasis oficialus „T.S.R.S. kultūrizmo čempionatas“.  Pagal „T.S.R.S. kultūrizmo čempionato“ rezultatus buvo formuojama T.S.R.S. rinktinė į 1989 metų I.F.B.B. (International Federation of Body Builders) pasaulio čempionatą Paryžiuje (Prancūzija). 1989 metais T.S.R.S. čempionais tapo: ŠUMLIANSKIJ ALEKSANDR (Шумлянский Александр, Ukrainos TSR), BOGDANOVIČIUS VALERIJUS (Богданович Валерий, Baltarusijos TSR), DUBICKAS VINCAS (Lietuvos TSR), MOSALIOVAS GEORGIJUS (Мосалёв Георгий, R.T.F.S.R.), PETRAUSKAS RIČARDAS (Lietuvos TSR). Absoliučiu nugalėtoju pripažintas VINCAS DUBICKAS. Pirmą kartą T.S.R.S. kultūrizmo varžybose buvo atlikta dopingo kontrolė, todėl kai kurių prizininkų vietos pasikeitė, tame tarpe T.S.R.S. čempiono ŠUMLIANSKIO ALEKSANDRO vietą užėmė RAIMUNDAS PETRAITIS (Lietuvos TSR). Detaliau apie 1989 metų „T.S.R.S. kultūrizmo čempionatą“  įvairiomis kalbomis skaitykite atskirame straipsnyje tarptautiniame puslapyje www.www.lt .

Klaipėdiečiai, palaikydami L.T.O.K. („Lietuvos Tautinis Olimpinis Komitetas“) sprendimą nedalyvauti oficialiose T.S.R.S. varžybose bei rinktinėse, čempionate nedalyvavo. Užtai kitų Lietuvos TSR miestų kultūristai, vedami ROMANO KALINAUSKO bei jo parankinių, pirmame „T.S.R.S. kultūrizmo čempionate“ dalyvavo. ROMANAS KALINAUSKAS visuomet laikėsi „T.S.R.S. sporto ministerijos“ („U.S.S.R. Ministry of Sport“, «Министерство спорта С.С.С.Р.») nuostatų ir todėl nenuostabu, kai 1990 metais buvo atkurta Lietuvos Respublikos Nepriklausomybė, jis sugenėjo įstoti į naujai sukurtą MYKOLO BUROKEVIČIAUS (Mykolas Burokevicius) komunistų partiją. Tuo tarpu nuo 1989 metų, atstovaudamas L.T.O.K. Klaipėdos skyrių, Dr. EDMUNDAS DAUBARAS (DSc. Edmundas Daubaras) iš aktyvios veiklos „T.S.R.S. kultūrizmo federacijoje“ («Федерация культуризма С.С.С.Р.») pasitraukė ir koncentravosi į savarankišką Lietuvos kultūrizmo federacijos narystę I.F.B.B. federacijoje bei nuosekliai šia kryptimi dirbo. Dr. EDMUNDAS DAUBARAS aktyviai susirašinėjo su I.F.B.B. federacijos prezidentu BENU VEIDERIU (Ben Weider). Susirašinėjant, vyko derybos. Dr. EDMUNDAS DAUBARAS stengėsi BENĄ VEIDERĮ suinteresuoti, todėl tuo pačiu metu vyko derybos dėl bendros komercinės veiklos. BENAS VEIDERIS nenorėjo šiuos klausimus spręst laiškais ir paprašė viską aptarti asmeniškai susitikus 1989 metų „T.S.R.S. kultūrizmo čempionate“ Leningrade.

TROJKA

Į 1989 metų „T.S.R.S. kultūrizmo čempionatą“ atvyko I.F.B.B. prezidentas BENAS VEIDERIS. Abu su Dr. EDMUNDU DAUBARU susitarė aptarti bendrų reikalų po varžybų vykusiame prestižiniame Leningrado restorane „Trojka“ («Тройка») V.I.P. asmenų bankete. „T.S.R.S. kultūrizmo čempionato“ organizatoriai davė Dr. EDMUNDUI DAUBARUI du kvietimus, sakydami, kad šis gali su savimi pasiimti ką nori. Po varžybų sugrįžęs į viešbutį, Dr. EDMUNDAS DAUBARAS drauge su VIKTORU JUCIU pasikalbėti apsilankė Kauno miesto atstovų kambaryje. Be kauniečių RAMUČIO KAIRAIČIO ir ALEKSANDRO NOVIKOVO (abu turėjo pareigas „T.S.R.S. kultūrizmo federacijoje“) pokalbyje dalyvavo „T.S.R.S. kultūrizmo federacijos“ vice prezidentas ROMANAS KALINAUSKAS bei šiuo metu garsus Lietuvos fotomenininkas ALGIMANTAS ALEKSANDRAVIČIUS. Nė vieno iš minėtų asmenų į banketą su BENU VEIDERIU nepakvietė. Aptariant reikalus, ROMANAS KALINAUSKAS pasakė, kad jis kvietimo į banketą su BENU VEIDERIU negavo ir pareiškė, kad su Dr. EDMUNDU DAUBARU eis jis. Dr. EDMUNDAS DAUBARAS atsisakė eiti kartu su ROMANU KALINAUSKU, nes per jį nenorėjo turėti nemalonumų su T.S.R.S. specialiosiomis tarnybomis. Dr. EDMUNDAS DAUBARAS priminė visas ROMANO KALINAUSKO nuodėmes kultūristams: apie dėl jo liguisto ego ir pavydo intrigomis sužlugdytas ar bandytas sužlugdyti lietuvių kultūristų sportines karjeras: ALBERTO REMEIKOS, JURIJAUS GUSEVO (Юрий Гусев), ROLANDO BUČINSKO ir Estijos TSR kultūristo OLEVO ANUSO (Olev Annus); priminė apie 1988 metais sužlugdytą VIKTORO JUCIO bei SAULIAUS MISEVIČIAUS dalyvavimą I.F.B.B. pasaulio čempionate Australijoje; priminė apie 1979 metais ROMANO KALINAUSKO dėka sužlugdytas varžybas „T.S.R.S. – Čekoslovakijos TSR“ („U.S.S.R. – Czechoslovakian SSR“), kurias su čekoslovakais keletą metų ruošėsi organuzuoti Dr. EDMUNDAS DAUBARAS (dokumentai saugomi W.F.F. – W.B.B.F. federacijos archyvuose). Visa tai išklausęs, ROMANAS KALINAUSKAS apsiverkė ir prie visų susirinkusių atsiklaupė ant kelių, prašydamas atleidimo. Taip į banketą su BENU VEIDERIU nukeliavo Dr. EDMUNDAS DAUBARAS su VIKTORU JUCIU. Bankete Dr. EDMUNDUI DAUBARUI su BENU VEIDERIU pavyko asmeniškai keletą valandų bendrauti - prie stalo abu sėdėjo greta. Buvo aptarti visi Dr. EDMUNDUI DAUBARUI ir BENUI VEIDERIUI tai dienai aktualūs klausimai, apie kuriuos nesinorėjo diskutuoti laiškuose. Užbaigdamas pokalbį, BENAS VEIDERIS pakvietė Dr. EDMUNDĄ DAUBARĄ būti jo asmeniniu svečiu Paryžiuje vyksiančiame I.F.B.B. pasaulio mėgėjų čempionate, kas vėliau ir įvyko.

1989. „T.S.R.S. KULTŪRIZMO FEDERACIJOS“ PREZIDIUMO POSĖDIS.

Lietuvos kultūristams reikalaujant savarankiškos narystės I.F.B.B. federacijoje, 1989 metais Leningrade buvo organizuotas neeilinis “T.S.R.S. kultūrizmo federacijos” prezidiumo posėdis. Pagrindinis posėdyje svarstomas klausimas buvo apie Lietuvos kultūrizmo federacijos savarankišką narystę tarptautinėje I.F.B.B. federacijoje. Tai buvo lietuvių bandymas minėtą klausimą išspręst civilizuotai ir be pykčių. Posėdyje dalyvavo visi „T.S.R.S. kultūrizmo federacijos“ vadovai: prezidentas VASILIJUS ČAIKOVSKIS (Василий Чайковский), vice prezidentai VLADIMIRAS DUBININAS (Владимир Дубинин) ir ROMANAS KALINAUSKAS. Taip pat į posėdį iš atvyko „T.S.R.S. sporto ministerijos“ atstovai. Lietuvai atstovavo trys asmenys: L.T.O.K. narys ROMANAS KALINAUSKAS, L.T.O.K. Klaipėdos skyriaus narys Dr. EDMUNDAS DAUBARAS ir ARŪNAS PETRAITIS. Remiantis Dr. EDMUNDO DAUBARO susirašinėjimo su I.F.B.B. federacijos prezidentu BENU VEIDERIU dokumentais, T.S.R.S. konstitucija, Lietuvos TSR konstitucija, I.F.B.B. federacijos konstitucija, Dr. EDMUNDAS DAUBARAS buvo paruošęs „T.S.R.S. kultūrizmo federacijai“ oficialų laišką, kuriame buvo nurodytos palankios aplinkybės Lietuvos kultūrizmo federacijos stojimui į I.F.B.B. federaciją. Laišką reikėjo perskaityti posėdžio dalyviams ir tai pagal pareigas turėjo padaryti ROMANAS KALINAUSKAS. ROMANAS KALINAUSKAS skaityti laišką atsisakė, nes jo padėtis ir pareigos „T.S.R.S. kultūrizmo federacijoje“ jį tenkino ir pasikeitimų jis nenorėjo ir netgi bijojo. Tik didelių Dr. EDMUNDO DAUBARO ir ARŪNO PETRAIČIO pastangų dėka ROMANAS KALINAUSKAS išėjo prie mikrofono, praktiškai, buvo Dr. EDMUNDO DAUBARO bei ARŪNO PETRAIČIO išstumtas. Ir net tuomet ROMANAS KALINAUSKAS nesiryžo skaityti laiško. Tada Dr. EDMUNDAS DAUBARAS nekviestas išėjo prie mikrofono šalia ROMANO KALINAUSKO ir pagaliau laiškas buvo perskaitytas (apie tai Pasaulinės W.F.F. – W.B.B.F. federacijos archyvuose yra filmuota medžiaga). Salėje kilo sumaištis. Kai kurių Sąjunginių Respublikų nacionalinių federacijų vadovai Lietuvos kultūristų siekiams reiškė atvirą nepasitenkinimą. Posėdžio dalyviai lietuvių siekių nepalaikė. Tuomet Lietuvos kultūrizmo federacijos atstovai buvo vieniši, nes prie siekių savarankiškos narystės I.F.B.B. federacijoje Latvijos ir Estijos nacionalinės federacijos prisijungė tik po kelių mėnesių ir tik formaliai. Dr. EDMUNDAS DAUBARAS apie posėdį Leningrade informavo BENĄ VEIDERĮ. Detaliau apie Lietuvos kelius narystei I.F.B.B. federacijoje įvairiomis kalbomis skaitykite atskirame straipsnyje tarptautiniame puslapyje www.www.lt .

1989. I.F.B.B. PASAULIO ČEMPIONATAS, PARYŽIUS.

Per visą kultūrizmo sporto istoriją 1989 metų I.F.B.B. pasaulio čempionatas Paryžiuje buvo unikaliu grandioziniu sporto renginiu, kuriam mažai koks kitas iki šiol gali prilygti. Mūsų sporto istorijoje žinomi tik dar du tokio aukšto lygio renginiai: seksualiniais skandalais išgarsėjęs 2004 metų I.F.B.B. pasaulio čempionatas Maskvoje (Rusijos Federacija ) ir 2011 metų W.F.F. – W.B.B.F. (World Fitness Federation, World Body Building Federation) pasaulio čempionatas Vienoje (Austrija). Praėjusio amžiaus devintame dešimtmetyje juridiškai niekur neregistruotos asociacijos W.A.B.B.A. (World Amateur Body Building Association) valdymo struktūra buvo tokia: formalus prezidentas – RENAUTAS ROBINETAS (Renaut Robinet), o generalinis sekretorius AKLI ŠOBENI (Akli Chabeni). Abu minėti asmenys drauge su buvusiu I.F.B.B. federacijos vice prezidentu, W.A.B.B.A. įkūrėju (įkurta 1976 m.) SERŽU NUBRETU (Serge Nubret) 1989 metais Paryžiuje rengė W.A.B.B.A. pasaulio čempionatą. Rėmėjai buvo kaip niekados solidūs. Kažkaip I.F.B.B. prezidentas BENAS VEIDERIS į savo namus Kanadoje pasikvietė RENAUTĄ ROBINETĄ. Po apsilankymo pas BENĄ VEIDERĮ, RENAUTAS ROBINETAS pareiškė paliekantis W.A.B.B.A.. Kadangi pasaulio čempionato Paryžiuje parengiamieji darbai buvo baigti, RENAUTAS ROBINETAS organizavo I.F.B.B. pasaulio čempionatą vietoje W.A.B.B.A. renginio. SERŽUI NUBRETUI ši kolegos išdavystė  buvo didžiulis smūgis, po kurio W.A.B.B.A. taip ir iki šiol negrįžo į ankstesnį lygmenį. Po čempionato, negavęs iš BENO VEIDERIO jokių preferencijų, RENAUTAS ROBINETAS visai paliko sportą ir niekur sporto arenose daugiau nebepasirodė. Ženklu, bet po 1989 metų pasaulio čempionato Paryžiuje Prancūzijoje nė vienos tarptautinės kultūrizmo organizacijos nebuvo organizuotas nė vienas iškilus tarptautinis kultūrizmo renginys – vien tik nereikšmingi „tūsai“.

Tie Lietuvos TSR kultūristai, kurie nepaisė L.T.O.K. sprendimo šalies sportininkams nedalyvauti oficialiose T.S.R.S. varžybose ir rinktinėse, patekę į T.S.R.S. rinktinę, dalyvavo 1989 metų I.F.B.B. pasaulio čempionate Paryžiuje (Prancūzija), tačiau nerezultatyviai.

„T.S.R.S. kultūrizmo federacijos“ vadovai, supykę dėl Lietuvos TSR kultūrizmo federacijos  siekių tapti savarankiška I.F.B.B. federacijos nare, „T.S.R.S. kultūrizmo federacijos“ („U.S.S.R. Bodybuilding Federation“, «Федерация культуризма С.С.С.Р.») vice prezidento ROMANO KALINAUSKO, kaip ir 1988 metais, į vyksiančios į pasaulio čempionatą Paryžiuje T.S.R.S. delegacijos sudėtį neįtraukė.

1989 metų „T.S.R.S. kultūrizmo čempionato“ („U.S.S.R. Bodybuilding Championship“, «Чемпионат С.С.С.Р. по культуризму») metu Leningrade susitikęs su I.F.B.B. federacijos prezidentu BENU VEIDERIU (Ben Weider), Dr. EDMUNDAS DAUBARAS (DSc. Edmundas Daubaras) buvo jo pakviestas asmeninio svečio teisėmis į pasaulio čempionatą Paryžiuje. Po to, susirašinėjant, BENAS VEIDERIS leido Dr. EDMUNDUI DAUBARUI savo nuožiūra su savimi pasiimti dar vieną Lietuvos TSR kultūrizmo federacijos atstovą. Tikėdamasis realios paramos Lietuvai stojant į I.F.B.B. federaciją, Dr. EDMUNDAS DAUBARAS į Paryžių pasiėmė ROMANĄ KALINAUSKĄ. Abu lietuviai atvyko atskirai nuo T.S.R.S. delegacijos. Vėliau Dr. EDMUNDAS DAUBARAS savo sprendimo pasiimti ROMANĄ KALINAUSKĄ pasigailėjo, nes keletą kartų Paryžiuje, bendraujant su gerai žinomais senosios Lietuvos Respublikos emigrantais, klausimuose dėl Lietuvos Nepriklausomybės ROMANAS KALINAUSKAS elgėsi be galo negarbingai. 

Įvairių šalių delegacijos gyveno, o ir pačios varžybos vyko ištaigingame Paryžiaus „La Fayette“ viešbutyje. Visai prieš prasidedant pasaulio čempionatui, Dr. EDMUNDAS DAUBARAS susitarė su BENU VEIDERIU dėl asmeniško susitikimo pratęst pokalbio, pradėto Leningrade. BENAS VEIDERIS lietuvius pakvietė į savo apartamentus „La Fayette“ penthauze. Pokalbyje dalyvavo BENO VEIDERIO asistentė kanadietė PAMELA KAGAN (Pamela Kagan). Dr. EDMUNDAS DAUBARAS atvyko drauge su ROMANU KALINAUSKU, kuris nemokėjo užsienio kalbų ir išvis nesuprato vykusio pokalbio esmės. Pokalbis trūko labai ilgai ir domino abi puses. Pagaliau į BENO VEIDEIO apartamentus įbėgo susirūpinęs jo padėjėjas ispanas RAFAELIS SANTOCHA (Rafael Santonja) ir pasakė, kad bus negražu - varžybos baigiasi ir I.F.B.B. prezidentui BENUI VEIDERIUI būtinai reikia nusileisti į salę apdovanoti absoliutų pasaulio čempionato nugalėtoją.  Dr. EDMUNDAS DAUBARAS ir BENAS VEIDERIS sutarė toliau klausimus derinti asmeniniais susitikimais bei susirašinėjimu.

1989 metais Paryžiuje vykusiame I.F.B.B. pasaulio čempionate kategorijose nugalėtojais tapo egiptietis ACHMEDAS MOHMEDAS (Ahmed Mohmed), amerikietis VAN VALKOTAS SMITAS (Van Walcot Smith), barbadosietis BERNARDAS SILIS (Bernard Sealy), vokietis FRANKAS HILEBRANTAS (Frank Hillebrand), šveicaras ŽANAS LUKAS FAVRAS (Jean Luc Favre).

Po pasaulio čempionato „La Fayette“ viešbutyje vyko banketas. BENAS VEIDERIS prie stalo šalia savęs pasodino Dr. EDMUNDĄ DAUBARĄ ir vėliau jį pristatė įvairių šalių nacionalinių federacijų prezidentams. Užsimezgė nauji ryšiai. Gerokai „įkaitęs“ bankete, ROMANAS KALINAUSKAS nusprendė „pakovoti už Lietuvos TSR Nepriklausomybę“ ir čiupo kitą „T.S.R.S. kultūrizmo federacijos“ vice prezidentą VLADIMIRĄ DUVININĄ (Владимир Дубинин) už atlapų. ROMANAS KALINAUSKAS kaltino VLADIMIRĄ DUBININĄ jau antrą kartą jo neįtraukiant į T.S.R.S. delegacijos, vykstančios į pasaulio čempionatą, sudėtį. Tik įsikišus Dr. EDMUNUI DAUBARUI pavyko išvengti muštynių. Detaliau apie čempionatą įvairiomis kalbomis skaitykite atskirame straipsnyje tarptautiniame puslapyje www.www.lt

1989 EUROPOS I.F.B.B. ČEMPIONATAS.

1989 metais T.S.R.S. rinktinė dalyvavo moterų ir vyrų I.F.B.B. Europos čempionate Osle (Norvegija). Socialistinių šalių sportininkai buvo aukštumoje: pirmą kartą sporto istorijoje kategorijoje pirmą vietą užėmė T.S.R.S. atstovas - ŠILA NIKOLAJUS (Шила Николай, Baltarusijos TSR), o dar pirmas vietas kategorijose iškovojo KORINKOVA ZUZANA (Č.S.S.R.) ir DAŠKEVIČIUS MIROSLAVAS (Daszkiewicz Miroslav, Lenkijos LR).

1989. „GINTARINIS PRIZAS“.

„Gintarinio prizo“ («Янтарный приз», „Amber Prix International“, 1968 – 2024m.) turnyre dalyvavo 154 kultūristai iš 9 Socialistinių Respublikų: R.T.F.S.R., Baltarusijos TSR, Ukrainos TSR, Lietuvos TSR, Latvijos TSR, Estijos TSR, Kazachijos TSR, Tadžikijos TSR ir Moldavijos TSR. Išviso į Klaipėdą atvyko 51 komanda. Jaunimo kategorijose „Gintarinis prizas“ vyko drauge su 2-uoju „T.S.R.S. jaunimo kultūrizmo čempionatu“ («Чемпионат С.С.С.Р. по культуризму среди молодёжи»). „T.S.R.S. kultūrizmo federacijos“ vadovai, matydami Lietuvos kultūristų siekius savarankiškai narystei tarptautinėje I.F.B.B. federacijoje, oficialiomis T.S.R.S. kultūrizmo varžybomis Lietuvos TSR teritorijoje siekė įtakoti Lietuvos organizatorius ir sportininkus ir taip stabdyti savarankišką lietuvių narystę I.F.B.B.. Jaunimo kategorijų nugalėtojais (ir T.S.R.S. jaunimo čempionais) tapo: KOLBASIUKAS ANDREJUS (Колбасюк Андрей, R.T.F.S.R.), VIŠNEVSKIS ALEKSANDRAS (Вишневский Александр, R.T.F.S.R.), ŽURAS OLEGAS (Жур Олег, Lietuvos TSR), VOJTOVIČIUS ANDREJUS (Войтович Андрей, Baltarusijos TSR), VELIKOIVANENKO BORISAS (Великоиваненко Борис, R.T.F.S.R.). Suaugusiųjų kategorijose nugalėtojais tapo: PETRAITIS RAIMUNDAS, ŽURAS OLEGAS, BUČINSKAS ROLANDAS, JUCYS VIKTORAS (visi Lietuvos TSR). Absoliučiais nugalėtojais buvo pripažinti jaunime – OLEGAS ŽURAS, suaugusiųjų kategorijose – VIKTORAS JUCYS.  Detaliau apie turnyrą įvairiomis kalbomis skaitykite atskirame straipsnyje tarptautiniame puslapyje www.www.lt .

1989. „GEORGO TENNO MEMORIALAS“.

1989 metais po pertraukos trumpam tarptautinėje sportinėje veikloje vėl pasirodė INARAS MARDO (Иннар Мардо, 1946 – 2002 m.) ir Taline buvo organizuotas 15-tasis „Georgo Tenno memorialas“ („Georg Tenno Memorial“, «Мемориал Георга Тенно», 1971 – 1989 m.). Varžybose dalyvavo 39 kultūristai iš Lietuvos TSR, Latvijos TSR, Estijos TSR ir R.T.F.S.R.. Kategorijų nugalėtojais tapo tik Estijos TSR atstovai: moterys – UIT INA (Uit Inna), jaunimas – JEMELJANENKOV ALEKSANDR (Емельяненков Александр), PETAJEVAS ALEKSANDRAS (Петаев Александр), suaugusieji – SELENICHIN JEVGENIJ (Селенихин Евгений), KOSENKO PAVLAS (Косенко Павел), ALEKSEJEVAS ALEKSANDRAS (Алексеев Александр), ČELOBITČIKOVAS JURIJUS (Челобитчиков Юрий). Absoliučiais nugalėtojais pripažinti ALEKSANDRAS JEMELJANENKOVAS ir PAVLAS KOSENKO. Detaliau apie turnyrą įvairiomis kalbomis skaitykite atskirame straipsnyje tarptautiniame puslapyje www.www.lt .

1989 „T.S.R.S. KULTŪRIZMO TAURĖS“ PIRMENYBĖS.

1989 metais dešimtmetį Kaune vykusias tradicines „Komjaunimo taurės“ („Comsomol Cup“, «Кубок комсомола») pirmenybes pakeitė  oficiali trečioji „T.S.R.S. kultūrizmo taurė“ («Кубок С.С.С.Р. по культуризму», „U.S.S.R. Bodybuilding Cup“). „T.S.R.S. kultūrizmo federacijos“ vadovai, matydami Lietuvos kultūristų siekius savarankiškai narystei tarptautinėje I.F.B.B. federacijoje, oficialiomis T.S.R.S. kultūrizmo varžybomis Lietuvos TSR teritorijoje siekė taip stabdyti savarankišką lietuvių narystę I.F.B.B.. Vis tik dauguma žinomų Lietuvos TSR kultūristų šiose oficialiose T.S.R.S. pirmenybėse dalyvavo. Išimtimi buvo Klaipėdos kultūristai, kurie minėtose varžybose nedalyvavo ir vienareikšmiai palaikė L.T.O.K. nuostatas nebedalyvauti oficialiose T.S.R.S. varžybose bei T.S.R.S. rinktinėse.

1989. ANTRASIS TURNYRAS „T.S.R.S. – JAV“

1989 metų pavasario varžybas „T.S.R.S. – JAV“ (Contest „U.S.S.R. – USA“, «Матчевая встреча С.С.С.Р. – США») lydėjo didelė sėkmė, todėl dar tų pačių metų rugsėjo mėnesį buvo organizuotos antrosios varžybos tarp T.S.R.S. ir JAV. Šias varžybas finansavo JAV turtuolis praeities kultūristas BILIS PAKSAS (Billy Pax). Pagrindiniais T.S.R.S. kultūristais turnyre buvo GRIŠANOVAS NIKOLAJUS (Гришанов Николай, Baltarusijos TSR) ir VASINAS ALEKSANDRAS (Васин Александр, R.T.F.S.R.). Iš JAV atvyko kultūristai gigantai ŠONAS RĖJUS (Shawn Ray) ir MAIKAS HARISAS (Mike Harris), LAJENELAS REINDŽERAS (Lionel Ranger). Pirma vieta atiteko NIKOLAJUI GRIŠANOVUI, antra LAJENELUI REIDŽERUI, trečia MAIKUI HARISUI.

ĮVAIRŪS TARPTAUTINIAI UŽSIENIO TURNYRAI

1989 metais Leningrade vyko tarptautinis turnyras „Vyras ir moteris“ („A Man and a Woman“, «Мужчина и женщина»), o Tiumenėje  „Tiumenės Grand Prix“ („Tiumen Grand Prix“, «Гран При Тюмени») varžybos. Taip pat Leningrade buvo organizuotas pirmasis didelio masto tarptautinis moterų kultūrizmo turnyras. Jaunimo kategorijose nugalėtojomis tapo DUCHOVIČ NATALIJA (Духович Наталия – Мурниковене, Murnikovienė, Lietuvos TSR), TALAGAJEVA OKSANA (Талагаева Оксана, R.S.F.S.R.), o suaugusiųjų - DUCHOVIČ NATALIJA, MADAR MERIKĖ (Merike Madar, Estijos TSR), JAVNIKOVA RAISA (Явникова Раиса, Ukrainos TSR). Absoliučiomis nugalėtojomis tapo jaunime NATALIJA DUCHOVIČ, o suaugusiųjų MERIKĖ MADAR. Nuo 1989 iki 1993 metų NATALIJOS DUCHOVIČ (Murnikovienė) treneriu tapo Dr. EDMUNDAS DAUBARAS.

Klaipėdos kultūristai oficialiose T.S.R.S. varžybose nedalyvavo ir vienareikšmiai palaikė L.T.O.K. nuostatas nebedalyvauti oficialiose T.S.R.S. varžybose bei T.S.R.S. rinktinėse. Vietoje oficialių T.S.R.S. kultūrizmo varžybų Dr. EDMUNDO DAUBARO vadovaujami  klaipėdiečiai dalyvavo tarptautiniuose renginiuose Čekoslovakijos TSR (Č.S.S.R.), Vokietijos Demokratinėje Respublikoje (V.D.R., G.D.R., German Democratic Republic), Lenkijos Liaudies Respublikoje (Peoples Republic of Poland) ir Rumunijos TSR. 

„Sandow“ turnyre (Č.S.S.R.) dalyvavo 60 kultūristų iš T.S.R.S., F.R.G. (West Germany), V.D.R. (G.D.R.), Belgijos ir J.K. (U.K.). Kategorijose nugalėjo: moterys – KORINKOVA ZUZANA (Č.S.S.R.), LIUKS SIBILA (Lux Sybilla, V.D.R.), vyrai – DUDARECAS PIOTRAS (Dudarec Piotr), KOLOVANIS JAROSLAVAS (Kolovany Jaroslav), BEDNARČIKAS JAROSLAVAS (Bednarčik Jaroslav, visi Č.S.S.R.) ir TEILORAS GARIS (Taylor Garry, J.K.).

V.D.R. sostinėje Berlyne vyko tradicinis tarptautinis turnyras „Berlyno meška“ („Berliner Bar“). Varžybose dalyvavo 62 kultūristai iš Vengrijos TSR, T.S.R.S., V.D.R., Č.S.S.R. ir Lenkijos Liaudies Respublikos („People‘s Republic of Poland“). Moterų kategorijose nugalėjo SUKUPOVA EVA (Č.S.S.R.), TETČKE ELENA (Tetchke Ellen, V.D.R.), o vyrų – ŠILA NIKOLAJUS (Шила Николай, T.S.R.S.), VRABELIS ROMANAS (Vrabel Roman), BEDNARČIKAS JAROSKAVAS, VASINAS ALEKSANDRAS (Васин Александр, T.S.R.S.).

Tuo tarpu 1989 metais Dr. EDMUNDAS DAUBARAS toliau tiesė kelius tarptautiniam sportui ir lakėsi Kinijos Liaudies Respublikos sunkiosios atletikos federacijos kvietimu Kinijoje (kintiečiai kultūrizmo dar nepažinojo), ANIOS LANGER (Anja Langer) trenerio ULI HANEMANO (Ulli Hanneman)  kvietimu Vokietijos Federatyvinėje Respublikoje (West Germany), Turkijos W.A.B.B.A. asociacijos atstovų kvietimu Turkijoje.

„ARNOLDAS ŠVARCENEGERIS REKOMENDUOJA“

Nuolatos gausėjančiai T.S.R.S. „kultūristų armijai“ aiškiai trūko metodinių žinių, pirmoje eilėje jau pažengusiems kultūristams. Nuo pat užsiėmimų kultūrizmo sportu pradžios (1969 m.) Dr. EDMUNDAS DAUBARAS užsiėmė užsienio sportinių žurnalų vertimais bei išverstos medžiagos analize. Taip 1989 metais „gimė“ pirmas Dr. EDMUNDO DAUBARO sukurtas ir rusų kalba išleistas žurnalas „Arnoldas Švarcenegeris rekomenduoja“ („Arnold Schwarzenegger Recommends“, «Арнольд Шварценеггер рекомендует»). Žurnalas buvo sėkmingas, buvo išleista ir parduota 2 000 000 egzempliorių. Kelioms kultūristų kartoms T.S.R.S. teritorijoje tai buvo tikra kultūrizmo abėcėlė. Iki šiol tokio pasisekimo neturėjo ir neturi nė vienas kitas kultūrizmo leidinys.

Išsamesnė informacija globaliame tarptautiniame interneto puslapyje www.wff.lt, skaitykite forumą.

USA GET'S RID OF WOMEN BODYBUILDING.

2024_women_out_1m.jpg

2024-05-17

50 METŲ JAV KŪRĖ MOTERŲ KULTŪRIZMĄ.

ŠIANDIEN JAV ATSISAKO KULTŪRISČIŲ.

Dirbanti nuo 1968 metų Pasaulinė W.F.F. – W.B.B.F. (World Fitness Federation, World Body Building Federation) federacija šiandien vienija narius iš šimto keturiasdešimties šalių, kurios atstovauja visus kontinentus. Kasmet federacija įvairiose šalyse organizuoja per šešiasdešimt tarptautinių renginių.

W.F.F. – W.B.B.F. KVIEČIA KULTŪRISTES Į SAVO VARŽYBAS.

Pastaruosius 50 etų JAV kūrė ir vystė moterų kultūrizmo sportą. Šiandien JAV atsisako moterų kultūrizmo. Eilinį kartą „šaukdama ugnį į save“, siekdama nepasiduoti mados šauksmui ir išsaugoti senas tradicijas, Pasaulinė W.F.F. – W.B.B.F. federacija kviečia įvairių šalių kultūristes į savo tarptautines varžybas. W.F.F. – W.B.B.F. varžybose yra per 50 kategorijų ir amžiaus grupių moterims.

INFORMACIJA.

Išsamesnė informacija globaliame tarptautiniame interneto puslapyje www.wff.lt, skaitykite forumą. Tai pat informaciją rasite tinklapio „Facebook“ puslapiuose: W.F.F. – W.B.B.F. International, W.F.F. – W.B.B.F. North America, W.F.F. – W.B.B.F. South America, W.F.F. – W.B.B.F. Asia, W.F.F. – W.B.B.F. Europe, W.F.F. – W.B.B.F. Africa, W.F.F. – W.B.B.F. Asia Continental Federation, International Sport University (I.S.U.), W.F.F. – W.B.B.F. Pro Division, W.P.S.F. World Power Sports Federation.

1988 USSR BODYBUILDING CUP.

1_1988_tsrs_21m.jpg

2024-05-16

PASAULIO KULTŪRIZMO ENCIKLOPEDIJA.

1988. SOCIALISTINIO PASAULIO NAUJIENOS.

1988. PIRMA OFICIALI „T.S.R.S. KULTŪRIZMO TAURĖ“.

Po 1987 metais įkurtos „T.S.R.S. kultūrizmo federacijos“ („U.S.S.R. Bodybuilding Federation“, «Федерация культуизма С.С.С.Р.») kultūristams atsivėrė naujos perspektyvos. Kultūrizmo sporto draudimo ir persekiojimo neliko nė kvapo. T.S.R.S. Sąjunginės Respublikos sukruto ir ėmė rengti įvairaus lygio kultūrizmo varžybas. Kaimyninių Socialistinių šalių kultūrizmo organizatoriai noriai kvietėsi į savo varžybas T.S.R.S. kultūristus.

Nėra abejonių – svarbiausiomis 1988 metų tarptautinėmis varžybomis T.S.R.S. buvo pirmos oficialios  „T.S.R.S. kultūrizmo taurės“ („U.S.S.R. Bodybuilding Cup“, «Кубок С.С.С.Р. по культуризму») pirmenybės, kuriose dalyvavo 69 kultūristai iš 13 Sąjunginių Respublikų. Varžybos vyko iki šių dienų populiariuose Leningrado (Rusijos Federacija) koncertų rūmuose „Oktiabrskij“ (дворец „Октябрьский», Ленинград), o sportininkai gyveno prabangiuose miesto viešbučiuose. Pirmų oficialių „T.S.R.S. kultūrizmo taurės“ pirmenybių, kurias rėmė „T.S.R.S. Sporto ministerija“ („U.S.S.R. Ministry of Sport“, «Министерство спорта С.С.С.Р.»), nugalėtojais kategorijose tapo to meto patyrę ir garsūs sportininkai: STANISLAVAS POLIAKOVAS (Станислав Поляков, Ryga, Latvijos TSR, treneris FELIKSAS SAJKOVSKIS, Феликс Сайковский); VALERIJUS BOGDANOVIČIUS (Валерий Богданович, Minskas, Baltarusijos TSR, treniravosi savarankiškai); SAULIUS MISEVIČIUS (Kaunas, Lietuvos TSR, treniravosi savarankiškai); VIKTORAS JUCYS (Klaipėda, Lietuvos TSR, treneris Dr. EDMUNDAS DAUBARAS). VIKTORAS JUCYS buvo pripažintas absoliučiu T.S.R.S. pirmenybių nugalėtoju. Nuo tol jis visiems laikams pradėtas vadinti „Mister Absoliutus S.S.S.R.“ («Мистер Абсолютус С.С.С.Р.»). Kategorijų nugalėtojams «T.S.R.S. sporto ministerija» suteikė garbingus “T.S.R.S. sporto meistro” (“U.S.S.R. Sport Master”, «Мастер спорта С.С.С.Р.») vardus. Baigiantis varžyboms „T.S.R.S. sporto ministerijos“ diplomu buvo iškilmingai apdovanotas absoliutaus T.S.R.S. čempiono treneris Dr. EDMUNDAS DAUBARAS (DSc. Edmundas Daubaras).

Varžybas stebėjo I.F.B.B. (International Federation of Body Builders) prezidentas BENAS VEIDERIS (Ben Weider), kuris teigiamai įvertino klaipėdiečio VIKTORO JUCIO sportinę formą. I.F.B.B. prezidentas pakvietė visus kategorijų nugalėtojus į rudenį Australijoje vyksiantį I.F.B.B. pasaulio čempionatą. T.S.R.S. kultūristų susitikimui su BENU VEIDERIU buvo organizuota konferencija. Prezidiume sėdėjo I.F.B.B. prezidentas BENAS VEIDERIS ir Dr. EDMUNDAS DAUBARAS, vienintelis iš T.S.R.S. kultūrizmo atstovų gerai valdęs užsienio kalbas. Sportininkai uždavinėjo BENUI VEIDERIUI klausimus, o šis per Dr. EDMUNDĄ DAUBARĄ į juos atsakinėjo. Po kurio laiko kultūristų klausimai baigėsi ir susitikimas virto į Dr. EDMUNDO DAUBARO dialogą su I.F.B.B. prezidentu.

Pastaruoju metu atsiradusios gausios naujos “federacijos” mulkina sportininkus. Šių “federacijų” niekas nepripažįsta ir jų veikla yra nereikšminga oficialaus sporto atžvilgiu. Visame pasaulyje “iš senos inercijos” buvusių komunistinių šalių sporto ministerijos  finansuoja I.F.B.B. nacionalines kultūrizmo federacijas. Kol nuo 1947 metų kultūrizmas per narystę tarptautinėje F.I.H.C. (F.I.H., Federation Internationale Halterophile) organizacijoje, kuri buvo T.O.K. (I.O.C., International Olympic Committee) nere,  buvo po įtakingo amerikiečio BOBO HOFMANO (Bob Hoffman) globa, kol nuo 1971 metų broliai DŽO ir BENAS VEIDERIAI (Joe and Ben Weider brothers) per I.F.B.B. narystę tarptautinėje G.A.I.S.F. (“General Association of International Sports Federations”) organizacijoje siekė olimpinio pripažinimo, kultūrizmas buvo pagarboje. Po 1998 metų skandalingo T.O.K. (I.O.C., International Olympic Committee, Tarptautinis Olimpinis Komitetas) atsisakymo pripažinti I.F.B.B. federaciją, po dvigubo I.F.B.B. federacijos skilimo ir dalijimosi (2008, 2015 m.) apie kultūrizmo sportinę pusę net kalbėti neverta. Tik komercija, pinigai ir šou su šoumenais. Kas iš oficialumo I.F.B.B. dar buvo likę, dabartinis jos savininkas ispanas RAFAELIS SANTOCHA (Rafael Santonja) pribaigė galutinai. Štai 2022 metais ir W.A.D.A. (“World Anti – Doping Agency”) atsisakė bendradarbiavimo su I.F.B.B.. Apie kitas “federacijas” išvis tyla, vieni juokai…

1988 metais Charkove (Ukrainos TSR) buvo organizuotos pirmosios „T.S.R.S. jaunimo pirmenybės“ („U.S.S.R. Junior Championship“, «Чемпионат С.С.С.Р. среди юниоров»), kuriose dalyvavo kultūristai iš 8 Sąjunginių Respublikų. Varžybų Charkove metu vyko „T.S.R.S. kultūrizmo federacijos“ prezidiumo posėdis. Kultūristai atsikratė sunkiaatlečių: įsižeidęs dėl kultūristų veiksmų federacijos vadovas JURIJUS VLASOVAS (Юрий Власов) pareiškė paliekąs savo postą, o federacijos sekretorius VALERIJUS TAMARLAKOVAS (Валерий Тамарлаков) buvo nušalintas dėl nepasitikėjimo. Posėdžio metu „T.S.R.S. kultūrizmo federacijos“ vadovu išrinktas JURIJAUS VLASOVO pavaduotojas Leningrado atstovas VASILIJUS ČAIKOVSKIS (Василий Чайковский). Sprendžiant pagal toliau užimtus postus, procesą iniciavo leningradiečiai. Pirma sunkiaatlečių bei Leningrado kultūristų konfrontacija, palaikoma ROMANO KALINAUSKO, prasidėjo 1987 metais. Kaip Dr. EDMUNDUI DAUBARUI rašė ilgametis Estijos TSR kultūrizmo vadovas INARAS MARDO (Innar Mardo, Иннар Мардо, 1946 – 2002 m.), 1987 metais JURIJUS VLASOVAS Maskvos Olimpiniame centre organizavo tarptautines kultūrizmo varžybas. Afišos buvo atspausdintos, varžybas turėjo transliuoti T.S.R.S. centrinė televizija, buvo sudarytos Sąjunginių Respublikų rinktinės, o stebėtojai turėjo atvykti iš „T.S.R.S. sporto ministerijos“ bei „T.S.R.S. sunkiosios atletikos federacijos“ («Министерство тяжёлой атлетики С.С.С.Р.»). Nežiūrint į tai, leningradiečiai organizavo JURIJAUS VLASOVO varžybų boikotą ir joms priešpastatė 1987 metais Leningrade organizuotą „Baltųjų naktų“ («Белые ночи») turnyrą. Taip JURIJAUS VLASOVO turnyras Maskvoje buvo sužlugdytas.

Leningrade vyko tarptautinės moterų kultūrizmo varžybos. Kategorijų nugalėtojomis tapo Lietuvos TSR atstovės NATALIJA DUCHOVIČ (Murnikovienė, Наталия Духович Мурниковене), AUŠRA ŠALOMSKAITĖ, INGA MISEVIČIENĖ.

Australijoje vyko 1988 metų I.F.B.B. pasaulio kultūrizmo čempionatas. Asmeniškai BENO VEIDERIO pakviesta T.S.R.S. rinktinė pirmą kartą oficialiai dalyvavo tokio lygio varžybose. Šių varžybų metu „T.S.R.S. kultūrizmo federacija“ buvo priimta į tarptautinę I.F.B.B. federaciją. Visi pirmos „T.S.R.S. kultūrizmo taurės“ nugalėtojai pateko į T.S.R.S. rinktinę. Sportininkai įtemptai treniravosi Maskvoje, laikėsi dietos. Lietuvos TSR atstovavo du T.S.R.S. čempionai: VIKTORAS JUCYS ir SAULIUS MISEVIČIUS. Į Australiją T.S.R.S. rinktinę lydėjo delegacija. Į minėtos delegacijos sudėtį nebuvo įtrauktas ROMANAS KALINAUSKAS, to meto «T.S.R.S. kultūrizmo federacijos» pirmininko pavaduotojas. Jis buvo atsakingas už T.S.R.S. užsienio pasų parengimą bei Australijos vizų gavimą Lietuvos TSR atstovams. Supykęs, kad nevažiuoja į Australiją, ROMANAS KALINAUSKAS sulaikė VIKTORO JUCIO ir SAULIAUS MISEVIČIAUS pasus, tiesiog neperdavė pasų išvykstantiems. Abu Lietuvos sportininkai, atvykę į Maskvos Šeremetjevo aerouostą, liko stovėti laukimo salėje – taip pasų ir nesulaukė.  Be neišvykusių lietuvių faktinę T.S.R.S. rinktinę Australijoje sudarė STANISLAVAS POLIAKOVAS, VALERIJUS BOGDANOVIČIUS, ALEKSANDRAS VASINAS (Александр Васин), kurie pasaulio čempionate Australijoje ženklių rezultatų nepasiekė.

1988 metais tarptautinis „Gintarinio prizo“ („Amber Prix International“, «Янтарный приз», 1968 – 2023 m.) turnyras savo tradicijos nenutraukė, nors T.S.R.S. kultūrizmo vadovai teigė, kad po „T.S.R.S. kultūrizmo federacijos“ įkūrimo šių varžybų nebereikia – yra T.S.R.S., pasaulio ir Europos čempionatai. Po oficialaus „T.S.R.S. kultūrizmo čempionato“ (taurės pirmenybių) „Gintarinis prizas“ išliko antromis pagal reikšmę kultūrizmo varžybomis T.S.R.S.. 1988 metų „Gintarinio prizo“ varžybose Klaipėdoje dalyvavo 112 kultūristų iš 9 Sąjunginių Respublikų. Kategorijų nugalėtojais tapo: jaunime – VIRGINIJUS TVARIONAS, ROBERTAS BALINSKAS (abu Lietuvos TSR), ANDREJUS VOJTOVIČIUS  (Андрей Войтович, Baltarusijos TSR), BORISAS VELIKOIVANENKO (Борис Великоиваненко, R.T.F.S.R.), o tarp suaugusiųjų – NIKOLAJUS MALYŠEVAS (Николай Малышев, R.T.F.S.R.), ZIGMAS PRELGAUSKAS, SAULIUS MISEVIČIUS, VIKTORAS JUCYS (visi Lietuvos TSR). Absoliučiais nugalėtojais pripažinti BORISAS VELIKOIVANENKO ir VIKTORAS JUCYS.

Pažymint T.S.R.S. komjaunimo 70-metį Kaune vyko tradicinės „Komjaunimo taurės“ („Comsomol Cup“, «Кубок комсомола») pirmenybės. Be T.S.R.S. kultūristų miesto komjaunuolių pastangomis varžybose dalyvavo sportininkai iš Čekoslovakijos TSR (Czechoslovakian SSR) ir Vokietijos Demokratinės Respublikos (G.D.R., German Democratic Repuclic). Kategorijų nugalėtojais tapo: VLADAS KAPCEVIČIUS, RAIMUNDAS IVANAUSKAS. Kartu vyko tradicinės „Absoliučių nugalėtojų“ („Over All Winner‘s Cup“, «Кубок абсолютных чемпионов») turnyras. Nugalėtoju tapo ALEKSANDRAS TARASEVIČIUS (Александр Тарасевич, R.T.F.S.R.).

1988 metais į tarptautines varžybas Rygoje (Latvijos TSR) atvyko Vakarų Vokietijos kultūristai. Po „geležinės uždangos“ kritimo, tai buvo pirmas „Vakarų“ sportininkų apsilankymas T.S.R.S.. Vokiečiai ir latviai buvo pirmieji, kurie „pralaužė“ geležinę uždangą, skyrusią socialistinio ir „Vakarų“ pasaulio šalis. Varžybose dalyvavo keturiasdešimt sportininkų iš Lietuvos TSR, Estijos TSR, Ukrainos TSR ir Latvijos TSR. Tarp  vokiečių stipriausias buvo Europos veteranų čempionas HAICAS HORLINGAS (Heinz Horling), o iš T.S.R.S. kultūristų latvis STANISLAVAS POLIAKOVAS (Станислав Поляков).

1988 metais į tarptautines varžybas Rygoje (Latvija) atvyko Vakarų Vokietijos kultūristai. Po „geležinės uždangos“ kritimo, tai buvo pirmas „Vakarų“ sportininkų apsilankymas T.S.R.S.. Vokiečiai ir latviai buvo pirmieji, kurie „pralaužė“ geležinę uždangą, skyrusią socialistinio ir „Vakarų“ pasaulio šalis. Varžybose dalyvavo keturiasdešimt sportininkų iš Lietuvos, Estijos, Ukrainos ir Latvijos. Tarp  vokiečių stipriausias buvo Europos veteranų čempionas HAICAS HORLINGAS (Heinz Horling), o iš T.S.R.S. kultūristų latvis STANISLAVAS POLIAKOVAS (Станислав Поляков).

1988 metais gruodžio mėnesį buvo atkurtas Lietuvos Tautinis Olimpinis Komitetas (L.T.O.K.). Komitetas šalies miestuose turėjo savo padalinius. Atstovaudami kultūrizmo sportą, Vilniuje ROMANAS KALINAUSKAS buvo įtrauktas L.T.O.K. nariu, o Klaipėdoje Dr. EDMUNDAS DAUBARAS tapo L.T.O.K. miesto padalinio nariu. „Pasaulio kultūrizmo enciklopedijoje“ („World Bodybuilding Encyclopedia“, «Энциклопедия мирового культуризма») aprašydami po 1988 metų sekusią tolimesnę L.T.O.K. veiklą (1988 – 1991 m.), pateiksime faktus, kas ir kaip iš kultūristų realiai prisidėjo prie L.T.O.K. atkūrimo – ne tik fotografavosi, bet skynė L.T.O.K. kelius pasaulyje realiais darbais.

1988 metais Čekoslovakijos TSR (Č.S.S.R.) bei V.D.R. (G.D.R., German Democratic Republic) vyko eilė tarptautinių turnyrų. Pirmą kartą su oficialiais raštiškais „Lietuvos TSR sporto komiteto“ („Sport Committe of the Lithuanian SSR“, «Комитет физкультуры и спорта Литовской ССР») įgaliojimais Lietuvos TSR nacionalinę rintinę tradicinėse „Sandow“ ir „Trener“ varžybose Čekoslovakijoje atstovavo Dr. EDMUNDAS DAUBARAS bei ARŪNAS PETRAITIS. Šie abu oficialūs Lietuvos TSR kultūrizmo atstovai nė sapne nesapnavo, kad minėtas „Lietuvos TSR sporto komiteto“ įgaliojimas skels tokį pavydą ir neapykantą iš Kauno miesto kultūrizmo vadovų pusės. Dr. EDMUNDAS DAUBARAS bei ARŪNAS PETRAITIS išėjo pasivaikščioti ir atsitiktinai atsidūrė po Kauno miesto kultūrizmo vadovų atidarytu viešbučio langu. Nuo to, ką jie išgirdo kauniečius kalbant, abiems ausys nulinko...

1988 metų „Sandow“ varžybose kategorijų nugalėtojais tapo: moterų kultūrizmas – V.D.R. atstovė LIUKS SIBILA (Lux Sybilla, G.D.R., German Democratic Republic), SUKUPOVA EVA (Č.S.S.R.), o vyrų kategorijose: BORAS PETERIS (Boar Petr, Č.S.S.R.), FARKALAS ZDENEKAS (Farkal Zdenek, Č.S.S.R.), TURTURAS JOZEFAS (Turturo Josef, G.D.R.) ir VRABELIS ROMANAS (Vrabel Roman, Č.S.S.R.).

 „Trener“ turnyro kategorijų nugalėtojais tapo čekoslovakai ROMANAS VRABELIS, PAVOLAS JABLONICKIS (Pavol Jablonicky), JIRI MRAČEKAS (Jiri Mraček), ROLANDAS BUČINSKAS (Lietuvos TSR). Absoliučiu nugalėtoju pripažintas PAVOLAS JABLONICKIS. 

1988 metais Lietuvos TSR sportininkai dalyvavo Č.S.S.R. ir antraeilėse varžybose. „Stribro Cup“ savo kategorijoje pirmą vietą pelnė ZIGMAS PRELGAUSKAS, o varžybose „Tatrų taurė“ kategorijoje pirmą vietą pelnė ALGIRDAS IVANAUSKAS.

1988 metais įvairių T.S.R.S. Respublikų kultūrizmo atstovai dalyvavo tarptautinėse „Berlyno meška“ („Berliner Baren Pokal“) varžybose V.D.R. sostinėje Berlyne. T.S.R.S. Oficialiais atstovais buvo Dr. EDMUNDAS DAUBARAS ir ALTAFAS GALEJEVAS (Альтаф Галеев, R.T.F.S.R.). Visose kategorijose nugalėtojais tapo vokiečiai: moterų kultūrizme KLARA JUHUS (Klara Juhusz), o vyrų kategorijose – BURKLAFAS ŠAIBĖ (Burklaf Scheibe), PETERIS CIMERMANAS (Peter Zimmermann), MARTINAS UNLMANAS (Martin Unlmann), FRANKAS HAINEMANAS (Frank Heinemann).

1988. PIRMA OFICIALI „T.S.R.S. KULTŪRIZMO TAURĖ“.

Pirmą kartą po kultūrizmo draudimo ir persekiojimo 1988 metais Leningrade (R.T.F.S.R.) vyko oficialios „T.S.R.S. kultūrizmo taurės“ pirmenybės, kurias rėmė „T.S.R.S. sporto ministerija“. Varžybose dalyvavo 69 kultūristai iš 11 Sąjunginių Respublikų.

REZULTATAI

(kiekvienos kategorijos tik pirmos šešios vietos)

Pirma svorio kategorija

1.  POLIAKOVAS STANISLAVAS (Поляков Станислав, Latvijos TSR)

2. ŠILA NIKOLAJUS (Шила Николай, Baltarusijos TSR)

3. PETRAITIS RAIMUNDAS (Lietuvos TSR)

4. FATEJEVAS GRIGORIJUS (Фатеев Григорий, R.T.F.S.R.)

5. GORELIKAS EUGENIJUS (Горелик Евгений, Lietuvos TSR)

6. ŠKARUBO VLADIMIRAS (Шкарубо Владимир, Baltarusijos TSR)

Antra svorio kategorija

1. BOGDANOVIČIUS VALERIJUS (Богданович Валерий, Baltarusijos TSR)

2. ALEKSANDROVIČIUS VLADIMIRAS (Александрович Владимир, Baltarusijos TSR)

3. DUBICKAS VINCAS (Lietuvos TSR)

4. KAPCEVIČIUS VLADAS (Lietuvos TSR)

5. IVANIUKAS ALEKSANDRAS (Иванюк Александр, R.T.F.S.R.)

6. JASINIVSKIS NIKOLAJUS (Ясиновский Николай, R.T.F.S.R.)

Trečia svorio kategorija

1. MISEVIČIUS SAULIUS (Lietuvos TSR)

2. BUČINSKAS ROLANDAS (Lietuvos TSR)

3. TARASEVIČIUS ALEKSANDRAS (Тарасевич Александр, R.T.F.S.R.)

4. FEDIUKAS VLADIMIRAS (Федюк Владимир, Baltarusijos TSR)

5. MOSALIOVAS GEORGIJUS (Мосалёв Георгий, R.T.F.S.R.)

6. GANINAS SERGEJUS (Ганин Сергей, Ukrainos TSR)

Ketvirta svorio kategorija

1. JUCYS VIKTORAS (Lietuvos TSR)

2. VASINAS ALEKSANDRAS (Васин Александр, R.T.F.R.S.)

3. VELIKOIVANENKO BORISAS (Великоиваненко Борис, R.T.F.S.R.)

4. MASLOVAS OLEGAS (Маслов Олег, R.T.F.S.R.)

5. ZAICEVAS SERGEJUS (Зайцев Сергей, R.T.F.S.R.)

6. ČIVKAŠAS AIVARAS (Latvijos TSR).

Absoliutus nugalėtojas VIKTORAS JUCYS.

Detali informacija tarptautiniame puslapyje www.wff.lt 

2024 SOUTH AMERICA

2024_06_08_BRAZIL_1m.jpg

2024-05-15

W.F.F. – W.B.B.F. PIETŲ AMERIKOJE.

2024 PIETŲ AMERIKOS W.F.F. – W.B.B.F. ČEMPIONATAS.

2024 metų birželio 6 dieną Brazilijos Fortaleza mieste vyks 2024 metų W.F.F. – W.B.B.F. (World Fitness Federation, World Body Building Federation) Pietų Amerikos čempionatas.

BRAZILIJOS W.F.F – W.B.B.F. RENGS PASAULIO ČEMPIONATĄ.

Dirbanti nuo 1968 metų Pasaulinė W.F.F. – W.B.B.F. federacija šiandien vienija narius iš šimto keturiasdešimties šalių, kurios atstovauja visus kontinentus. Kasmet federacija įvairiose šalyse organizuoja per šešiasdešimt tarptautinių renginių.

Pasaulinės W.F.F. – W.B.B.F. federacijos vadovybė gavo Nacionalinės Brazilijos W.F.F. – W.B.B.F. federacijos prezidento VANDERIO PRIMENTOS (Wander Primenta) prašymą leisti 2024 metų lapkričio mėnesį Brazilijoje organizuoti 35-tąjį W.F.F. – W.B.B.F. pasaulio čempionatą. Tai būtų pirmas oficialiai pripažintos tarptautinės federacijos tokio lygio tarptautinis renginys Pietų Amerikoje. Pabrėžiame – ne festivalis, ne mugė ar paroda, o sporto varžybos...

Pristatome Brazilijos sportininkus, W.F.F. – W.B.B.F. federacijos profesionalus, kurie visam laikui pateko į pasaulio kultūrizmo istoriją:

-        CRECKY CHAVEZ,  Pro „Miss World“ Champion

-        DALVANIZA AQUINO, Pro Miss „Universe“ Champion, Pro „Miss World“ Champion

-        FERNANDO SARDINHA, Finalist Pro „Mr. World“ and Pro „Mr. Universe‘

-        GLAYSON SOUTO, multiple Pro „Mr. World“ Champion

-        RICARDO CORDEIRO FERNANDES, Pro „Mr. World“ Champion

-        MARCOS OLIVEIRA DUMONT, Pro „World Cup“ Champion.

INFORMACIJA.

Išsamesnė informacija globaliame tarptautiniame interneto puslapyje www.wff.lt, skaitykite forumą. Tai pat informaciją rasite tinklapio „Facebook“ puslapiuose: W.F.F. – W.B.B.F. International, W.F.F. – W.B.B.F. North America, W.F.F. – W.B.B.F. South America, W.F.F. – W.B.B.F. Asia, W.F.F. – W.B.B.F. Europe, W.F.F. – W.B.B.F. Africa, W.F.F. – W.B.B.F. Asia Continental Federation, International Sport University (I.S.U.), W.F.F. – W.B.B.F. Pro Division, W.P.S.F. World Power Sports Federation.

2024 EVENTS CALENDAR REFRESHED.

2023_skytta_1m.jpg

2024-05-14

W.F.F. – W.B.B.F. International Since 1968.

140 Countries Representing All Continents.

2024 INTERNATIONAL CONTESTS

PRELIMINARY CALENDAR CHANGED!!!

(Not All Countries have sent their Dates of International Contests.

More information about 2024 Calender is on the way)

16-th INSHA ALLACH PAKISTAN CHAMPIONSHIP, January, 2024, Lahore, Pakistan

9-th ASIA CHAMPIONSHIP, February, Ludhiana, India

9-th B.R.I.C.S. CHAMPIONSHIP, February, Ludhiana, India

39-th WORLD GRAND PRIX LATVIA, April 27, Kandava, Latvia

31-st BALTIC CUP INTERNATIONAL, April 27, Kandava, Latvia

16-th „GEORG TENNO MEMORIAL“, April 28, Parnu, Estonia

41-st WORLD GRAND PRIX ESTONIA, April 28, Parnu, Estonia

25-th „UNIVERSE“, AM/PRO, May 11, Klaipeda, Lithuania

57-th „AMBER PRIX INTERNATIONAL“, May 11, Klaipeda, Lithuania

29-th EUROPE CHAMPIONSHIP, AM/PRO, May 12, Vilkaviskis, Lithuania

3-d BALCAN CUP INTERNATIONAL, June 1, Varna, Bulgaria

40-th WORLD GRAND PRIX BULGARIA, June 1, Varna, Bulgaria

SOUTH AMERICA CUP, June 6, Fortaleza, Brazil

42-d WORLD GRAND PRIX AUSTRIA, June 29, Linz, Austria

15-th WORLD CUP, AM/PRO, October, Kaunas, Lithuania

35-th WORLD CHAMPIONSHIP, AM/PRO, November, Brazil.

SOUTH AMERICA CHAMPIONSHIP, November, Brazil

43-d WORLD GRAND PRIX THAILAND (date is on the way)

INFORMATION.
More detailed information on the Global International Site www.wff.lt, see forum topics. Also information available on the Facebook Pages: W.F.F. – W.B.B.F. International, W.F.F. – W.B.B.F. North America, W.F.F. – W.B.B.F. South America, W.F.F. – W.B.B.F. Asia, W.F.F. – W.B.B.F. Europe, W.F.F. – W.B.B.F. Africa, W.F.F. – W.B.B.F. Asia Continental Federation, International Sport University (I.S.U.), W.F.F. – W.B.B.F. Pro Division, W.P.S.F. World Power Sports Federation.

1988 "AMBER PRIX INTERNATIONAL".

1988_15m.jpg

2024-05-13

PASAULIO KULTŪRIZMO ENCIKLOPEDIJA.

1988. SOCIALISTINIO PASAULIO NAUJIENOS.

1988. „GINTARINIS PRIZAS“.

Po 1987 metais įkurtos „T.S.R.S. kultūrizmo federacijos“ („U.S.S.R. Bodybuilding Federation“, «Федерация культуизма С.С.С.Р.») kultūristams atsivėrė naujos perspektyvos. Kultūrizmo sporto draudimo ir persekiojimo neliko nė kvapo. T.S.R.S. Sąjunginės Respublikos sukruto ir ėmė rengti įvairaus lygio kultūrizmo varžybas. Kaimyninių Socialistinių šalių kultūrizmo organizatoriai noriai kvietėsi į savo varžybas T.S.R.S. kultūristus.

Nėra abejonių – svarbiausiomis 1988 metų tarptautinėmis varžybomis T.S.R.S. buvo pirmos oficialios  „T.S.R.S. kultūrizmo taurės“ („U.S.S.R. Bodybuilding Cup“, «Кубок С.С.С.Р. по культуризму») pirmenybės, kuriose dalyvavo 69 kultūristai iš 13 Sąjunginių Respublikų. Varžybos vyko iki šių dienų populiariuose Leningrado (Rusijos Federacija) koncertų rūmuose „Oktiabrskij“ (дворец „Октябрьский», Ленинград), o sportininkai gyveno prabangiuose miesto viešbučiuose. Pirmų oficialių „T.S.R.S. kultūrizmo taurės“ pirmenybių, kurias rėmė „T.S.R.S. Sporto ministerija“ („U.S.S.R. Ministry of Sport“, «Министерство спорта С.С.С.Р.»), nugalėtojais kategorijose tapo to meto patyrę ir garsūs sportininkai: STANISLAVAS POLIAKOVAS (Станислав Поляков, Ryga, Latvijos TSR, treneris FELIKSAS SAJKOVSKIS, Феликс Сайковский); VALERIJUS BOGDANOVIČIUS (Валерий Богданович, Minskas, Baltarusijos TSR, treniravosi savarankiškai); SAULIUS MISEVIČIUS (Kaunas, Lietuvos TSR, treniravosi savarankiškai); VIKTORAS JUCYS (Klaipėda, Lietuvos TSR, treneris Dr. EDMUNDAS DAUBARAS). VIKTORAS JUCYS buvo pripažintas absoliučiu T.S.R.S. pirmenybių nugalėtoju. Nuo tol jis visiems laikams pradėtas vadinti „Mister Absoliutus S.S.S.R.“ («Мистер Абсолютус С.С.С.Р.»). Kategorijų nugalėtojams «T.S.R.S. sporto ministerija» suteikė garbingus “T.S.R.S. sporto meistro” (“U.S.S.R. Sport Master”, «Мастер спорта С.С.С.Р.») vardus. Baigiantis varžyboms „T.S.R.S. sporto ministerijos“ diplomu buvo iškilmingai apdovanotas absoliutaus T.S.R.S. čempiono treneris Dr. EDMUNDAS DAUBARAS (DSc. Edmundas Daubaras).

Varžybas stebėjo I.F.B.B. (International Federation of Body Builders) prezidentas BENAS VEIDERIS (Ben Weider), kuris teigiamai įvertino klaipėdiečio VIKTORO JUCIO sportinę formą. I.F.B.B. prezidentas pakvietė visus kategorijų nugalėtojus į rudenį Australijoje vyksiantį I.F.B.B. pasaulio čempionatą. T.S.R.S. kultūristų susitikimui su BENU VEIDERIU buvo organizuota konferencija. Prezidiume sėdėjo I.F.B.B. prezidentas BENAS VEIDERIS ir Dr. EDMUNDAS DAUBARAS, vienintelis iš T.S.R.S. kultūrizmo atstovų gerai valdęs užsienio kalbas. Sportininkai uždavinėjo BENUI VEIDERIUI klausimus, o šis per Dr. EDMUNDĄ DAUBARĄ į juos atsakinėjo. Po kurio laiko kultūristų klausimai baigėsi ir susitikimas virto į Dr. EDMUNDO DAUBARO dialogą su I.F.B.B. prezidentu.

Pastaruoju metu atsiradusios gausios naujos “federacijos” mulkina sportininkus. Šių “federacijų” niekas nepripažįsta ir jų veikla yra nereikšminga oficialaus sporto atžvilgiu. Visame pasaulyje “iš senos inercijos” buvusių komunistinių šalių sporto ministerijos  finansuoja I.F.B.B. nacionalines kultūrizmo federacijas. Kol nuo 1947 metų kultūrizmas per narystę tarptautinėje F.I.H.C. (F.I.H., Federation Internationale Halterophile) organizacijoje, kuri buvo T.O.K. (I.O.C., International Olympic Committee) nere,  buvo po įtakingo amerikiečio BOBO HOFMANO (Bob Hoffman) globa, kol nuo 1971 metų broliai DŽO ir BENAS VEIDERIAI (Joe and Ben Weider brothers) per I.F.B.B. narystę tarptautinėje G.A.I.S.F. (“General Association of International Sports Federations”) organizacijoje siekė olimpinio pripažinimo, kultūrizmas buvo pagarboje. Po 1998 metų skandalingo T.O.K. (I.O.C., International Olympic Committee, Tarptautinis Olimpinis Komitetas) atsisakymo pripažinti I.F.B.B. federaciją, po dvigubo I.F.B.B. federacijos skilimo ir dalijimosi (2008, 2015 m.) apie kultūrizmo sportinę pusę net kalbėti neverta. Tik komercija, pinigai ir šou su šoumenais. Kas iš oficialumo I.F.B.B. dar buvo likę, dabartinis jos savininkas ispanas RAFAELIS SANTOCHA (Rafael Santonja) pribaigė galutinai. Štai 2022 metais ir W.A.D.A. (“World Anti – Doping Agency”) atsisakė bendradarbiavimo su I.F.B.B.. Apie kitas “federacijas” išvis tyla, vieni juokai…

1988 metais Charkove (Ukrainos TSR) buvo organizuotos pirmosios „T.S.R.S. jaunimo pirmenybės“ („U.S.S.R. Junior Championship“, «Чемпионат С.С.С.Р. среди юниоров»), kuriose dalyvavo kultūristai iš 8 Sąjunginių Respublikų. Varžybų Charkove metu vyko „T.S.R.S. kultūrizmo federacijos“ prezidiumo posėdis. Kultūristai atsikratė sunkiaatlečių: įsižeidęs dėl kultūristų veiksmų federacijos vadovas JURIJUS VLASOVAS (Юрий Власов) pareiškė paliekąs savo postą, o federacijos sekretorius VALERIJUS TAMARLAKOVAS (Валерий Тамарлаков) buvo nušalintas dėl nepasitikėjimo. Posėdžio metu „T.S.R.S. kultūrizmo federacijos“ vadovu išrinktas JURIJAUS VLASOVO pavaduotojas Leningrado atstovas VASILIJUS ČAIKOVSKIS (Василий Чайковский). Sprendžiant pagal toliau užimtus postus, procesą iniciavo leningradiečiai. Pirma sunkiaatlečių bei Leningrado kultūristų konfrontacija, palaikoma ROMANO KALINAUSKO, prasidėjo 1987 metais. Kaip Dr. EDMUNDUI DAUBARUI rašė ilgametis Estijos TSR kultūrizmo vadovas INARAS MARDO (Innar Mardo, Иннар Мардо, 1946 – 2002 m.), 1987 metais JURIJUS VLASOVAS Maskvos Olimpiniame centre organizavo tarptautines kultūrizmo varžybas. Afišos buvo atspausdintos, varžybas turėjo transliuoti T.S.R.S. centrinė televizija, buvo sudarytos Sąjunginių Respublikų rinktinės, o stebėtojai turėjo atvykti iš „T.S.R.S. sporto ministerijos“ bei „T.S.R.S. sunkiosios atletikos federacijos“ («Министерство тяжёлой атлетики С.С.С.Р.»). Nežiūrint į tai, leningradiečiai organizavo JURIJAUS VLASOVO varžybų boikotą ir joms priešpastatė 1987 metais Leningrade organizuotą „Baltųjų naktų“ («Белые ночи») turnyrą. Taip JURIJAUS VLASOVO turnyras Maskvoje buvo sužlugdytas.

Leningrade vyko tarptautinės moterų kultūrizmo varžybos. Kategorijų nugalėtojomis tapo Lietuvos TSR atstovės NATALIJA DUCHOVIČ (Murnikovienė, Наталия Духович Мурниковене), AUŠRA ŠALOMSKAITĖ, INGA MISEVIČIENĖ.

Australijoje vyko 1988 metų I.F.B.B. pasaulio kultūrizmo čempionatas. Asmeniškai BENO VEIDERIO pakviesta T.S.R.S. rinktinė pirmą kartą oficialiai dalyvavo tokio lygio varžybose. Šių varžybų metu „T.S.R.S. kultūrizmo federacija“ buvo priimta į tarptautinę I.F.B.B. federaciją. Visi pirmos „T.S.R.S. kultūrizmo taurės“ nugalėtojai pateko į T.S.R.S. rinktinę. Sportininkai įtemptai treniravosi Maskvoje, laikėsi dietos. Lietuvos TSR atstovavo du T.S.R.S. čempionai: VIKTORAS JUCYS ir SAULIUS MISEVIČIUS. Į Australiją T.S.R.S. rinktinę lydėjo delegacija. Į minėtos delegacijos sudėtį nebuvo įtrauktas ROMANAS KALINAUSKAS, to meto «T.S.R.S. kultūrizmo federacijos» pirmininko pavaduotojas. Jis buvo atsakingas už T.S.R.S. užsienio pasų parengimą bei Australijos vizų gavimą Lietuvos TSR atstovams. Supykęs, kad nevažiuoja į Australiją, ROMANAS KALINAUSKAS sulaikė VIKTORO JUCIO ir SAULIAUS MISEVIČIAUS pasus, tiesiog neperdavė pasų išvykstantiems. Abu Lietuvos sportininkai, atvykę į Maskvos Šeremetjevo aerouostą, liko stovėti laukimo salėje – taip pasų ir nesulaukė.  Be neišvykusių lietuvių faktinę T.S.R.S. rinktinę Australijoje sudarė STANISLAVAS POLIAKOVAS, VALERIJUS BOGDANOVIČIUS, ALEKSANDRAS VASINAS (Александр Васин), kurie pasaulio čempionate Australijoje ženklių rezultatų nepasiekė.

1988 metais tarptautinis „Gintarinio prizo“ („Amber Prix International“, «Янтарный приз», 1968 – 2023 m.) turnyras savo tradicijos nenutraukė, nors T.S.R.S. kultūrizmo vadovai teigė, kad po „T.S.R.S. kultūrizmo federacijos“ įkūrimo šių varžybų nebereikia – yra T.S.R.S., pasaulio ir Europos čempionatai. Po oficialaus „T.S.R.S. kultūrizmo čempionato“ (taurės pirmenybių) „Gintarinis prizas“ išliko antromis pagal reikšmę kultūrizmo varžybomis T.S.R.S.. 1988 metų „Gintarinio prizo“ varžybose Klaipėdoje dalyvavo 112 kultūristų iš 9 Sąjunginių Respublikų. Kategorijų nugalėtojais tapo: jaunime – VIRGINIJUS TVARIONAS, ROBERTAS BALINSKAS (abu Lietuvos TSR), ANDREJUS VOJTOVIČIUS  (Андрей Войтович, Baltarusijos TSR), BORISAS VELIKOIVANENKO (Борис Великоиваненко, R.T.F.S.R.), o tarp suaugusiųjų – NIKOLAJUS MALYŠEVAS (Николай Малышев, R.T.F.S.R.), ZIGMAS PRELGAUSKAS, SAULIUS MISEVIČIUS, VIKTORAS JUCYS (visi Lietuvos TSR). Absoliučiais nugalėtojais pripažinti BORISAS VELIKOIVANENKO ir VIKTORAS JUCYS.

Pažymint T.S.R.S. komjaunimo 70-metį Kaune vyko tradicinės „Komjaunimo taurės“ („Comsomol Cup“, «Кубок комсомола») pirmenybės. Be T.S.R.S. kultūristų miesto komjaunuolių pastangomis varžybose dalyvavo sportininkai iš Čekoslovakijos TSR (Czechoslovakian SSR) ir Vokietijos Demokratinės Respublikos (G.D.R., German Democratic Repuclic). Kategorijų nugalėtojais tapo: VLADAS KAPCEVIČIUS, RAIMUNDAS IVANAUSKAS. Kartu vyko tradicinės „Absoliučių nugalėtojų“ („Over All Winner‘s Cup“, «Кубок абсолютных чемпионов») turnyras. Nugalėtoju tapo ALEKSANDRAS TARASEVIČIUS (Александр Тарасевич, R.T.F.S.R.).

1988 metais į tarptautines varžybas Rygoje (Latvijos TSR) atvyko Vakarų Vokietijos kultūristai. Po „geležinės uždangos“ kritimo, tai buvo pirmas „Vakarų“ sportininkų apsilankymas T.S.R.S.. Vokiečiai ir latviai buvo pirmieji, kurie „pralaužė“ geležinę uždangą, skyrusią socialistinio ir „Vakarų“ pasaulio šalis. Varžybose dalyvavo keturiasdešimt sportininkų iš Lietuvos TSR, Estijos TSR, Ukrainos TSR ir Latvijos TSR. Tarp  vokiečių stipriausias buvo Europos veteranų čempionas HAICAS HORLINGAS (Heinz Horling), o iš T.S.R.S. kultūristų latvis STANISLAVAS POLIAKOVAS (Станислав Поляков).

1988 metais į tarptautines varžybas Rygoje (Latvija) atvyko Vakarų Vokietijos kultūristai. Po „geležinės uždangos“ kritimo, tai buvo pirmas „Vakarų“ sportininkų apsilankymas T.S.R.S.. Vokiečiai ir latviai buvo pirmieji, kurie „pralaužė“ geležinę uždangą, skyrusią socialistinio ir „Vakarų“ pasaulio šalis. Varžybose dalyvavo keturiasdešimt sportininkų iš Lietuvos, Estijos, Ukrainos ir Latvijos. Tarp  vokiečių stipriausias buvo Europos veteranų čempionas HAICAS HORLINGAS (Heinz Horling), o iš T.S.R.S. kultūristų latvis STANISLAVAS POLIAKOVAS (Станислав Поляков).

1988 metais gruodžio mėnesį buvo atkurtas Lietuvos Tautinis Olimpinis Komitetas (L.T.O.K.). Komitetas šalies miestuose turėjo savo padalinius. Atstovaudami kultūrizmo sportą, Vilniuje ROMANAS KALINAUSKAS buvo įtrauktas L.T.O.K. nariu, o Klaipėdoje Dr. EDMUNDAS DAUBARAS tapo L.T.O.K. miesto padalinio nariu. „Pasaulio kultūrizmo enciklopedijoje“ („World Bodybuilding Encyclopedia“, «Энциклопедия мирового культуризма») aprašydami po 1988 metų sekusią tolimesnę L.T.O.K. veiklą (1988 – 1991 m.), pateiksime faktus, kas ir kaip iš kultūristų realiai prisidėjo prie L.T.O.K. atkūrimo – ne tik fotografavosi, bet skynė L.T.O.K. kelius pasaulyje realiais darbais.

1988 metais Čekoslovakijos TSR (Č.S.S.R.) bei V.D.R. (G.D.R., German Democratic Republic) vyko eilė tarptautinių turnyrų. Pirmą kartą su oficialiais raštiškais „Lietuvos TSR sporto komiteto“ („Sport Committe of the Lithuanian SSR“, «Комитет физкультуры и спорта Литовской ССР») įgaliojimais Lietuvos TSR nacionalinę rintinę tradicinėse „Sandow“ ir „Trener“ varžybose Čekoslovakijoje atstovavo Dr. EDMUNDAS DAUBARAS bei ARŪNAS PETRAITIS. Šie abu oficialūs Lietuvos TSR kultūrizmo atstovai nė sapne nesapnavo, kad minėtas „Lietuvos TSR sporto komiteto“ įgaliojimas skels tokį pavydą ir neapykantą iš Kauno miesto kultūrizmo vadovų pusės. Dr. EDMUNDAS DAUBARAS bei ARŪNAS PETRAITIS išėjo pasivaikščioti ir atsitiktinai atsidūrė po Kauno miesto kultūrizmo vadovų atidarytu viešbučio langu. Nuo to, ką jie išgirdo kauniečius kalbant, abiems ausys nulinko...

1988 metų „Sandow“ varžybose kategorijų nugalėtojais tapo: moterų kultūrizmas – V.D.R. atstovė LIUKS SIBILA (Lux Sybilla, G.D.R., German Democratic Republic), SUKUPOVA EVA (Č.S.S.R.), o vyrų kategorijose: BORAS PETERIS (Boar Petr, Č.S.S.R.), FARKALAS ZDENEKAS (Farkal Zdenek, Č.S.S.R.), TURTURAS JOZEFAS (Turturo Josef, G.D.R.) ir VRABELIS ROMANAS (Vrabel Roman, Č.S.S.R.).

 „Trener“ turnyro kategorijų nugalėtojais tapo čekoslovakai ROMANAS VRABELIS, PAVOLAS JABLONICKIS (Pavol Jablonicky), JIRI MRAČEKAS (Jiri Mraček), ROLANDAS BUČINSKAS (Lietuvos TSR). Absoliučiu nugalėtoju pripažintas PAVOLAS JABLONICKIS. 

1988 metais Lietuvos TSR sportininkai dalyvavo Č.S.S.R. ir antraeilėse varžybose. „Stribro Cup“ savo kategorijoje pirmą vietą pelnė ZIGMAS PRELGAUSKAS, o varžybose „Tatrų taurė“ kategorijoje pirmą vietą pelnė ALGIRDAS IVANAUSKAS.

1988 metais įvairių T.S.R.S. Respublikų kultūrizmo atstovai dalyvavo tarptautinėse „Berlyno meška“ („Berliner Baren Pokal“) varžybose V.D.R. sostinėje Berlyne. T.S.R.S. Oficialiais atstovais buvo Dr. EDMUNDAS DAUBARAS ir ALTAFAS GALEJEVAS (Альтаф Галеев, R.T.F.S.R.). Visose kategorijose nugalėtojais tapo vokiečiai: moterų kultūrizme KLARA JUHUS (Klara Juhusz), o vyrų kategorijose – BURKLAFAS ŠAIBĖ (Burklaf Scheibe), PETERIS CIMERMANAS (Peter Zimmermann), MARTINAS UNLMANAS (Martin Unlmann), FRANKAS HAINEMANAS (Frank Heinemann).

1988. „GINTARINIS PRIZAS“.

Varžybose dalyvavo 112 kultūristų iš 9 Sąjunginių Respublikų: Lietuvos TSR, Latvijos TSR, Estijos TSR, Baltarusijos TSR, R.T.F.S.R., Ukrainos TSR, Tadžikijos TSR, Kazachijos TSR, Moldavijos TSR.

REZILTATAI

Jaunimas

Pirma svorio kategorija

1. TVARIONAS VIRGINIJUS (Lietuvos TSR)

2. KAŠAPOVAS FIODORAS (Кашапов Фёдор, R.T.F.S.R.)

3. IBRAGIMOVAS RENATAS (Ибрагимов Ренат, R.T.F.S.R.)

Antra svorio kategorija

1. BALINSKAS ROBERTAS (Lietuvos TSR)

2. JUCHIMENKO DENISAS (Юхименко Денис, Estijos TSR)

3. IVANOVAS IVANAS (Иванов Иван, R.T.F.S.R.)

Trečia svorio kategorija

1. VOJTOVIČIUS ANDREJUS (Войтович Андрей, Baltarusijos TSR)

2. LAIMIKIS DARIUS (Lietuvos TSR)

3. POCIUS DARIUS (Lietuvos TSR)

Ketvirta svorio kategorija

1. VELIKOIVANENKO BORISAS(Великоиваненко Борис, R.T.F.S.R.)

2. GALIČINAS AIVARAS (Lietuvos TSR)

3. LABANAUSKAS ERLANDAS (Lietuvos TSR)

Suaugusieji

Pirma svorio kategorija

1. MALYŠEVAS NIKOLAJUS (Малышев Николай, R.T.F.S.R.)

2. LUKOŠEVIČIUS LAIMIS (Lietuvos TSR)

3. TUZOVAS SERGEJUS (Тузов Сергей, R.T.F.S.R.)

Antra svorio kategorija

1. PRELGAUSKAS ZIGMAS (Lietuvos TSR)

2. KOLESNIKOVAS STASAS (Колесников Стас, R.T.F.S.R.)

3. JAKOVLEVAS ALEKSANDRAS (Яковлев Александр, R.T.F.S.R.)

Trečia svorio kategorija

1. MISEVIČIUS SAULIUS (Lietuvos TSR)

2. RAJEVAS BORISAS (Раев Борис, R.T.F.S.R.)

3. LEJMANAS VLADIMIRAS (Лейман Владимир, R.T.F.S.R.)

Ketvirta svorio kategorija

1. JUCYC VIKTORAS (Lietuvos TSR)

2. MAŽIONIS RIMANTAS (Lietuvos TSR)

3. ČIVKAŠAS AIVARAS (Latvijos TSR).

Absoliutūs nugalėtojai: jaunime – BORISAS VELIKOIVANENKO, suaugusieji – VIKTORAS JUCYS.

Detali informacija tarptautiniame puslapyje www.wff.lt 

AEROBIC FITNESS

balsewicz_1m.jpg

2024-05-12

WORLD‘S BEST AEROBIC FITNESS ATHLETES.

WORLD FITNESS FEDERATION
(W.F.F. - International)
WORLD BODYBUILDING FEDERATION
(W.B.B.F. - International)
WORLD AMATEUR CHAMPIONSHIP
OVER ALL WINNERS
(1990-2023)
AEROBICS
Year, Competitor's Name, Country.
2023 MARIJA STEPONAVICIUTE, LITHUANIA

2022 AKVILE SHARKAITE, LITHUANIA

2021 KARINA RADZIABOVA, LITHUANIA

2020 KARINA RADZIABOVA, LITHUANIA

2019 KARINA RADZIABOVA, LITHUANIA

2018 ZANETA BALSEWICZ, POLAND

2017 ZANETA BALSEWICZ, POLAND
2016 MARIETTA ZIGALOVA, SLOVAKIA
2015 NIKOLA SZYDLOWSKA, POLAND
2014 RENATA KALADZINSKAJA, BELARUS
2013 RENATA KALADZINSKAJA, BELARUS
2012 KLAUDIJA KORPAN, POLAND
2011 MARIETTA ZIGALOVA, SLOVAKIA
2010 ALINA OLEFIRENKO, UKRAINE
2009 CAROLINA ELIZABETH MIGNANI, ARGENTINA
2008 NATALIA BOCIAN, POLAND
2007 MARIJA DEKSNE, LATVIA
2006 SILVIA MALACHOVSKA, SLOVAKIA
2005 JOLANTA MILERIUTE, LITHUANIA
2004 JANA VODICKOVA, CZECH
2003 MARINA FAKTOROVIC, RUSSIA
2002 RAMONA PAOLI, ITALY
2001 RAMONA PAOLI, ITALY
2000 TANJA BAUMANN, SWITZERLAND
1999 TANJA BAUMANN, SWITZERLAND
1998 TANJA BAUMANN, SWITZERLAND
1997 DIANA PARTHEYMULLER, GERMANY
1996 INES VOGEL, GERMANY
1995 INES VOGEL, GERMANY
1994 INES VOGEL, GERMANY
1993 INES VOGEL, GERMANY
1992 VERA HESSE, GERMANY
1991 VERA HESSE, GERMANY
1990 VERA HESSE, GERMANY

Chairman W.F.F. – W.B.B.F. International Judges Council Edita Sendriene

 

INFORMATION.
More detailed information on the Global International Site www.wff.lt, see forum topics. Also information available on the Facebook pages: W.F.F. – W.B.B.F. International, W.F.F. – W.B.B.F. North America, W.F.F. – W.B.B.F. South America, W.F.F. – W.B.B.F. Asia, W.F.F. – W.B.B.F. Europe, W.F.F. – W.B.B.F. Africa, W.F.F. – W.B.B.F. Asia Continental Federation, International Sport University (I.S.U., www.isuniversity.lt), W.F.F. – W.B.B.F. Pro Division, W.P.S.F. World Power Sports Federation.

1989 SOCIALIST BODYBUILDING NEWS.

1988_ED_3m.jpg

2024-05-11

PASAULINĖ KULTŪRIZMO ENCIKLOPEDIJA.

1989. SOCIALISTINIO PASAULIO KULTŪRIZMO NAUJIENOS.

Tai nėra migdančios statistinės pasakos, kurias sutinkame dabarties kultūrizmo literatūroje. Be abejo, daugelis net ir nežino kas ir kaip vyko, o kai kurie dėl įvairių priežasčių sąmoningai slepia istorines mūsų sporto tiesas. Pavyzdžiui, kultūrizmo temomis rašantys istorikai iš JAV, Didžiosios Britanijos, Danijos, Rusijos ir Lietuvos (su jų publikacijomis besidomintys dažnai susiduria). Dirbame prie išsamaus straipsnio apie 1989 metus, kuriame bus atskleistos šokiruojančios ir skandalingos tarptautinės tiesos žemiau išvardintomis temomis:

VARŽYBOS „T.S.S.R. – JAV“

„T.S.R.S. KULTŪRIZMO ČEMPIONATAS“

„T.S.R.S. KULTŪRIZMO FEDERACIJOS“ PREZIDIUMO POSĖDIS

I.F.B.B. PASAULIO ČEMPIONATAS, PARYŽIUS

„GINTARINIS PRIZAS“

„GEORGO TENNO MEMORIALAS“

ĮVAIRŪS TARPTAUTINIAI TURNYRAI

2 000 000 TIRAŽU „ARNOLDAS ŠVARCENEGERIS REKOMENDUOJA“.

INFORMACIJA.

Išsamesnė informacija globaliame tarptautiniame interneto puslapyje www.wff.lt, skaitykite forumą. Tai pat informaciją rasite tinklapio „Facebook“ puslapiuose: W.F.F. – W.B.B.F. International, W.F.F. – W.B.B.F. North America, W.F.F. – W.B.B.F. South America, W.F.F. – W.B.B.F. Asia, W.F.F. – W.B.B.F. Europe, W.F.F. – W.B.B.F. Africa, W.F.F. – W.B.B.F. Asia Continental Federation, International Sport University (I.S.U.), W.F.F. – W.B.B.F. Pro Division, W.P.S.F. World Power Sports Federation.

57-th "AMBER PRIX INTERNATIONAL".

2024_GP_ogorodnikov_3m.jpg

2024-05-10

WORLD‘S BEST AMATEUR & PRO ATHLETES REPRESENTING ALL CONTINENTS.

WE DO THE SAME WORK AS OTHER FEDERATIONS, BUT OUR WAYS AND GOALS ARE DIFERENT.

W.F.F. – W.B.B.F. INTERNATIONAL SERIA MEGA EVENTS:

57-th „AMBER PRIX INTERNATIONAL“

25-th AM-PRO „UNIVERSE“

50-th LITHUANIA CUP OPEN

2024 INTERNATIONAL CONGRESS.

(May 11, 2024, Klaipeda, Lithuania).

INTERNATIONAL DISCUSSION PARTY IN NATURE.

After the International Events Team Leaders, Trainers,

Athletes will spend time together friendly

relaxing and discussing the happenings.

(May 11, 2024, Klaipeda, Lithuania).

29-th EUROPE AM-PRO CHAMPIONSHIP

Traditional “Liepaja Classic“

(May 12, 2024, Liepaja, Latvia)

INFORMATION.
More detailed information on the Global International Site www.wff.lt, see forum topics. Also information available on the Facebook pages: W.F.F. – W.B.B.F. International, W.F.F. – W.B.B.F. North America, W.F.F. – W.B.B.F. South America, W.F.F. – W.B.B.F. Asia, W.F.F. – W.B.B.F. Europe, W.F.F. – W.B.B.F. Africa, W.F.F. – W.B.B.F. Asia Continental Federation, International Sport University (I.S.U.), W.F.F. – W.B.B.F. Pro Division, W.P.S.F. World Power Sports Federation.

1988 USSR BODYBUILDING CUP.

1988_tsrs_3m.jpg

2024-05-09

PASAULIO KULTŪRIZMO ENCIKLOPEDIJA.

1988. SOCIALISTINIO PASAULIO NAUJIENOS.

1988. PIRMA OFICIALI „T.S.R.S. KULTŪRIZMO TAURĖ“.

Po 1987 metais įkurtos „T.S.R.S. kultūrizmo federacijos“ („U.S.S.R. Bodybuilding Federation“, «Федерация культуизма С.С.С.Р.») kultūristams atsivėrė naujos perspektyvos. Kultūrizmo sporto draudimo ir persekiojimo neliko nė kvapo. T.S.R.S. Sąjunginės Respublikos sukruto ir ėmė rengti įvairaus lygio kultūrizmo varžybas. Kaimyninių Socialistinių šalių kultūrizmo organizatoriai noriai kvietėsi į savo varžybas T.S.R.S. kultūristus.

Nėra abejonių – svarbiausiomis 1988 metų tarptautinėmis varžybomis T.S.R.S. buvo pirmos oficialios  „T.S.R.S. kultūrizmo taurės“ („U.S.S.R. Bodybuilding Cup“, «Кубок С.С.С.Р. по культуризму») pirmenybės, kuriose dalyvavo 69 kultūristai iš 13 Sąjunginių Respublikų. Varžybos vyko iki šių dienų populiariuose Leningrado (Rusijos Federacija) koncertų rūmuose „Oktiabrskij“ (дворец „Октябрьский», Ленинград), o sportininkai gyveno prabangiuose miesto viešbučiuose. Pirmų oficialių „T.S.R.S. kultūrizmo taurės“ pirmenybių, kurias rėmė „T.S.R.S. Sporto ministerija“ („U.S.S.R. Ministry of Sport“, «Министерство спорта С.С.С.Р.»), nugalėtojais kategorijose tapo to meto patyrę ir garsūs sportininkai: STANISLAVAS POLIAKOVAS (Станислав Поляков, Ryga, Latvijos TSR, treneris FELIKSAS SAJKOVSKIS, Феликс Сайковский); VALERIJUS BOGDANOVIČIUS (Валерий Богданович, Minskas, Baltarusijos TSR, treniravosi savarankiškai); SAULIUS MISEVIČIUS (Kaunas, Lietuvos TSR, treniravosi savarankiškai); VIKTORAS JUCYS (Klaipėda, Lietuvos TSR, treneris Dr. EDMUNDAS DAUBARAS). VIKTORAS JUCYS buvo pripažintas absoliučiu T.S.R.S. pirmenybių nugalėtoju. Nuo tol jis visiems laikams pradėtas vadinti „Mister Absoliutus S.S.S.R.“ («Мистер Абсолютус С.С.С.Р.»). Kategorijų nugalėtojams «T.S.R.S. sporto ministerija» suteikė garbingus “T.S.R.S. sporto meistro” (“U.S.S.R. Sport Master”, «Мастер спорта С.С.С.Р.») vardus. Baigiantis varžyboms „T.S.R.S. sporto ministerijos“ diplomu buvo iškilmingai apdovanotas absoliutaus T.S.R.S. čempiono treneris Dr. EDMUNDAS DAUBARAS (DSc. Edmundas Daubaras).

Varžybas stebėjo I.F.B.B. (International Federation of Body Builders) prezidentas BENAS VEIDERIS (Ben Weider), kuris teigiamai įvertino klaipėdiečio VIKTORO JUCIO sportinę formą. I.F.B.B. prezidentas pakvietė visus kategorijų nugalėtojus į rudenį Australijoje vyksiantį I.F.B.B. pasaulio čempionatą. T.S.R.S. kultūristų susitikimui su BENU VEIDERIU buvo organizuota konferencija. Prezidiume sėdėjo I.F.B.B. prezidentas BENAS VEIDERIS ir Dr. EDMUNDAS DAUBARAS, vienintelis iš T.S.R.S. kultūrizmo atstovų gerai valdęs užsienio kalbas. Sportininkai uždavinėjo BENUI VEIDERIUI klausimus, o šis per Dr. EDMUNDĄ DAUBARĄ į juos atsakinėjo. Po kurio laiko kultūristų klausimai baigėsi ir susitikimas virto į Dr. EDMUNDO DAUBARO dialogą su I.F.B.B. prezidentu.

Pastaruoju metu atsiradusios gausios naujos “federacijos” mulkina sportininkus. Šių “federacijų” niekas nepripažįsta ir jų veikla yra nereikšminga oficialaus sporto atžvilgiu. Visame pasaulyje “iš senos inercijos” buvusių komunistinių šalių sporto ministerijos  finansuoja I.F.B.B. nacionalines kultūrizmo federacijas. Kol nuo 1947 metų kultūrizmas per narystę tarptautinėje F.I.H.C. (F.I.H., Federation Internationale Halterophile) organizacijoje, kuri buvo T.O.K. (I.O.C., International Olympic Committee) nere,  buvo po įtakingo amerikiečio BOBO HOFMANO (Bob Hoffman) globa, kol nuo 1971 metų broliai DŽO ir BENAS VEIDERIAI (Joe and Ben Weider brothers) per I.F.B.B. narystę tarptautinėje G.A.I.S.F. (“General Association of International Sports Federations”) organizacijoje siekė olimpinio pripažinimo, kultūrizmas buvo pagarboje. Po 1998 metų skandalingo T.O.K. (I.O.C., International Olympic Committee, Tarptautinis Olimpinis Komitetas) atsisakymo pripažinti I.F.B.B. federaciją, po dvigubo I.F.B.B. federacijos skilimo ir dalijimosi (2008, 2015 m.) apie kultūrizmo sportinę pusę net kalbėti neverta. Tik komercija, pinigai ir šou su šoumenais. Kas iš oficialumo I.F.B.B. dar buvo likę, dabartinis jos savininkas ispanas RAFAELIS SANTOCHA (Rafael Santonja) pribaigė galutinai. Štai 2022 metais ir W.A.D.A. (“World Anti – Doping Agency”) atsisakė bendradarbiavimo su I.F.B.B.. Apie kitas “federacijas” išvis tyla, vieni juokai…

1988 metais Charkove (Ukrainos TSR) buvo organizuotos pirmosios „T.S.R.S. jaunimo pirmenybės“ („U.S.S.R. Junior Championship“, «Чемпионат С.С.С.Р. среди юниоров»), kuriose dalyvavo kultūristai iš 8 Sąjunginių Respublikų. Varžybų Charkove metu vyko „T.S.R.S. kultūrizmo federacijos“ prezidiumo posėdis. Kultūristai atsikratė sunkiaatlečių: įsižeidęs dėl kultūristų veiksmų federacijos vadovas JURIJUS VLASOVAS (Юрий Власов) pareiškė paliekąs savo postą, o federacijos sekretorius VALERIJUS TAMARLAKOVAS (Валерий Тамарлаков) buvo nušalintas dėl nepasitikėjimo. Posėdžio metu „T.S.R.S. kultūrizmo federacijos“ vadovu išrinktas JURIJAUS VLASOVO pavaduotojas Leningrado atstovas VASILIJUS ČAIKOVSKIS (Василий Чайковский). Sprendžiant pagal toliau užimtus postus, procesą iniciavo leningradiečiai. Pirma sunkiaatlečių bei Leningrado kultūristų konfrontacija, palaikoma ROMANO KALINAUSKO, prasidėjo 1987 metais. Kaip Dr. EDMUNDUI DAUBARUI rašė ilgametis Estijos TSR kultūrizmo vadovas INARAS MARDO (Innar Mardo, Иннар Мардо, 1946 – 2002 m.), 1987 metais JURIJUS VLASOVAS Maskvos Olimpiniame centre organizavo tarptautines kultūrizmo varžybas. Afišos buvo atspausdintos, varžybas turėjo transliuoti T.S.R.S. centrinė televizija, buvo sudarytos Sąjunginių Respublikų rinktinės, o stebėtojai turėjo atvykti iš „T.S.R.S. sporto ministerijos“ bei „T.S.R.S. sunkiosios atletikos federacijos“ («Министерство тяжёлой атлетики С.С.С.Р.»). Nežiūrint į tai, leningradiečiai organizavo JURIJAUS VLASOVO varžybų boikotą ir joms priešpastatė 1987 metais Leningrade organizuotą „Baltųjų naktų“ («Белые ночи») turnyrą. Taip JURIJAUS VLASOVO turnyras Maskvoje buvo sužlugdytas.

Leningrade vyko tarptautinės moterų kultūrizmo varžybos. Kategorijų nugalėtojomis tapo Lietuvos TSR atstovės NATALIJA DUCHOVIČ (Murnikovienė, Наталия Духович Мурниковене), AUŠRA ŠALOMSKAITĖ, INGA MISEVIČIENĖ.

Australijoje vyko 1988 metų I.F.B.B. pasaulio kultūrizmo čempionatas. Asmeniškai BENO VEIDERIO pakviesta T.S.R.S. rinktinė pirmą kartą oficialiai dalyvavo tokio lygio varžybose. Šių varžybų metu „T.S.R.S. kultūrizmo federacija“ buvo priimta į tarptautinę I.F.B.B. federaciją. Visi pirmos „T.S.R.S. kultūrizmo taurės“ nugalėtojai pateko į T.S.R.S. rinktinę. Sportininkai įtemptai treniravosi Maskvoje, laikėsi dietos. Lietuvos TSR atstovavo du T.S.R.S. čempionai: VIKTORAS JUCYS ir SAULIUS MISEVIČIUS. Į Australiją T.S.R.S. rinktinę lydėjo delegacija. Į minėtos delegacijos sudėtį nebuvo įtrauktas ROMANAS KALINAUSKAS, to meto «T.S.R.S. kultūrizmo federacijos» pirmininko pavaduotojas. Jis buvo atsakingas už T.S.R.S. užsienio pasų parengimą bei Australijos vizų gavimą Lietuvos TSR atstovams. Supykęs, kad nevažiuoja į Australiją, ROMANAS KALINAUSKAS sulaikė VIKTORO JUCIO ir SAULIAUS MISEVIČIAUS pasus, tiesiog neperdavė pasų išvykstantiems. Abu Lietuvos sportininkai, atvykę į Maskvos Šeremetjevo aerouostą, liko stovėti laukimo salėje – taip pasų ir nesulaukė.  Be neišvykusių lietuvių faktinę T.S.R.S. rinktinę Australijoje sudarė STANISLAVAS POLIAKOVAS, VALERIJUS BOGDANOVIČIUS, ALEKSANDRAS VASINAS (Александр Васин), kurie pasaulio čempionate Australijoje ženklių rezultatų nepasiekė.

1988 metais tarptautinis „Gintarinio prizo“ („Amber Prix International“, «Янтарный приз», 1968 – 2023 m.) turnyras savo tradicijos nenutraukė, nors T.S.R.S. kultūrizmo vadovai teigė, kad po „T.S.R.S. kultūrizmo federacijos“ įkūrimo šių varžybų nebereikia – yra T.S.R.S., pasaulio ir Europos čempionatai. Po oficialaus „T.S.R.S. kultūrizmo čempionato“ (taurės pirmenybių) „Gintarinis prizas“ išliko antromis pagal reikšmę kultūrizmo varžybomis T.S.R.S.. 1988 metų „Gintarinio prizo“ varžybose Klaipėdoje dalyvavo 112 kultūristų iš 9 Sąjunginių Respublikų. Kategorijų nugalėtojais tapo: jaunime – VIRGINIJUS TVARIONAS, ROBERTAS BALINSKAS (abu Lietuvos TSR), ANDREJUS VOJTOVIČIUS  (Андрей Войтович, Baltarusijos TSR), BORISAS VELIKOIVANENKO (Борис Великоиваненко, R.T.F.S.R.), o tarp suaugusiųjų – NIKOLAJUS MALYŠEVAS (Николай Малышев, R.T.F.S.R.), ZIGMAS PRELGAUSKAS, SAULIUS MISEVIČIUS, VIKTORAS JUCYS (visi Lietuvos TSR). Absoliučiais nugalėtojais pripažinti BORISAS VELIKOIVANENKO ir VIKTORAS JUCYS.

Pažymint T.S.R.S. komjaunimo 70-metį Kaune vyko tradicinės „Komjaunimo taurės“ („Comsomol Cup“, «Кубок комсомола») pirmenybės. Be T.S.R.S. kultūristų miesto komjaunuolių pastangomis varžybose dalyvavo sportininkai iš Čekoslovakijos TSR (Czechoslovakian SSR) ir Vokietijos Demokratinės Respublikos (G.D.R., German Democratic Repuclic). Kategorijų nugalėtojais tapo: VLADAS KAPCEVIČIUS, RAIMUNDAS IVANAUSKAS. Kartu vyko tradicinės „Absoliučių nugalėtojų“ („Over All Winner‘s Cup“, «Кубок абсолютных чемпионов») turnyras. Nugalėtoju tapo ALEKSANDRAS TARASEVIČIUS (Александр Тарасевич, R.T.F.S.R.).

1988 metais į tarptautines varžybas Rygoje (Latvijos TSR) atvyko Vakarų Vokietijos kultūristai. Po „geležinės uždangos“ kritimo, tai buvo pirmas „Vakarų“ sportininkų apsilankymas T.S.R.S.. Vokiečiai ir latviai buvo pirmieji, kurie „pralaužė“ geležinę uždangą, skyrusią socialistinio ir „Vakarų“ pasaulio šalis. Varžybose dalyvavo keturiasdešimt sportininkų iš Lietuvos TSR, Estijos TSR, Ukrainos TSR ir Latvijos TSR. Tarp  vokiečių stipriausias buvo Europos veteranų čempionas HAICAS HORLINGAS (Heinz Horling), o iš T.S.R.S. kultūristų latvis STANISLAVAS POLIAKOVAS (Станислав Поляков).

1988 metais į tarptautines varžybas Rygoje (Latvija) atvyko Vakarų Vokietijos kultūristai. Po „geležinės uždangos“ kritimo, tai buvo pirmas „Vakarų“ sportininkų apsilankymas T.S.R.S.. Vokiečiai ir latviai buvo pirmieji, kurie „pralaužė“ geležinę uždangą, skyrusią socialistinio ir „Vakarų“ pasaulio šalis. Varžybose dalyvavo keturiasdešimt sportininkų iš Lietuvos, Estijos, Ukrainos ir Latvijos. Tarp  vokiečių stipriausias buvo Europos veteranų čempionas HAICAS HORLINGAS (Heinz Horling), o iš T.S.R.S. kultūristų latvis STANISLAVAS POLIAKOVAS (Станислав Поляков).

1988 metais gruodžio mėnesį buvo atkurtas Lietuvos Tautinis Olimpinis Komitetas (L.T.O.K.). Komitetas šalies miestuose turėjo savo padalinius. Atstovaudami kultūrizmo sportą, Vilniuje ROMANAS KALINAUSKAS buvo įtrauktas L.T.O.K. nariu, o Klaipėdoje Dr. EDMUNDAS DAUBARAS tapo L.T.O.K. miesto padalinio nariu. „Pasaulio kultūrizmo enciklopedijoje“ („World Bodybuilding Encyclopedia“, «Энциклопедия мирового культуризма») aprašydami po 1988 metų sekusią tolimesnę L.T.O.K. veiklą (1988 – 1991 m.), pateiksime faktus, kas ir kaip iš kultūristų realiai prisidėjo prie L.T.O.K. atkūrimo – ne tik fotografavosi, bet skynė L.T.O.K. kelius pasaulyje realiais darbais.

1988 metais Čekoslovakijos TSR (Č.S.S.R.) bei V.D.R. (G.D.R., German Democratic Republic) vyko eilė tarptautinių turnyrų. Pirmą kartą su oficialiais raštiškais „Lietuvos TSR sporto komiteto“ („Sport Committe of the Lithuanian SSR“, «Комитет физкультуры и спорта Литовской ССР») įgaliojimais Lietuvos TSR nacionalinę rintinę tradicinėse „Sandow“ ir „Trener“ varžybose Čekoslovakijoje atstovavo Dr. EDMUNDAS DAUBARAS bei ARŪNAS PETRAITIS. Šie abu oficialūs Lietuvos TSR kultūrizmo atstovai nė sapne nesapnavo, kad minėtas „Lietuvos TSR sporto komiteto“ įgaliojimas skels tokį pavydą ir neapykantą iš Kauno miesto kultūrizmo vadovų pusės. Dr. EDMUNDAS DAUBARAS bei ARŪNAS PETRAITIS išėjo pasivaikščioti ir atsitiktinai atsidūrė po Kauno miesto kultūrizmo vadovų atidarytu viešbučio langu. Nuo to, ką jie išgirdo kauniečius kalbant, abiems ausys nulinko...

1988 metų „Sandow“ varžybose kategorijų nugalėtojais tapo: moterų kultūrizmas – V.D.R. atstovė LIUKS SIBILA (Lux Sybilla, G.D.R., German Democratic Republic), SUKUPOVA EVA (Č.S.S.R.), o vyrų kategorijose: BORAS PETERIS (Boar Petr, Č.S.S.R.), FARKALAS ZDENEKAS (Farkal Zdenek, Č.S.S.R.), TURTURAS JOZEFAS (Turturo Josef, G.D.R.) ir VRABELIS ROMANAS (Vrabel Roman, Č.S.S.R.).

 „Trener“ turnyro kategorijų nugalėtojais tapo čekoslovakai ROMANAS VRABELIS, PAVOLAS JABLONICKIS (Pavol Jablonicky), JIRI MRAČEKAS (Jiri Mraček), ROLANDAS BUČINSKAS (Lietuvos TSR). Absoliučiu nugalėtoju pripažintas PAVOLAS JABLONICKIS. 

1988 metais Lietuvos TSR sportininkai dalyvavo Č.S.S.R. ir antraeilėse varžybose. „Stribro Cup“ savo kategorijoje pirmą vietą pelnė ZIGMAS PRELGAUSKAS, o varžybose „Tatrų taurė“ kategorijoje pirmą vietą pelnė ALGIRDAS IVANAUSKAS.

1988 metais įvairių T.S.R.S. Respublikų kultūrizmo atstovai dalyvavo tarptautinėse „Berlyno meška“ („Berliner Baren Pokal“) varžybose V.D.R. sostinėje Berlyne. T.S.R.S. Oficialiais atstovais buvo Dr. EDMUNDAS DAUBARAS ir ALTAFAS GALEJEVAS (Альтаф Галеев, R.T.F.S.R.). Visose kategorijose nugalėtojais tapo vokiečiai: moterų kultūrizme KLARA JUHUS (Klara Juhusz), o vyrų kategorijose – BURKLAFAS ŠAIBĖ (Burklaf Scheibe), PETERIS CIMERMANAS (Peter Zimmermann), MARTINAS UNLMANAS (Martin Unlmann), FRANKAS HAINEMANAS (Frank Heinemann).

1988. PIRMA OFICIALI „T.S.R.S. KULTŪRIZMO TAURĖ“.

Pirmą kartą po kultūrizmo draudimo ir persekiojimo 1988 metais Leningrade (R.T.F.S.R.) vyko oficialios „T.S.R.S. kultūrizmo taurės“ pirmenybės, kurias rėmė „T.S.R.S. sporto ministerija“. Varžybose dalyvavo 69 kultūristai iš 11 Sąjunginių Respublikų.

REZULTATAI

(kiekvienos kategorijos tik pirmos šešios vietos)

Pirma svorio kategorija

1.  POLIAKOVAS STANISLAVAS (Поляков Станислав, Latvijos TSR)

2. ŠILA NIKOLAJUS (Шила Николай, Baltarusijos TSR)

3. PETRAITIS RAIMUNDAS (Lietuvos TSR)

4. FATEJEVAS GRIGORIJUS (Фатеев Григорий, R.T.F.S.R.)

5. GORELIKAS EUGENIJUS (Горелик Евгений, Lietuvos TSR)

6. ŠKARUBO VLADIMIRAS (Шкарубо Владимир, Baltarusijos TSR)

Antra svorio kategorija

1. BOGDANOVIČIUS VALERIJUS (Богданович Валерий, Baltarusijos TSR)

2. ALEKSANDROVIČIUS VLADIMIRAS (Александрович Владимир, Baltarusijos TSR)

3. DUBICKAS VINCAS (Lietuvos TSR)

4. KAPCEVIČIUS VLADAS (Lietuvos TSR)

5. IVANIUKAS ALEKSANDRAS (Иванюк Александр, R.T.F.S.R.)

6. JASINIVSKIS NIKOLAJUS (Ясиновский Николай, R.T.F.S.R.)

Trečia svorio kategorija

1. MISEVIČIUS SAULIUS (Lietuvos TSR)

2. BUČINSKAS ROLANDAS (Lietuvos TSR)

3. TARASEVIČIUS ALEKSANDRAS (Тарасевич Александр, R.T.F.S.R.)

4. FEDIUKAS VLADIMIRAS (Федюк Владимир, Baltarusijos TSR)

5. MOSALIOVAS GEORGIJUS (Мосалёв Георгий, R.T.F.S.R.)

6. GANINAS SERGEJUS (Ганин Сергей, Ukrainos TSR)

Ketvirta svorio kategorija

1. JUCYS VIKTORAS (Lietuvos TSR)

2. VASINAS ALEKSANDRAS (Васин Александр, R.T.F.R.S.)

3. VELIKOIVANENKO BORISAS (Великоиваненко Борис, R.T.F.S.R.)

4. MASLOVAS OLEGAS (Маслов Олег, R.T.F.S.R.)

5. ZAICEVAS SERGEJUS (Зайцев Сергей, R.T.F.S.R.)

6. ČIVKAŠAS AIVARAS (Latvijos TSR).

Absoliutus nugalėtojas VIKTORAS JUCYS.

Detali informacija tarptautiniame puslapyje www.wff.lt