World fitness federation   |   World body building federation

LT|EN|RU

AMBER PRIX / 2016

By years

2016

2014

2013

49-TH "AMBER PRIX INTERNATIONAL"

2016_gp_13m.jpg

15/07/2016

World Fitness Federation (WFF International)

World Body Building Federation (WBBF International)

49-th "Amber Prix International"
6-th Europe AM Cup Open
11-th Baltic Cup International
May 14, Kretinga, Lithuania

FINAL RESULTS
(First Three Places Only)

WBBF Championship
Category  Wheel-Chair
Competitors Name Country Place

PETKEVICS ALEKSEJS LATVIA 1

Category  Disabled Women
Competitors Name Country Place

STECKIENE DZERALDA LITHUANIA 1

Women Bodybuilding
Category  Figure 1
Competitors Name Country Place

KRSZYSZTOFIAK DIANA POLAND 1

SEMRADOVA MONIKA SLOVAKIA 2

ZIMNOCH NATALIA POLAND 3

Category  Figure 2
Competitors Name Country Place

DRONOVA OLGA ESTONIA 1

KATKEVICA SINTIJA LATVIA 2

KASANOVIC MELITA SERBIA 3

Category  Bodybuilding Classic
Competitors Name Country Place

BER┼ŻANSKAITE LAURA LITHUANIA 1

ETMONIENE JURGITA LITHUANIA 2

GOLEBIEWSKA KINGA POLAND 3

Category  Bodybuilding Performance
Competitors Name Country Place

FUCHS JOANNA GERMANY 1

ELENI PAIVA DE FIGUERIREDO BELGIUM 2

GORELE NERINGA LITHUANIA 3

Category  Bodybuilding Athletic
Competitors Name Country Place

VLASOVA MARINA RUSSIA 1

MIKK GERBEL BELGIUM 2

Category  Bodybuilding Super Athletic
Competitors Name Country Place

TOLEDO YAMILA ARGENTINA 1

ABRAMOVA NATALIJA RUSSIA 2

Category  Bodybuilding Extreme
Competitors Name Country Place

KARABANOVA VALENTINA RUSSIA 1

WBBF Championship
Men Bodybuilding
Category  Men's Phisyque
Competitors Name Country Place

STONKUS MINDAUGAS LITHUANIA 1

SESTOKAS SIMONAS LITHUANIA 2

STIMBURYS MANTAS LITHUANIA 3

Category  Bodybuilding Classic
Competitors Name Country Place

ALEKSANDROV DMITRIJ RUSSIA 1

LEMANCZYK RAFAL POLAND 2

SALNIA AIRIDAS LITHUANIA 3

Category  Bodybuilding Performance
Competitors Name Country Place

IGNATJEV JEVGENIJ RUSSIA 1

CZAJA DANIEL POLAND 2

KOCEDYKOV ALEKSEJ RUSSIA 3

Category  Bodybuilding Athletic
Competitors Name Country Place

DUTTA KULDEEP INDIA 1

LEKSIUS MANTAS LITHUANIA 2

KOZIAR IGOR UKRAINE 3

Category  Bodybuilding Super Athletic
Competitors Name Country Place

FICHS JORG GERMANY 1

BAKKER JASPER HOLLAND 2

KANASZ MAROS SLOVAKIA 3

JURANS NORMUND LATVIA 4

Category  Bodybuilding Couples
Competitors Name Country Place

VARTIKA AGNIJA, FRANCMANIS ALDIS LATVIA 1

 

Category 18 years
Competitors Name Country Place

SESTOKAS SIMONAS LITHUANIA 1

KOCNEV NIKOLAJ ESTONIA 2

KONOVALOV DMITRIJ BELARUS 2

Junior Championship
Category 21 years
Competitors Name Country Place

SALNA AIRIDAS LITHUANIA 1

BERGMANIS JANIS LATVIA 2

LAPKO OLEG UKRAINE 3

OVER ALL WINNERS
49-th "Amber Prix International"
Aerobic Fitness  WIKTORIA PARKOT (Poland)

Model Fitness JULIJA BUBLIAUSKAITE (Lithuania)

Women Bodybuilding YAMILA TOLEDO (Argentina)

Men Bodybuilding JORG FUCHS (Germany)

Women Senior Category NATALIJA ABRAMOVA (Russia)

Men Senior Bodybuilding JURANS NORMUNDS (Latvia)

6-th EUROPE AM CUP OPEN
Women Bodybuilding JOANNA FUCHS (Germany)

Men Bodybuilding DMITRIJ ALEKSANDROV (Russia)

11-th "Baltic Cup International"
Women Bodybuilding VALENTINA KARABANOVA (Russia)

Men Bodybuilding JEVGENIJ IGNATJEV (Russia)

WFF-WBBF International Secretary EDITA SENDRIENE

 

World Fitness Federation (WFF International)

World Body Building Federation (WBBF International)

 

49-th "Amber Prix International"
Europe AM Cup Open
Baltic Cup International

May 14, Kretinga, Lithuania
FINAL RESULTS
(First Three Places Only)

WFF Championship
Fit Kid Competition

Category Until 6 Years
Competitors Name Country Place

PIATEK OLIWIA POLAND 1

Category Until 8 Years
Competitors Name Country Place

ROWINSKA MARIA POLAND 1

DUJMIC PIA CROATIA 2

STADNIK EVELINA UKRAINE 3

Category Until 10 Years
Competitors Name Country Place

NIEDZEWSKA JULIA POLAND 1

WOLSKA ZUZANNA POLAND 2

GLUUSZAK JULIA POLAND 3

Category Until 12 Years
Competitors Name Country Place

NGUEN KLAUDIA VIETNAM-POLAND 1

KALAMARSKA KINGA POLAND 2

LIS WIKTORIA POLAND 3

RAKOWSKA EMMA POLAND 3

Category Until 14 Years
Competitors Name Country Place

WOJSZ MAJA POLAND 1

CZUBIK MONIKA POLAND 2

HABER GABRYSIA POLAND 3

Category Until 16 Years
Competitors Name Country Place

BAKOWSKA KINGA POLAND 1

PARKOT WIKTORIA POLAND 1

FALISZEWSKA MONIKA POLAND 2

NAWROCKA JULIA POLAND 3

Category Until 21 Years
Competitors Name Country Place

ZIMNOCH NATALIA POLAND 1

Category Duet
Competitors Name Country Place

WIKTORIA PARKOT, KINGA BAKOWSKA POLAND 1

NATALIA CHUSTAK, ZUZANNA WOLSKA POLAND 2

FALISZEWSKA MONIKA, NAVROCKA JULIA POLAND 3

Category Mini Farmacija
Competitors Name Country Place

HABER GABRICJA, DZUBIK MONIKA, FALIZEWSKA MONIKA, NAWROCKA JULIA POLAND 1

Men's Aerobic Fitness 
Category Over 60 years
Competitors Name Country Place

BESPALENKO VASILIJ UKRAINE 1

Over All Winner WIKTORIA PARKOT (Poland)