World fitness federation   |   World body building federation

LT|EN|RU

STRAIPSNIAI

PROFESIONALAUS KULTŪRIZMO TEATRAS. TAI KARNAVALAS AR VARŽYBOS?

2012un217m.jpg

2012-07-16

2012 metų lapkričio 9-11 dienomis Slovakijos Brusno Kupele kurorte vyks tikros profesionalaus kultūrizmo varžybos: WFF-WBBF pasaulio profesionalų čempionatas „Gintarinio prizo OLIMPIJA“ (30 000 JAV dolerių). Geriausi pasaulio profesionalūs kultūristai kovos realiose sporto varžybose dėl realių vietų ir realiai egzistuojančių piniginių prizų.

Kultūrizmo fanai dievina savo idealizuojamus sportininkus, tačiau retai susimąsto dėl oficialiam sportui svarbių dalykų. Paskutinius dvidešimt metų, o ypatingai per pastaruosius kelis metus, profesionalūs kultūristai dalyvauja varžybose JAV ir Europoje, bet mažai kas supranta priežastis, kodėl niekados „šviežias“ profesionalas neužima aukštų vietų, jeigu jis neatstovauja ir už jo nestovi kokia nors garsi „papildų“ ar kokia kita privati sporto komercinė firma.

Pažiūrėkime į esminius dalykus. Visos be išimties profesionalaus sporto varžybos JAV ir Europoje priklauso privačia nuosavybe kokiam nors verslininkui – komersantui, kuris visomis priemonėmis siekia pelno. Tai verslas, nieko nuostabaus. Netgi pavadinimai visų profesionalams skirtų varžybų tapo nebe sportiniai: „festivaliai“, „karnavalai“, „mugės“ ir įvairiausi „klasikai“. Ne paslaptis, kad visos sporto komercinės firmos perka ir išlaiko kultūristus, kad šie atstovautų jų privačias kompanijas ir reklamuotų jų gaminamą produkciją. Šie komersantai be galo suinteresuoti, kad jų išlaikomi sportininkai profesionalų varžybose užimtų aukštas vietas, net tai tiesiogiai reklamuoja jų produkciją. Niekaip nesuvokiama, kodėl naivūs kultūristai tiki, kad siekiančios pelno komercinės firmos iš tikrųjų „išmeta“ kultūristams tas didžiules pinigų sumas, kurios skelbiamos žurnaluose ir internete. Gal verslininkai išėjo iš proto ir savanoriškai žlugdo savo biznį? Niekados! Atvirkščiai, šie sporto verslininkai savo išlaikomiems profesionaliems kultūristams perka vietas, sumokėdami tiems komersantams, kurie rengia minėtas profesionalų varžybas ir tai irgi yra jų tiesioginis verslas, tokiu būdu pelno siekimas. Todėl paskutiniais metais tapo akivaizdu, kad profesionalų varžybos tapo panašios į prekybinius sandorius, lyg tai būtų koks supermarketas. Šie profesionalaus sporto renginiai tapo panašūs į teatrą, kur viskas surežisuota ir nuspręsta pagal iš anksto sumokėtus pinigus ir visa tai gražiai sugrota susirinkusiai naiviai sirgalių publikai. Finale komersantai lieka patenkinti, nes žino realias sumas, kurias sumokėjo už realias jų išlaikomo sportininko vietas, t.y. už savo komercinės firmos produkto reklamą. Ir tiktai vis dar svajonėse gyvenantys kultūrizmo sporto fanai tebetiki jiems sekamomis pasakomis ir be perstojo serga ir ginčijasi tarpusavyje, kodėl tas ar kitas jų numylėtinis profesionalaus kultūrizmo teatralizuotame šou užėmė kažkokią vietą. Tačiau verslas yra verslas, sumokėk kainą ir gausi atpatinkamą vietą „varžybose“. O sportininkai, net būdami ypatingai geroje formoje, iš tikro kovose dėl aukštų vietų nedalyvauja. Šiandien jau atsirado  visa plejada absoliučių pasaulio mėgėjų kultūrizmo čempionų, kurie JAV geroje formoje dalyvavo aukšto lygio profesionalų „varžybose“ ir ... liko nepastebėti. Be abejo, tokie neplanuoti geri sportininkai komersantams žlugdo planus ir visada atneša papildomą galvos skausmą. Visi minėti čempionai Amerikoje pabuvo statistų vaidmenyje ir iškart pateko į profesionalaus kultūrizmo šiukšlyną. Biznis suprantamas, tačiau kur gi sportas? Atrodo, kad oficialaus sporto klausimais pasaulyje šiandien tesirūpina tik vienintelė Pasaulinė WFF-WBBF federacija.

2012. SVARBUS TARPTAUTINIO KULTŪRIZMO ĮVYKIS. WFF-WBBF PRO WORLD CUP „NEVSKY CLASSIC“.

2012hol22m.jpg

2012-07-15

TARPTAUTINIS KULTŪRIZMO KONGRESAS.

Pasaulinės WFF-WBBF (World Fitness Federation, World Body Building Federation) federacijos prezidentas EDMUNDAS DAUBARAS  atvyko oficialaus vizito į Rusiją.

Kartu su Pasaulinės federacijos prezidentu EDMUNDU DAUBARU aptarti aktualių tarptautinio kultūrizmo klausimų Maskvoje susirinko tikri šiuolaikinio kultūrizmo pasaulio gigantai: ALEKSANDRAS NEVSKIS, ŠATEFANAS HRČKA, MICHAILAS DJAKONOVAS, ANDREJUS BASOVAS.

Palaikyti pasaulinio kultūrizmo organizatorių iš Kalifornijos (JAV) į Maskvą atvyko garsūs Holivudo aktoriai, tampriai susiję su mūsų sportu: MATIASAS HJUZAS, ROBERTAS MADRIDAS (jis eina nacionalinės JAV WFF-WBBF federacijos prezidento pareigas), SINDIJA ROTROK, ADRIANAS POLAS (Mathias Hues, Synthia Rotrock, Robert Madrid, Adrian Paul). Tarp susirinkusių nebuvo tik „Austrijos ąžuolu“ vadinamo ARNOLDO ŠVARCENEGERIO  (Arnold Schwarzenegger).

Jau pirmąją darbo dieną vienuolika  prabangių limuzinų iš Maskvos Raudonojoje aikštėje esančio Ritz (Ritz Carlton Hotel ) viešbučio susirinkusius delegatus iškilmingai nugabeno į Tulos miestą.

TARPTAUTINĖ SPAUDOS KONFERENCIJA.

Tulos mieste buvo pristatyti artėjantys tarptautiniai WFF-WBBF renginiai ir tam buvo surengta plati tarptautinė spaudos konferencija. Konferencijoje drauge su Pasaulinės WFF-WBBF federacijos vadovais dalyvavo JAV nacionalinės WFF-WBBF federacijos prezidentas ROBERTAS MADRIDAS. Du kart tarptautinio „Universe“ turnyro čempionas, vienas pagrindinių tarptautinio profesionalų turnyro 2012 WFF-WBBF World Pro Cup "Nevsky Classic" ( 15 000 JAV dolerių, lapkričio 3 d., Tula, Rusija) iniciatorių ALEKSANDRAS NEVSKIS (vadinamas „Rusijos Švarcenegeriu“) žiniasklaidai pristatė ir šį renginį.

AKCENTUOTI ATEITIES PLANAI.

Pasaulinės WFF-WBBF federacijos vadovų oficialaus vizito į Rusiją metu buvo aptarti artimiausi tarptautiniai veiklos planai.  Tarp jų artimiausiu metu organizuojamai oficialūs susitikimai su Rusijos nacionalinio komiteto ir sporto ministerijos vadovais bei dvasiniais šalies lyderiais. Susitikimas su Sankt Peterburgo aukščiausia valdžia jau įvyko. Pasaulinės WFF-WBBF federacijos vadovai VIP svečių teisėmis buvo pakviesti dalyvauti Rusijoje vyksiančiose žiemos Olimpinėse žaidynėse.

Detalesnė informacija tarptautiniame interneto puslapyje www.wff.lt, skaitykite forumą. Tai pat informaciją rasite tinklapio „Facebook“ puslapiuose: WFF-WBBF International, WFF-WBBF North America, WFF-WBBF South America, WFF-WBBF Asia, WFF-WBBF Europe, WFF-WBBF Africa, WFF-WBBF Asia Continental Federation.

2012. PROFESIONALAUS KULTŪRIZMO REALYBĖ. PROFESIONALUS KULTŪRISTAS. KAS TAI?

2011o202m.jpg

2012-07-10

Visi kultūristai svajoja, kad vieną dieną jie įgys profesionalo kortą ir taps profesionaliais sportininkais.

Dešimtmečiais daugelis tarptautinių kultūrizmo federacijų bandė organizuoti varžybas profesionaliems kultūristams, net nesusimąstydamos, kad šiai veiklai reikalingas oficialus juridinis statusas. Tai padarė Pasaulinė WFF-WBBF (World Fitness Federation, World Body Building Federation) federacija.  Šiandien tik Pasaulinė WFF-WBBF federacija ir IFBB (International Federation of Body Builders) turi profesionalų padalinius (divizionus) savo struktūrose ir tik šios dvi organizacijos vienija geriausius pasaulio kultūristus ir reguliariai rengia profesionalių kultūristų varžybas. Visos kitos tarptautinės kultūrizmo struktūros neturi padalinių, kurie sportininkams suteiktų profesionalo statusą bei rengtų varžybas  kultūristams – profesionalams (kalbant atvirai, dauguma minimų organizacijų visiškai neatitinka teisinių tarptautinės sporto organizacijos reikalavimų, įskaitant ir IFBB. Skaitykite forumo temą „IFBB/EFBB finansinės aferos „ tarptautiniame interneto puslapyje www.wff.lt ).

2012 metais WFF-WBBF jau surengė keturis turnyrus profesionaliems kultūristams, o artimiausiomis savaitėmis surengs dar keturis. Priminsime, kad 2011 metų Slovakijos Brusno Kupele kurorte vykusiame WFF-WBBF pasaulio profesionalų čempionate „Gintarinio prizo OLIMPIJA“ dėl aukščiausių profesionalų apdovanojimų ir piniginių prizų profesionalų arenoje kovėsi beveik penkiasdešimt geriausių pasaulio kultūristų iš Europos, Amerikos, Afrikos ir Azijos.

Pasaulinė WFF-WBBF federacija dabar yra vienintelė tarptautinė sporto organizacija, kuri rengia profesionaliems kultūristams ne tik nuo seno įprastus  turnyrus, bet ir oficialias sporto varžybas, kurias pripažįsta ir palaiko įvairių šalių valstybinės ir visuomeninės sporto institucijos. Tai profesionalų pasaulio ir kontinentų čempionatai bei taurės pirmenybės. Todėl profesionalai, dalyvaujantis įprastuose neoficialiuose turnyruose, kurių nepripažįsta ir nepalaiko vyriausybinės institucijos, teisiniu varžybų pripažinimo požiūriu labiau panašūs į šou renginių dalyvius, negu į sportininkus. Būtent todėl šie profesionalų turnyrai dar niekad nesulaukė oficialaus pripažinimo ir palaikymo, ypatingai JAV. Vystydama tarptautinį kultūrizmo sportą, Pasaulinė WFF-WBBF federacija, siekdama oficialaus kultūrizmo sporto pripažinimo, pasirinko kitą, oficialų kelią ir jo nuosekliai laikosi.

JAV ŽLUGDO KULTŪRIZMO SPORTĄ

usa1m116.jpg

2012-06-23

Kultūrizmo specialistai mato, kad paskutiniu laikotarpiu JAV sparčiai netenka anksčiau turėtų tarptautinio kultūrizmo lyderio pozicijų. Dėl ilgą laiką Amerikos kultūrizmo vadovų vedamos klaidingos sporto politikos, kuri atvedė tiek JAV, tiek ir pasaulinį kultūrizmo sportą į aklavietę, šiandien JAV šis kadaise gražus sportas virto  panašus labiau į komercinį šou pasirodymą, teatrą, kur viskas perkama ir parduodama, o ne į visuomenei priimtinas įprastas sportines varžybas. Ar kas nors bent atsimena, kada paskutinį kartą JAV nacionalinė rinktinė dalyvavo bent vienos kokios nors federacijos pasaulio čempionate? Praėjo dešimtmečiai...

JAV kultūrizmo vadovai laikosi savininkiškos biznieriaus pozicijos, kai Amerikoje  atskirai visos kultūrizmo varžybos privačia nuosavybe priklauso kokiam nors konkrečiam savininkui, o šis visai nėra suinteresuotas kitų jam konkuruojančių varžybų savininkų organizuojamais renginiais. Dalyvauti ir palaikyti realias sporto organizacijas minėtiems komersantams nenaudinga,  įskaitant net kontinento ir pasaulio čempionatą. Todėl JAV kultūrizmas gyvuoja netvarkingame chaose, kur nėra net elementarios tvarkos, o nuožmi privačių firmų konkurencija užkerta kelius bet kokiam kultūrizmo sporto progresui. JAV nėra tikrų įprasto supratimo kultūrizmo sporto federacijų, o tos, kurias žinome, yra privačios komercinės firmos, savo veiklą apsiribojusios tik savo uždarame rate. Dolerio fone vystyti sveikatingumą ir sportą nebeliko kam, tad niekas nesivargina ir tuo ir neužsiima.

Paaukojom pastaruosius penkiasdešimt  metų sporto vystymui ir dabar finale turime komercinį pirk-parduok-vaidink teatrą?

Dar esant gyvam IFBB (International Federation of Body Builders) komercinės korporacijos savininkui kanadiečiui BENUI VEIDERIUI (Ben Weider), IOC atsisakė pripažinti ir remti IFBB federaciją (1998). Tuomet broliai BENAS IR DŽO VEIDERIAI  kitiems komersantams pardavė visus savo leidžiamus žurnalus, nuosavybės teise priklausantį „Olympia“ turnyrą, o po B.VEIDERIO mirties ir pačią IFBB federaciją.  Pastaruosius penkiolika metų oficiali kultūrizmo sporto padėtis pasaulyje, įskaitant ir JAV, tik blogėja.

Po prieš tris metus vykusio IFBB  pasidalijimo dabartinis IFBB logotipo ir pavadinimo savininkas (nes IFBB federacijos nėra oficialios tarptautinės sporto federacijos supratimu, tai tik privati komercinė firma),  ispanas RAFAELIS SANTOCHA (Rafael Santonja) perėmė į Europą pagrindinių JAV tradicinių kultūrizmo varžybų pavadinimus.

JAV niekados nebuvo IFBB federacijos. Kultūrizmui JAV formaliai vadovauja NPC (National Physique Committee), bet juridiškai ir realiai taip nėra (su istoriniais ir juridiniais faktais galima susipažinti tarptautinio interneto puslapio  www.wff.lt forumo temose „Nežinoma pasaulio kultūrizmo istorijos puslapiai. Kaip viskas buvo iš tikrųjų“, „WADA ir Anti-dopingo kodekso pasirašymas“, „IFBB/EFBB finansinės aferos“) .  JAV privačių struktūrų vykdomos varžybos dažnai išlieka amerikietišku komerciniu šou-teatru, o ne sporto varžybomis. Pasaulinė WFF-WBBF federacija gavo eilę laiškų iš aukštų NPC pareigūnų, teisėjų, garsių sportininkų. Jie pareiškė norą prisijungti prie pasaulinės WFF-WBBF federacijos veiklos, todėl visi buvo pakviest atvykti į artimiausius tarptautinius WFF-WBBF renginius.

Būkime atviri. Neseniai JAV vykęs asmeninis pasaulio kultūristų kumyro  ARNOLDO ŠVARCENEGERIO (Arnold Schwarzenegger) šeimos skandalas akivaizdžiai dar labiau pablogino kultūrizmo sporto įvaizdį visuomenės akyse.  A.ŠVARCENEGERIS ne iš gero gyvenimo išvyko į Europą, kur iš JAV pradubliavo ir perkėlė savo asmenines komercines varžybas „Arnold Classic“ (kol kas labai nesėkmingai).  Kritišką situaciją tarptautiniame kultūrizme gerai iliustruoja dabartinė padėtis IFBB federacijoje: ilgametis juridinis melas, IOC, WADA, GAISF apgaulė, pačių sportininkų apgaudinėjimas (detaliau informacijos rasite tarptautinio interneto puslapio www.wff.lt forumo temoje „IFBB/EFBB finansinės aferos“). Tai, kad IOC atsisakė remti ir bendradarbiauti su IFBB federacija, dar ne viskas. Suvokusios realybę, neseniai pasaulio žaidynės (World Games) ir Azijos žaidynės (Asia Games) pašalino IFBB federaciją iš savo narių tarpo. Tačiau situacija nesikeičia iš esmės: Pasaulinė WFF-WBBF (World Fitness Federation, World Body Building Federation) federacija, šiandien atstovaujanti visus kontinentus ir vienijanti 106 šalių nacionalines organizacijas, išlieka vienintele tokio lygio oficiali nesiekianti pelno tarptautinė kultūrizmo organizacija pasaulyje, kuri dirba vadovaudamasi olimpiniais sporto šakos principais bei struktūra bei laikosi senų tradicijų: reguliariai įvairiose šalyse rengia pasaulio ir kontinentų mėgėjų ir profesionalų čempionatus, per 60 kitokių tarptautinių renginių, o Lietuvoje organizuoja vienas seniausių tradicinių kultūrizmo varžybų pasaulyje – istorinį tarptautinį „Gintarinio prizo“ turnyrą (1968-2012).

2012. ARENOJE PASIRODO NAUJŲ FEDERACIJŲ. IŠ ESMĖS NIEKAS NESIKEIČIA

2005vln1m.jpg

2012-02-05

Pastaruoju metu sporto arenoje pasirodo vis naujų nacionalinių bei tarptautinių federacijų. Mažai informuotam žmogui sunku susigaudyti įvairių federacijų gausoje. Kiekviena šių federacijų teigia, kad ji „geriausia“. Tačiau tai tik žodžiai.

Dešimtmečiais ankstesni kultūrizmo lyderiai vedę sportą klaidingu keliu, šiandien pasiekė uždarą aklavietę, sugebėjo sukurti itin neigiamą visuomenės nuomonę apie kadaise buvusį gražų kultūrizmo sportą. Šiandien kultūrizmas iš sporto virto atvira komercine veikla, kažkokiu „perku-parduodu“ procesu. Manipuliavimas sportininkais, nuolatiniai žaidimai dopingo kontrole, sportininkų ligos ir net mirtys tapo kasdienybe. Šiame procese nėra nieko oficialaus, o kultūrizmo sportinė veikla tapo siauro uždaro pačių kultūristų rato užsiėmimu, tolimu nuo plačios visuomenės interesų. Kultūrizmo sportas, ypač oficialiu požiūriu, yra ant pražūties ribos.

Federacijų gausoje atskirti federacijas vieną nuo kitos nėra sunku, reikia tik užduoti vieną klausimą: ką ši federacija realiai atlieka vystant sportą oficialia prasme, ką realaus ji veikia gerinant ir gelbstint nusmukdytą kultūrizmo įvaizdį.

Sakome „realiai“, nes, pavyzdžiui, juridiškai privati IFBB (International Federation of Body Builders) komercinė firma kalba vieną, o iš tiesu daro kitą. Kai ilgametis IFBB vice prezidentas POLAS ČIUA (Paul Chua, Singapūras) ir IFBB teisininkas ALEKSAS BAUERIS (Alex Bauer, Austrija) paviešino oficialius juridinius IFBB dokumentus, išaiškėjo ilgus metus trukęs juridinis ir finansinis melas. Žiniasklaidoje pastaruoju metu po IFBB tarpusavio karų ir skilimo į dvi savarankiškas federacijas paviešinti įvairūs faktai, tarp kurių ir tai, kaip aukščiausi IFBB pareigūnai slėpė dopingo rezultatus, jais manipuliavo, už atlygį leisdavo prasikaltusiems išvengti bausmės, pardavinėjo sportininkams dopingo naudojimo schemas. Lenkijoje aukštam tarptautinės IFBB vadovui ir Lenkijos nacionalinės IFBB federacijos prezidentui PAVELUI FILEBORNUI šiais klausimais buvo iškeltos kelios baudžiamosios bylos. IFBB nutyli buvusius jaunų sportininkų mirčių atvejus. Dėl šių priežasčių IOC (Internnational Olympic Committee) atsisakė pripažinti IFBB, o Pasaulio ir Azijos (World Games, Asia Games) žaidynės IFBB pašalino iš savo veiklos (plačiau skaitykite tarptautiniame interneto puslapyje www.wff.lt, forumo temose „Padėtis tarptautinėse federacijose“ ir „IFBB/EFBB finansinės aferos“, „WADA ir Anti-dopingo kodekso pasirašymas“). Taip kalbame apie IFBB, o padėtis kitose tarptautinės federacijose nepalyginamai kur kas blogesnė, ir, jei ne juokinga juridiniu klausimu, tai jau nerimta tikrai. Tai ir yra esminė priežastis, kad nė viena žinoma oficiali tarptautinė organizacija su šiomis tarptautinėmis federacijomis nebendrauja ir nesiskaito. Pavyzdžiui, per pastaruosius dvidešimt metų save įvardijanti tarptautine NABBA asociacija (National Amateur Body Building Association, juridiškai tai Anglijos sporto klubas) dėl tarpusavio nesutarimų skilo net tris kartus. Šios naujos organizacijos toliau skaidėsi ir dalinosi, tad sporto arenoje tarptautinių kultūrizmo organizacijų vis daugėja, tačiau ką tai keičia? Nė viena iš anksčiau egzistavusių, nei iš naujai susikūrusių organizacijų neatlieka jokio vaidmens oficialiame tarptautiniame sporto judėjime, nė kiek neįtakoja oficialaus sporto, nesiekia ir net nebando siekti kultūrizmo sporto pripažinimo.

 

WFF-WBBF INICIATYVA POKYČIAMS

 

Skirtingai nuo kitų, būdama tarptautine ne pelno visuomenine sporto organizacija, Pasaulinė WFF-WBBF (World Fitness Federation, World Body Building Federation)  federacija turi beveik 50-ties metų tarptautinio kultūrizmo veiklos įdirbį (skaitykite 33-34 įvairiomis kalbomis leidžiamo tarptautinio žurnalo „Sportinis fitnesas ir kultūrizmas“ numerius bei tarptautiniame interneto puslapyje www.wff.lt, forumo temą „Nežinomi pasaulio kultūrizmo istorijos puslapiai. Kaip viskas buvo iš tikrųjų“). Tuomet, kai nė viena tarptautinė kultūrizmo organizacija nesiima atsakomybės ieškoti išeities iš susidariusios padėties, o daugelis net to daryti negali dėl savo juridinio statuso, Pasaulinė WFF-WBBF federacija eilinį kartą imasi iniciatyvos.

Būdama dabarties kultūrizmo lyderiu pasaulyje, WFF-WBBF federacija vienija 104 šalių nacionalines organizacijas, kurios atstovauja visus kontinentus. Pasaulinė federacija bendradarbiauja su įvairių šalių vyriausybinėmis bei visuomeninėmis institucijomis. WFF-WBBF federacija palaiko darbinius ryšius su tokiomis tarptautinėmis organizacijomis, kaip IOC, WADA, GAISF. WFF-WBBF darbą pastebėjo ir įvertino Įvairių religinių konfesijų vadovai, tame tarpe ir Vatikanas. Didžiausią įspūdį paliko 2011 metais Vatikano Kongregato Perfekto kardinolo JOZEFO TOMKO   (Vatican Congregat Perfect J. Em. JOZEF KARDINAL TOMKO) už sveikatingumo ir sporto vystymą pasaulyje WFF-WBBF federacijos prezidentui EDMUNDUI DAUBARUI ir Pasaulinės federacijos VIP atstovui slovakui ŠTEFANUI HRČKAI (Stefan Hrcka) įteikti Vatikano Pontifiko medaliai (Medaglia Ufficiale di Pontificato di Sua Santita Benedetto XVI).

Akivaizdu, kad iš visų federacijų tik viena WFF-WBBF federacija realiai siekia oficialaus kultūrizmo sporto pripažinimo net iki jam tampant olimpine sporto šaka. WFF-WBBF daug dirba keldama visuomenės akyse smukusį kultūrizmo įvaizdį. Tai nėra lengvi uždaviniai, net savotiškai fantastiški, tačiau savo veikloje WFF-WBBF federacija lako juos prioritetiniais ir jais vadovaujasi.

Kitos tarptautinės federacijos galėtų prisijungti prie Pasaulinės WFF-WBBF federacijos iniciatyvų, tačiau jų neapibrėžtas juridinis statusas joms to neleidžia daryti. Todėl, kitų federacijų veikla tolima nuo oficialaus sporto lygmens, todėl tiek metų jos nė kiek neįtakoja pasaulinio sporto judėjimo.

NEŽINOMI PASAULIO KULTŪRIZMO ISTORIJOS PUSLAPIAI. KAIP VISKAS BUVO IŠ TIKRŲJŲ. VERTINKITE MUS PAGAL REALIUS ATLIKTUS DARBUS, O NE ŽODŽIUS PASAKYTUS

2009edNM4d.jpg

2012-01-01

«Mes visada norėjome kažką padaryti, o dabar žmonės nori būti kažkuo nieko nepadarę».

Margaret Thatcher

 

KIEKVIENAS PATEIKIA SAVO ISTORIJĄ, TAČIAU SU DOKUMENTINIAIS ĮRODYMAIS NEPASIGINČYSI

Pasaulinė kultūrizmo istorija, ypatingai TSRS (Tarybų Socialistinių Respublikų Sąjunga) šalių kultūrizmo istorija, tiesiogiai susijusi su vienomis seniausių tradicinių pasaulio kultūrizmo varžybų – tarptautiniu turnyru „Gintarinis prizas“, kuris Klaipėdoje organizuojamas nuo 1968 metų.

Ilgais kultūrizmo sporto draudimo ir persekiojimo metais socialistinėse šalyse, ypatingai TSRS, tik vienas klaipėdietis EDMUNDAS DAUBARAS (dabartinis Pasaulinės World Fitness Federation it World Body Building Federation prezidentas)  apginti kultūrizmo sporto pozicijas ryžosi imtis rizikingos atsakomybės tiesioginiam dialogui su aukščiausiais TSRS  valdžios organais, tame tarpe ir su TSRS komunistų partijos Centro Komitetu Maskvoje (Rusija). Apie tai 2011 metais kalbėta ir Vatikane per oficialų Pasaulinės WFF-WBBF federacijos prezidento EDMUNDO DAUBARO  priėmimą, kai aukščiausi Vatikano pareigūnai tuos E.DAUBARO veiksmus vertino labai pozityviai (daugiau dokumentinės informacijos rasite įvairiomis kalbomis tarptautiniame interneto puslapyje www.wff.lt, istoriniuose tarptautinio žurnalo „Sportinis fitnesas ir kultūrizmas“  Nr. 28 ir Nr. 34 straipsniuose, įvairių užsienio šalių spaudos leidiniuose bei interneto puslapiuose).  Minėtam dialogui su aukščiausia TSRS valdžia nepakako vien drąsos. Tam reikėjo gerai išmanyti problemą bei turėti argumentų savo pozicijai išlaikyti. Tik tai turint galvoje galima vertinti to laikmečio įvykius.

Rizikingas EDMUNDO DAUBARO  dialogas su TSRS valdžia baigėsi tikra pergale. Be abejo, valdžia savo sprendimo uždrausti kultūrizmo sportą neatšaukė, tačiau E.DAUBARUI  išskirtine tvarka buvo leista Klaipėdoje kasmet tęsti organizuoti tradicinį „Gintarinio prizo“ turnyrą.

Šioje temoje kalbame apie ilgą laiko tarpą nuo 1968 iki 2012 metų. Diskutuojant sporto istorijos temomis mus dažnai oponentai nukreipia kita linkme aptarinėti istoriškai nesvarbių detalių, stengdamiesi pamiršti esminius lemtingus mūsų sportui klausimus, įtakojusius tolimesnę ilgo laikotarpio kultūrizmo vystymosi raidą. Ir tai ne išimtis, o taisyklė, kad ypatingos svarbos reiškinius (tokius, kaip „Gintarinis prizas“) svarsto ir nagrinėja žmonės, kurie patys nebuvo tiesioginiais įvykių dalyviais ir liudininkais ir reikalo esmę žino tik paviršutiniškai iš nuogirdų. Todėl tai yra tik jų subjektyvi nuomonė, neparemta jokiais dokumentiniais faktais.

Akivaizdu, kad mūsų teiginiai daugeliu nepatinka, nes jie norėtų tą sportui sudėtingą socialistinį laikotarpį ištrinti ir sunaikinti, lyg jo ir nebuvo, kadangi jie šiuose įvykiuose nedalyvavo arba dalyvavo nevisai teigiama prasme. Tačiau būkime teisingi – būtent šis periodas turėjo ypatingą reikšme visam tolimesniam sporto vystymuisi, pačiai kultūrizmo istorijai (daugiau dokumentinės informacijos rasite įvairiomis kalbomis tarptautiniame interneto puslapyje www.wff.lt, istoriniuose tarptautinio žurnalo „Sportinis fitnesas ir kultūrizmas“  Nr. 28 ir Nr. 34 straipsniuose, įvairių užsienio šalių spaudos leidiniuose bei interneto puslapiuose).

Visi dabartiniai oratoriai drąsūs kalbėti apie įvykius, kurie sekė po klaikių sportui persekiojimo metų. Todėl ir pabrėžiame to sudėtingo kultūrizmo draudimo laikotarpio įvykių  išskirtinę svarbą, ypatingą istorinę bei politinę „Gintarinio prizo“ turnyro reikšmę, o ne tuos laikus, kuriuos dabar mėgsta pateikti oponentai, kai į socialistinių šalių gyvenimą atėjo Gorbačiovo „perestroika“ ir daugelyje veiklos sričių atsirado daugiau laisvės, tame tarpe ir sporte. Tuomet pasislėpusieji nuo negandų vėl išėjo į areną ir palaipsniui įsijungė į sportinę veiklą  (pavyzdžiui, kaip ROMUČIO KAIRAIČIO iniciatyva sporto persekiojimo palengvėjimo laikotarpiu Kaune įvyko trys „Komjaunimo taurės“ turnyrai). O sunkiausiais sportui laikais bijodami valdžios persekiojimo, bijodami prarasti „partinius bilietus“ ir užimamas pareigas, visi šie „drąsuoliai“ dingo „kaip į vandenį“ ir EDMUNDAS DAUBARAS liko vienui vienas. Beveik klasikinis kovotojų variantas: jei pavyks, sakysime, kad „kartu padarėme“, jei nepavyks – atsakys E.DAUBARAS. Laikai buvo neramūs. Garsus Rusijos sportininkas ir organizatorius VALDIMIRAS DUBININAS tuomet „pradingo“ iš sporto veiklos net trylikai metų, o Lietuvos kultūrizmo vadovai (kaip ROMANAS KALINAUSKAS), nuolatos gaudami grasinančius ir pamokančius laiškus ir Lietuvos kūno kultūros ir sporto komiteto (sporto ministerija), pasakė nusišalinantys nuo E.DAUBARO iniciatyvų kovoti dėl kultūrizmo sporto su Maskva (dokumentai yra aukščiau nurodytuose šaltiniuose).  Todėl kad ir kas ką besakytų, patinka tai ar nepatinka, tarptautinis „Gintarinio prizo“ turnyras buvo ir lieka vienintelėmis reguliariomis kultūrizmo varžybomis ne tik TSRS, bet ir visame socialistiniame pasaulyje ir tai jau nebe  vien Lietuvos sporto, o viso pasaulio kultūrizmo istorija.

 

REALIAI VIENINTĖLĖ OFICIALI KULTŪRIZMO FEDERACIJA TSRS

Du dešimtmečius trukusio kultūrizmo sporto draudimo ir persekiojimo laikotarpiu, net iki registravus TSRS kultūrizmo federaciją 1988 metais,  visoje TSRS teritorijoje buvo tik viena juridiškai oficialiai registruota ir realiai veikianti kultūrizmo federacija – Klaipėdos miesto kultūrizmo (tuo metu politiniais sumetimais vadinto „atletine gimnastika“) federacija. Federacija veikė pagal įstatus, turėjo konkrečią būstinę EDMUNDO DAUBARO  adresu, atskiru valdžios potvarkiu vedė  savarankišką finansinę apskaitą. Be abejo, didesnio masto federacijos būti negalėjo, nes valdžia nebūtų leidusi. Visos kitos organizuotos kultūrizmo grupės oficialaus juridinio sporto federacijos statuso neturėjo ir dažniausiai veikė laisvų visuomeninių susibūrimų pagrindu, todėl, nors ir garsiai skambėjo jų pavadinimai, tačiau jų juridinis statusas buvo žemiau, nei Klaipėdos kultūrizmo federacijos.  Klaipėdos federacija turėjo kitokią ypatingą išskirtinę, „nuožmioje kovoje“ su sovietine valdžia iškovotą padėtį, kitą, nei visi kiti to laikotarpio TSRS kultūrizmo vienetai. Klaipėdos kultūrizmo federacijos statusą pripažino ir gerbė visi žinomų to meto tarptautinių kultūrizmo organizacijų vadovai (IFBB komercinės firmos savininkas BENAS VEIDERIS (International Federation of Body Builders, Ben Weider), NABBA prezidentas OSKARAS HAIDENSTAMAS (National Amateur Body Building Association, Oscar Heidenstam), WABBA  savininkas SERGE NUBRETAS (World Amateur Body Building Association, Serge Nubret), TSRS Goskomsporto vadovai (Sporto ministerija) bei kitos aukštos oficialios institucijos (daugiau dokumentinės informacijos rasite įvairiomis kalbomis tarptautiniame interneto puslapyje www.wff.lt, istoriniuose tarptautinio žurnalo „Sportinis fitnesas ir kultūrizmas“  Nr. 28 ir Nr. 34 straipsniuose, įvairių užsienio šalių spaudos leidiniuose bei interneto puslapiuose).

Be abejo, kaip visada, daug kas iš to meto sporto funkcionierių klaipėdiečiams pavydėjo, intrigomis ir kitais būdais siekė pakenkti.  Bet laikas visus ir viską sustatė į savo vietas ir parodė, kas ir ką sugebėjo realiais darbais nuveikti per pastaruosius keturiasdešimt kultūrizmo gyvavimo metų.

 

SOCIALISTINIŲ ŠALIŲ PASAULIO ČEMPIONATAS

Vienintelėmis reguliariomis oficialiomis tarptautinėmis kultūrizmo varžybomis tiek socialistinėse šalyse, tiek ir TSRS buvo „Gintarinio prizo“ turnyras. Tokį ilgą laikotarpį didžiulėje daug šalių apimančioje teritorijoje turėjęs išskirtinį statusą, „Gintarinis prizas“ buvo neoficialiu TSRS kultūrizmo čempionatu ir tai jau oficialiais dokumentais pripažino TSRS sporto ministerija, pradėjusi suteikinėti „Gintarinio prizo“ čempionams garbingus TSRS sporto meistrų vardus. Pripažintas ir turintis oficialų tarptautinio turnyro statusą, daugelio socialistinio pasaulio šalių sportininkams nesant galimybių dalyvauti varžybose vakarų šalyse, „Gintarinis prizas“ faktiškai buvo neoficialiu socialistinių šalių pasaulio čempionatu, kasmet surinkdavęs geriausius to meto kultūristus į Klaipėdos areną. Dar ir šiandien daugelio tarptautinių federacijų organizuojami pasaulio čempionatai nei sportininkų lygiu, nei dalyvių skaičiumi negali prilygti  to meto „Gintarinio prizo“ turnyrams, kai E.DAUBARO  pastangomis surinktos per 50 komandų su 200 sportininkų keturiose kategorijose varžėsi dėl turnyro apdovanojimų (1989 m.).

Chronologiškai tolimesni kultūrizmo įvykiai, 1991 m. subyrėjus TSRS ir Lietuvai atkūrus nepriklausomybę, klostėsi taip: ir vėl, nepabūgęs Lietuvos ir Maskvos funkcionierių įspėjimų ir jų neatsižvelgęs, E.DAUBARAS Lietuvoje gegužės mėnesį išdrįso juridiškai registruoti Lietuvos nacionalinę kultūrizmo asociaciją ir pirmas šalies nepriklausomo sporto istorijoje išvežė geriausius Lietuvos sportininkus į Prancūzijos Epinalį dalyvauti Europos čempionate atstovaujant Nepriklausomą Lietuvą (nors tuo metu kova dėl Lietuvos Nepriklausomybės buvo pačiame įkarštyje ir niekas nežinojo jos baigties). Varžybos Prancūzijoje buvo sėkmingos ir  šiaulietis ROLANDAS BUČINSKAS  ir klaipėdietė NATALIJA MURNIKOVIENĖ (Duchovič) tapo pirmais Nepriklausomos Lietuvos istorijoje Europos čempionais. Lietuvos IFBB federacija juridiškai registravosi tik rudenį po TSRS rugpjūčio pučo, kai nurimo politinės bangos ir nebeliko rizikos sulaukti sovietinio persekiojimo dėl parodytos prieš Maskvą iniciatyvos.

 

TARPTAUTINĖ ORGANIZACIJA

Skirtingai nuo kitų kultūrizmo vadovų per pastaruosius daugiau nei keturiasdešimt metų tarptautinio kultūrizmo turnyro „Gintarinis prizas“ istorijos EDMUNDAS DAUBARAS  niekada nevengė asmeninės atsakomybės ir visados buvo savarankiškas savo sprendimuose ir veiksmuose. Mažai kas pasikeitė ir šiandien. Niekas E.DAUBARUI  nepadėjo strateginiuose klausimuose, nesidalino asmenine patirtimi ir net informacija (greičiau priešingai, kenkė), todėl Klaipėda visados buvo „savo respublika“, kuri ėjo ir skynėsi kelią pirmyn pati: reikėjo kultūrizmo draudimo laikotarpiu sporto klubo – prašau, klubas yra; reikėjo federacijos – štai ji; reikėjo stambaus tarptautinio turnyro – jis buvo, ir dar koks buvo!; reikėjo aukštų  sporto rezultatų – štai jums visa plejada mūsų išaugintų super lygio sportininkų; socialistiniame vakume kultūristams reikėjo žinių – E.DAUBARAS  išvertė iš užsienio literatūros ir išleido įvairiomis kalbomis didesniu nei du milijonai egzempliorių tiražu metodinius žurnalus, kurių dėka išaugo ne viena karta sportuojančių atletų; reikėjo federacijos – ji iškart atsirado, tiek nacionalinė, tiek ir tarptautinė; reikėjo pabendrauti su garsiausiais užsienio kumirais – viskas buvo. Dabar laikas užbaigti ilgametį melą, apgaulę tarptautiniame kultūrizmo sporte, peržiūrėti ir pakeisti netikras vertybes, kad šis kadaise gražus sportas susigrąžintų taip smukusį įvaizdį ir vėl taptų visuomenei priimtinu reiškiniu. Šiuo klausimu dabar daug dirbame, tačiau tai nėra taip paprasta. Kalbėti gali kiekvienas, tačiau pabandykite, kaip mes nuosekliai per keturiasdešimt metų siekti užsibrėžto tikslo, kovoti su begale kliūčių ir – kaip mes, nugalėti! Pabandykite ir tuomet lygiomis teisėmis galėsime kalbėtis. O kol kas nesame ant to paties laiptelio... Pasverkime, ką nuveikė ir ko pasiekė E.DAUBARAS ir ką padarė ta grupė nuolat niurzgančių ir viskuo nepatenkintų likusių „už borto“ ir darbais nepasižyminčių „nuskriaustųjų“? Koks rezultatas bus padėtas stalo?

Mūsų visuomenei pristatyta pasaulinio kultūrizmo sporto istorija jau visokiomis priemonėmis viešinama įvairiose šalyse, ją studijuoja sporto specialistai, žurnalistai, ja domisi aukštos valdžios institucijos, kai pastaruoju metu vyksta Kanadoje, Norvegijoje ir Argentinoje. Latvijos ir Estijos Respublikų nacionalinių olimpinių komitetų vadovai, susipažinę su mūsų pateiktais argumentais, teigiamai įvertino atliktus darbus.

2012 metais, susipažinę su Pasaulinės WFF-WBBF federacijos veikla, Rusijos žurnalistai federacijos prezidentą EDMUNDĄ DAUBARĄ  savo straipsniuose ėmė vadinti “Rusijos kultūrizmo tėvu”. Šiame fone ko verti eilės sportinėje veikloje nieko nepasiekusių asmenų pasisakymai, kai nė vienas jų nebuvo aukščiau minimų įvykių sūkuryje ir asmeniškai juose nedalyvavo? Tai lyg pasisakymai gurguolės „skalbėjų“, kurios lydi sparčiai ir pergalingai pirmyn žengiančią kariuomenę.

Ir nesame mes tokie jau „vargšai“, kokiais mus norima parodyti užjūrio kultūristų fone. Mūsų sportininkai ir organizatoriai buvo ir yra ne blogesni už tolimų šalių atstovus, o daugeliu klausimų net geresni už juos. Mūsų sporto istorija nė kiek ne menkesnė, o ir garsių sporto asmenybių turėjome ne mažiau už juos. Vien dabar tikromis sporto legendomis tapę lietuviai ką reiškia: vilnietis PRANAS MURAUSKAS, RIŠARDAS KRINICKIS, klaipėdietis VIKTORAS JUCYS, estai OLEVAS ANUSAS, INDREKAS OTSUSAS  bei daugelis kitų. Paprasčiausiai ilgus dešimtmečius buvome kitoje „geležinės uždangos“ pusėje, apie mus vakaruose su reta išimtim nerašė ir visuomenei  nepristatinėjo. Tai nereiškia, kad čia nieko nebuvo ir mes nieko vertingo nesukūrėme. Kai kas tai pamiršo, o kai kas sąmoningai nutyli. Štai mes ir norime pamirštas tiesas priminti, o kai ką ypatingai pabrėžti. Tai ir darome. Mus jau išgirdo ir kaskart sulaukiame vis didesnio dėmesio bei palaikymo.

SUSIPAŽINKITE – PIETŲ AMERIKOS WFF-WBBF FEDERACIJA

2011ar41m.jpg

2011-10-17

SUSIPAŽINKITE – PIETŲ AMERIKOS WFF-WBBF FEDERACIJA

 

Savo veiklą Pietų Amerikos kontinente Pasaulinė WFF-WBBF (World Fitness Federation, World Body Building Federation)  federacija pradėjo 2004 metais, kai į Italiją susitikti su Pasaulinės federacijos prezidentu EDMUNDU DAUBARU  iš Argentinos atvyko DŽORDŽAS CEDALIS (Jorge Cedale).

Susitikimo rezultato ilgai laukti nereikėjo ir jau 2005 metais Pietų Amerikos sportininkai dalyvavo vienose seniausių tradicinių kultūrizmo varžybų pasaulyje - tarptautiniame „Gintarinio prizo“ turnyre (1968-2011) bei WFF-WBBF pasaulio mėgėjų čempionate Vilniuje. Nuo to laiko, vadovaujant Pietų Amerikos WFF-WBBF federacijos prezidentui DŽORDŽUI CEDALIUI, po kasmet vykstančio WFF-WBBF Pietų Amerikos čempionato kontinento nacionalinės rinktinės reguliariai dalyvauja svarbiausiuose tarptautiniuose WFF-WBBF renginiuose Europoje. Dažnai garsūs pasaulio sportininkai lankosi ir dalyvauja Pietų Amerikos WFF-WBBF renginiuose, tarp jų ne kartą ir MONIKA BRANT.

Tarptautinę sporto visuomenę maloniai nustebino gausi Pietų Amerikos šalių komanda, dalyvavusi 2007 m. WFF-WBBF pasaulio mėgėjų čempionate Maskvoje (Rusija). Tuomet į Europą atvyko per 30 Amerikos sportininkų, atstovavusių 7 tolimojo kontinento šalis. DŽORDŽO CEDALIO  pastangomis šiuo metu Pietų Amerikos federacijos narėmis yra nacionalinės Bolivijos, Argentinos, Čilės, Brazilijos, Peru, Venesuelos, Urugvajaus ir Paragvajaus federacijos.

 

SUSIPAŽINKITE SU GERIAUSIAIS AMERIKOS SPORTININKAIS

 

Pastaraisiais metais Pietų Amerika išaugino eilę garsių pasaulinio lygio sportininkų, tarp kurių argentinietės FERNANDA JOUGLAR, JAMILA TOLEDO (Yamila Vanessa Toledo), ROZALIJA DUTRA (Rosalia Dutra De Campos), urugvajiečiai ANTONIO OSTA bei AKVIAR FERNANDES ALEKSANDRA KSIMENA (Aguiar Fernandez Aleksandra Ximena), brazilės KREKI ČAVES (Crecky Chaves) ir DALVANIZA AKVINO (Dalvaniza Aguino).

Iki šiol ANTONIO OSTAI, vieninteliam iš Amerikos kontinento, pavyko iškovoti absoliutaus pasaulio kultūrizmo mėgėjų čempiono titulą (2006, Tverė, Rusija) bei tapti pasaulio profesionalų čempionu (2008, Vilnius). Pasaulio mėgėjų čempionė JAMILA TOLEDO  Lietuvoje du kartus tapo absoliučia tarptautinio „Gintarinio prizo“ turnyro nugalėtoja, o jos tautietės iš Argentinos ROZALIJA DUTRA  bei FERNANDA JOUGLAR tapo absoliučiomis pasaulio čempionėmis. AKVIAR FERNANDES ALEKSANDRA KSIMENA 2008 metais Vilniuje iškovojo absoliučios tarptautinio „Universe“ turnyro nugalėtojos titulą.

 

AMERIKOS KULTŪRIZMO VADOVUI DŽORDŽUI CEDALIUI AKŠTI APDOVANOJIMAI

 

Kai kalbame apie kultūrizmą Pietų Amerikoje, visuomet turime omenyje kontinento kultūrizmo lyderį Pietų Amerikos WFF-WBBF federacijos prezidentą DŽORDŽĄ CEDALĮ. Jis daug nekalba, jis dirba. Kruopštus rezultatyvus D.CEDALIO darbas buvo ne kartą įvertintas aukštais tarptautiniais apdovanojimais: Pasaulinės WFF-WBBF federacijos Garbės Diplomais. 2008 metais Lenkijoje vykusio pasaulio čempionato metu Pietų Amerikos kultūrizmo vadovas DŽORDŽAS CEDALIS  buvo apdovanotas Pasaulinės federacijos Garbės Sidabro Medaliu. 2011 metais oficialaus Pasaulinės WFF-WBBF federacijos vadovų priėmimo Lietuvos Respublikos Seime metu, asmeniniai D.CEDALIO nuopelnai tarptautiniam sporto judėjimui buvo paminėti, o LRS Kancleris JONAS MILERIUS ta proga jam įteikė asmeninę dovaną. Kalbėdamas Lietuvos naujienų agentūroje ELTA  vykusioje tarptautinėje spaudos konferencijoje, DŽORDŽAS CEDALIS  pabrėžė nuolat augančias Pietų Amerikos galimybes dar svariau prisidėti prie tarptautinės sveikatingumo bei sporto veiklos.

 

INFORMACIJA KELIAUJA PO PASAULĮ

 

Šiandien visame pasaulyje tik vienintelė Pasaulinė WFF-WBBF federacija anglų, rusų ir lietuvių kalbomis leidžia žurnalą „Sportinis fitnesas ir kultūrizmas“, kuris platinamas po visas 103 šalis-organizacijos nares nemokamai. Tai, skirtingai nuo visų kitų mūsų sporto šakos žurnalų, tikrai sportinis, o ne komercinis-reklaminis įvairių prekių žurnalas. Pagrindiniai žurnalo straipsniai verčiamoi ir publikuojami kitų šalių sporto leidiniuose: vokiečių kalba Šveicarijoje, Vokietijoje ir Austrijoje „Fitness News“, anglų kalba Anglijoje ir Airijoje „Health and Strength“, rusų kalba buvusiai socialistinių šalių teritorijai „Železnyj Mir“. Pietų Amerikos šalių WFF-WBBF federacijos prezidentas DŽORDŽAS CEDALIS ispanų kalba Pietų ir Centrinei Amerikoms bei Ispanijai leidžia WFF-WBBF žurnalą „Fitness Alive“.  Minėti leidiniai pristato Pasaulinės WFF-WBBF federacijos veiklą sporto visuomenei, supažindina su svarbiausiais pasaulio kultūrizmo ir fitneso įvykiais. Dažnai keliaudamas po JAV, DŽORDŽAS CEDALIS  WFF-WBBF žurnalus pristato šalyje vyksiančiuose renginiuose, tame tarpe ir komerciniuose „Olympia“ bei „Arnold Classic“ turnyruose.

 

2011 WFF-WBBF PIETŲ AMERIKOS ČEMPIONATAS

 

2011 metų WFF-WBBF Pietų Amerikos čempionatas vyko antrame po Bueno Aires dydžio Razario mieste. Pietų Amerikos WFF-WBBF federacijos prezidentui DŽORDŽUI CEDALIUI eilę metų rengti varžybas padeda gera renginių organizatorė, 2005 metais Vilniuje tapusi pasaulio kultūrizmo vice čempione AKEKSANDRA RUBIO (Alejandra Rubio). Kontinento varžybos į Rozario sutraukė per šimtą geriausių Pietų Amerikos šalių sportininkų. Renginyje dalyvavo Argentinos sporto vadovas, o absoliučiais Pietų Amerikos čempionais tapo MOGELIS KVIRAS (Miguel Qviras, Аrgentina), DALVANIZA AKVINO (Dalvaniza Aguino, Brazilija), FAVIOLA MARTINES (Faviola Martinez, Paragvajus).

 

PIETŲ AMERIKA PASITINKA TARPTAUTINĮ KULTŪRIZMO LYDERĮ

 

Pasaulinės WFF-WBBF federacijos prezidentas EDMUNDAS DAUBARAS  Argentinoje lankėsi pirmą kartą. Kaip teigia kontinento WFF-WBBF federacijos prezidentas DŽORDŽAS CEDALIS, kultūrizmo sporto istorijoje tai buvo pirmas oficialus tarptautinės kultūrizmo federacijos vadovo vizitas į Pietų Ameriką. Per ilgą kultūrizmo sporto istoriją nė vienos oficialios tarptautinės federacijos vadovai kontinente dar nėra lankęsi, tad WFF-WBBF federacijos prezidento vizitas turėjo išskirtinę istorinę reikšmę, ką amerikiečiai dažnai pabrėžė. Pasaulinės WFF-WBBF federacijos vadovas E.DAUBARAS  į Argentiną atvyko tiesiai iš Indijos, šiais abiem vizitais parodydamas pastaruoju metu išaugusią Kontinentų svarbą pasauliniame sporto judėjime. Padėtis keičiasi ir įprastą JAV bei Europos pirmavimą ekonomikoje, politikoje ir sporte pamažu perima sparčiai progresuojančios Azija ir Pietų Amerika. Tai yra viena priežasčių, kad, matydamos Pasaulinės WFF-WBBF federacijos oficialumą, konkrečią realią veiklą sveikatingumo bei sporto vystymo link, prie organizacijos kasmet jungiasi naujos šalys-narės.

 

2012 GRANDIOZINIS KULTŪRIZMO PROJEKTAS AMERIKOJE. „BRAZILIJA PRIEŠ VISĄ PASAULĮ“

 

Pasaulinės WFF-WBBF federacijos prezidentui EDMUNDUI DAUBARUI  lankantis Argentinoje, su Pietų Amerikos šalių federacijos prezidentu DŽORDŽU CEDALIU  bei Brazilijos WFF-WBBF federacijos prezidente KREKI ČAVES  priimti keli strateginiai kultūrizmo vystymo kontinente sprendimai, kurie buvo vėliau patvirtinti Vykdomosios tarybos. Svarbiausia, buvo nutarta savaitė po 2012 metų  WFF-WBBF profesionalų pasaulio čempionato „Gintarinis prizas OLIMPIJA“ (20 000 eurų, lapkritis, Slovakijos Brusno Kupele kurortas) Brazilijoje surengti ypatingas kultūrizmo varžybas – „BRAZILIJA PRIEŠ VISĄ PASAULĮ“. Visa tai daroma todėl, kad Brazilijoje kultūrizmas ypatingai populiarus, šalyje daug aukšto tarptautinio lygio sportininkų (tarp kurių pasaulio kultūrizmo čempionė KREKI ČAVES, Amerikos čempionė DALVANIZA AKVINO). Tokio aukšto lygio varžybas Pietų Amerika rengs pirmą kartą, tad atsakomybė didžiulė, juk Brazilija pasitiks geriausius pasaulio kultūristus.

SAT SHRI AKAL. NAUJIENOS IŠ INDIJOS. DIDŽIAUSIAS INDIJOS KULTŪRIZMO ĮVYKIS „2011 WFF-WBBF PATHANKOT PUNJAB CHAMPIONSHIP OPEN“

2011pb32m.jpg

2011-10-04

SAT SHRI AKAL. NAUJIENOS IŠ INDIJOS.

DIDŽIAUSIAS INDIJOS KULTŪRIZMO ĮVYKIS „2011 WFF-WBBF  PATHANKOT PUNJAB CHAMPIONSHIP OPEN“

 

Rugsėjo 24-26 dienomis Indijos Mumbajuje vyko kultūrizmo profesionalų turnyras „ŠERU KLASSIK“. Tačiau media dėmesio centre buvo pagrindinis Indijos 2011 metų kultūrizmo renginys: tomis pačiomis dienomis Indijos Pandžabo valstijoje vyko turnyras „2011 WFF-WBBF  Pathankot Punjab Championship Open“, kuriame buvo formuojama Indijos nacionalinė kultūrizmo rinktinė į Austrijoje ir Slovakijoje vyksiančius WFF-WBBF (World Fitness Federation, World Body Building Federation)  pasaulio mėgėjų bei profesionalų čempionatus („Gintarinio prizo OLIMPIJA“, 20 000 eurų, lapkričio 2-6 d., daugiau informacijos tarptautiniame interneto puslapyje www.wff.lt ). „2011 WFF-WBBF  Pathankot Punjab Championship Open“ buvo paskutinė repeticija prieš gruodžio mėnesį Indijoje vyksiantį atvirą WFF-WBBF Azijos profesionalų čempionatą (20 000 eurų).

 

POLITINIS PAGRINDAS

 

„2011 WFF-WBBF  Pathankot Punjab Championship Open“ turnyras buvo remiamas Indijos ministro MASTER MOHANO LALO (Master Mohan Lal). Ministras asmeniškai dalyvavo renginyje. Tuo pat metu lankęsis su oficialiu vizitu Indijoje, „2011 WFF-WBBF  Pathankot Punjab Championship Open“ varžybose garbės svečio teisėmis dalyvavo Pasaulinės WFF-WBBF federacijos prezidentas EDMUNDAS DAUBARAS. Svarbiausios miesto gatvės ir aikštės buvo papuoštos dideliais varžybų reklaminiais stendais. Ministras MASTER MOHAN LALAS  bei WFF-WBBF federacijos prezidentas EDMUNDAS DAUBARAS  iš spaudos konferencijos į varžybų vietą vyko limuzinu lydimi ginkluotos policijos, o eismas limuzino maršrutu mieste buvo kelių policijos sustabdytas. Tarp varžybas stebėjusių daugelio VIP garbės svečių buvo aukšti Indijos kariuomenės bei policijos pareigūnai.

Vizito Indijoje metu Pasaulinės WFF-WBBF federacijos prezidentas EDMUNDAS DAUBARAS  susitiko su dviem ministrais bei dviejų Indijos politinių partijų vadovais, eile įvairaus rango valstybės pareigūnų, visuomenės, mokslo bei religijos lyderiais.

 

SPAUDOS KONFERENCIJA

 

„2011 WFF-WBBF  Pathankot Punjab Championship Open“  varžybų proga buvo surengta spaudos konferencija, kurioje dalyvavo Ministras MASTER MOHAN LALAS, WFF-WBBF federacijos prezidentas EDMUNDAS DAUBARAS BEI Azijos WFF-WBBF federacijos prezidentas PRINCAS UPALAS (Prince Uppal). Patvirtindami ypatingą Indijos  vaidmenį vystant kultūrizmą bei propaguojant sveiką gyvenimo būdą Azijoje, konferencijos dalyviai supažindino gausiai konferencijoje dalyvavusius Indijos media atstovus su Pasaulinės WFF-WBBF federacijos statusu, veikla, ateities planais Azijos regione bei pasaulyje. Spaudos konferencijoje pateikta informacija kartu su vykusių varžybų reportažais buvo plačiai publikuojama spaudoje bei pateikiama televizijos reportažuose.

 

DALYVIAI

 

„2011 WFF-WBBF  Pathankot Punjab Championship Open“   turnyrą organizavo Indijos WFF-WBBF federacija. Azijos WFF-WBBF federacijos prezidentas PRINCAS UPALAS teigiamai įvertino didelį darbą, kurį atliko Pantakoto WFF-WBBF federacijos prezidentas VINODAS KUMARAS (Vinod Kumar) bei federacijos sekretorius PANKAJUS ŠARMA (Pankaj Sharma).

Varžybos Indijoje surinko daugiau nei 130 sportininkų iš 7 Indijos valstijų. Dar daugiau sportininkų atvyko dalyvauti renginyje, tačiau, įvertinę varžybų lygį bei atsakomybę lapkričio 2-4 dienomis atstovauti Indiją pasaulio čempionate Austrijoje, liko žiūrovų vaidmenyje stebėti kitų sportininkų pasirodymų.

„2011 WFF-WBBF  Pathankot Punjab Championship Open“   turnyrą vainikavo WFF-WBBF profesionalių kultūristų indų ŠUKVINDERIO SINGHO (Sukhwinder Singh) ir NAVTEDŽO SINGHO (Navtej Singh) parodomosios programos.

 

ŠOKIRUOJANČIOS NAUJIENOS KULTŪRISTAMS. ATEITIES PROJEKTAS

 

Lankantis Pasaulinės WFF-WBBF federacijos prezidentui EDMUNDUI DAUBARTUI  Indijoje pradėtas įgyvendinti stambus kultūrizmo projektas: artimiausiu metu organizuoti atvirą  Azijos WFF-WBBF profesionalų čempionatą (20 000 eurų). Negana to, Indijos organizatoriai ėmėsi iniciatyvos ir jau dirba rengdami skirtinguose miestuose iškart du profesionalių turnyrus, kiekviename skirdami priziniam fondui po 20 000 eurų.  Azijos WFF-WBBF federacijos prezidentas PRINCAS UPALAS stengiasi, kad būtų iš tolimų kraštų į Indiją atvykstantiems profesionalams apmokėti kelionės bilietai.

 

KOMENTARAS. MES SIEKIAME OFICIALAUS KULTŪRIZMO PRIPAŽINIMO

 

Būkime atviri. Tuo pat metu su „2011 WFF-WBBF  Pathankot Punjab Championship Open“    turnyru Mumbajuje vykusios „Šeru Klasik“ varžybos neturėjo jokios reikšmės oficialaus sporto pristatymui bei vystymui. Greičiau jos turėjo atvirkštinę, neigiamą prasmę. „Šeru Klasik“ labiau buvo reklaminis šou renginys, negu sporto varžybos. Pristatyti šou dalyvavusius gigantus sportininkais neįmanoma, nes labai jau jie toli nuo normaliu protu suvokiamo „universalaus kultūristo modelio“. Atvirkščiai, tai dar labiau sustiprino visuomenėje įsivyravusią neigiamą nuomonę apie kultūristus bei kultūrizmo sportą. O juk būtent Pasaulinė WFF-WBBF federacija šiandien kovoja, deda pastangas, kad grąžinti kultūrizmui dėl klaidingos buvusių tarptautinių vadovų politikos prarastą gražų įvaizdį bei reabilituoti sportą visuomenės akyse.

Skirtingai nuo reklaminio „Šeru Klasik“, „2011 WFF-WBBF  Pathankot Punjab Championship Open“   turnyre dalyvavo  aukšti Indijos Vyriausybės vadovai, gausus media atstovų būrys, čia buvo akcentuojami sveikatingumo bei sporto vystymo šalyje klausimai bei perspektyvos.

 

 

WFF-WBBF – PASAULIO KULTŪRIZMO LYDERIS. MES SIEKIAME OFICILAUS KULTŪRIZMO PRIPAŽINIMO

2011ec1mm.jpg

2011-07-02

WFF-WBBF – PASAULIO KULTŪRIZMO LYDERIS

 

MES SIEKIAME OFICILAUS KULTŪRIZMO PRIPAŽINIMO

Šiais, 113 metais nuo kultūrizmo sporto pradžios (skaičiuojame nuo EUGENIJAUS SANDOVO, Eugeny Sandow, UK) ir 83 metais nuo fitneso sporto pradžios (skaičiuojame nuo BRONĖS DUBAR, Brone Dubar, NY, USA), Pasaulinė WFF-WBBF (World Fitness Federation, World Body Building Federation) federacija iškėlė sau nemenką užduotį – siekti oficialaus kultūrizmo bei fitneso sporto pripažinimo. Tai mūsų strateginis tikslas ir mes nuosekliai dirbame, kad jį pasiekti. Puikiai žinome, kad ankstesni tarptautinio sporto lyderiai sportą atvedė į tokią aklavietę, iš kurios dabar nelengva išbristi. Per dešimtmečius kurtas kultūrizmo įvaizdis visuomenėje negatyvus, tad mūsų laukia dideli darbai, kiek Dievas laimins ir mūsų galimybės leis.

Pastaraisiais metais stabilizavosi Pasaulinės WFF-WBBF federacijos struktūra, tobulėjo valdymo sistema, kuri tapo labiau koncentruota. Federacija nuolat juda, keičiasi, neatlaikę tempo bei iškeltų užduočių, ją palieka silpni asmenys, tačiau tai dar labiau sutelkia ir stiprina organizaciją.

Pasaulinė WFF-WBBF federacija įvairiose šalyse kasmet organizuoja per 60 tarptautinių renginių, įvairiomis kalbomis leidžia ir platina savo žurnalus, DVD diskus, organizuoja trenerių bei teisėjų kvalifikacijos kėlimo seminarus, rengia ir dalyvauja įvairiose spaudos konferencijose.

Šiandien atsiradusios bei išaugusios finansinės ir organizacinės galimybes leidžia WFF-WBBF federacijai rengti „išvažiuojamas“ varžybas, kai geriausi pasaulio sportininkai bei varžybų „darbinė komanda“ federacijos lėšomis vyksta į varžybas ir ten gauna išlaikymą. Atsirado galimybės geriausiems pasaulio sportininkams ruošiantis varžyboms per kontraktus mokėti stipendijas.  Kasmet auga kvalifikacinių tarptautinių varžybų, suteikiančių sportininkams teisę į profesionalo kortą, skaičius. Per pastaruosius du dešimtmečius Pasaulinė federacija veda PASAULINĮ KULTŪRIZMO IR FITNESO REITINGĄ, kur fiksuojami tūkstančių sportininkų pasiekti rezultatai (žr. www.wff.lt, „Pasauliniai reitingai“).

Pasaulinės WFF-WBBF federacijos oficialumas bei kilnūs siekiai propaguojant sveiką gyvenimo būdą, vystant sveikatingumo judėjimą pasaulyje, įtraukti vaikus, paauglius, neįgalius ir pagyvenusio amžiaus žmones, neliko nepastebėti.

Pasaulinė WFF-WBBF federacija pasiekė šiandien akivaizdžias aukštumas ir per keturis dešimtmečius kasdieniniu darbu įgavo pripažinimą. Negalima paneigti to darbo, kurį WFF-WBBF atlieka ir jau atliko siekdama oficialaus  kultūrizmo sporto pripažinimo.

Skirtingai nuo kitų „tarptautinių federacijų“,  Pasaulinės WFF-WBBF federacijos juridinis statusas jai suteikia išskirtines galimybes bendradarbiauti su žinomoms tarptautinėmis organizacijomis. Vyksta Pasaulinės WFF-WBBF federacijos dialogas su GAISF, IOC, WADA. Dėl daugelio priežasčių dialogas nėra lengvas, nes dauguma šių organizacijų yra privačios įmonės, siekiančios pelno.

Faktas yra faktas – Pasaulinė WFF-WBBF federacija vienintelė pasaulyje siekia oficialaus kultūrizmo ir fitneso sporto pripažinimo, kai visos kitos tarptautinės federacijos oficialiame sporto judėjime ir sporto vystyme nedalyvauja.

 

OFICIALŪS SUSITIKIMAI

Konkretūs WFF-WBBF federacijos darbai atveria duris į vairių šalių aukščiausias valdžios ir valdymo institucijas, vyksta įvairaus lygio oficialūs ir draugiški susitikimai, derinami bendri veiksmai bei užduotys.

Paskutiniu metu Pasaulinės WFF-WBBF federacijos vadovai susitiko su Slovakijos Respublikos prezidentu IVANU GAŠPAROVIČIUMI (Ivan Gasparovic), buvusiu Slovakijos Respublikos prezidentu RUDOLFU ŠUSTERIU (PhD Rudolf Schuster), Austrijos parlamento pirmininku profesoriumi ALFREDU GERSTLU (Alfred Gerstl), Lietuvos Respublikos Seimo pirmininku ARŪNU VALINSKU, Slovakijos Respublikos ministrais pirmininkais VLADIMIRU MEČIARU (Vladimir Meciar), ROBERTU FICO (Robert Fico), Lietuvos Respublikos ministru pirmininku GEDIMINU KIRKILU, Latvijos Respublikos ministru pirmininku AIGARU KALVIČIU (Aigars Kalvitis), Vatikano, Lenkijos, Slovakijos, Estijos, Latvijos, Lietuvos ministrais bei Vyriausybių nariais, Estijos, Latijos bei Lietuvos Respublikų Nacionalinių olimpinių komitetų vadovais, Prahos (Čekija), Bydgoščio ir Katovicų (Lenkija), Duisburgo (Vokietija), Graco ir Linco (Austrija), Koimbros (Portugalija), Eretrijos (Graikija), Talino (Estija), Tverės ir Jekaterinburgo (Rusija) bei daugelio Lietuvos Respublikos miestų merais.

2011 metais Lietuvos ir Slovakijos Respublikos parlamentuose vyko oficialūs Pasaulinės WFF-WBBF federacijos vadovų priėmimai, susitikimai Vatikano, Italijos, Kubos, Indijos ambasadose.

 

FEDERACIJOS DARBO ĮVERTINIMAS

Nuveikti konkretūs Pasaulinės WFF-WBBF federacijos darbai neliko nepastebėti.

-          WFF-WBBF federacijos prezidentas EDMUNDAS DAUBARAS Vatikane Kongregato Kardinolo JOZEFO TOMKAUS (Jozef Kardinal Tomko) apdovanotas Pontifiko medaliu (Medaglia Ufficiale di Pontificato di Sua Santita Benedetto XVI)

 

-          WFF-WBBF federacijos prezidentas EDMUNDAS DAUBARAS Portugalijoje vykusio V-ojo OSMTH Konvento metu Vyskupo Archimandrito CHARALAMPIJAUS (Bishop Archimandrite Charalampy) apdovanotas Šventojo Nikolajaus Stebukladario medaliu (St. Nicholas the Wonderworker’s Silver-Gold Medal)

 

-           WFF-WBBF federacijos prezidentas EDMUNDAS DAUBARAS apdovanotas Slovakijos Respublikos ministro pirmininko ROBERTO FICO garbės raštu

 

-           WFF-WBBF federacijos prezidentas EDMUNDAS DAUBARAS kartu su Kalifornijos gubernatoriumi ARNOLDU ŠVARCENEGERIU (Arnold Schwarzenegger) įtrauktas į Danijos Karalystės Garbės Knygą

 

-           WFF-WBBF federacijos prezidentas EDMUNDAS DAUBARAS apdovanotas Italijos tarptautine DŽONO GRIMEKO premija (John Grimek Premium)

 

-          WFF-WBBF federacijos prezidentas EDMUNDAS DAUBARAS apdovanotas Latvijos Respublikos Auseklio ordinu (Auseklis Order).

 

TARPTAUTINIŲ FEDERACIJŲ MELAS

Daug kalbama, gražiai kalbama, tačiau ar daug tiesos tuose žodžiuose?

Ne paslaptis, kad dabar pateikiama visuomenei tarptautinio kultūrizmo sporto istorija yra iškreipta, neatitinka tiesos. Bandyta kultūrizmo istoriją įamžinti ne kartą, tačiau parašyta ji buvo tik viena. Ši istorija buvo parašyta kaip amerikiečių IFBB komercinės firmos istorija. Taip tarptautinė sporto visuomenė ilgus dešimtmečius buvo ir tebėra klaidinama (dokumentus žiūrėkite www.wff.lt, skaitykite FORUMO temą „IFBB/EFBB finansinės aferos“).  Tai lengva paliudyti, nes buvę IFBB  (International Federation of Body Buiders)  vadovai ir teisininkai, prašydami paviešinti, mums atsiuntė per 600 juridinių IFBB/EFBB dokumentų, iš kurių aiškiai matosi kaip ir kodėl tiek daug metų ši organizacija, tiksliau komercinė firma,  mus apgaudinėjo.

Šiandien tokių „tarptautinių  federacijų“ daug. Žmonės mano, kad minėtos tarptautinės organizacijos realios, juridiškai registruotos, tačiau taip nėra. Tai lengva patikrinti, jei kam bus leista įsigilinti ne tiek į juridinius dalykus, kiek  į jų buhalteriją. Jei juridiniai klausimai vienaip ar kitaip gali būti paslėpti, tai „tarptautinių  federacijų“  buhalterija pasako realią tiesą – jose finansinė apyskaita nevedama, tikrovėje tokia organizacija neegzistuoja.

Būna ir kitaip, kai organizacija skelbiasi „tarptautine federacija“, o buhalterija vedama sporto klubo (kaip daro Anglijos sporto klubas NABBA – National Amateur Body Building Association), tai kaip sporto klubas gali būti „tarptautine federacija“?

Pažiūrėkite, kas nutiko su IFBB (o juk kitos „tarptautinės federacijos“ yra dar blogesnėje teisinėje padėtyje, todėl juridiniu požiūriu jos neegzistuoja dažnai ne tik kaip tarptautinės sporto organizacijos, bet net kaip elementarus juridinis asmuo). Patikrinkite minėtų „tarptautinių federacijų“ juridinius bei buhalterinius dokumentus ir tiesa iškart paaiškės nes tų federacijų dokumentų nėra arba jie priklauso visiškai kitoms firmoms, negu pateikiama visuomenei.

Todėl mes vėl ir vėl pabrėžiame, kad Pasaulinė WFF-WBBF  federacija yra oficiali, juridiškai registruota, visuomeninė  tarptautinė sporto organizacija, vienijanti šiandien 103 šalis-nares iš visų kontinentų.  WFF-WBBF istorija remiasi daugiau nei keturiasdešimties metų realiu darbu bei to darbo dėka įgytu patyrimu.

 

„GINTARINIS PRIZAS“  – GYVA PASAULIO KULTŪRIZMO ISTORIJA

Savo veiklą Pasaulinė WFF-WBBF federacija tiesiogiai sieja su Lietuvoje 1968 metais pradėtais rengti tarptautiniais „Gintarinio prizo“ turnyrais (tradicija tęsiasi ir 2011 metų rudenį Slovakijos Brusno Kupele kurorte vyks pirmas profesionalų „Gintarinio prizo OLYMPIJA“ turnyras). Šis turnyras šiandien yra vienas seniausių pasaulyje iki šių dienų rengiamų kultūrizmo tradicinių turnyrų (plačiau apie tarptautinį „Gintarinio prizo“ turnyrą skaitykite www.wff.lt istoriniuose puslapio bei forumo skyreliuose).

 

MES ESAME TAIKINGA FEDERACIJA, BET KADA PASIRUOŠĘ  STABDYTI MELĄ TEISME

Nenuostabu, kad eilė tarptautinio kultūrizmo „specialistų“, įvairaus lygio „atstovų“, atstovaujančių juridiniame pasaulyje nesančias arba realiai  neveikiančias „tarptautines organizacijas“, kaip ir kiti, mato Pasaulinės WFF-WBBF federacijos pasiekimus, pavydi ir pyksta. Tačiau ko pavydėti? Imkite, padarykite tai, ką mes per keturis dešimtmečius padarėme ir visi mes tik pasidžiaugsime jūsų pasiekimais. Todėl šie „veikėjai“ dažnai stengiasi skleisti apie Pasaulinę federaciją neteisingą ir išgalvotą informaciją. Pasaulinė WFF-WBBF federacija įvykius seka, į neadekvačiai besielgiančius nereaguoja, tačiau atsako, kai peržengiamos juridinės veikų ribos. 

Taip 2008 metais, siekdamas sukliudyti Bydgoščio mieste (Lenkija) organizuoti WFF-WBBF pasaulio čempionatą, šalies spaudoje tarptautinis IFBB federacijos pareigūnas PAVELAS FILEBORNAS (Pavel Fileborn) paviešino neatitinkančią tiesą  informaciją apie WFF-WBBF federaciją. Minėtam asmeniui atsidūrus prie teismo slenksčio, visa drąsa bemat baigėsi. Lenkijoje WFF-WBBF federacija yra oficialiai pripažinta ir palaikoma (tai liudija Lenkijos sporto ministro laiškas).

Ir šiandien matome eilę asmenų Latvijoje, Vokietijoje, kurie, patys nieko nenuveikę tarptautiniam sportui, bando klaidinti visuomenę ir šmeižti Pasaulinę WFF-WBBF federaciją. Mes juos draugiškai įspėjame: būkite atidūs dėl to, ką sakote, ir dar atidesni dėl to, ką rašote... Neturintis juridinių žinių, apgaudinėdami sporto visuomenę ir valdžią, minėti asmenys skleidžia melagingą informaciją apie Pasaulinę WFF-WBBF federaciją, neteisėtai naudoja jos pavadinimus (WFF, World Fitness Federation, „Gintarinis prizas“, ir t.t.) savo asmeniniams tikslams. Internete ir spaudoje Lietuvos WPF (World Phisyque Federation)  ir NABBA oficialus atstovas be WFF-WBBF federacijos leidimo leidimo naudojo federacijai priklausantį prekės ženklo nuosavybės teise „Gintarinio prizo“ turnyro vardą. Tai tradiciškai mūsų organizuojamas  turnyras, daugelį metų remiamas ir finansuojamas Lietuvos Respublikos Vyriausybės, Klaipėdos miesto savivaldybės. Minėti neatsakingi ir juridiškai neišprusę žmonės per visą ilgametę turnyro istoriją nebuvo niekaip susiję su minėto turnyro organizavimu. 43-as tarptautinis „Gintarinio prizo“ turnyras WFF-WBBF  federacijos buvo surengtas gegužės 7-9 d. Kaune ir štai, piktybiškai, kažkam panoro po dviejų savaičių Kaune vėl surengti jau savo „Gintarinį prizą“. WFF-WBBF federacija įspėjo apsišaukusius organizatorius oficialiu laišku, nurodydama juridines neteisėtų veiksmų pasekmes,  ir, horizonte pasirodžius teisininkams ir advokatams, apsišaukėliai pakeitė turnyro pavadinimą ir savo oficialiu laišku pasižadėjo ateityje WFF-WBBF federacijaos vardais be leidimo nesinaudoti.

Pasaulinė WFF-WBBF federacija nieko nešmeižia. O kad federacijos viešinama  tiesa ir faktai apgavikams nepatinka, čia nieko nuostabaus. WFF-WBBF atvira, stipri ir pasiruošusi ginti savo garbę ir nuosavybę teisme, jei kas nors iš apgaudinėjančių visuomenę išdrįs ten susitikti.

 

NEŽINOMI PASAULIO KULTŪRIZMO ISTORIJOS PUSLAPIAI. KAIP BUVO IŠ TIKRŲJŲ. BENAS VEIDERIS

1990weiderNY1M.jpg

2011-07-01

NEŽINOMI PASAULIO KULTŪRIZMO ISTORIJOS PUSLAPIAI. KAIP BUVO IŠ TIKRŲJŲ. BENAS VEIDERIS.

Šių istorinių sportinio kultūrizmo straipsnių autoriai nepretenduoja į išsamų chronologinį įvykių dėstymą, o tik pateikia atskirų, svarbių sporto istorijai, momentų aprašymą. Chronologinė mūsų sporto istorija įvairiomis kalbomis pristatyta 28-tame tarptautinio žurnalo „Sportinis fitnesas ir kultūrizmas“ numeryje (2008 m.) bei Pasaulinės WFF-WBBF federacijos interneto puslapyje www.wff.lt .

 

1.PASAULIO KULTŪRIZMO ISTORIJA. KAIP BUVO IŠ TIKTRŲJŲ. BENAS VEIDERIS

 

Per paskutinius keturiasdešimt metų Pasaulinės WFF-WBBF (World Fitness Federation, World Body Building Federation) prezidentas EDMUNDAS DAUBARAS asmeniškai dalyvavo daugelyje svarbiausių tarptautinių  kultūrizmo įvykių. Ir ne tik dalyvavo, bet dažnai ir pats buvo šių įvykių iniciatorius.

Viso savo aktyvaus sportinio gyvenimo metu EDMUNDAS DAUBARAS palaikė draugiškus dalykinius ryšius su pagrindiniais laikmečio pasaulio kultūrizmo organizatoriais ir vadovais: kanadiečiais BENU VEIDERIU (Ben Weider), PAMELA KAGAN (Pamela Kagan), amerikiečiu VEINU DE MILIJA (Wayne De Milia), singapūriečiu POLU ČIUA (Paul Chua), prancūzais SERŽU NUBRETU (Serge Nubret), AKLI ŠABENI (Akli Chabeni), anglu OSKARU HAIDENSTAMU (Oscar Heidenstam), airiečiu AIVANU DANBARU (Ivan Dunbar), čeku VOJTECHU FIALA (Vojtech Fiala) bei eile kitų žinomų kultūrizmo asmenybių. Minėtu laikotarpiu IFBB (International Federation of Body Builders) savininko bei prezidento BENO VEIDERIO prašymu EDMUNDAS DAUBARAS  ne kartą buvo susitikęs su jo padėjėju ispanu RAFAELIU SANTOCHA (Rafael Santonja).

Ir dabar Pasaulinės WFF-WBBF federacijos prezidentas palaiko ryšius su daugeliu įtakojančių pasaulinį sportą tarptautinio kultūrizmo bei fitneso lyderių.  Tai niekad nebuvo sunku, nes ilgus metus EDMUNDAS DAUBARAS buvo bene vienintelis socialistinio pasaulio šalių tarptautinis kultūrizmo vadovas, tobulai valdęs keletą užsienio kalbų (padėjo užbaigtos filologijos bei teisės mokslų studijos Vilniaus Universitete).

Dešimtmečius trunkančioje tarptautinėje sporto raidoje ypatingą reikšmę buvusio socialistinio pasaulio šalims turėjo EDMUNDO DAUBARO ir BENO VEIDERIO  tarpusavio santykiai. Šių santykių dėka EDMUNDAS DAUBARAS nuolatos gaudavo kitiems neprieinamą informaciją ir visada buvo svarbiausių tarptautinių kultūrizmo įvykių sūkuryje. Tai leido EDMUNDUI DAUBARUI dešimtmečiais pačiam įtakoti daugelį svarbių tarptautinio sporto dalykų. Pasaulinės WFF-WBBF federacijos archyvuose saugomi šimtai autentiškų dokumentų, laiškų, nuotraukų, liudijančių asmeninius E.DAUBARO ir B.VEIDERIO ryšius.

Savo privačiuose kultūrizmo žurnaluose BENAS VEIDERIS ne kartą publikavo EDMUNDO DAUBARO rašytus straipsnius. Žurnaluose daug dėmesio skiriama  vienam seniausių pasaulyje tradiciniam tarptautiniam kultūrizmo „Gintarinio prizo“ turnyrui (1968-2011), kurio organizatoriumi nuo 1970 m. buvo ir iki šiol yra pats E.DAUBARAS. Visiems žinomas faktas, kad kultūrizmo sportas dešimtmečiais socialistinėse šalyse buvo draudžiamas ir persekiojamas. Todėl ilgus metus tarptautinis „Gintarinio prizo“ turnyras buvo neoficialiu SSSR (Tarybų Socialistinių Respublikų Sąjunga) kultūrizmo čempionatu, o Klaipėdoje kasmet rinkosi geriausi sportininkai bei svarbiausi sporto organizatoriai ir vadovai.

Suprasdamas „Gintarinio prizo“ turnyro svarbą palaikant ir vystant kultūrizmą socialistinėse šalyse, IFBB savininkas ir prezidentas BENAS VEIDERIS  klaipėdiečiui EDMUNDUI DAUBARUI siųsdavo savo federacijos (IFBB) diplomus, kurie buvo įteikiami Klaipėdoje vykusių „Gintarinio prizo“ turnyrų  nugalėtojams.

Bėgant laikui, draugiški santykiai tarp abiejų kultūrizmo vadovų gerėjo. BENAS VEIDERIS darė spaudimą AŠERUI FRIGUI (Asher Frig, Izraelio nacionalinės IFBB federacijos prezidentas) ir singapūriečiui POLUI ČIUA (IFBB vice prezidentas, Azijos IFBB prezidentas), kad šie siųstų nacionalines rinktines į Klaipėdoje vyksiančius tarptautinius „Gintarinio prizo“ turnyrus. B.VEIDERIS  nurodė savo padėjėjui RAFAELIUI SANTOCHAI pakviesti „Gintarinio prizo“ turnyro nugalėtojus į Maroke vykstantį IFBB Viduržemio jūros šalių čempionatą .

Pagaliau, santykiai tarp EDMUNDO DAUBARO  ir BENO VEIDERIO pasiekė tikį lygmenį, kad kanadietis paprašė abiems svarbius klausimus toliau spręsti ne korespondencija, o asmeniniais susitikimais (žr. Beno Veiderio laiškus tarptautiniame interneto puslapyje www.wff.lt). Tuomet įvyko eilė abiejų bendrų susitikimų Rusijoje (Maskva, Leningradas), Prancūzijoje (Paryžius), Malaizijoje (Kuala Lampūras) ir JAV (Niujorkas). Visais atvejais EDMUNDAS DAUBARAS buvo asmeniniu BENO VEIDERIO svečiu, ką jis laiškuose pabrėždavo. Susitikimai buvo svarbūs abiems, dėl to BENAS VEIDERIS buvo pasiruošęs atidėti bet kokius kitus reikalus (žr. Beno Veiderio laiškus tarptautiniame interneto puslapyje www.wff.lt). E.DAUBARO  ir BENO VEIDERIO santykių kulminacija buvo 1990 m. lapkričio 25 d. ketinimų protokolo dėl bendros įmonės steigimo pasirašymas Niujorko Helmsli (Helmsley) rūmuose (medžiaga Pasaulinės WFF-WBBF federacijos archyvuose).

Tuo metu Lietuvoje prasidėjo aktyvus judėjimas dėl šalies nepriklausomybės atkūrimo. Lietuvos TOK prašė tarptautinių organizacijų paramos. EDMUNDAS DAUBARAS paruošė ir nusiuntė į Kanadą reikiamus dokumentus Lietuvai stoti į IFBB, tam jam net Lietuvos Respublikos Konstituciją teko išversti į anglų kalbą, asmeniškai per draugus Vokietijoje sumokėjo BENO VEIDERIO IFBB federacijai Lietuvos stojamąjį mokestį (žr. tarptautiniame interneto puslapyje www.wff.lt).

Tačiau, BENAS VEIDERIS, jau turėdamas sėkmingą  prekybinę rinką SSSR, dėl Lietuvos savarankiško stojimo į tarptautinę IFBB federaciją bijodamas Maskvos nemalonės, atsisakė palaikyti lietuvių siekius. Komercinė nauda buvo svarbesnė. Niekam į galvą negalėjo ateiti, kad jau po kelių mėnesį Maskvoje įvyks „rugpjūčio pučas“ ir sena tvarka net sporte kardinaliai pasikeis (dokumentai yra saugomi Pasaulinės WFF-WBBF federacijos archyvuose, kai ką rasite Pasaulinės federacijos interneto puslapyje  www.wff.lt) .

Geriausi Lietuvos sportininkai neturėjo galimybių dalyvauti stambiose užsienio varžybose, o BENO VEIDERIO IFBB nuo to klausimo sprendimo nusišalino. Tuomet, 1991 metais,  Lietuvos kultūrizmas, remdamasis EDMUNDO DAUBARO asmeniniais ryšiais su ilgamečiu legendiniu NABBA (National Amateur Body Building Association) prezidentu OSKARU HAIDENSTAMU, gavo kvietimą ir dalyvavo Europos čempionate Epinalyje (Prancūzija), kur šiaulietis ROLANDAS BUČINSKAS  ir klaipėdietė NATALIJA MURNIKOVIENĖ  tapo pirmais Nepriklausomos Lietuvos Europos čempionais, o EDMUNDO DAUBARO  įsteigta ir Lietuvos Respublikos Teisingumo ministerijoje registruota Lietuvos nacionalinė kultūrizmo asociacija tapo pirma Lietuvoje oficialiai veikiančia nacionaline kultūrizmo organizacija.  Kita Lietuvos kultūrizmo organizacija, iki to bandžiusi siekti narystės WABBA (World Amateur Body Buildin Association) asociacijoje, tai išdrįso padaryti tik po Maskvos „rugpjūčio pučo“.

Po kurio laiko, supratęs įvairių tarptautinių organizacijų silpnumą, juridinį neišprusimą bei neturėjimą ateities vizijos sportui vystyti,  remdamasis asmeniniu ilgamečiu įdirbiu, EDMUNDAS DAUBARAS pasuko savo keliu ir ėmėsi kurti ir vystyti Pasaulinę WFF-WBBF federaciją.

Nežiūrint į tai, kad nutrūko oficialūs ryšiai su IFBB, draugiški santykiai su BENU VEIDERIU  tęsėsi visuomet. Net EDMUNDUI DAUBARUI tapus Pasaulinės federacijos prezidentu, BENAS VEIDERIS ir toliau siuntė jam įvairius IFBB dokumentus, žurnalus, iki 2000 metais visų savo žurnalų leidybos verslą pardavė.