World fitness federation   |   World body building federation

LT|EN|RU

STRAIPSNIAI

2014. ESTIJOS BNS PRAVEDĖ TARPTAUTINĘ WFF-WBBF SPAUDOS KONFERENCIJĄ.

2014_bns_3m.jpg

2014-05-03

„BALTIC NEWS SERVICE“ TALINE PRISTATĖ WFF-WBBF EUROPOS MĖGĖJŲ ČEMPIONATĄ.

2014 metų WFF-WBBF Europos mėgėjų čempionato išvakarėse (Estijos sostinė Talinas, gegužės 3-5 d.),  Pasaulinės WFF-WBBF (World Fitness Federation, World Body Building Federation) federacijos prezidentas EDMUNDAS DAUBARAS (DSc. Edmundas Daubaras), čempionato organizacinio komiteto pirmininkas Estijos reformų partijos atstovas ALEKSEJUS FILATOVAS (Alexej Fitatov) bei WFF-WBBF federacijos atstovas Europai VLADIMIRAS KURIKČIKAS (Vladimir Kurilcik) ir WFF-WBBF Europos modelių fitneso padalinio vadovė VALENTINA KOZLOVSKAJA dalyvavo Estijos naujienų agentūros BNS (Baltic News Service) surengtoje tarptautinėje spaudos konferencijoje. Konferencijoje pristatytas Europos mėgėjų čempionatas (informacija yra www.bns.ee šios dienos pagrindiniame puslapyje „FRONT PAGE“).

 

PASAULINĖS FEDERACIJOS PREZIDENTO PASISAKYMAS.

Estijos BNS spaudos konferencijoje Pasaulinės WFF-WBBF federacijos prezidentas EDMUNDAS DAUBARAS pristatė tarptautinės organizacijos veiklą. Šiandien Pasaulinė WFF-WBBF federacija vienija 115 šalių nacionalines organizacijas ir kasmet pasaulyje rengia apie 60 tarptautinių renginių.

Pastaruosius 30 metų WFF-WBBF užsiima visų tarptautinių kultūrizmo ir fitneso organizacijų tyrimais teisės atžvilgiu.

Teisiškai vertinant kultūrizmo ir fitneso sportą Estijoje, pabrėžti kai kurie momentai.

Jis papasakojo, kad Estijoje šiandien veikia trys mūsų sportą atstovaujančios nacionalinės federacijos: Estijos IFBB, kuri yra ispano RAFAELIO SANTOCHOS privačios komercinės firmos narė, Estijos NAC (kuri yra Vokietijos nacionalinės organizacijos narė, kas yra teisiniu požiūriu absurdiška) ir Estijos nacionalinė WFF-WBBF federacija, visuomeninė ne pelno organizacija. Plačiau šia tema informaciją įvairiomis kalbomis rasite tarptautinės interneto svetainės www.wff.lt tiek pagrindiniame puslapyje, tiek forumo temoje „Tarptautinės organizacijos“ bei „Nežinoma pasaulio kultūrizmo istorija. Kaip viskas buvo iš tikrųjų“.

 

ES NUOSEKLIAI SIEKIA VISUOTINIO SVEIKATINGUMO FITNESO. ESTIJOS VAIDMUO.

Neseniai   Pasaulinė WFF-WBBF federacija sulaukė pasiūlymo ir sutiko realizuoti du didelius tarptautinius sveikatingumo projektus, apimančius 12 ES šalių bei eilę kitų partnerių ir remiamus ir finansuojamus ES (EU, European Union). Projektai išties dideli, tačiau jie tiesiogiai susišaukia su ta veikla, kurią, niekados neturėdama tinkamo finansavimo, Pasaulinė federacija visada vykdė savo resursais kaip išgalėdama: tarptautiniai trenerių ir sportininkų seminarai, mokymai, tarptautinės konferencijos, sporto stovyklos, tarptautiniai sveikatingumo bei sporto renginiai.

Tarptautiniuose WFF-WBBF ir ES projektuose Estijai skiriamas didelis vaidmuo, čia federacija numato eilę stambių tarptautinių renginių.

Darbas su minėtais projektais  iškart prasidėjo. Minėti tarptautiniai projektai apima laikotarpį nuo 2014 iki 2017 metų.

 

ESTIJOS KULTŪRIZMAS. ANALITINĖ APŽVALGA.

ESTIJOS KULTŪRIZMO SIELA - INARAS MARDO.

Per visą Estijos kultūrizmo laikotarpį estai neturėjo kito tokio iškilaus, energingo ir profesionalaus kultūrizmo lyderio, talentingo trenerio, kokiu buvo INARAS MARDO (Innar Mardo).

Savo tarptautinę veiklą pradėjęs nuo turnyrų „Georgo Tenno memorialas“ („Georg Tenno Memorial“), I. MARDO sukaupė didžiulį organizacinį patyrimą. Kaip ir dabartinis Pasaulinės WFF-WBBF (World Fitness Federation, World Body Building Federation)  federacijos prezidentas EDMUNDAS DAUBARAS (DSc. Edmundas Daubaras), jis nuo seno palaikė nuolatinius ryšius su visų pasaulio tarptautinių kultūrizmo organizacijų vadovais, tokiais, kaip BENAS VEIDERIS, OSKARAS HEIDENSTAMAS, SERŽAS NUBRETAS (Ben Weider, Oscar Heidenstam, Serge Nubret).

 

GINTARINIS PRIZAS.

Atstovaudamas Estiją, INARAS MARDO buvo beveik visų Estijos nacionalinės rinktinių vadovu seniausiose pasaulio kultūrizmo varžybose – tarptautiniame „Gintarinio prizo“ turnyre (1968-2013 m.). Kultūrizmo sporto draudimo ir persekiojimo TSRS ir socialistinėse šalyse laikotarpiu du dešimtmečius „Gintarinio prizo“ („Amber Prix International“) turnyras, kasmet organizuotas Klaipėdoje,  buvo neoficialiu TSRS kultūrizmo čempionatu, o, pagal šiandien sporto specialistų daromas išvadas, ir socialistinių šalių pasaulio kultūrizmo čempionatu (įvairiomis kalbomis daugiau informacijos tarptautiniame interneto puslapyje www.wff.lt, skaitykite straipsnius pagrindiniame puslapyje ir forumo temose „Pasaulio kultūrizmo istorija. Kaip viskas buvo iš tikrųjų“; Pasaulinės WFF-WBBF federacijos oficialiame žurnale „Sportinis fitnesas ir kultūrizmas“, Nr. 28, 33 ir 34).

 

PIRMOS IŠVYKOS Į UŽSIENĮ.

Kultūrizmo draudimo ir persekiojimo periodu socialistinėse šalyse ir TSRS varžybos, ypač tarptautinės, buvo vykdomos sunkiai ir nereguliariai. Išimtis buvo tik tarptautinis „Gintarinio prizo“ turnyras. Dalyvauti užsienio šalyse rengiamose kultūrizmo varžybose galima buvo tik svajoti. Ir vėl iniciatyvos ėmėsi EDMUNDAS DAUBARAS.  Ruošdamas geriausių TSRS kultūristų pasirodymą Čekoslovakijoje vykdomose tarptautinėse varžybose E.DAUBARAS eilę metų dirbo su Čekoslovakijos nacionalinės kultūrizmo federacijos prezidentu VIJTECHU FIALA (Vojtech Fiala), organizatoriais profesoriumi FRANTIŠEKU BULVA (Frantisek Bulva), IVANU MACHU (Ivan Mach), IVANU KOLOUCHU (Ivan Kolouch). Pagaliau 1978 metais E.DAUBARAS pasiekė ilgai laukto tikslo – TSRS kultūrizmo delegacijai buvo gauti oficialūs iškvietimai bei leidimai, įvairiose institucijose suderinti visi su išvyka susiję klausimai.  Tam EDMUNDAS DAUBARAS  du kartus dalyvavo Čekoslovakijos nacionalinės kultūrizmo federacijos vykdomojo komiteto posėdžiuose (1977 m., Brno ir Bratislava), lankėsi Čekoslovakijos nacionalinės kultūrizmo rinktinės pasirengimo stovykloje, nuosekliai dirbo su Čekoslovakijos sporto žurnalo „Trener“ redaktoriais JOZEFU MAZAKU (Jozef Mazak) ir MILANU PERDJOCHU (Milan Perdoch). Tačiau, kaip jau įprasta, prasidėjo TSRS kultūrizmo vadovų vidaus tarpusavio intrigos ir taip sunkiai EDMUNDO DAUBARO nuveikti darbai nuėjo perniek. Tuomet EDMUNDAS DAUBARAS pasiūlė INARUI MARDO pasinaudoti asmeniniais kontaktais ir Lenkijoje vykusiame tarptautiniame turnyre debiutuoti su geriausiais TSRS kultūristais. Taip 1979 m. INNARAS MARDO Lenkijoje pristatė absoliutų tarptautinio „Gintarinio prizo“ turnyro čempioną estą OLEVĄ ANUSĄ (Olev Annus), kuris be didelio vargo ir ten tapo absoliučiu čempionu. Lenkijoje susipažinęs asmeniškai su socialistinių šalių kultūrizmo vadovais, INNARAS MARDO gavo kvietimus dalyvauti eilėje kitų tarptautinių turnyrų. Tuomet iki 1981 metų jam pavyko dar keletą kartų su Estijos rinktine išvykti ir dalyvauti užsienio varžybose, kur be minėto OLEVO ANUSO sužibėjo kutas „Gintarinio prizo“ čempionas estas INDREKAS OTSUSAS (Indrek Otsus).

Dar vėliau, atėjus „Gorbačio perestrojkai“, išvykos į varžybas kitose šalyse pasidarė lengviau prieinamos ir šia galimybe pasinaudojo ir kiti socialistinių šalių sporto organizatoriai (Estijoje PRANAS MICKEVIČIUS, PAVLAS KOSENKO).

 

PAGELBA ESTAMS.

1989 metais dabartinės Pasaulinės WFF-WBBF  federacijos prezidentas EDMUNDAS DAUBARAS  du mėnesius dirbo Estijos sostinėje Taline. Tai buvo laikotarpis, kai Estijoje kultūrizmas išgyveno ne geriausius laikus, kai vietiniai sporto vadovai nutolo nuo sporto ir užsiėmė kita veikla. Šalyje rimtesnių kultūrizmo varžybų senokai nebuvo.

Palaikydamas Estijos sportininkus, EDMUNDAS DAUBARAS  susitiko su INDREKU OTSUSU ir jam pasiūlė drauge surengti  Taline tradicinį „Georgo Teno Memorialo“ turnyrą. I.OTSUSAS  sutiko. Tuomet  EDMUNDAS DAUBARAS  į Taliną sukvietė aplinkinių šalių komandas, tame tarpe iš Lietuvos, ir turnyras sėkmingai įvyko.

 

ESTIJOS NACIONALINĖ WFF-WBBF FEDERACIJA.

Baigiantis devintam parėjusio šimtmečio dešimtmečiui INARAS MARDO aktyviai pasijungė prie tarptautinės Pasaulinės WFF-WBBF federacijos veiklos. Tuo laikotarpiu I.MARDO iniciatyva Estijoje įkurta ir oficialiai registruota Nacionalinė WFF-WBBF federacija, kurios pirmuoju prezidentu buvo I.MARDO.

INARO MARDO  iniciatyva bei pastangomis 2001 metais Estijos sostinėje Taline vyko WFF-WBBF Europos mėgėjų čempionatas.

Po ankstyvos INARO MADO  mirties Estijos kultūristai kasmet rengia „Inaro Mardo Memorialo“ (Innar Mardo Memorial“) turnyrą.

Per pastaruosius metus oficialiai registruotos Estijos nacionalinės WFF-WBBF federacijos prezidentais buvo INARAS MARDO (1998-2001 m.), PAVLAS KOSENKO (2001-2008 m.), IGORIS ODNENKO (2008), ALEKSANDRAS ŠEVCOVAS (nuo 2009 m.).

2009 metais Taline Estijos nacionalinė WFF-WBBF federacija organizavo WFF-WBBF pasaulio mėgėjų čempionatą, su kuriuo lygintis nei organizavimo lygiu, nei dalyvavusių šalių skaičiumi, nei sportininkais negali nė vienos Estijoje vykusios šios sporto šakos varžybos.

Pastaraisiais metais Estijos kultūrizmo gyvenime didelį vaidmenį vaidina Estijos reformų partijos atstovas ALEKSEJUS FILATOVAS.

 

OFICIALŪS SUSITIKIMAI.

Per Estijos kultūrizmo gyvavimo laikotarpį Taline buvo surengti keli oficialūs susitikimai su šalies valdžios atstovais.

2008 metais Estijos nacionaliniame olimpiniame komitete Pasaulinės WFF-WBBF federacijos prezidentas EDMUNDAS DAUBARAS dalyvavo susitikime su Estijos Respublikos NOK vadovais, tarp kurių  buvo generalinis sekretorius TOMAS TONISE (ToomasTonise).

2009 metais Pasaulinės WFF-WBBF federacijos prezidentas EDMUNDAS DAUBARAS dalyvavo oficialiame priėmime Estijos Respublikos Parlamente (Riigikogu), kur susitiko su Estijos Respublikos reformų partijos (Reformierakond)  vadovais  ir Estijos kultūros ministerijoje, kur susitiko su už sportą šalyje atsakingu vice ministru TONU SEILU (Tonu Seil).

 

STAMBIAUSIOS TARPTAUTINĖS VARŽYBOS.

Per Estijos kultūrizmo gyvavimo laikotarpį Estijoje buvo surengti du pasaulio mėgėjų čempionatai (2009 m. WFF-WBBF, 2011 m. IFBB) ir WFF-WBBF Europos mėgėjų čempionatas (2001 m.).

 

ESTAI – PASAULIO KULTŪRIZMO ČEMPIONAI.

Per visą Estijos kultūrizmo istoriją pasaulio mėgėjų čempiono titulą pavyko iškovoti tik trims sportininkams: OLEVUI ANUSUI (1992 m., NABBA), MAREKUI KALMUSUI (Marek Kalmus, 2005 m., WFF-WBBF), ALEKSANDRUI ŠEVCOVUI (Aleksandr Sevcov, absoliutus WFF-WBBF pasaulio čempionas, 2009 m.) ir OTUI KIVIKUI (Ott Kiivikas, 2012 m., IFBB).

Pirmą kartą Estijos kultūrizmo istorijoje 2010 metais ALEKSANDRAS ŠEVCOVAS tapo WFF-WBBF pasaulio profesionalų čempionu.

 

INFORMACIJA.

Detalesnė informacija tarptautiniame interneto puslapyje www.wff.lt, skaitykite forumą. Tai pat informaciją rasite tinklapio „Facebook“ puslapiuose: WFF-WBBF International, WFF-WBBF North America, WFF-WBBF South America, WFF-WBBF Asia, WFF-WBBF Europe, WFF-WBBF Africa, WFF-WBBF Asia Continental Federation.

2014. MALONUS PRIPAŽINIMAS. KITOS TARPTAUTINĖS ORGANIZACIJOS KRUOPŠČIAI STUDIJUOJA MŪSŲ PUSLAPĮ WWW.WFF.LT.

2010_ch_2m.jpg

2014-04-11

KULTŪRISTAI NESUPRANTA IFBB POLITIKOS.

Visai neseniai tarptautinė kultūrizmo asociacija NABBA  (National Amateur Body Building Associoation)  paviešino nuorodas į mūsų straipsnius ir savo nariams rekomendavo studijuoti Pasaulinės WFF-WBBF (World Fitness Federation, World Body Building Federation) federacijos interneto puslapį www.wff.lt.

Vakar kita tarptautinė kultūrizmo organizacija WBPF (World Bodybuilding and Physique Federation) savo oficialiame interneto puslapyje savo nariams taip pat rekomendavo studijuoti Pasaulinės WFF-WBBF  federacijos interneto puslapį www.wff.lt.

WBPF Secretariat Global News (https://www.facebook.com/pages/WBPF-Secretariat-Global-News/168466259989236?fref=ts)

«BRAZILIAN JOURNALIST QUESTIONS AND EXPOSED THE IFBB. PLEASE CLICK www.wff.lt and read the article. SHOCKING NEWS, VERY INTERESTING».

 

BRAZILIJOS ŽURNALISTĖ PRAŠO PAAIŠKINIMO.

Šiandien Pasaulinės WFF-WBBF (World Fitness Federation, World Body Building Federation) federacijos būstinė gavo Brazilijos sporto žurnalistės laišką:

„Good day, I want to understand why the IFBB impose a law of their athletes not to compete or even be present in another competition that is not IFBB, can you help me with clear information? It would matter for my magazine column.

Garsus Brazilijos kultūristas, absoliutus pasaulio mėgėjų čempionas (2011 m.), turnyro „Arnold Classic“ čempionas (2013 m.)  ALEKSAS DOS ANJOSAS (Alex Dos Anjos)  neseniai IFBB federacijos buvo diskvalifikuotas metams. Priežastis – 2013 metais ALEKSAS DOS ANJOSAS dalyvavo Brazilijos WFF-WBBF nacionaliniame čempionate.

Dar kartą sporto visuomenei susipažinimui pateikiame esmines IFBB tiesas:

 

KULTŪRISTAI NORI ŽINOTI TIESĄ APIE IFBB

Pasaulinis kultūrizmas yra kažkokioje chaotiškoje būsenoje, kuri labai tenkina sporto šarlatanus.  Dabar egzistuoja daug tarptautinių kultūrizmo organizacijų, tačiau nė viena nesistengia dirbti gerinant kultūrizmo sporto įvaizdį, plėtojant ir vystant sportą oficialia prasme. Siekiant globalinio oficialaus kultūrizmo sporto vystymo ir populiarizavimo, nė viena paminėtų organizacijų tinkamai nebendradarbiauja su žinomomis ir pripažintomis tarptautinėmis organizacijomis, nedirba su įvairių šalių valstybinėmis institucijomis. JAV kultūrizmas visom prasmėm egzistuoja privačios nuosavybės forma, niekuo, išskyrus pačias valstijas, nesidomi ir tai aiškiai deklaruoja. Europos kultūrizmas pergyvena ne geriausius laikus ir yra dideliame bangavime. Azijos, Afrikos, Australijos kultūrizmo pasauliniame sporto judėjime išvis nesimato ir jie čia niekados nevaidino bent kiek  žymesnio vaidmens.

Susidaro vaizdas, kad tik viena Pasaulinė WFF-WBBF (World Fitness Federation, World Body Building Federation) federacija, šiandien vienijanti nacionalines struktūras iš 107 šalių, kurios atstovauja visus kontinentus, yra susirūpinusi globaliniu kultūrizmo sporto vystymu oficialia prasme, įskaitant pačią aukščiausią lygmenį.

Reikia pabrėžti, kad šiems nemenkiems tikslams siekti visos tarptautinės kultūrizmo organizacijos pirmų pirmiausia privalo aiškiai nurodyti savo juridinį statusą, jos privalo turėti sporto federacijos juridinę registraciją ir vadovautis teisiškai registruotais įstatais (konstitucija).

Šiame straipsnyje kalbame apie IFBB (International Federation of Body Builders), kadangi šį federacija  buvo tolokai pažengusi mūsų nagrinėjamais klausimais. Tačiau 2009 metais pasaulinė sporto visuomenė sužinojo visai kitas skirtingas tiesas, negu dešimtmečiais IFBB visiems pateikdavo.

Pasirodo, už tarptautinės IFBB sporto federacijos visada slėpėsi privati komercinė firma, turinti konkretų šeimininką-savininką, visai kitą pavadinimą, kitus įstatus, kitas atsiskaitomąsias sąskaitas bankuose. Norisi pabrėžti, kad jei net IFBB pateko į tokią negražią juridinę bei tuo pačiu ir finansinę situaciją, tai apie kitas tarptautines federacijas išvis nėra ko pasakyti, nes jos yra kur kas dar blogesnėje juridinėje padėtyje.

Po 2009 metų IFBB skilimo,  pasipiktinę menamos tarptautinės IFBB federacijos vice prezidentas POLAS ČIUA (Paul Chua, Singapore) ir Austrijos IFBB prezidentas bei tarptautinės IFBB federacijos juristas ALEKSAS BAUERIS (Alex Bauer, Austria) atsiuntė į Pasaulinės WFF-WBBF  federacijos būstinę per 600 IFBB juridinių dokumentų ir paprašė juos paviešinti tarptautiniame interneto puslapio www.wff.lt forume . Nuodugniai išstudijuoti tokią dokumentų gausą reikėjo daug laiko. Kai kuriuos šių dokumentų publikavome iškart juos gavę, tačiau dabar gauname labai daug įvairių šalių sporto specialistų, pačių sportininkų prašymų paskelbti daugiau informacijos šiuo klausimu. Analizuodami IFBB dokumentus, juos kartu su komentarais viešai paskelbėme,  pavadinę “IFBB JURIDINES, FINASINĖS, DOPINGO IR SPORTO POLITINĖS AFEROS. DOKUMENTAI”.

 

1 IŠVADA.

IFBB NIEKADA NEBUVO TARPTAUTINE SPORTO FEDERACIJA.

JAV garsaus kultūristo DANO LURIO (Dan Lurie) ir jo pasamdyto JAV teisininko ADAMO ATLASO (Adam Atlas) pateiktame visuomenei Kanados valstybinio registrų centro išduotame IFBB registravimo pažymėjime matome, kad  privati komercinė IFBB firma įregistruota Kanadoje 1969 metais; firma priklauso trims savininkams (akcininkams): BENUI VEIDERIUI, REIMONDUI KREPOLTUI, EVELINAI ROI  (Ben Weider, Reimond Crepault, Jagueline Roy). Iki 1969 metų jei IFBB ir egzistavo, tai buvo oficialiai įstatymiškai neregistruota struktūra.

 

2 IŠVADA.

KAS ŠIANDIEN SLEPIASI UŽ IFBB ŠIRMOS.

Dokumentai, kuriuos IFBB teisininkas austras ALEKSAS BAUERIS nusiuntė IFBB komercinės firmos savininkui ispanui RAFAELIUI SANTOCHAI (Rafael Santonja), liudija, kad 2004-2007 metų metines IFBB finansines ataskaitas Kanados mokesčių inspekcijai pasirašė kanadiečiai DIANA ŽIRO, KIMAS VU, LUKAS AUTETAS (Diane Giroux, Kim Vu, Luc Autet). Kaip matyti, visi trys gerai žinomi pasaulio kultūrizmo visuomenei...

Tai kas gi iš tikro stovi už IFBB uždangos?

Oficialūs dokumentai byloja, kad kanadietis BENAS VEIDERIS IFBB valdymą nuosavybės teise perdavė ispanui RAFAELIUI SANTOCHAI (Rafael Santonja) ir tuomet IFBB būstinė buvo perkelta iš Kanados į Ispaniją. Tačiau iš dokumentų matome, kad reali IFBB registravimo vieta nepakito, ji liko senu Kanados adresu.

Dokumentai byloja, kad tokį IFBB  nariams svarbų dokumentą, kaip BENO VEIDERIO IFBB nuosavybės teisių perdavimo RAFAELIUI SANTOCHAI protokolą pasirašė PAMELA KEIGAN (Pamela Kagan), kurios niekas iš IFBB narių to daryti neįpareigojo, o net ir kokio nors viešo šio klausimo svarstymo nebuvo. Visa ši akcija vyko slapta nuo IFBB narių ir paskiau visi jie buvo supažindinti su jau įvykusiu faktu, su kuriuo beliko tyliai sutikti.

 

3 IŠVADA.

RAFAELIS SANTOCHA PASIMETĘS.

Kuo toliau, tuo daugiau IFBB nariams kilo klausimų taip netikėtai tapusiam IFBB savininku ir prezidentu RAFAELIUI SANTOCHAI. IFBB nariai domėjosi juridiniais ir finansiniais klausimais, jiems buvo įdomu, kuo dabar tarpusavyje skirsis Kanados ir Ispanijos IFBB komercinės firmos, kurių savininku tapo RAFAELIS SANTOCHA. IFBB nariai siekė aiškaus atsakymo, kodėl tokie svarbūs IFBB klausimai sprendžiami slapta nuo IFBB narių, kodėl visiems svarbūs IFBB dokumentai be yra atsakingų asmenų parašų ir kodėl net jau įvykę faktai ir toliau slepiami nuo IFBB narių.

Kai RAFAELIS SANTOCHA  ėmėsi ALEKSUI BAUERIUI aiškintis ir teisintis, IFBB juridinių ir finansinių klausimų dar labiau padaugėjo.

 

IŠVADA 4.

NELEGALIOS IFBB TEISINĖS IR FINANSINĖS AFEROS. SUŽINOKIME TIESĄ.

Po to, kai IFBB atsikratė savo vice prezidento prancūzo SERŽO NUBRETO (Serge Nubret, 1974) ir po garsaus IFBB kultūristų profesionalų anti – veideriško sąmokslo, vadovaujamo VINCO MAK MACHONO (Vince Mac Machon, 1990), IFBB gana ilgą laiką gyvavo ramiai, kol IFBB teisininkas ALEKSAS BAUERIS netapo vienu iš trijų naujai įsteigtos Ispanijoje IFBB ir EFBB akcininku ir steigėju (2007).

Stebėdamas už savo nugaros RAFAELIO SANTOCHOS vykdomas   neaiškias IFBB ir EFBB finansines operacijas, pagal jam priklausančias pareigas ALEKSAS BAUERIS pareikalavo, kad RAFAELIS SANTOCHA  jam pateiktų IFBB ir EFBB finansinius ir teisinius dokumentus peržiūrai.

Ištikimai tarnavęs IFBB federacijai pastaruosius  25 metus, ALEKSAS BAUERIS susipažino su RAFAELIO SANTOCHOS jam pateiktais dokumentais, patvirtinančiais, kad tarptautinė IFBB federacija nėra juridiškai registruota ir realiai neegzistuoja, o tai reiškia, kad IFBB ankstesnė veikla teisiniu atžvilgiu yra nelegali. Realiai egzistuoja tik Kanadoje registruota privati BENO VEIDERIO  komercinė firma, kurios veikloje visi menamos virtualios tarptautinės IFBB federacijos nariai yra niekiniai, beteisiai. Visi IFBB pareigūnai, išrinkti tarptautiniuose IFBB kongresuose yra irgi niekiniai, nes juridiškai pačios IFBB federacijos nėra, tai ir IFBB kongresų sprendiniai yra niekiniai ir negalioja.

ALEKSO BAUERIO teigimu, nors IFBB federacijos įstatai (konstitucija) yra paviešinti oficialiame IFBB interneto puslapyje www.ifbb.com  , tačiau ir jie yra teisės požiūriu niekiniai, nes niekur nėra registruoti ir skirti tik užmigdyti IFBB narių budrumą. Iš tikro po IFBB federacijos pavadinimu slepiasi visai kitu vardu registruota privati komercinė firma, kuri ramiai sau darosi savo „bizniuką“ ir dėl nieko pernelyg nesivargina. Nesant juridinės IFBB registracijos, visos IFBB pasirašytos sutartys, nutarimai yra niekiniai ir negalioja, įskaitant visas kitas neteisines veikas, tokias, kaip nario ir starto mokesčių rinkimas, nekalbant apie tai, kad visuomet tokiais atvejais buvo nesumokami valstybiniai mokesčiai.

IFBB finansinė veikla yra tokioje sumaištyje, kad nespecialistui yra labai sunku susigaudyti gausybėje RAFAELIUI SANTOCHAI  priklausančių įmonių sąskaitų, ypač, kai IFBB finansiniai srautai yra slepiami nuo IFBB narių.

Tarp daugelio teisinių ir finansinių kaltinimų, kuriuos ALEKSAS BAUERIS  pateikė RAFAELIUI SANTOCHAI, buvo ir 100 000 IFBB priklausiusių dolerių pasisavinimas, kurių iki šiol niekas nesuranda. ALEKSAS BAUERIS  priminė, kad 2002 metais Minske (Baltarusija) vykęs tarptautinis IFBB kongresas nutarė, kad RAFAELIS SANTOCHA kasmet pateiks IFBB ir EFBB nariams finansines ataskaitas ir bendrų pinigų savo asmeninių komercinių firmų sąskaitose nelaikys, tačiau RAFAELIS SANTOCHA niekados nesilaikė šio nutarimo punktų. Dar daugiau, ALEKSAS BAUERIS  nustatė, kad IFBB nebuvo niekados registruota net ir Ispanijoje, tad bendri IFBB narių pinigai net ir negalėjo būti IFBB sąskaitose, kai IFBB juridiškai niekur neegzistuoja.

Išstudijavęs RAFAELIO SANTOCHOS  jam pateiktus finansinius bei juridinius dokumentus, ALEKSAS BAUERIS  sudarė finansines schemas, iš kurių matyti, kaip IFBB ir EFBB narių pinigai keliauja į asmenines RAFAELIO SANTOCHOS sąskaitas.

Esant tokiai „kebliai“ situacijai, RAFAELIS SANTOCHA  nutarė IFBB/EFBB nariams nieko daugiau nebeaiškinti ir tuos IFBB narius, kurie išdrįso pakelti balsą ir klausinėti, pašalinti iš savo organizacijos. Taip 2009 metais IFBB skilo.

 

IŠVADA 5.

IFBB NUOLATOS PAŽEIDŽIA WADA ANTI DOPINGO KODEKSĄ. TEISMAI NAGRINĖJA IFBB VADOVŲ DOPINGO BYLAS.

Pastaruosius dvidešimt metų IFBB vadovai deklaruoja IFBB komercinės firmos pranašumą prieš kitas tarptautines sporto federacijas remdamiesi tuo, kad ji, IFBB, yra prisijungusi prie WADA anti dopingo kodekso. IFBB  deklaruojama pozicija erzina kitas federacijas, kurios aiškiai žino visiškai kitą IFBB santykį su dopingu.

Tikras IFBB požiūris į dopingo vartojimą buvo pagrindine priežastimi to, kad TOK (IOC) atsisakė remti ir pripažinti IFBB, kad „Pasaulio žaidynės“ (World Games) ir „Azijos žaidynės“ (Asia Games) triukšmingai pašalino IFBB iš savo narių tarpo.

Dokumentai liudija, kad į nešvarius dopingo reikalus yra įsivėlusi ir RAFAELIO SANTOCHOS  žmona.  Yra buvę atvejų, kai IFBB tarptautinių varžybų metu naudojus dopingą buvo pripažintos ištisos nacionalinės rinktinės, kaip pavyzdžiui, Rusijos ir Čekijos. Kliuvo ir lietuviams. Dopingo naudojimo lyderiu yra laikoma Egipto IFBB nacionalinė federacija, kurios nariai yra nuolatos įsivėlę į dopingo skandalus, bet tai netrukdo RAFAELIUI SANTOCHAI  visados šią federaciją girti ir apdovanoti. Paskutinis dopinginis egiptiečių nutikimas buvo Tailande vykusiose varžybose, kai 8 iš 9 Egipto IFBB nacionalinės rinktinės narių buvo apkaltinti naudoję dopingą.

IFBB dažnai pažeidinėja WADA anti-dopingo kodeksą ir neretai net aukščiausio rango tarptautinėse IFBB varžybose dopingo kontrolė nėra atliekama. Ryšium su dopingu IFBB vadovybė yra kaltinama įvairiausiais nusižengimais, tarp kurių ir tokie: Europos čempionato metu buvo paimti 30 sportininkų dopingo mėginiai iš kurių kažkodėl tik 15 nukeliavo į WADA laboratorijas; dopingo testų rezultatai po jau atliktų patikrinimų slepiami nuo IFBB narių ir visuomenės; „išrinktiesiems“ sportininkams, kuriems už daugkartinį dopingo naudojimą pagal taisykles gresia diskvalifikacija „iki gyvos galvos“, dėl nepaaiškinamų priežasčių skiriamos simbolinės nuobaudos; slepiami jaunų IFBB sportininkų mirties atvejai, tame tarpe ir Lietuvoje.

Aiški IFBB pozicijos dopingo klausimais iliustracija yra garsus nutikimas su artimu RAFAELIO SANTOCHOS bendražygiu, aukštu IFBB tarptautinio lygmens pareigūnu, Lenkijos nacionalinės IFBB federacijos prezidentu PAVELU FILEBORNU (Pawel Fileborn). Lenkijos kultūristai teismuose kaltina PAVELĄ FILEBORNĄ po 1 000 dolerių pardavinėjus sportininkams dopingo naudojimo schemas ir už 10 000 dolerių siūlius pagautiems naudojus dopingą sportininkams variantus išvengti priklausančios pagal taisykles nuobaudos. Beje, šis „dopingo naudojimo specialistas“ buvo atvykęs į Lietuvą savo tiesų mokyti mūsų sportininkus.

 

IŠVADA 6.

ŠALIN KONSTITUCIJĄ. STANISLAVAS PEŠATAS META IŠŠŪKĮ RAFAELIUI SANTOCHAI.

Kai visa Čekijos IFBB nacionalinė rinktinė buvo apkaltinta naudojus dopingą ir tai buvo pripažinta įvykusiu faktu, šios šalies nacionalinės kultūrizmo federacijos prezidentas STANISLAVAS PEŠATAS (Stanislav Pešat) turėjo palikti savo postą.

Matydamas RAFAELIO SANTOCHOS visišką neveiklumą IFBB Europos padalinyje (EFBB), remdamasis deklaruojamais  IFBB federacijos konstitucijos straipsniais, STANISLAVAS PEŠATAS  neseniai kandidatavo į Europos IFBB federacijos prezidentus.

IFBB skelbiama demokratija baigėsi akimirksniu ir be ypatingų argumentų RAFAELIS SANTOCHA  pasiliko sau abu postus – tarptautinės ir Europos IFBB  federacijų vadovo. Šis demokratiškas kandidatavimo klausimas iškilo per visą IFBB istoriją tik tą vieną kartą ir tuo vienu kartu  ir užsibaigė. Kitaip ir būti negalėjo, nes kokia gali būti demokratija ir „prezidento rinkimai“ privačioje komercinėje IFBB firmoje, kai tarptautinė sporto federacija su savo virtualia konstitucija juridiškai neegzistuoja ir niekados neegzistavo?

 

IŠVADA 7.

IFBB VISADOS BUVO TIK PRIVATI KOMERCINĖ FIRMA, O NE SPORTO FEDERACIJA. TAI BUVO ĮRODYTA LONDONO TEISME.

Tai, kad visi sužinojo IFBB nesant sporto federacija, o tik privačia komercine firma, buvo didžiulis smūgis ne tik IFBB nariams, nacionalinėms kultūrizmo federacijoms, bet ir visai tarptautinei sporto visuomenei. Kuri save gerbianti tarptautinė organizacija gali bendradarbiauti su virtualia IFBB federacija, neturinčia elementarios juridinės registracijos? Visas IFBB nacionalines federacijas ištiko šokas, sužinojus tokią tiesą. Nacionalinės federacijos  ilgus metus ištikimai tarnavo IFBB vadovams. Sutrikę ir pasipiktinę IFBB nariai siekė RAFAELIO SANTOCHOS pasiaiškinimo ir, nesulaukę atsakymų į savo klausimus, už savo drąsą  turėjo palikti IFBB.

2009 metais IFBB skilo, bet ir po skilimo mažai kas pasikeitė. IFBB toliau apgaudinėja savo narius ir tarptautinę sporto visuomenę, periodiškai pateikdama netikrą informaciją. Pavyzdžiui, neseniai Indijoje vyko IFBB Azijos čempionatas ir tarptautinis kongresas. IFBB vadovai paskelbė, kad renginiuose dalyvavo 30 šalių atstovai, o realiai buvo tik 7 šalys. Azijos nacionalinių federacijų atstovai, viešai paminėti dalyvavę IFBB renginiuose Indijoje, piktinasi, nes tuo metu buvo visai kitur, o ne Indijoje. Ir vėl, Indijoje vykusio IFBB Azijos čempionato metu dopingo kontrolė nebuvo atliekama. Panaši situacija nutiko 2011 metais IFBB pasaulio čempionato metu Estijoje, nes skandalas dar tęsiasi. IFBB nariai, kaip visados, tyli...

Siekdamas tiesos, garsus JAV IFBB kultūristas profesionalas MILOŠAS SARCEVAS (Milos Sarcev) savo asmeniniame interneto puslapyje paviešino kai kuriuos IFBB dokumentus. Tačiau labiausiai Azijos kultūrizmo federacija, vienijanti 38 šalių nacionalines federacijas, remiama ir palaikoma  Azijos olimpinio komiteto, yra dėkinga pasaulinei WFF-WBBF federacijai, IFBB narių prašymu įvairiomis kalbomis paviešinusiai IFBB juridinius ir finansinius dokumentus tarptautiniame interneto puslapyje www.wff.lt .

Kai turėsime daugiau laiko, apdorosime ir paviešinsime gausius archyvinius IFBB dokumentus, kurious mums atsiuntė artimas BENO VEIDERIO (Ben Weider), bendražygis, buvęs IFBB vice prezidentas, WABBA organizacijos savininkas, garsus prancūzų kultūristas SERŽAS NUBRETAS (Serge Nubret) ir artimas RAFAELIO SANTOCHOS  bendražygis, ilgametis Ispanijos IFBB nacionalinės federacijos vice prezidentas CHOSE PARDO HIDALGAS (Chose Pardo Hidalgo).

 

INFORMACIJA.

Detalesnė informacija tarptautiniame interneto puslapyje www.wff.lt, skaitykite forumą. Tai pat informaciją rasite tinklapio „Facebook“ puslapiuose: WFF-WBBF International, WFF-WBBF North America, WFF-WBBF South America, WFF-WBBF Asia, WFF-WBBF Europe, WFF-WBBF Africa, WFF-WBBF Asia Continental Federation.

2014. KULTŪRISTAI NESUPRANTA IFBB POLITIKOS.

2014_ALEX DOS ANJOS_3m.jpg

2014-02-19

BRAZILIJOS ŽURNALISTĖ PRAŠO PAAIŠKINIMO.

Šiandien Pasaulinės WFF-WBBF (World Fitness Federation, World Body Building Federation) federacijos būstinė gavo Brazilijos sporto žurnalistės laišką:

„Good day, I want to understand why the IFBB impose a law of their athletes not to compete or even be present in another competition that is not IFBB, can you help me with clear information? It would matter for my magazine column.

Garsus Brazilijos kultūristas, absoliutus pasaulio mėgėjų čempionas (2011 m.), turnyro „Arnold Classic“ čempionas (2013 m.)  ALEKSAS DOS ANJOSAS (Alex Dos Anjos)  neseniai IFBB federacijos buvo diskvalifikuotas metams. Priežastis – 2013 metais ALEKSAS DOS ANJOSAS dalyvavo Brazilijos WFF-WBBF nacionaliniame čempionate.

Dar kartą sporto visuomenei susipažinimui pateikiame esmines IFBB tiesas:

 

KULTŪRISTAI NORI ŽINOTI TIESĄ APIE IFBB

Pasaulinis kultūrizmas yra kažkokioje chaotiškoje būsenoje, kuri labai tenkina sporto šarlatanus.  Dabar egzistuoja daug tarptautinių kultūrizmo organizacijų, tačiau nė viena nesistengia dirbti gerinant kultūrizmo sporto įvaizdį, plėtojant ir vystant sportą oficialia prasme. Siekiant globalinio oficialaus kultūrizmo sporto vystymo ir populiarizavimo, nė viena paminėtų organizacijų tinkamai nebendradarbiauja su žinomomis ir pripažintomis tarptautinėmis organizacijomis, nedirba su įvairių šalių valstybinėmis institucijomis. JAV kultūrizmas visom prasmėm egzistuoja privačios nuosavybės forma, niekuo, išskyrus pačias valstijas, nesidomi ir tai aiškiai deklaruoja. Europos kultūrizmas pergyvena ne geriausius laikus ir yra dideliame bangavime. Azijos, Afrikos, Australijos kultūrizmo pasauliniame sporto judėjime išvis nesimato ir jie čia niekados nevaidino bent kiek  žymesnio vaidmens.

Susidaro vaizdas, kad tik viena Pasaulinė WFF-WBBF (World Fitness Federation, World Body Building Federation) federacija, šiandien vienijanti nacionalines struktūras iš 107 šalių, kurios atstovauja visus kontinentus, yra susirūpinusi globaliniu kultūrizmo sporto vystymu oficialia prasme, įskaitant pačią aukščiausią lygmenį.

Reikia pabrėžti, kad šiems nemenkiems tikslams siekti visos tarptautinės kultūrizmo organizacijos pirmų pirmiausia privalo aiškiai nurodyti savo juridinį statusą, jos privalo turėti sporto federacijos juridinę registraciją ir vadovautis teisiškai registruotais įstatais (konstitucija).

Šiame straipsnyje kalbame apie IFBB (International Federation of Body Builders), kadangi šį federacija  buvo tolokai pažengusi mūsų nagrinėjamais klausimais. Tačiau 2009 metais pasaulinė sporto visuomenė sužinojo visai kitas skirtingas tiesas, negu dešimtmečiais IFBB visiems pateikdavo.

Pasirodo, už tarptautinės IFBB sporto federacijos visada slėpėsi privati komercinė firma, turinti konkretų šeimininką-savininką, visai kitą pavadinimą, kitus įstatus, kitas atsiskaitomąsias sąskaitas bankuose. Norisi pabrėžti, kad jei net IFBB pateko į tokią negražią juridinę bei tuo pačiu ir finansinę situaciją, tai apie kitas tarptautines federacijas išvis nėra ko pasakyti, nes jos yra kur kas dar blogesnėje juridinėje padėtyje.

Po 2009 metų IFBB skilimo,  pasipiktinę menamos tarptautinės IFBB federacijos vice prezidentas POLAS ČIUA (Paul Chua, Singapore) ir Austrijos IFBB prezidentas bei tarptautinės IFBB federacijos juristas ALEKSAS BAUERIS (Alex Bauer, Austria) atsiuntė į Pasaulinės WFF-WBBF  federacijos būstinę per 600 IFBB juridinių dokumentų ir paprašė juos paviešinti tarptautiniame interneto puslapio www.wff.lt forume . Nuodugniai išstudijuoti tokią dokumentų gausą reikėjo daug laiko. Kai kuriuos šių dokumentų publikavome iškart juos gavę, tačiau dabar gauname labai daug įvairių šalių sporto specialistų, pačių sportininkų prašymų paskelbti daugiau informacijos šiuo klausimu. Analizuodami IFBB dokumentus, juos kartu su komentarais viešai paskelbėme,  pavadinę “IFBB JURIDINES, FINASINĖS, DOPINGO IR SPORTO POLITINĖS AFEROS. DOKUMENTAI”.

 

1 IŠVADA.

IFBB NIEKADA NEBUVO TARPTAUTINE SPORTO FEDERACIJA.

JAV garsaus kultūristo DANO LURIO (Dan Lurie) ir jo pasamdyto JAV teisininko ADAMO ATLASO (Adam Atlas) pateiktame visuomenei Kanados valstybinio registrų centro išduotame IFBB registravimo pažymėjime matome, kad  privati komercinė IFBB firma įregistruota Kanadoje 1969 metais; firma priklauso trims savininkams (akcininkams): BENUI VEIDERIUI, REIMONDUI KREPOLTUI, EVELINAI ROI  (Ben Weider, Reimond Crepault, Jagueline Roy). Iki 1969 metų jei IFBB ir egzistavo, tai buvo oficialiai įstatymiškai neregistruota struktūra.

 

2 IŠVADA.

KAS ŠIANDIEN SLEPIASI UŽ IFBB ŠIRMOS.

Dokumentai, kuriuos IFBB teisininkas austras ALEKSAS BAUERIS nusiuntė IFBB komercinės firmos savininkui ispanui RAFAELIUI SANTOCHAI (Rafael Santonja), liudija, kad 2004-2007 metų metines IFBB finansines ataskaitas Kanados mokesčių inspekcijai pasirašė kanadiečiai DIANA ŽIRO, KIMAS VU, LUKAS AUTETAS (Diane Giroux, Kim Vu, Luc Autet). Kaip matyti, visi trys gerai žinomi pasaulio kultūrizmo visuomenei...

Tai kas gi iš tikro stovi už IFBB uždangos?

Oficialūs dokumentai byloja, kad kanadietis BENAS VEIDERIS IFBB valdymą nuosavybės teise perdavė ispanui RAFAELIUI SANTOCHAI (Rafael Santonja) ir tuomet IFBB būstinė buvo perkelta iš Kanados į Ispaniją. Tačiau iš dokumentų matome, kad reali IFBB registravimo vieta nepakito, ji liko senu Kanados adresu.

Dokumentai byloja, kad tokį IFBB  nariams svarbų dokumentą, kaip BENO VEIDERIO IFBB nuosavybės teisių perdavimo RAFAELIUI SANTOCHAI protokolą pasirašė PAMELA KEIGAN (Pamela Kagan), kurios niekas iš IFBB narių to daryti neįpareigojo, o net ir kokio nors viešo šio klausimo svarstymo nebuvo. Visa ši akcija vyko slapta nuo IFBB narių ir paskiau visi jie buvo supažindinti su jau įvykusiu faktu, su kuriuo beliko tyliai sutikti.

 

3 IŠVADA.

RAFAELIS SANTOCHA PASIMETĘS.

Kuo toliau, tuo daugiau IFBB nariams kilo klausimų taip netikėtai tapusiam IFBB savininku ir prezidentu RAFAELIUI SANTOCHAI. IFBB nariai domėjosi juridiniais ir finansiniais klausimais, jiems buvo įdomu, kuo dabar tarpusavyje skirsis Kanados ir Ispanijos IFBB komercinės firmos, kurių savininku tapo RAFAELIS SANTOCHA. IFBB nariai siekė aiškaus atsakymo, kodėl tokie svarbūs IFBB klausimai sprendžiami slapta nuo IFBB narių, kodėl visiems svarbūs IFBB dokumentai be yra atsakingų asmenų parašų ir kodėl net jau įvykę faktai ir toliau slepiami nuo IFBB narių.

Kai RAFAELIS SANTOCHA  ėmėsi ALEKSUI BAUERIUI aiškintis ir teisintis, IFBB juridinių ir finansinių klausimų dar labiau padaugėjo.

 

IŠVADA 4.

NELEGALIOS IFBB TEISINĖS IR FINANSINĖS AFEROS. SUŽINOKIME TIESĄ.

Po to, kai IFBB atsikratė savo vice prezidento prancūzo SERŽO NUBRETO (Serge Nubret, 1974) ir po garsaus IFBB kultūristų profesionalų anti – veideriško sąmokslo, vadovaujamo VINCO MAK MACHONO (Vince Mac Machon, 1990), IFBB gana ilgą laiką gyvavo ramiai, kol IFBB teisininkas ALEKSAS BAUERIS netapo vienu iš trijų naujai įsteigtos Ispanijoje IFBB ir EFBB akcininku ir steigėju (2007).

Stebėdamas už savo nugaros RAFAELIO SANTOCHOS vykdomas   neaiškias IFBB ir EFBB finansines operacijas, pagal jam priklausančias pareigas ALEKSAS BAUERIS pareikalavo, kad RAFAELIS SANTOCHA  jam pateiktų IFBB ir EFBB finansinius ir teisinius dokumentus peržiūrai.

Ištikimai tarnavęs IFBB federacijai pastaruosius  25 metus, ALEKSAS BAUERIS susipažino su RAFAELIO SANTOCHOS jam pateiktais dokumentais, patvirtinančiais, kad tarptautinė IFBB federacija nėra juridiškai registruota ir realiai neegzistuoja, o tai reiškia, kad IFBB ankstesnė veikla teisiniu atžvilgiu yra nelegali. Realiai egzistuoja tik Kanadoje registruota privati BENO VEIDERIO  komercinė firma, kurios veikloje visi menamos virtualios tarptautinės IFBB federacijos nariai yra niekiniai, beteisiai. Visi IFBB pareigūnai, išrinkti tarptautiniuose IFBB kongresuose yra irgi niekiniai, nes juridiškai pačios IFBB federacijos nėra, tai ir IFBB kongresų sprendiniai yra niekiniai ir negalioja.

ALEKSO BAUERIO teigimu, nors IFBB federacijos įstatai (konstitucija) yra paviešinti oficialiame IFBB interneto puslapyje www.ifbb.com  , tačiau ir jie yra teisės požiūriu niekiniai, nes niekur nėra registruoti ir skirti tik užmigdyti IFBB narių budrumą. Iš tikro po IFBB federacijos pavadinimu slepiasi visai kitu vardu registruota privati komercinė firma, kuri ramiai sau darosi savo „bizniuką“ ir dėl nieko pernelyg nesivargina. Nesant juridinės IFBB registracijos, visos IFBB pasirašytos sutartys, nutarimai yra niekiniai ir negalioja, įskaitant visas kitas neteisines veikas, tokias, kaip nario ir starto mokesčių rinkimas, nekalbant apie tai, kad visuomet tokiais atvejais buvo nesumokami valstybiniai mokesčiai.

IFBB finansinė veikla yra tokioje sumaištyje, kad nespecialistui yra labai sunku susigaudyti gausybėje RAFAELIUI SANTOCHAI  priklausančių įmonių sąskaitų, ypač, kai IFBB finansiniai srautai yra slepiami nuo IFBB narių.

Tarp daugelio teisinių ir finansinių kaltinimų, kuriuos ALEKSAS BAUERIS  pateikė RAFAELIUI SANTOCHAI, buvo ir 100 000 IFBB priklausiusių dolerių pasisavinimas, kurių iki šiol niekas nesuranda. ALEKSAS BAUERIS  priminė, kad 2002 metais Minske (Baltarusija) vykęs tarptautinis IFBB kongresas nutarė, kad RAFAELIS SANTOCHA kasmet pateiks IFBB ir EFBB nariams finansines ataskaitas ir bendrų pinigų savo asmeninių komercinių firmų sąskaitose nelaikys, tačiau RAFAELIS SANTOCHA niekados nesilaikė šio nutarimo punktų. Dar daugiau, ALEKSAS BAUERIS  nustatė, kad IFBB nebuvo niekados registruota net ir Ispanijoje, tad bendri IFBB narių pinigai net ir negalėjo būti IFBB sąskaitose, kai IFBB juridiškai niekur neegzistuoja.

Išstudijavęs RAFAELIO SANTOCHOS  jam pateiktus finansinius bei juridinius dokumentus, ALEKSAS BAUERIS  sudarė finansines schemas, iš kurių matyti, kaip IFBB ir EFBB narių pinigai keliauja į asmenines RAFAELIO SANTOCHOS sąskaitas.

Esant tokiai „kebliai“ situacijai, RAFAELIS SANTOCHA  nutarė IFBB/EFBB nariams nieko daugiau nebeaiškinti ir tuos IFBB narius, kurie išdrįso pakelti balsą ir klausinėti, pašalinti iš savo organizacijos. Taip 2009 metais IFBB skilo.

 

IŠVADA 5.

IFBB NUOLATOS PAŽEIDŽIA WADA ANTI DOPINGO KODEKSĄ. TEISMAI NAGRINĖJA IFBB VADOVŲ DOPINGO BYLAS.

Pastaruosius dvidešimt metų IFBB vadovai deklaruoja IFBB komercinės firmos pranašumą prieš kitas tarptautines sporto federacijas remdamiesi tuo, kad ji, IFBB, yra prisijungusi prie WADA anti dopingo kodekso. IFBB  deklaruojama pozicija erzina kitas federacijas, kurios aiškiai žino visiškai kitą IFBB santykį su dopingu.

Tikras IFBB požiūris į dopingo vartojimą buvo pagrindine priežastimi to, kad TOK (IOC) atsisakė remti ir pripažinti IFBB, kad „Pasaulio žaidynės“ (World Games) ir „Azijos žaidynės“ (Asia Games) triukšmingai pašalino IFBB iš savo narių tarpo.

Dokumentai liudija, kad į nešvarius dopingo reikalus yra įsivėlusi ir RAFAELIO SANTOCHOS  žmona.  Yra buvę atvejų, kai IFBB tarptautinių varžybų metu naudojus dopingą buvo pripažintos ištisos nacionalinės rinktinės, kaip pavyzdžiui, Rusijos ir Čekijos. Kliuvo ir lietuviams. Dopingo naudojimo lyderiu yra laikoma Egipto IFBB nacionalinė federacija, kurios nariai yra nuolatos įsivėlę į dopingo skandalus, bet tai netrukdo RAFAELIUI SANTOCHAI  visados šią federaciją girti ir apdovanoti. Paskutinis dopinginis egiptiečių nutikimas buvo Tailande vykusiose varžybose, kai 8 iš 9 Egipto IFBB nacionalinės rinktinės narių buvo apkaltinti naudoję dopingą.

IFBB dažnai pažeidinėja WADA anti-dopingo kodeksą ir neretai net aukščiausio rango tarptautinėse IFBB varžybose dopingo kontrolė nėra atliekama. Ryšium su dopingu IFBB vadovybė yra kaltinama įvairiausiais nusižengimais, tarp kurių ir tokie: Europos čempionato metu buvo paimti 30 sportininkų dopingo mėginiai iš kurių kažkodėl tik 15 nukeliavo į WADA laboratorijas; dopingo testų rezultatai po jau atliktų patikrinimų slepiami nuo IFBB narių ir visuomenės; „išrinktiesiems“ sportininkams, kuriems už daugkartinį dopingo naudojimą pagal taisykles gresia diskvalifikacija „iki gyvos galvos“, dėl nepaaiškinamų priežasčių skiriamos simbolinės nuobaudos; slepiami jaunų IFBB sportininkų mirties atvejai, tame tarpe ir Lietuvoje.

Aiški IFBB pozicijos dopingo klausimais iliustracija yra garsus nutikimas su artimu RAFAELIO SANTOCHOS bendražygiu, aukštu IFBB tarptautinio lygmens pareigūnu, Lenkijos nacionalinės IFBB federacijos prezidentu PAVELU FILEBORNU (Pawel Fileborn). Lenkijos kultūristai teismuose kaltina PAVELĄ FILEBORNĄ po 1 000 dolerių pardavinėjus sportininkams dopingo naudojimo schemas ir už 10 000 dolerių siūlius pagautiems naudojus dopingą sportininkams variantus išvengti priklausančios pagal taisykles nuobaudos. Beje, šis „dopingo naudojimo specialistas“ buvo atvykęs į Lietuvą savo tiesų mokyti mūsų sportininkus.

 

IŠVADA 6.

ŠALIN KONSTITUCIJĄ. STANISLAVAS PEŠATAS META IŠŠŪKĮ RAFAELIUI SANTOCHAI.

Kai visa Čekijos IFBB nacionalinė rinktinė buvo apkaltinta naudojus dopingą ir tai buvo pripažinta įvykusiu faktu, šios šalies nacionalinės kultūrizmo federacijos prezidentas STANISLAVAS PEŠATAS (Stanislav Pešat) turėjo palikti savo postą.

Matydamas RAFAELIO SANTOCHOS visišką neveiklumą IFBB Europos padalinyje (EFBB), remdamasis deklaruojamais  IFBB federacijos konstitucijos straipsniais, STANISLAVAS PEŠATAS  neseniai kandidatavo į Europos IFBB federacijos prezidentus.

IFBB skelbiama demokratija baigėsi akimirksniu ir be ypatingų argumentų RAFAELIS SANTOCHA  pasiliko sau abu postus – tarptautinės ir Europos IFBB  federacijų vadovo. Šis demokratiškas kandidatavimo klausimas iškilo per visą IFBB istoriją tik tą vieną kartą ir tuo vienu kartu  ir užsibaigė. Kitaip ir būti negalėjo, nes kokia gali būti demokratija ir „prezidento rinkimai“ privačioje komercinėje IFBB firmoje, kai tarptautinė sporto federacija su savo virtualia konstitucija juridiškai neegzistuoja ir niekados neegzistavo?

 

IŠVADA 7.

IFBB VISADOS BUVO TIK PRIVATI KOMERCINĖ FIRMA, O NE SPORTO FEDERACIJA. TAI BUVO ĮRODYTA LONDONO TEISME.

Tai, kad visi sužinojo IFBB nesant sporto federacija, o tik privačia komercine firma, buvo didžiulis smūgis ne tik IFBB nariams, nacionalinėms kultūrizmo federacijoms, bet ir visai tarptautinei sporto visuomenei. Kuri save gerbianti tarptautinė organizacija gali bendradarbiauti su virtualia IFBB federacija, neturinčia elementarios juridinės registracijos? Visas IFBB nacionalines federacijas ištiko šokas, sužinojus tokią tiesą. Nacionalinės federacijos  ilgus metus ištikimai tarnavo IFBB vadovams. Sutrikę ir pasipiktinę IFBB nariai siekė RAFAELIO SANTOCHOS pasiaiškinimo ir, nesulaukę atsakymų į savo klausimus, už savo drąsą  turėjo palikti IFBB.

2009 metais IFBB skilo, bet ir po skilimo mažai kas pasikeitė. IFBB toliau apgaudinėja savo narius ir tarptautinę sporto visuomenę, periodiškai pateikdama netikrą informaciją. Pavyzdžiui, neseniai Indijoje vyko IFBB Azijos čempionatas ir tarptautinis kongresas. IFBB vadovai paskelbė, kad renginiuose dalyvavo 30 šalių atstovai, o realiai buvo tik 7 šalys. Azijos nacionalinių federacijų atstovai, viešai paminėti dalyvavę IFBB renginiuose Indijoje, piktinasi, nes tuo metu buvo visai kitur, o ne Indijoje. Ir vėl, Indijoje vykusio IFBB Azijos čempionato metu dopingo kontrolė nebuvo atliekama. Panaši situacija nutiko 2011 metais IFBB pasaulio čempionato metu Estijoje, nes skandalas dar tęsiasi. IFBB nariai, kaip visados, tyli...

Siekdamas tiesos, garsus JAV IFBB kultūristas profesionalas MILOŠAS SARCEVAS (Milos Sarcev) savo asmeniniame interneto puslapyje paviešino kai kuriuos IFBB dokumentus. Tačiau labiausiai Azijos kultūrizmo federacija, vienijanti 38 šalių nacionalines federacijas, remiama ir palaikoma  Azijos olimpinio komiteto, yra dėkinga pasaulinei WFF-WBBF federacijai, IFBB narių prašymu įvairiomis kalbomis paviešinusiai IFBB juridinius ir finansinius dokumentus tarptautiniame interneto puslapyje www.wff.lt .

Kai turėsime daugiau laiko, apdorosime ir paviešinsime gausius archyvinius IFBB dokumentus, kurious mums atsiuntė artimas BENO VEIDERIO (Ben Weider), bendražygis, buvęs IFBB vice prezidentas, WABBA organizacijos savininkas, garsus prancūzų kultūristas SERŽAS NUBRETAS (Serge Nubret) ir artimas RAFAELIO SANTOCHOS  bendražygis, ilgametis Ispanijos IFBB nacionalinės federacijos vice prezidentas CHOSE PARDO HIDALGAS (Chose Pardo Hidalgo).

 

INFORMACIJA.

Detalesnė informacija tarptautiniame interneto puslapyje www.wff.lt, skaitykite forumą. Tai pat informaciją rasite tinklapio „Facebook“ puslapiuose: WFF-WBBF International, WFF-WBBF North America, WFF-WBBF South America, WFF-WBBF Asia, WFF-WBBF Europe, WFF-WBBF Africa, WFF-WBBF Asia Continental Federation.

PAKVIESTA PRISIJUNGTI PRIE INOC PASAULINĖ WFF-WBBF FEDERACIJA STABDO BENDRADARBIAVIMĄ.

inoc_logo1dm.jpg

2014-01-28

2013 metų gruodžio mėnesio pabaigoje Pasaulinė WFF-WBBF (World Fitness Federation, World Body Building Federation)   federacija buvo pakviesta prisijungti prie Tarptautinio neolimpinių sporto šakų komiteto veiklos (INOC, International Non-Olympic Committee). INOC skelbiasi esanti antra pagal reikšmę ir mąstą tarptautine sporto organizacija pasaulyje po Tarptautinio olimpinio komiteto (IOC, International Olympic Committee).

 

KOMITETAS PRAŠO PINIGŲ, O APIE SAVE JURIDINĖS INFORMACIJOS NETEIKIA.

Bendravimą su Pasauline WFF-WBBF federacija INOC iškart pradeda prašydama pinigų... Indijoje registruota INOC mums pasirodė nelabai atvira visuomenei institucija. Visiškai neaiškus legalus INOC juridinis statusas, kurio jau visą mėnesį derybose niekaip iš INOC negalime išgauti.

 

PASAULINĖ WFF-WBBF FEDERACIJA.

Pagal juridinę registraciją Pasaulinė WFF-WBBF federacija yra juridiškai nesiekianti pelno visuomeninė tarptautinė sporto organizacija.

Pradėjusi savo veiklą prieš penkiasdešimt metų, šiandien Pasaulinė WFF-WBBF federacija vienija 115 šalių nacionalines organizacijas, kurios atstovauja visus kontinentus.

Pasaulinė WFF-WBBF federacija kasmet įvairiose pasaulio šalyse organizuoja per 60 įvairaus mąsto tarptautinių renginių.

 

TOLIMESNI ŽINGSNIAI.

Atstovaujantis WFF-WBBF Pasaulinės WFF-WBBF federacijos prezidentas EDMUNDAS DAUBARAS (DSc. Edmundas Daubaras) pradėjo juridinį ir finansinį dialogą su  INOC. Visą mėnesį vykęs dialogas nedavė aiškių atsakymų į paprastus juridinius klausimus. Tokiose situacijose oficialus bendradarbiavimas  prasideda nuo esminių juridinių klausimų išsiaiškinimo - kada ir kur INOC buvo juridiškai registruota, kur galima pamatyti ne Internete skelbiamą, bet realų juridiškai registruotą INOC tarptautinės veiklos pagrindą (registruotus įstatus ar konstituciją)? Mums primygtinai užprašius INOC juridinės registracijos dokumentų, buvome pasiųsti į INOC puslapį Internete, kuriame minėtų juridinių dokumentų nėra. Tuomet dar kartą kreipėmės į INOC prašydami pateikti INOC juridinius registravimo dokumentus ir atsakymo nebesulaukėme... Matyt, esame teisingame kelyje. Kažkas ne taip jau gerai yra su realia juridine INOC registracija.

Pasaulyje apgaulės atvejų nemaža. Juk IFBB (International Federation of Body Builders) irgi skelbiasi esanti „tarptautine sporto federacija“, savo Interneto puslapyje viešina „konstituciją“, kai šiandien gerai žinome, kad IFBB federacija juridiškai neegzistuoja, o IFBB konstitucija Internete nėra juridiškai registruota. Tokią neregistruotą konstituciją galima keisti kada ir kaip nori. IFBB komercinė firma vadovaujasi visai kita konstitucija, kuri slepiama nuo visuomenės ir sportininkų.

Nors nelabai besitikėdami sulaukti atsakymo, dar kartą kreipėmės į INOC minėtų juridinių dokumentų:

„WFF-WBBF International Headquarters, 2014-01-03

Dear friends in sport,

For the very start we would like to know some juridical matters:

1.     Where and when the INOC was registered by Law (the Registration Certificate, No., Date, Place etc). Will You be so kind to present us the juridical INOC Registration Certificate.

2.     What is the juridical background of the INOC activities (the Constitution registered by Law). Will You be so kind to present us the REGISTERED CONSTITUTION OF THE INOC. We see it only in Your Internet page. Unfortunatelly there are even respected International Sport Organizations which present one Constitution in Internet (not registered by Law) and in real they act according another one hidden from public (for example the IFBB, International Federation of Body Builders). We want to know what juridical status has the INOC in real.

Yours faithfully,

DSc. Edmundas Daubaras

President WFF-WBBF International“.

 

KONKRETAUS ATSAKYMO NĖRA. INOC – KAS TAI?

INOC aiškina, kad pagal Indijos įstatymus, kurių pagrindu ji registruota, konstitucijos (įstatų) registruoti nereikia. Tuomet, kaip ir IFBB atveju, tokia konstitucija galima manipuliuoti, kaip tik nori... Kalbant apie galimą bendradarbiavimą, Pasaulinė WFF-WBBF federacija toliau aiškinasi dėl visiškai neaiškaus INOC juridinio statuso:

„WFF-WBBF International Headquarters, 2014-01-11

Dear friends,

Sorry for the delay as I am still on travel, today in Vienna (Austria).
During fifty years of our International work we communicated to collaborate with many various level International Organizations. It seems to us that many of those Organizations are not legal even by the Law of the Countries they are somehow registered. Mostly that are  “groups of friends gathered together to achieve certain purposes” (arranging International events or other activities). Only few International Organizations  register themselves as it should be under the requirements of Law. And again often even this is not enough.

Many of the so called “International Organizations” use to register their name and logo in the Country they are based and announce themselves as “International Organization”.  Presenting themselves  “non profit social sport organizations” many of these “International Organizations” are Private Commercial Companies by their registered Constitutions. That is why we think the Juridical Registration is the basic thing to learn the truth about any International Organization.

So, what is the registered Legal Status of the INOC?

All other things in Internet Pages  or anywhere else are secondary to this one.

Yours faithfully,

DSc. Edmundas Daubaras,

President WFF-WBBF International“

 

PASAULINĖ WFF-WBBF FEDERACIJA STABDO BENDRADARBIAVIMĄ SU INOC.

Visą mėnesį vedusi diskusijas ir derybas su tarptautinės organizacijos INOC vadovybe, Pasaulinė WFF-WBBF federacija stabdo tolimesnes diskusijas ir bendradarbiavimą su šia tarptautine organizacija. Mes taip ir negavome konkretaus atsakymo į bazinius juridinius klausimus, liečiančius INOC. Internete deklaruojanti gražias tiesas, tarptautinė INOC organizacija slepia nuo visuomenės savo esminius juridinius dokumentus.

 

INFORMACIJA.

Detalesnė informacija tarptautiniame interneto puslapyje www.wff.lt, skaitykite forumą. Tai pat informaciją rasite tinklapio „Facebook“ puslapiuose: WFF-WBBF International, WFF-WBBF North America, WFF-WBBF South America, WFF-WBBF Asia, WFF-WBBF Europe, WFF-WBBF Africa, WFF-WBBF Asia Continental Federation.

KULTŪRIZMAS BELGIJOJE. ANALITINIS STRAIPSNIS. BELGIJOS LEGENDINIAI KULTŪRISTAI.

2013_belgium_flag1d.jpg

2014-01-02

PASAULIO KULTŪRIZMO APŽVALGA. STRAIPSNIS. PREAMBULĖ.
Su profesionaliu, mėgėjišku ir sveikatingumo kultūrizmu (fitnesu) per savo gyvenimą įvairiai susiduria vos ne kiekvienas žmogus.
Oficialaus sporto požiūriu būdama šios sporto šakos lydere pasaulyje, Pasaulinė WFF-WBBF (World Fitness Federation, World Body Building Federation) federacija, ruošdama publikavimui „Dabartinio kultūrizmo enciklopediją“, rengia straipsnį, apžvelgiantį kultūrizmo sportą pasaulyje. Straipsnyje dedami akcentai toms tradicinėms tarptautinėms organizacijoms, toms konkrečioms šalims, kurios realiai buvo ir yra reikšmingos oficialiam tarptautiniam sportui bei sveikatingumo judėjimui aplamai. Kaip žinia, dauguma save deklaruojančių „tarptautinėmis organizacijomis“ subjektų apgaudinėja visuomenę ir realiai tarptautiniame sporte nevaidina jokio vaidmens.

KULTŪRIZMAS BELGIJOJE. ANALITINIS  STRAIPSNIS.
Aukščiau paminėto straipsnio rėmuose Pasaulinė WFF-WBBF federacija dirba ruošdama analitinį straipsnį apie Belgijos kultūrizmą. Straipsnis apims svarbų Belgijos kultūrizmo istorijos periodą, turėjusį įtakos pasauliniam kultūrizmo judėjimui, papasakos apie svarbiausius šalies visų laikų sportininkus ir sporto organizatorius.

Mažai kas žino, kad eilę metų Belgija pasauliniame kultūrizmo judėjime vaidino be galo svarbų vaidmenį ir įtakojo tarptautinį kultūrizmo judėjimą iš esmės. Mes apie tai papasakosime.
Panaši apžvalga jau padaryta apie kultūrizmo raidą JAV, Anglijoje, Prancūzijoje, Skandinavijos šalyse, Baltarusijoje, Ukrainoje ir Estijoje.

BELGIJOS LEGENDINIAI KULTŪRISTAI.

PJERAS VANDENSTINAS(Pierre Vandensteen). Pasaulio kultūrizmo mėgėjų čempionas (1973 m.), pasaulio kultūrizmo mėgėjų čempionato prizininkas (1972 m.).

HUBERTAS PLUMANSAS (Hubert Plummans). Pasaulio kultūrizmo mėgėjų čempionato prizininkas (1969, 1970 m.).

SERŽAS DŽEIKOBSAS (Serge Jacobs). Pasaulio kultūrizmo mėgėjų čempionato prizininkas (1969, 1972 m.), tarptautinio „Universe“ turnyro prizininkas (1969 m.), Europos mėgėjų čempionas (1974 m.), Europos mėgėjų čempionato prizininkas (1969 m.).

 

LEGENDINIAI BELGIJOS KULTŪRIZMO VADOVAI. BROLIAI BLOMERTAI.

JULIANAS BLOMERTAS (Julian Blommaert). Europos IFBB prezidentas (1988 m.), tarptautinių varžybų organizatorius (jam dalyvaujant iki 1971 m. Belgijoje organizuota per 200 įvairaus lygio varžybų), pirmas istorinis tarptautinės IFBB vice prezidentas, nuo praėjusio šimtmečio penkiasdešimtųjų iki septyniasdešimtųjų metų Belgijos nacionalinės kultūrizmo federacijos sekretorius.

DŽEKAS BLOMERTAS (Jacques Blommaert). Tarptautinės IFBB federacijos teisėjų kolegijos pirmininkas (1988 m.), tarptautinių varžybų organizatorius (jam dalyvaujant iki 1971 m. Belgijoje organizuota per 200 įvairaus lygio varžybų), nuo praėjusio šimtmečio penkiasdešimtųjų iki septyniasdešimtųjų metų Belgijos nacionalinės kultūrizmo federacijos vice prezidentas.

KARLAS BLOMERTAS (Carlo Blommaert). Tarptautinių varžybų organizatorius (jam dalyvaujant iki 1971 m. Belgijoje organizuota per 200 įvairaus lygio varžybų), nuo praėjusio šimtmečio penkiasdešimtųjų iki septyniasdešimtųjų metų Belgijos nacionalinės kultūrizmo federacijos prezidentas.

 

WFF-WBBF BELGIJOJE.

Per pastaruosius du dešimtmečius Belgijos kultūristai tarptautiniuose Pasaulinės WFF-WBBF renginiuose dalyvauja periodiškai. Ženkliausių pasiekimų pelnė absoliutus Belgijos nacionalinio čempionato nugalėtojas KINGAS IZOGIS (King Izogie). 2011-2013 metais KINGAS IZOGIS tapo WFF-WBBF pasaulio mėgėjų čempionato bei taurės pirmenybių prizininku, įstojo į Pasaulinės WFF-WBBF federacijos profesionalų lygą.

2013 metais garsi Belgijos sportininkė MAUDA DESČEMEKER (Maud DESCHEEMAEKER), įregistravo jungtinę Beneliukso šalių WFF-WBBF federaciją (Belgija, Olandija ir Liuksemburgas) ir dabar sėkmingai šiai federacijai vadovauja.

 

GLOBALUS PROJEKTAS - DABARTINIO KULTŪRIZMO ENCIKLOPEDIJA.
Sutapo, kad vainikuojanti savo penkis dešimtmečius trunkančią sportinę veiklą, Pasaulinė WFF-WBBF (World Fitness Federation, World Body Building Federation) federacija ėmėsi neturinčio precedento globalaus tarptautinio kultūrizmo projekto: dirbama ruošiant publikacijai didžiulės apimties išsamų istorinį sporto leidinį “Dabartinio kultūrizmo enciklopedija” („Encyclopedia of Modern Bodybuilding“). Iki mūsų niekas pasaulyje net nepabandė imtis tokio grandiozinio projekto. Beje, toli gražu ne kiekvienas ir sugebėtų tai padaryti. Jau anksčiau kai kurie darbai buvo pavadinti „enciklopedijomis“, tačiau iš tiesu tokiais nebuvo (pav. Arnoldas Švarcenegeris (Arnold Schwarzenegger) parašė knygą apie save patį ir ją pavadino „enciklopedija“). Enciklopedijos sąvoka žymiai platesnė ir ji paprastai apima daug platesnius enciklopedinius dalykus.
Mūsų enciklopedija remiasi Pasaulinės WFF-WBBF federacijos archyvais, kurie buvo sukaupti per pastaruosius penkiasdešimt metų. Taip pat ji remiasi archyviniais dokumentais, kurie mums buvo perduoti WABBA savininko ir prezidento SERŽO NUBRETO (Serge Nubret, Prancūzija), Anglijos klubo NABBA vadovų OSKARO HAIDENSTAMO (Oscar Heidenstam, Anglija) ir AIVANO DANBARO (Ivan Dunbar, Airija), taip pat ir IFBB komercinės firmos savininkų bei vadovų BENO VEIDERIO (Ben Weider, Kanada), POLO ČIUA (Paul Chua, Singapūras), ALEKSO BAUERIO (Alex Bauer, Austrija) ir CHOSE PARDO HIDALGO (Jose Pardo Hidalgo, Ispanija).
Mūsų enciklopedija apima daugiau nei šimto metų laikotarpį nuo Eugenijaus Sandovo (Eugeny Sandow) laikų ir pristato per 1000 žinomų pasaulio sportininkų bei vadovų, palikusių ženklų pėdsaką kultūrizmo sporto istorijoje ir atstovavusių visas pagrindines žinomas tradicines tarptautines kultūrizmo federacijas.
Mūsų “Dabartinio kultūrizmo enciklopedija” ruošiama išleisti įvairiomis populiariomis kalbomis, tame tarpe ir kiniečių.

KULTŪRIZMO MOKSLŲ DAKTARAS.
Įvertinus Pasaulinės WFF-WBBF federacijos prezidento EDMUNDO DAUBARO kelis dešimtmečius trunkančios tarptautinės veiklos rezultatus, vienas seniausių Ukrainos Lvovo Stavropigiono universitetas (įkurtas buvusioje Galicijoje 1788 metais) suteikė EDMUNDUI DAUBARUI akademinį „Garbės Mokslų Daktaro“ laipsnį (Doctor Honoris Causa, Doctor of Sciences, DSc).
Tai aukščiausias akademinis laipsnis ir tai jau yra įvykęs istorinis FAKTAS, pirmoje eilėje tai liečiantis pasaulinio kultūrizmo istoriją.
EDMUNDAS DAUBARAS yra vienas iš rengiamo leidinio “Dabartinio kultūrizmo enciklopedija” autorių.

INFORMACIJA.
Detalesnė informacija tarptautiniame interneto puslapyje http://www.wff.lt, skaitykite forumą. Tai pat informaciją rasite tinklapio „Facebook“ puslapiuose: WFF-WBBF International, WFF-WBBF North America, WFF-WBBF South America, WFF-WBBF Asia, WFF-WBBF Europe, WFF-WBBF Africa, WFF-WBBF Asia Continental Federation.

KULTŪRIZMAS ANGLIJOJE. ISTORINĖ APŽVALGA. ANALITINIS STRAIPSNIS.

anglijosVELIAVA.jpg

2013-11-17

PRADŽIA. EUGENIJUS SANDOVAS.

Kalbant apie pasaulio kultūrizmo istoriją, visada kertiniu akmenimi buvo ir bus 1898 metais pradėjęs savo sportinę varžybinę kultūrizmo veiklą Anglijoje ir vėliau emigravęs į JAV kultūrizmo pionierius vokietis EUGENIJUS SANDOAS (Eugene Sandow). Per daugiau nei šimtmetį apie EUGEMIJŲ SANDOVĄ  daug parašyta ir jis minimas visuose istoriniuose sporto šaltiniuose, susijusiuose su kultūrizmo sportu.

 

 “HEALTH AND STRENGTH”.

Kalbant apie kultūrizmo istoriją ypatingo dėmesio nusipelno 1898 metais Anglijoje pradėtas reguliariai leisti kultūrizmo “Sveikata ir jėga” (“Health And Strength”) žurnalas. Žurnalas turėjo didžiulę reikšmę populiarinant kultūrizmo sportą Anglijoje ir pasaulyje. Žurnalo “Sveikata ir jėga” redaktoriaus ir leidėjo ROJAUS EDVARDSO (Roy Edwards) pastangomis šis seniausias pasaulyje nekomercinės paskirties kultūrizmo žurnalas leidžiamas iki šiol.

1906 metais kūno kultūros vystymui Anglijoje įkurta to paties pavadinimo sveikatingumo lyga (The Health & Strength League).

 

“UNIVERSE” TURNYRAI.

Šiuo metu garsius Anglijoje organizuojamus tarptautinius “Universe” turnyrus 1948 metais pirma ėmėsi rengti aukščiau minėto kultūrizmo žurnalo “Sveikata ir jėga” redakcija. Sėkmingai pravedusi tarptautinį 1948 metų “Universe” turnyrą, visiems netikėtai sekančiaus metais redakcija sumanymo organizuoti varžybas atsisakė ir turnyras neįvyko.

 

ANGLIJOS NABBA.

“Universe” varžybų pavadinimo juridinės teisės priklausė minėto žurnalo “Sveikata ir jėga”  redakcijai. Tuomet dėl teisių į pavadinimą perėmimo į redakciją kreipėsi 1950 metais įsteigto Anglijos visuomeninio sporto klubo NABBA (NABBA UK, National Amateur Body Building Association) vadovai. Žurnalo redakcija sutikimą naudoti jai priklausantį “Universe” vardą Anglijos sporto klubui davė ir jau 1950 metais Londone klubas organizavo antrąjį “Universe” turnyrą.

Ilgą laiką Anglijos sporto klubo NABBA  “Universe” turnyras buvo vienitėlėmis pasaulyje reguliariai organizuojamomis tarptautinėmis kultūrizmo varžybomis, tad nenuostabu, kad čia kasmet susirinkdavo geriausi to meto įvairių šalių kultūristai.

Kalbant apie kultūrizmą Anglijoje, galime teigti, kad Anglijos NABBA per gausiai organizuojamas įvairaus lygio nacionalines varžybas tradiciškai valdo sporto situaciją šalyje. Visos kitos sporto organizacijos visada buvo NABBA šešėlyje ir niekap negali lygintis su Anglijos NABBA - nei istorija, nei garsiais sportininakis, nei organizuotomis varžybomis.

Pastaba: be “Universe” varžybų pasaulyje organizuotas dar vienas reguliarus istorinis tarptautinis kultūrizmo turnyras.

Kaip žinia, gana ilgai socialistinis pasaulis buvo atskirtas “geležinės uždangos” ir šio pasaulio šalių sportininkai dalyvauti vakarų šalyse vykusiose tarptautinėse varžybose negalėjo. Negana to, socialistinėse šalyse, o ypač TSRS, kultūrizmno sportas politiniais sumetimais buvo uždraustas ir persekiojamas, kas dar labiau sunkino situaciją. Išimtis buvo tik vienintėlis socialistiniame pasaulyje Klaipėdos mieste reguliariai kasmet organizuojamas tarptautinis “Gintarinio prizo” turnyras (“Amber Prix International, 1968-2013 m.). Faktiškai, “Gintarinis prizas”  buvo neoficialiu socialistinių šalių pasaulio čempionatu bei TSRS kultūrizno čempionatu. Atejus “perestrojkos” laikams, tai oficialiai pripažino TSRS sporto ministerija (Goskomsport SSSR), prilyginusi “Gintarinio prizo” turnyrą oficialiam TSRS čempionatui ir ėmusi suteikinėti “Gintarinio prizo” turnyro čempionams “TSRS sporto meistrų” vardus. Visa tai tapo galima dėka rizikingų asmeninių dabartinio Pasaulinės WFF-WBBF (World Fitness Federation, World Body Building Federation)   federacijos prezidento EDMUNDO DAUBARO (DSc. Edmundas Daubaras) pastangų dėka, kai jis savo paties asmenine rizika ėmėsi iniciatyvos konfrontuoti su TSRS politinės valdžios struktūromis ir kovoti dėl kultūrizmo sporto pripažinimo. 2011 metais oficialaus priėmimo metu Vatikanas pavadino šią EDMUNDO DAUBARO  veiklą  “disidentine” TSRS politinės valdžios struktūrų atžvilgiu ir apdovanojo EDMUNDĄ DAUBARĄ  asmeniniu Vatikano Pontifiko Benedikto XVI-jo medaliu (Medaglia Ufficiale di Pontificato di Sua Santita Benedetto XVI, Headquarters State Vatican, Cita del Vaticano, March 29, 2011).

 (Detali informacija bei dokumentai šiuo klausimu pateikti tarptautiniame interneto puslapyje www.wff.lt , žiūrėkite istorinius straipsnius bei forumo temas; taip pat informaciją rasite įvairiomis kalbomis leidžamame tarptautiniame žurnale “Sportinis fitnesas ir kultūrizmas” (Nr. 28, 33, 34) bei ispanų kalba Pietų Amerikos šalims Argentinoje leidžiamame žurnale “Fitness Alive”).

 

OSKARAS HAIDENSTAMAS.

Praėjusio šimtmečio trisdešimtaisiais metais ėmęs dalyvauti Anglijoje ir Prancūzijoje vykusiose tarptautinėse kultūrizmo varžybose, OSKARASDENSTAMAS (Oscar Heidenstam) nuo 1955 metų buvo ilgamečiu Anglijos sporto klubo NABBA prezidentu. BūtentOSKARO HAIDENSTAMO asmeninėmis pastangomis ir iniciatyva Anglijoje ilgus metus buvo organizuojamas tarptautinis nacionalinio sporto klubo NABBA “Universe” turnyras. Būtent OSKARO HAIDENSTAMO pastangų dėka šiuo metu Anglijoje kultūrizmas yra toks populiarus.

 

AIVANAS DANBARAS.

Po OSKARO HAIDENSTAMO  mirties 1991 metais beveik dviem dešimtmečiams Anglijos visuomeninio NABBA sporto klubo vairą perėmė airis AIVANAS DANBARAS (Ivan Dunbar). Jam vadovaujant 1995 metais tarptautinė organizacija NABBA-International išeina į platesnius tarptautinius vandenis. Visuomet veikusi Anglijos nacionalinio sporto klubo NABBA sudėtyje, ši juridiškai keistoka “tarptautinė organizacija” niekados neturėjo juridinės registracjos ir veikė nelegaliai įstatymo atžvilgiu. Be abejo, NABBA juridinis statusas nuo jos narių buvo slepiamas. Sumanymas išskirti nacionalinio Anglijos sporto klubo NABBA sudėtyje virtualią  NABBA-International struktūrą priklauso OSKARUI HAIDENSTAMUI (1984 m.), tačiau, jam vadovaujant šis padalinys populiarumo neturėjo.

Po 1995 metų pradėjus naujai vystyti NABBA-International, iškart prasidėjo varžytinės, kas bus paskelbtas šios naujos organizacijos vadovu. Kadangi pretendentų buvo daug, tad iki 1999 metų (iki trečio tarptautinės NABBA organizacijos skilimo ir pasidalinimo) vienu metu NABBA-International prezidentais skelbėsi ir tarpusavyje varžydamiesi rinko narių mokesčius netgi trys “tarptautiniai prezidentai”:  jau minėtas airis AIVANAS DANBARAS  bei du 1990 metais iš WABBA atėję australas DŽO LOPESAS (Joe Lopez) ir vokietis KLAUSAS HOFMANAS (Klaus P.J.Hoffmann).

Kadangi  nacionalinei Anglijos NABBA organizacijai rūpėjo tik Anglijos reikalai ir tik Anglijoje organizuojamas tarptautinis NABBA “Universe” turnyras, visa kita “tarptautinė” veikla vyko savaime, lyg tarptautinė organizacija neegzistuotų. Kai buvo noras, atsikrų šalių nacionalinės organizacijos organizuodavo Europos bei pasaulio čempionatus, kai nebeatsirasdavo norinčių, šie čempionatai nevykdavo. Tokiu būdu Lietuvoje buvo organizuoti trys Europos mėgėjų čempionatai bei vienas pasaulio čempionatas (1996, 1997, 1998, Klaipėda, Vilnius, Palanga).

Visai neseniai iš tarptautinės NABBA veiklos pasitraukė KLAUSAS HOFMANAS. Visai neseniai po AIVANO DANBARO  mirties NABBA International vairą perėmė niekuo nepasižymintis australas, tad ir taip už Anglijos ribų nelabai pastebima tarptautinė NABBA veikla dar labiau sumenko.

 

GARSŪS SPORTININKAI.

Tokioje kultūristiškoje šalyje, kaip Anglija, per ilgą Anglijos sporto klubo NABBA istoriją šalies kultūrizmui atstovavo daug talentingų sportininkų, pelniusių savo šaliai daug ryškių tarptautinių pergalių. Labiausiai norėtųsi išskirti tris Anglijos istoriškai svarbius tarptautiniam sportui kultūrizmo “gigantus”: EDĮ ELVUDĄ (Eddie Elwood), DORIJANĄ JETSĄ (Dorian Yates), GARĮ LISTERĮ (Gary Lister) ir ČARLZĄ KLERMONTĄ (Charles Clairmont).

EDIS ELVUDAS  tapo penkis kartus absoliučiu tarptautinio NABBA “Universe” turnyro nugalėtoju (1997, 1998, 1999, 2000, 2001 m.).

DORIJANAS JETSAS  tapo šešis kartus absoliučiu tarptautinio komercinio ”Džo Veiderio OLIMPIJA” turnyro nugalėtoju („Joe Weider‘s OLYMPIA“ Pro Contest, 1992, 1993 , 1994, 1995, 1996, 1997).

ČARLZAS KLERMONTAS  sporto klubo NABBA “Universe” turnyro čempionu tapo keturis kartus (1986, 1988, 1989, 1990 m.). Tiek pat kartų šį turnyrą yra laimėjęs ir ARNOLDAS ŠVARCENEGERIS (Arnold Schwarzenegger, 1967, 1968, 1969, 1970 m.).

GARIS LISTERIS, tapęs 1997 metais Vilniuje vykusio Europos čempionato nugalėtoju, Anglijos NABBA “Universe” turnyrą laimėjo tris kartus (1998, 2002, 2003 m.).

Iš Anglijos moterų sportininkių labiausiai minėtina LINETĖ PEROT (Lynn Perrot), kuri visada tobulai išvystytą raumenyną mokėjo suderinti su įspūdinga gausia sudėtingais gimnastikos elementais laisvąja programa. Lietuvos publika su žavesiu jos pasirodymus stebėjo Vilniaus, Klaipėdos ir Palangos arenose vykusiuose pasaulio ir Europos mėgėjų čempionatuose (1996, 1997, 1998 m.).

 

ANGLIJOS WABBA.

Apie oficialiai juridiškai niekur neregistruotos tarptautinės WABBA (World Amateur Body Building Association) asociacijos veiklą detaliai aprašėme straipsnouse, susijusiuose su garsiu prancūzų kultūristu bei sporto organizatoriumi SERŽU NUBRETU (Serge Nubret). Rengiant pasaulinę kultūrizmo enciklopediją (World Bodybuilding Encyclopedia) neseniai šia tema daug rašėme istorinėje analitinėje Prancūzijos kultūrizmo apžvalgoje.

Istoriškai WABBA padalinys Anglijoje aktyvumu pasižymėjo tik praėjusio šimtmečio aštuntame ir devinatme dešimtmečiuose. Tuomet  nacionalinei Anglijos WABBA organizacijai  vadovavo to meto garsus anglų kultūristas EUGENIJUS LAVISKONTAS (Eugene Laviscount). Minėtu laikotarpiu EUGENIJUS LAVISKONTAS  Anglijoje surengė eilę sėkmingų tarptautinių WABBA renginių.

 

ANGLIJOS IFBB.

Be abejo, IFBB (International Federation of Body Builders) Anglijoje nuo seno turi savo padalinį, tačiau jis tik retsykiais girdimas, kai organizuoja kokias nors tarptautines varžybas. Istoriškai, nacionalinė Anglijos IFBB organizacija niekados neturėjo garsių tarptautinio lygio organizatorių, vadovų ir sportininkų, išskyrus keletą perviliotų iš Anglijos sporto klubo NABBA asociacijos. Vienintėlė išimtis tik garsusis DORIJANAS JETSAS.

Pervilioti kultūristai  aukščiausiame tarptautiniame IFBB lygyje taip ir nesužibėjo, nes paprasčiausiai jie Amerikos sporto industrijos komersantams buvo nereikalingi.  O kito, savarankiško nuo JAV komercijos, kelio anglai IFBB federacijoje niekados neturėjo ir nematė. Nežiūrint į tai, Anglijos IFBB nacionalinis čempionatas vyksta reguliariai ir jame periodiškai pasirodo potencialiai perspektyvūs sportininkai.

 

ANGLIJOS WFF-WBBF.

Per pastaruosius dvidešimt metų tarptautiniuose Pasaulinės WFF-WBBF federacijos renginiuose Anglijos sportininkai dalyvauja individualiai. Minėtu laikotarpiu buvo eilė bandymų sukurti ir registruoti Anglijos nacionalinę WFF-WBBF federaciją.  Žymus anglų kultūristas DAJO AUDI  (Dayo Audi)  oficialiai įregistravo Anglijos WFF-WBBF padalinį. Ateitis parodys, kaip anglams toliau seksis vystyti federacijos veiklą tiek šalyje, tiek ir užsienyje.

Dalyvaujant varžybose, aukščiau minėtam kultūristui DAJO AUDI pavyko iškovoti absoliutaus tarptautinio WFF-WBBF „Universe“ turnyro nugalėtojo titulą (2008 m.).

2013 metais WFF-WBBF pasaulio profesionalų čempionate „Gintarinio prizo OLIMPIJA“ (World Pro Championship „Amber Prix OLYMPIA“) sėkmingai pasirodė iš Portugalijos į Angliją emigravęs ROBERTAS REINALDAS (Da Cruz Reinaldo Jose Roberto), kuris ėmėsi iniciatyvos nuo šiol atstovauti šalį Pasaulinėje WFF-WBBF federacijoje.

Daugiau nei dešimtmetį atstovaujantis Angliją emigrantas iš Lietuvos ALEKSANDRAS VLADIMIROVAS (Aleksandr Vladimirov) tarptautinėje WFF-WBBF arenoje Anglijai pelnė daug aukštų vietų, tame tarpe pasaulio ir Europos čempionatuose.

2004 metais WFF-WBBF pasaulio mėgėjų čempionate Vilniuje veteranų per 60 metų amžiaus grupėje nugalėtoju tapo garsus kultūristas anglas EDIS PARKERIS (Eddie Parker).

KULTŪRIZMAS JUNGTINĖSE AMERIKOS VALSTIJOSE. ANALITINIS STRAPSNIS.

1990bw1m.jpg

2013-10-03

ĮŽANGA. DABARTIES AKTUALIJOS. JAV ŽLUGDO KULTŪRIZMO SPORTĄ.

Iki šiol niekas niekados nedarė ir net nebandė daryti bent kiek išsamesnės JAV kultūrizmo analizės. O reikia, nes per susidariusią  JAV kultūrizmo situacijos prizmę atsiveria tuštoka dabarties tarptautinio kultūrizmo esmė, ėjimas į niekur, kadaise buvusio gražaus sporto žlugdymas, iškreiptų kultūrizmo idealų ir netikrų vertybių garbinimas, nuoseklus tendencingas visuomenės klaidinimas. JAV valdžia seniai nusisuko nuo kultūrizmo ir šios sporto šakos nepalaiko, nes kultūrizmas tapo privačių komercinių firmų nuosavybe, kur pirmoje eilėje yra pelno vaikymasis bet kuria kaina, o ne sportas.

Kultūrizmo specialistai mato, kad paskutiniu laikotarpiu JAV sparčiai netenka anksčiau turėtų tarptautinio kultūrizmo lyderio pozicijų. Dėl ilgą laiką Amerikos kultūrizmo vadovų vedamos klaidingos sporto politikos, kuri atvedė tiek JAV, tiek ir pasaulinį kultūrizmo sportą į aklavietę, šiandien JAV šis kadaise gražus sportas virto  panašus labiau į komercinį šou pasirodymą  ar komercinį teatrą, kur viskas perkama ir parduodama, o ne į visuomenei ir, tuo labiau, sporto specialistams, priimtinas įprastas sportines varžybas. Ar kas nors bent atsimena, kada paskutinį kartą pilnavertė JAV nacionalinė rinktinė dalyvavo bent vienos kokios nors tarptautinės federacijos pasaulio čempionate? Nuo tol praėjo ne vienas dešimtmetis ...

 

ILGAI TRUNKANTIS MELAS.

Paaukojom pastaruosius penkiasdešimt  metų kultūrizmo sporto vystymui ir dabar finale turime komercinį pirk – parduok - vaidink teatrą?

Dar esant gyvam privačios komercinės korporacijos IFBB (International Federation of Body Builders) savininkui kanadiečiui BENUI VEIDERIUI (Ben Weider), Tarptautinis olimpinis Komitetas (IOC, International Olympic Committee) atsisakė pripažinti ir remti IFBB federaciją (1998). Tuomet, nematydami tolimesnės perspektyvos, broliai BENAS IR DŽO VEIDERIAI  (Ben and Joseph Weider, the Weider brothers) kitiems komersantams pardavė visus savo nuosavybėje turėtus ir leidžiamus žurnalus, nuosavybės teise priklausantį komercinį „Joe Weider‘s OLYMPIA“ turnyrą, o po B.VEIDERIO mirties ir pačią pačią komercinę firmą, kuri vadinama „IFBB federacija“.  Pastaruosius penkiolika metų kultūrizmo sporto padėtis pasaulyje, įskaitant ir JAV, akivaizdžiai tik blogėja. Kalbame apie oficialią poziciją, įprastą tradicinėse sporto šakose.

2009 metais  įvyko IFBB  komercinės firmos skilimas ir pasidalijimas. Dabartinis IFBB logotipo ir pavadinimo savininkas (nes tarptautinė sporto federacija IFBB juridiškai  neegzistuoja, tai tik privati komercinė firma),  ispanas RAFAELIS SANTOCHA (Rafael Santonja) perėmė ir perkėlė į Europą pagrindinių JAV tradicinių kultūrizmo varžybų pavadinimus.

Pačioje JAV irgi juridiškai niekados nebuvo IFBB federacijos. Kultūrizmui JAV formaliai vadovauja NPC (National Physique Committee), bet juridiškai ir realiai taip nėra (su istoriniais ir juridiniais faktais bei dokumentais galima susipažinti tarptautinio interneto puslapio  www.wff.lt forumo temose „Nežinomi pasaulio kultūrizmo istorijos puslapiai. Kaip viskas buvo iš tikrųjų“, „WADA ir Anti - dopingo kodekso pasirašymas“, „IFBB/EFBB finansinės aferos“, „Įvairios tarptautinės federacijos“, „WFF-WBBF Šiaurės Amerikoje“).  JAV privačių komercinių struktūrų vykdomos varžybos beveik visados išlieka amerikietišku komerciniu šou - teatru, o ne sporto varžybomis.

Kritišką situaciją tarptautiniame kultūrizme gerai iliustruoja dabartinė padėtis privačioje IFBB federacijoje: ilgametis juridinis melas ir nuolatinis IOC, WADA, GAISF apgaudinėjimas, pačių IFBB narių bei sportininkų apgaudinėjimas (su istoriniais ir juridiniais faktais bei dokumentais galima susipažinti minėtose tarptautinio interneto puslapio  www.wff.lt forumo temose „Nežinomi pasaulio kultūrizmo istorijos puslapiai. Kaip viskas buvo iš tikrųjų“, „WADA ir Anti - dopingo kodekso pasirašymas“, „IFBB/EFBB finansinės aferos“, „Įvairios tarptautinės federacijos“).

Tai, kad IOC atsisakė remti ir bendradarbiauti su IFBB federacija, dar ne viskas. Po 2009 metų įvykių suvokusios realybę, neseniai tokios žinomos organizacijos, kaip pasaulio žaidynės (World Games) ir Azijos žaidynės (Asia Games) pašalino IFBB federaciją iš savo narių tarpo, o Azijos šalių Olimpinis Komitetas išskirtiniu potvarkiu atsisakė pripažinti IFBB.

 

OFICIALIAS SPORTO VARŽYBAS KEIČIA SPORTO FESTIVALIAI.

JAV, o paskutiniu metu ir Europoje, rengiami kultūrizmo sporto festivaliai, visokiausi „klasikai“, komercinės mugės („FIBO“, „Joe Weider‘s OLYMPIA“, „Arnold Classic“ ir t.t.)  - tolimi nuo oficialaus sporto. Pasakykite bet kurios šalies sporto ministerijoje, kad esate „FIBO mugės“ ar kokio nors „Classic“ čempionas – jūsų ten niekas net neišklausys. Kasdien kultūrizmas vis labiau tolsta nuo oficialaus pripažinimo ir šia prasme šis sportas Amerikoje prarado solidumą ir pavirto  į komercinio cirko šou pasirodymus.

JAV kultūrizmo vadovai laikosi aiškiai savininkiškos biznieriaus pozicijos, kai Amerikoje vykdomos visos kultūrizmo varžybos privačia nuosavybe priklauso kokiam nors konkrečiam savininkui, o šis visai nėra suinteresuotas kitų jam konkuruojančių privačių varžybų savininkų organizuojamais renginiais. Dalyvauti ir palaikyti realias sporto organizacijas bei jų varžybas minėtiems komersantams nenaudinga,  įskaitant net Amerikos kontinento ir pasaulio čempionatą.  Naiviems sportininkams sporto komersantai sukūrė pasaką, kurioje profesionalūs kultūristai varžybose „laimi“ virtualius milijonus dolerių. Ar kas nors žino bent vieną kultūristą - profesionalą, kuris per pastaruosius penkiasdešimt metų praturtėjo iš varžybose laimėtų pinigų? Mes nežinome... 

Dėl aukščiau išvardintų priežasčių jau seniai JAV kultūrizmas gyvuoja netvarkingame chaose, kur nėra net elementarios tvarkos, o nuožmi privačių firmų konkurencija užkerta kelius bet kokiam kultūrizmo sporto progresui. JAV nėra tikrų įprasto supratimo kultūrizmo sporto federacijų, o tos, kurias žinome, yra vien privačios komercinės firmos, savo veiklą apsiribojusios tik savo uždarame rate ir savo interesuose. Dolerio fone vystyti sveikatingumą ir sportą nebeliko kam, tad niekas nesivargina ir tuo ir neužsiima.

 

ISTORINĖ JAV KULTŪRIZMO PRADŽIA.

Kad ir kaip sporto istoriją bevartyti, tačiau JAV niekada nėra buvusios prie kultūrizmo sporto ištakų. Bet jos į tai ir nepretenduoja. Praėjusio šimtmečio pradžioje kultūrizmas į Ameriką atkeliavo  iš Europos ir vystėsi spontaniškai.

Nuo 1903 metų iki trečiojo dešimtmečio pradžios Niujorke pirmas varžybas organizuodavo BERNARAS MAKFADENAS (Bernarr Macfadden).

Tarpukario laikotarpiu JAV būta eilės iškilių kultūrizmo asmenybių, tarp kurių pirmoje eilėje minėtinas ČARLZAS ATLASAS (Charles Atlas, arba dar vadinamas Angelo Siciliano).

1921 metais dalyvavęs vienose iš BERNARO MAKFADENO  organizuotų varžybų, ČARLZAS ATLASAS įgijo  titulą „Geriausiai išvystytas vyro kūnas Amerikoje“ („Most Prefectly Developed Man in America“).

 

BRONĖS DUBAR FENOMENAS.

2013 metais  tarptautinė sporto bendruomenė šventė 85 –tas fitneso metines: pirmos reguliarios treniruotės ir vieši pasirodymai 1928 metais Niujorke (JAV) siejami su mūsų tautiete BRONE DUBAR (Brone Dubar).

Praėjo daug metų ir šiandien informacija apie šią sportininkę nėra gausi. Žinome, kad BRONĖ DUBAR  iš Lietuvos su šeima į JAV emigravo prieš  pat Pirmąjį pasaulinį karą.

Beje, amerikiečiai dabar apie BRONĘ DUBAR mielai renka papildomą istorinę medžiagą Pasaulinės WFF-WBBF (World Fitness Federation, World Body Building Federation) federacijos  rengiamai  „Dabartinio kultūrizmo enciklopedijai“ („Encyclopedia of Modern Bodybuilding“).

 

AMERIKA IMASI KOMERCINĖS INICIATYVOS.

Kai kalbame apie kultūrizmo sportą JAV, turime omenyje, kad kultūrizmo sporto mums visiems suvokiama oficialia sportine prasme ten nėra. Jau kalbėjome, kad kultūrizmas JAV – toli gražu ne sportas, o biznis, komercija. Parduodama ir perkama viskas, tad santykiai kaip parduotuvėje. Galima pirkti ir parduoti sportininkus, titulus, vietas varžybose, net pačias varžybas ir „nacionalines bei tarptautines federacijas“.

Privačių JAV komercinių firmų užsakymu parašyta ir visuomenei pateikta kultūrizmo istorija toli nuo realios tiesos. Kiekvienas komersantas sporto istoriją perrašinėjo sau naudinga linkme, savais interesais dėjo tendencingus sporto vystymosi akcentus, tad dabar net sporto specialistui istorikui nėra paprasta surasti galus.

Prieštaravimų daug. Pavyzdžiui, broliai VEIDERIAI (Weider brothers, Joseph and Ben) skelbia pirmą IFBB (International Federation of Body Builders) Amerikos čempionatą organizavę 1949 metais, kai po to sekantis čempionatas vyko tik po dešimties metų, 1958... Nejaugi dešimt metų nieko nebevyko??? Broliai VEIDERIAI skelbia tarptautinius komercinius „Joe Weider‘s OLYMPIA“ turnyrus buvus nuo 1965 metų, kai realiai matome, kad pirmas turnyras su realiais sportininkais, realiomis kategorijomis vyko tik 1975 metais Pietų Afrikos Respublikoje. Veideriai skelbia, kad pirmą dešimtmetį iki 1975 metų „Joe Weider OLYMPIA“ turnyrus dažniausiai laimėdavo vienas sportininkas, kovojęs arenoje pats su savimi, nes jis tebuvo vienui vienas dalyvis. Absurdiška. Ar galima vadinti vieno sportininko pasirodymą sporto varžybomis? Dažnai skelbiama, kad DŽO VEIDERIS (Joseph Weider)  yra „čempionų treneris“ nuo 1936 metų. Tačiau jam pačiam tuo metu tebuvo tik septyniolika metų ir vargu ar jis pats tada tuo sportu domėjosi...

Be abejo, savo komercinės produkcijos reklamai VEIDERIAMS buvo reikalingas reklaminis „veidas“ su „garsiais titulais“, tą jie ir padarė, kai iš Europos atsiviliojo į Ameriką geriausią to meto kultūristą  ARNOLDĄ ŠVARCENEGERĮ.

VEIDERIAMS dėl komercinės rinkos JAV ir pasaulyje reikėjo ne kartą pakovoti. Kartą dėl nuosavybės teisių į „Mr.America“ varžybų pavadinimą BENO VEIDERIO komercinė IFBB firma teisme susikovė su AAU (American Athletes Union), bet bylą pralaimėjo.

Faktas yra tai, kad oficialaus kultūrizmo sporto pradininkas JAV yra AAU.  Pasak JAV kultūrizmo istoriko FREDERIKO HATFILDO (Ph.D. Frederick C.Hatfield), kultūrizmo pradžia Amerikoje siejama su pirmu AAU „Mr. America“ turnyru, vykusiu 1939 metais. Tuomet Amerikos kultūrizmo čempionu tapo BERTAS GUDRICHAS (Bert Goodrich). Kažkodėl AAU tais pačiais metais surengė dar vieną „Mr. America“ turnyrą, kurio čempionu tapo ROLANDAS ESEMEIKERIS (Roland Essemaker).

Po antrojo pasaulinio karo vienvaldis tarptautinio masto kultūrizmo lyderis pasaulyje buvo visuomeninis Anglijos sporto klubas NABBA (NABBA UK, National Amateur Body Building Association), nuo 1950 metų Anglijoje kasmet organizuojantis tarptautinį „Universe“ turnyrą. Pirmus du „Universe“ turnyrus (1947, 1948 m.) organizavo Anglijos kultūrizmo žurnalo „Jėga ir sveikata“ („Strength and Health“) redakcija. Priminsime, kad „Jėga ir sveikata“  yra seniausias kultūrizmo žurnalas pasaulyje, iki šiol nuo 1898 leidžiamas Anglijoje. 1949 metais „Universe“ varžybų nebuvo. 1950 metais žurnalo „Jėga ir sveikata“ redakcija suteikė Anglijos sporto klubui NABBA teisę naudoti jai priklausantį „Universe“ pavadinimą NABBA varžyboms, ką šis sporto klubas daro iki šiol.

Po antrojo pasaulinio karo ilgai NABBA „Universe“  turnyras buvo vienintelės tarptautinės kultūrizmo varžybos pasaulyje, rengiamos reguliariai. Nenuostabu, kad Anglijoje rengiamose NABBA „Universe“ varžybose kasmet dalyvavo geriausi AAU sportininkai, atstovavę Amerikos žemyną. Penktame praėjusio šimtmečio dešimtmetyje NABBA „Universe“ varžybose dalyvavo ir vėliau imto organizuoti privataus komercinio profesionalų turnyro „Joe Weider‘s OLYMPIA“  savininkas DŽO VEIDERIS (Joe Weider) , bet jo startai buvo nesėkmingi. Tai rimtas faktas, neigiantis peršamą melą ir patvirtinantis, kad po karo ilgai IFBB savo tarptautinių renginių neturėjo, o pirmą pasaulio mėgėjų čempionatą (dalyvavo aštuoni sportininkai iš trijų šalių – Meksikos, JAV ir Kanados) surengė Meksikoje tik 1959 metais. Beje, kopijuodami tuo metu populiarią pasaulio kultūristų tarpe Anglijos NABBA ir norėdami sureikšminti savo renginius, broliai VEIDERIAI  IFBB pasaulio čempionatus ilgai irgi vadino „Universe“ turnyrais.

AAU buvo ryškiai vienvaldis lyderis JAV kultūrizme, o jos „Mr. America“  turnyrai buvo organizuojami kasmet. Neįstengdami konkuruoti su AAU atviroje kovoje, broliai VEIDERIAI sumanė ką kita.  AAU vadovams 1982 metais susitarus su IFBB komercinės firmos savininku ir prezidentu BENU VEIDERIU, tarp jų buvo pasidalintos komercinės pasaulio kultūrizmo rinkos ir įtakos sferos.

Naujai įsteigtos Amerikos kultūrizmo mėgėjų organizacijos NPC (National Physigue Committee) savininkui ir prezidentui DŽIMUI MANJONUI (Jim Manion) atiteko JAV komercinė kultūrizmo mėgėjų rinka.  IFBB komercinės firmos savininkui ir prezidentui BENUI VEIDERIUI (Ben Weider)  atiteko visų likusių pasaulio šalių kultūrizmo mėgėjų rinka, o jo vyresniam broliui DŽO VEIDERIUI  per jo privatų komercinį profesionalų „Joe Weider‘s OLYMPIA“ turnyrą atiteko pasaulio kultūrizmo profesionalų rinka.

Žemiau pateikiame absoliučių AAU „Mr.America“ čempionų sąrašą (iki atsirandant NPC).

Metai, čempiono vardas, pavardė

1939 BERT GOODRICH

1940 JOHN GRIMEK

1941 JOHN GRIMEK

1942 FRANK LEIGHT

1943 JULES BACON

1944 STEVE STANKO

1945 CLANCY ROSS

1946 ALAN STEPHAN

1947 STEVE REEVES

1948 GEORGE EIFERMAN

1949 JACK DELLINGER

1950 JOHN FARBOTNIK

1951 RAY HILLIGEN

1952 JIM PARK

1953 BILL PEARL

1954 DICK DUBOIS

1955 STEVE KLISANIN

1956 RAY SCHAEFER

1957 RON LACY

1958 TOM SANSONE

1959 HARRY JOHNSON

1960 LLOYD LERILLE

1961 RAY RUTLEDGE

1962 JOE ABENDA

1963 VERN WEAVER

1964 VAL VASILEF

1965 JERRY DANIELS

1966 BOB GAJDA

1967 DENNIS TINERINO

1968 JIM HAISLOP

1969 BOYER COE

1970 CHRIS DICKERSON

1971 CASEY VIATOR

1972 STEVE MICHALIK

1973 JIM MORRIS

1974 RON THOMPSON

1975 DALE ADRIAN

1976 KAL SZKALAK

1977 DAVE JOHNS

1978 TONY PEARSON

1979 RAY MENTZER

1980 GARY LEONARD

1981 TIM BELKNAP

1982 RUFUS HOWARD

1983 JEFF KING

 

BOBAS HOFMANAS.

Amerikietis BOBAS HOFMANAS (Bob Hoffman) po antrojo pasaulinio karo buvo žymus tarptautinio lygmens organizatorius, talentingas vadovas, vienas iš oficialaus sunkiosios atletikos sporto pradininkų, kultūrizmo varžybų organizatorius, įvairių sporto žurnalų ir knygų leidėjas.

Kaip ir visi JAV sporto organizatoriai, BOBAS HOFMANAS užsiėmė komercine veikla: treniruoklių projektavimu, gamyba bei prekyba, pirmasis pasaulyje ėmė gaminti maisto papildus sportininkams ir jais prekiauti.

Asmeninių BOBO HOFMANO  pastangų dėka kultūrizmas JAV tapo populiariu užsiėmimu.

 

DANAS LURIS.

Po antrojo pasaulinio karo Amerikos žemyne aktyviai reiškėsi kitas žymus JAV sporto organizatorius, kultūristas DANAS LURIS (Dan Lurie).

 DANAS LURIS įkūrė privačią komercinę WBBG (World Body Building Guild) kultūrizmo organizaciją (WBBG veikė 1967-1979 m.), organizavo kultūrizmo mėgėjų ir profesionalų varžybas (tame tarpe ir „Olympus“ turnyrą), dirbo sporto leidyboje.

Ilgą laiką kartu su DANU LURIU bendradarbiavo  tokie garsūs to meto tarptautinio lygio sportininkai, kaip HAROLDAS PULAS (Harold Poole), RIKAS VEINAS (Rick Wayne), BILAS GRANTAS (Bill Grant), KRISAS DIKERSONAS (Chris Dickerson), BOJERIS KOU (Boyer Coe), TONIS EMOTAS (Tony Emmott), SERŽAS NUBRETAS (Serge Nubret), TONIS PERSONAS (Tony Pearson) ir SERDŽIO OLIVA (Sergio Oliva).

Nežiūrint į neeilinius DANO LURIO organizacinius sugebėjimus, geras iniciatyvas bei įdėtą darbą, jis su savo WBBG organizacija į plačią  tarptautinę areną taip ir neiškopė. Beje, DANAS LURIS  pirmasis sugalvojo pavadinimą IFBB, kurį vėliau savo organizacijos veikloje naudojo jos vėlesnis  savininkas ir prezidentas BENAS VEIDERIS.

 

PERVERSMAS PROFESIONALŲ KULTŪRIZME. KAIP KEPAMOS „FEDERACIJOS“ AMERIKOJE. VINCO MAK MAHONO WBF.

1991 metais JAV buvo įkurta Pasaulinė kultūrizmo federacija (WBF, World Bodybuilding Federation). WBF įkūrė šiuo metu garsus komercinių imtynių turnyrų organizatorius VINCAS MAK MAHONAS (Vincent Kennedy Mc. Mahon). 

Kaip įprasta Amerikoje, WBF juridiškai buvo privati komercinė firma. Kaip skelbta tuo metu gausiose spaudos konferencijose, WBF federaciją VINCAS MAK MAHONAS  įkūrė tam, kad „pasaulio profesionalaus kultūrizmo komercinėje rinkoje konkuruoti su broliams  VEIDERIAMS priklausančiomis IFBB bei „Džo Weider‘s OLYMPIA“ komercinėmis firmomis“.

1991 metais MAK MAHONAS ėmėsi leisti naują kultūrizmo žurnalą „Kultūrizmo gyvenimo būdas“ („Bodybuilding Lifestyles“), kurio paruošimą bei leidybą prižiūrėjo jo pasamdytas garsus JAV profesionalus kultūristas TOMAS PLACAS (Tom Plaz, „The Golden Eagle“).

Po 1990 metų komercinio „Džo Veiderio OLIMPIJA“ („Joe Weider‘s OLYMPIA“)  turnyro Čikagoje VINCAS MAK MAHONAS  spaudos konferencijoje paskelbė įsteigęs WBF tam, kad „per jo rengiamas naujas varžybas pakelti profesionalų kultūrizmo sportą į neregėtas aukštumas ir duoti profesionaliems sportininkams uždirbti fantastiškus pinigus“.  Tuomet TOMAS PLACAS  buvo paskelbtas WBF talentų departamento direktoriumi („Director of Talent Development“).

Savo privačios komercinės WBF federacijos veiklą VINCAS MAK MAHONAS pradėjo tuo, kad viliojančiais kontraktais gana nesunkiai susipirko beveik visus geriausius to meto brolių VEIDERIŲ  profesionalius kultūristus. Tai buvo ARONAS BEIKERIS, MAIKAS KRIŠTIANAS, VINCAS KAMERFORDAS, DEIVIDAS DERTAS, BERIS DE MEJUS, DŽONAS MORANTAS, DANAS PADILA, TONIS PERSONAS, DŽIMAS KVINAS, MAIKAS KVINAS, EDIS ROBINSONAS, GARIS STRAIDOMAS ir TROJUS CUKOLOTAS (Aaron Baker, Mike Christian, Vince Comerford, David Dearth, Berry Demey, Johnnie Morant, Danny Padilla, Tony Pearson, Jim Quinn, Mike Quinn, Eddie Robinson, Gary Strydom and Troy Zuccolotto). Taip 1991 metais be tokios gausos netektų profesionalių sportininkų komercinis „Džo Veiderio OLIMPIJA“ turnyras  pateko ant žlugimo ribos… Negana to,  Amerikos sporto specialistai 1991 metų „Džo Veiderio OLIMPIJA“ turnyre pergalę prognozavo tada lyderiaujančiam GARIUI STRAIDOMUI, o šis pabėgo pas MAK MAHONĄ.

Nenuostabu, kad abiejų vykusių VINCO MAK MAHONO komercinių turnyrų čempionu tapo GARIS STRAIDOMAS (1991, 1992 m.).

Nors 1991 metų VINCO MAK MAHONO  turnyras komerciškai nebuvo sėkmingas, tačiau ir 1992 metais VINCAS MAK MAHONAS  pabandė dar kartą užsidirbti pinigų.  Situacijai gerinti jis pasisamdė dar vieną brolių VEIDERIŲ  legendinę kultūrizmo profesionalų garsenybę – tai buvo LUISAS FERINIO (Lou Ferrigno). Turnyras vėl nepavyko ir buvo nepelningas. Iškart po antrą kartą komerciškai nevykusio renginio, VINCAS MAK MAHONAS  susisekė su privačios IFBB kompanijos savininkais, pranešė, kad jam IFBB sportininkai nebereikalingi ir kad jis nutraukia WBF federacijos veiklą.

Tuomet broliai VEIDERIAI leido savo prasikaltusiems kultūristams sugrįžti atgal. Jiems buvo netgi leista be nuobaudų ir diskvalifikacijų vėl dalyvauti VEIDERIŲ varžybose, tačiau aukštų vietų savo varžybose užimti jiems šeimininkai niekados jau nebeleido.

 

VEINAS DE MILIJA.

Dar viena žymia JAV kultūrizmo asmenybe buvo VEINAS DE MILIJA (Wayne De Milia).  Per visą savo sportinę karjerą jis visada buvo ištikimu brolių VEIDERIŲ bendražygiu, samdomu darbuotoju. Formaliai privataus tarptautinio kultūrizmo profesionalų turnyro „Joe Weider OLYMPIA“ savininko paskirtas IFBB profesionalų lygos direktoriumi, VEINAS DE MILIJA daug metų nuosekliai dirbo rengdamas komercinius profesionalų „Joe Weider OLYMPIA“ turnyrus, įpareigotas DŽO VEIDERIO asmeniškai atrinkdavo dalyvausiančius turnyre sportininkus, sudarydavo su jais sutartis.

DŽO VEIDERIUI  pardavus savo komercinį „Joe Weider‘s OLYMPIA“ turnyrą kitam savininkui, VEINAS DE MILIJA  naujų turnyro šeimininkų iš darbo buvo atleistas. Protestuodamas, jis iškart 2006 metais įkūrė savo  privačią profesionalaus kultūrizmo organizaciją: „Our Pro Division is a corporation that deals with bodybuilding sports entertainment. We are not a sports federation, so we can go to our own set of rules, so to speak. If you are a sports federation, you have to abide by certain rules, according to the Covenant. Because we are a company that will pay taxes, we have a little more leeway“.

VEINAS DE MILIJA ėmėsi JAV ir Anglijoje rengti komercines varžybas, tačiau nesėkmingai. VEINAS DE MILIJA  bandė bendradarbiauti su Pasauline WFF-WBBF federacija, tačiau sveikatą pakirtusi rimta liga jį privertė visam palikti sportą.

Pirmą kartą Pasaulinės WFF-WBBF federacijos prezidentas EDMUNDAS DAUBARAS (DSc. Edmundas Daubaras)  su VEINU DE MILIJA  susitiko Niu Jorke (New York City, USA) 1990 metais. Tuomet tarpusavio bendradarbiavimo klausimams spręsti į Niu Jorke vykusį komercinį „Džo Veiderio OLIMPIJA“ („Joe Weider‘s OLYMPIA“) turnyrą asmeninio svečio teisėmis EDMUNDĄ DAUBARĄ  pakvietė IFBB komercinės firmos savininkas ir prezidentas BENAS VEIDERIS. Niu Jorke vykusių derybų metu EDMUNDO DAUBARO  ir BENO VEIDERIO aptarti perspektyviniai planai steigti komercinę bendros veiklos įmonę (Joint-Venture Company), dėl ko tuomet buvo pasirašytas kėtinimų protikolas.

Su istoriniais dokumentais įvairiomis kalbomis galima susipažinti internete tarptautiniame puslapyje www.wff.lt , skaitykite forumo temas „WFF-WBBF Šiaurės Amerikoje“ ir „Įvairios tarptautinės organizacijos“.

 

ARNOLDAS ŠVARCENEGERIS.

Dar viena iškilia tarptautinio kultūrizmo asmenybe Amerikoje buvo garsiausias visų laikų kultūristas ARNOLDAS ŠVARCENEGERIS (Arnold Schwarzenegger).

Nors jau seniai nebedalyvaujantis kultūrizmo varžybose, pasiekęs ypatingo populiarumo per sėkmingus vaidmenis Holivudo kino filmuose, „Austrijos ąžuolu“ („Austrian Oak“) vadinamas ARNOLDAS ŠVARCENEGERIS visados buvo ir liko už kažkokios konkrečios tarptautinės sportinės organizacinės veiklos tiek JAV, tiek ir pasaulyje.

Pradėjęs sportinę karjerą dalyvaudamas Anglijos visuomeninio sporto klubo NABBA (NNBBA UK, National Ameteur Body Building Association) „Universe“ turnyrais Londone, padedant Austrijos Graco miesto kultūrizmo treneriui KURTUI MARNULUI (Kurt Marnul), remiamas buvusio Austrijos parlamento pirmininko profesoriaus ALFREDO GERSTLO (President Parliament Austria Professor Alfred Gerstl), brolių VEIDERIŲ viliojamas ateities kultūrizmo perspektyvomis, praėjusio šimtmečio septyniasdešimtaisiais metais ARNOLDAS ŠVARCENEGERIS iškeliavo į Ameriką laimės ieškoti.

To meto Amerikos komercinio kultūrizmo srityje broliai VEIDERIAI  ir DŽIMAS MANJONAS  (Jim Manion) valdė visa, kas įmanoma. Kultūrizmo rinka, ypatingai komercinė kultūrizmo rinka, buvo užimta.

Tokiomis sąlygomis, po atvykimo iš Europos išgyvenęs JAV daugiau nei dešimt metų,  ARNOLDAS ŠVARCENEGERIS  praėjusio šimtmečio devintojo dešimtmečio pradžioje ėmėsi tuo metu kuklaus nedidėlio savo asmeninių  kultūrizmo varžybų  komercinio projekto ir pavadino jį „Arnold Classic“ (dabar tai populiarios tarptautinės varžybos, apimančios per dvidešimt sporto šakų).

Būdamas populiariu kino aktoriumi, sėkmingai vedęs ir taip patekęs į įtakingą KENEDŽIŲ šeimą (The Kennedy Family), ARNOLDAS ŠVARCENEGERIS tampa Kalifornijos valstijos gubernatoriumi (Governor State California). Tai dar labiau didina jo populiarumą.

Galima sakyti, kad dabartinis ARNOLDAS ŠVARCENEGERIS, kaip ir visi sėkmingi gyvenimo žmonės,  yra kolektyvinis kūrinys. Jam gyvenime labai sekėsi. Sekėsi tuo, kad visada aplink jį buvo reikalingi žmonės, kurių dėka jis tapo tuo, kuo yra dabar. Argi būtų toks gražus gyvenimiškas rezultatas pasiektas be ALFREDO GERSTLO, KURTO MARNULO, brolių VEIDERIŲ  ir KENEDŽIŲ šeimos pagelbos?

Priminsime, kad ARNOLDAS ŠVARCENEGERIS  kartu su Pasaulinės WFF-WBBF federacijos prezidentu EDMUNDU DAUBARU (DSc. Edmundas Daubaras) yra įtrauktas į Danijos Karalystės garbės Knygą (Hall of Fame of the Kingdom of Denmark, 2008).

 

ROBERTAS KENEDIS.

Ilgą laiko tarpą ryškų vaidmenį JAV kultūrizme vaidino ROBERTAS KENEDIS (Robert Kennedy).

ROBERTAS KENEDIS  buvo sėkmingas dailininkas, dailės darbų kolekcionierius, tarptautinio kultūrizmo sporto entuziastas ir teoretikas, organizatorius, leidėjas, daugelio kultūrizmo tematika parašytų knygų autorius (parašė ir išleido penkiasdešimt tris knygas, iš kurių kelios tapo bestseleriais).

Nuo 1974 metų ROBERTAS KENEDIS  abiems Amerikos žemynams įvairiomis kalbomis leido populiarų „MuscleMag International“  kultūrizmo žurnalą.

 

LUISAS CVIKAS.

Kaip ir visi tradiciniai sporto organizatoriai JAV, LUISAS CVIKAS (Louis Zwick) buvo sporto komersantas, savo sportinę komercinę veiklą pradėjęs 1988 metais. Tai buvo 1988 metų išskirtinis iki šiol unikalus tarptautiniis kultūrizmo projektas „TSRS prieš JAV“.

Tada LUISAS CVIKAS stipriai rizikavo, nes, neturėdamas reikiamų lėšų ir patyrimo, apsiėmė skolintais pinigais asmeniškai finansuoti tokį beprecedentinį tarptautinį projektą. Tačiau, pasisekimo atveju LUISAS CVIKAS  galėjo gerai uždirbti,  parduodamas TSRS filmuotą projekto medžiagą populiariam Amerikoje ESPN televizijos kanalui.

LUISAS CVIKAS  Amerikoje trumpalaikiais kontraktais atrinko eilę to meto garsių profesionalių ir mėgėjų kultūristų, pasamdė filmavimo brigadą, dirbusią projekto įgyvendinimo metu, ir visus atsivežė į Rusiją. Tarp LUISO CVIKO atrinktų JAV kultūristų buvo tokie sportininkai, kaip TROJUS CUKOLOTAS, ŽANAS POLIS GIULJAME, DAJANA DENIS, KARLA DANLEP, LAURA BJUDRI, KETI PALJO, DOROTI HERNDON, RENDIS PETERSONAS, REKSAS LETAS  (Troy Zuccolotto, Jean Paul Guillaume, Diana Dennis, Carla Dunlap, Laura Beaudry, Cathey Palyo, Dorothy Herndon, Randy Peterson, Rex Letto).

Rusijos Leningrado mieste vykusių varžybų metu LUISAS CVIKAS  susipažino ir susidraugavo su dabartiniu Pasaulinės WFF-WBBF federacijos prezidentu EDMUNDU DAUBARU (DSc. Edmundas Daubaras), vieninteliu iš visų to meto TSRS kultūrizmo vadovų ir organizatorių gerai mokėjusiu anglų kalbą.

EDMUNDAS DAUBARAS iš Lietuvos  į varžybas Rusijoje atvyko  drauge su savo auklėtiniu, neseniai tapusiu absoliučiu pirmo oficialaus ir jau TSRS sporto ministerijos (Goskomsport) pripažinto  TSRS kultūrizmo čempionato nugalėtoju klaipėdiečiu VIKTORU JUCIU (Viktoras Jucys). Kartu atvyko ir kitas TSRS čempionas šiaulietis ROLANDAS BUČINSKAS (Rolandas Bučinskas). Tuo metu abu lietuviai buvo tikromis garsenybėmis, nes jau ne kartą buvo tapę absoliučiais seniausių pasaulio tradicinių kultūrizmo varžybų tarptautinio „Gintarinio prizo“ („Amber Prix International“, 1968 - 2013 m.) turnyro čempionais.

Leningrade filmuotai medžiagai LUISAS CVIKAS norėjo profesionalaus TSRS kultūrizmo specialisto  komentaro.  Tam LUISAS CVIKAS pasirinko EDMUNDĄ DAUBARĄ. Ne paslaptis, kad visus atvykusius amerikiečius globojo TSRS specialiosios tarnybos ir visi kontaktai su amerikiečiais  buvo griežtai kontroliuojami. Iš anksto paslapčia susitaręs su LUISU CVIKU, EDMUNDAS DAUBARAS su VIKTORU JUCIU  ir  ROLANDU BUČINSKU  atsitiktiniu automobiliu staiga „pabėgo“ nuo Rusijos specialiųjų  tarnybų globos į priemiestyje esantį kultūrizmo sporto klubą. Kartu atvyko LUISO CVIKO  filmavimo brigada. Kultūrizmo klube amerikiečiai paėmė iš EDMUNDO DAUBARO interviu, detaliai nufilmavo VIKTORO JUCIO  ir  ROLANDO BUČINSKO  treniruotes. Vėliau, jau sugrįžę į JAV, minėtame sporto klube filmuotos medžiagos pagrindu amerikiečiai sukūrė kino filmą apie geriausių TSRS kultūristų treniruotes, kurį ne kartą Amerikai parodė ESPN televizija. Beje, neseniai Rusijos NTV televizija kreipėsi į EDMUNDĄ DAUBARĄ istorinės informacijos ir savo laidose naudojo EDMUNDO DAUBARO jiems perduotą minėto kino filmo medžiagą.

1988 metais TSRS sėkmingai LUISO CVIKO Rusijoje pradėti darbai tęsiasi iki šiol. Dabar LUISAS CVIKAS  JAV ir pasaulyje dirba realizuodamas eilę populiarių tarptautinių projektų („Fame“, „America Pageant“, „World Fitness Tour“ ir pan.), juos režisuoja, filmuoja ir filmuotą medžiagą parduoda įvairioms televizijos kompanijoms, tame tarpe ir ESPN.

Viename tokių projektų LUISAS CVIKAS  pakvietė dalyvauti ir Pasaulinės WFF-WBBF federacijos prezidentą EDMUNDĄ DAUBARĄ. Tai buvo 2002 metų „Fame“ Europos čempionatas, vykęs Vokietijos Štutgarto (Stuttgart) mieste. Į Štutgartą iš JAV LUISAS CVIKAS atsivežė šešias profesionalias fitneso sportininkes. Apie jų pasirodymą ir sukosi renginys bei visa filmuota medžiaga. Nėra abejonių, kad būtent šios šešios sportininkės ir užėmė pirmas šešias vietas, o visos kitos susirinkusios dalyvės buvo amerikietėms tik statistiniu fonu. Iš viso šio tarptautinio renginio LUISUI CVIKUI reikėjo sukurti filmą, kad parduoti jį  ESPN televizijai, tam ir buvo skirtas šis „tarptautinis“ renginys.

EDMUNDUI DAUBARUI bendraujant su kitos JAV esančios privačios tarptautinės sporto organizacijos  savininke MIŠELE BOIKO (Meshelle Boyko), tris dešimtmečius rengiančios Amerikoje eilę tarptautinių fitneso renginių, paaiškėjo, kad LUISO CVIKO  veikla filmuojant ir parduodant televizijoms filmuotą varžybų medžiagą nėra nauja. Anksčiau LUISAS CVIKAS  dirbo tą patį darbą MIŠELES BOIKO komercinėje firmoje, tačiau sumanė svetimas idėjas nukopijuoti ir tą patį darbą daryti savarankiškai vienas be jos.

 

SERŽAS NUBRETAS.

Žvelgiant per viso pasaulinio kultūrizmo laiko prizmę, galime teigti, kad SERŽAS NUBRETAS (Serge Nubret) buvo antra po ARNOLDO ŠVARCENEGERIO istorine kultūrizmo sporto asmenybe.

Mes visados SERŽĄ NUBRETĄ  prisiminsime kaip ryškią pasaulionio kultūrizmo legendą, kaip sėkmingą kino aktorių, kaip artimą ARNOLDO ŠVARCENEGERIO varžybinį draugą ir konkurentą, kaip gerą privačios komercinės IFBB firmos savinino ir prezidento BENO VEIDERIO bičiulį (iki 1974 m.), kaip pirmą IFBB istorijoje  tarptautinį šios organizacijos vice prezidentą (1973 - 1974m.).

1976 metais SERŽAS NUBRETAS įkūrė savo asmeninę tarptautinę organizaciją WABBA (World Amateur Body Building Association) ir nuo tada pats tapo įvairių tarptautinių kultūrizmo renginių organizatoriumi.

Atskirais savo gyvenimo etapais SERŽAS NUBRETAS buvo tampriai susijęs su JAV. Amerikoje jis buvo eilę kartų tapęs DANO LURIO WBBG  organizuotų tarptautinių „Olimpus“ („Olympus“) turnyrų čempionu. Praėjusio šimtmečio aštuoniasdešimtaisiais metais SERŽAS NUBRETAS pats JAV organizavo jam priklausiusios WABBA pasaulio mėgėjų čempionatą, tačiau tai buvo jo vienintelis bandynas įsiterpti į Amerikos kultūrizmo rinką.

 

JAV WFF-WBBF.

Taip jau gavosi, kad Pasaulinės WFF-WBBF federacijos oficialūs atstovai  JAV nuolatos keičiasi. Priežastys įvairios.

Pirmas į WFF-WBBF pasaulio mėgėjų čempionatus Vokietijoje ir Rusijoje JAV nacionalinę rinktinę atvežė BOBAS GRUSKINAS (Bob Gruskin, 2002 - 2004 m.).

Vėliau Pasaulinei WFF-WBBF federacijai kurį laiką JAV atstovavo garsus Šiaurės Amerikos profesionalus kultūristas KRAIGAS TITUSAS (Craig Titus, 2005 m.).

Ilgiausiai JAV nacionalinės WFF-WBBF federacijos ir Šiaurės Amerikos kontinento WFF-WBBF federacijos prezidentu išbuvo MAIKLAS GLASAS (Michael Glass, 2005-2010 m.) MAIKLAS GLASAS sėkmingai atstovavo Amerikos kontinentą oficialiose tarptautinėse WFF-WBBF varžybose, ne kartą kartu su Pasaulinės WFF-WBBF federacijos vadovais dalyvavo oficialiame priėmime Lietuvos Respublikos Seime, tarptautinėse spaudos konferencijose žinių tarnyboje ELTA (Lietuva, 2007, 2008 m.), oficialiame priėmime Tverės srities gubernatoriaus administracijoje (Rusija, 2006 m.). 2006 metais MAIKLAS GLASAS buvo vienas iš pagrindinių organizatorių Mechiko mieste vykusio nacionalinio Meksikos WFF-WBBF čempionato.

Nuo 2011 metų  JAV nacionalinei WFF-WBBF federacijai vadovauja garsus Holivudo kino aktorius, sportininkas ROBERTAS MADRIDAS (Robert Madrid).

 

PASTABA.

Priminsime, kad tuo metu, kai JAV ir pasaulyje kultūrizmo sportas jau seniai buvo įgavęs konkrečius apibrėžtus rėmus, socialistiniame pasaulyje kultūrizmas vystėsi savu originaliu skirtingu keliu. Socialistinio pasaulio šalys užėmė pusę pasaulio teritotijos bei atstovavo didesniai daliai gyventojų. Praėjusio šimtmečio šeštojo dešimtmečio pakilimą sporte sekė du juodus dešimtmečius trukęs kultūrizmo sporto draudimo ir persekiojimo laikotarpis. Būtent tuo laikotarpiu išskirtinę reikšmę suvaidino Klaipėdoje kasmet organizuojami seniausi pasaulyje tradiciniai tarptautiniai kultūrizmo „Gintarinio prizo“ („Amber Prix International“, 1968 - 2013 m.) turnyrai, buvę tiek neoficialiais socialistinių šalių pasaulio mėgėjų čempionatais, tiek ir neoficialiu TSRS kultūrizmo čempionatu.

Detaliau apie tai skaitykite istorinius straipsnius nuo 1989 metų įvairiomis kalbomis Lietuvoje leidžiamame žurnale „Sportinis fitnesas ir kultūrizmas“ („Sport of Fitness and Bodybuilding“, Nr. 28, 33, 34) ir tarptautiniame interneto puslapyje www.wff.lt , žiūrėkite straipsnius pagrindiniame puslapyje bei istorinėse forumo temose.

 

INFORMACIJA.

Detalesnė informacija tarptautiniame interneto puslapyje www.wff.lt, skaitykite forumą. Tai pat informaciją rasite tinklapio „Facebook“ puslapiuose: WFF-WBBF International, WFF-WBBF North America, WFF-WBBF South America, WFF-WBBF Asia, WFF-WBBF Europe, WFF-WBBF Africa, WFF-WBBF Asia Continental Federation.

KULTŪRIZMAS PRANCŪZIJOJE. APŽVALGA.

1989paryziusM1.jpg

2013-09-08

PRIEŠISTORINĖ ĮŽANGA.

Nuo 19-tojo šimtmečio pabaigos, o konkrečiai nuo 1898 metų, Prancūziją, Angliją ir Rusiją galima laikyti kultūrizmo pradiniais centrais Europoje ir pasaulyje.

Praėjusio šimtmečio ketvirtame dešimtmetyje, kai niekur sportinių kultūrizmo varžybų nebuvo, ypatingai pažymėtinos ir reikšmingos tos varžybos, kurios buvo organizuojamos Anglijoje ir Prancūzijoje, dalyvaujant iškilai Anglijos sporto klubo NABBA  (National Amateur Body Building Association, NABBA UK) asmenybei OSKARUI HAIDENSTAMUI (Oscar Heidenstam). Tuomet patys dalyviai ir organizatoriai jas vadino „Europos čempionatais“.

 

SERŽAS NUBRETAS.

Didžiojo tarptautinio sporto prasme kultūrizmas Prancūzijoje tapo ženkliai pastebimas tik sąsajoje su iškilia SERŽO NUBRETO (Serge Nubret) asmenybe. Talentingas aukščiausio lygio profesionalus kultūristas, puikus organizatorius, iki tarpusavio konflikto ir ilgamečių nesutarimų buvęs IFBB (International Federation of Body Builders) komercinės firmos savininko ir prezidento BENO VEIDERIO (Ben Weider) patikėtinis ir pirmasis IFBB istorijoje vice prezidentas (1971-1974), juridiškai neoficialios tarptautinės WABBA (World Amateur Body Building Association) struktūros steigėjas, savininkas ir prezidentas.

Kaip  1983 metais SERŽAS NUBRETAS rašė dabartinės Pasaulinės WFF-WBBF (World Fitness Federation, World Body Building Federation) federacijos prezidentui EDMUNDUI DAUBARUI (DSc. Edmundas Daubaras), jis 1976 metais „įkūrė tarptautinę WABBA struktūrą tam, kad  kovoti su IFBB“.

 

VEIDERIAI TRIUŠKINA WABBA.

Iki 1989 metų tarptautinė WABBA organizacija dirbo sklandžiai, kasmet organizavo kelis tarptautinius renginius, turėjo savo pasekėjų.

Praėjusio šimtmečio devintame dešimtmetyje vidinė tarptautinės WABBA  asociacijos struktūra atrodė sekančiai: SERŽAS NUBRETAS buvo WABBA  savininku ir „tarptautiniu koordinatoriumi“, o formaliu WABBA prezidentu buvo RENO ROBINETAS (Renaut Robinet),  generalinio sekretoriaus pareigas ėjo SERŽO NUBRETO  bendražygis ir pasekėjas AKLI ŠABENI (Akli Chabeni).

Nedaugelis žino, kad žvelgiant į pasaulio kultūrizmo istorijos praeitį, pasaulinėje kultūrizmo istorijoje IFBB  ir WABBA organizacijoms buvo ypatingai reikšmingas 1989 metų pasaulio mėgėjų čempionatas. Tuo metu BENAS VEIDERIS  ir SERŽAS NUBRETAS tarpusavio kovoms ir nesutarimams  jau buvo paskyrę beveik dvidešimt metų.

Prancūzijoje suradęs įtakingus rėmėjus, tarptautinės WABBA prezidentas RENO ROBINETAS kruopščiai dirbo Paryžiuje rengdamas 1989 metų WABBA pasaulio čempionatą.  WABBA pasaulio mėgėjų čempionatas Paryžiuje vyko didelių tarptautinių kultūrizmo intrigų fone.  Minėtas WABBA pasaulio čempionatas Paryžiuje buvo rengiamas su didele reklamine pompa, tačiau RENO ROBINETAS visiems netikėtai paskelbė, kad nutraukia ryšius su SERŽO NUBRETO WABBA ir surengė ne WABBA, o IFBB pasaulio čempionatą. Prieš tai RENO ROBINETAS slapta nuo savo WABBA bendražygių lankėsi BENO VEIDERIO namuose Kanadoje, kur ir buvo paruoštas šis visiems netikėtas tarptautinės WABBA struktūros žlugimo planas. Aišku, ne už „gražias akis“...

Tačiau, po šio ypač sėkmingo IFBB  pasaulio čempionato iš BENO VEIDERIO nesulaukęs jam pažadėto rojaus, RENO ROBINETAS visam laikui išnyko iš tarptautinio kultūrizmo sporto. 1989 metais Paryžiuje sau netikėtai BENAS VEIDERIS gavo nuostabias varžybas, o SERŽO NUBRETO  WABBA  gavo tokį smūgį, po kurio niekados nebepakilo į ankstesnį tarptautinį lygmenį. Taip pat reikia pažymėti, kad po 1989 metų IFBB pasaulio čempionato Prancūzijoje nebuvo nė vieno didelio tarptautinio kultūrizmo renginio, kuris būtų svarbus pasauliniam kultūrizmo sportui oficialiąja prasme.

Šiame 1989 metų IFBB pasaulio mėgėjų čempionate dalyvavo ir dabartinės Pasaulinės WFF-WBBF federacijos prezidentas EDMUNDAS DAUBARAS, tarpusavio bendradarbiavimo klausimams spręsti asmeniškai svečio teisėmis pakviestas privačios IFBB komercinės firmos savininko ir prezidento BENO VEIDERIO. EDMUNDO DAUBARO susitikimas bei bendradarbiavimo klausimų derinimas su BENU VEIDERIU  vyko visą dieną.

Minėtas tarptautinis IFBB renginys 1989 metų rudenį vyko Paryžiaus prestižinio „La Fayette“ viešbučio didžiulėje kongresų salėje, o čempionato delegatai ir dalyviai visi  gyveno minėtame viešbutyje. Pripažinti pasaulio kultūrizmo specialistai teigia, kad per visą visų tradicinių tarptautinių kultūrizmo organizacijų pasaulio čempionatų istoriją tokio aukšto organizacinio lygio tebuvo tik du mega - renginiai: 1989 m. IFBB pasaulio mėgėjų čempionatas Paryžiuje ir 2011 m. WFF-WBBF pasaulio mėgėjų čempionatas Vienoje (Austrija).

Detaliau su istoriniais dokumentais šiuo klausimu bei ir kitais įvairiomis kalbomis galima susipažinti  tarptautiniame interneto puslapyje www.wff.lt , skaitykite straipsnius istorinėse temose bei forumo istorines temas. Ten rasite ir SERŽO NUBRETO laiškus rašytus EDMUNDUI DAUBARUI. Beje, tolimesniems pasaulio kultūrizmo sporto istorijos darbams SERŽAS NUBRETAS  prieš keletą metų nemažą savo asmeninių archyvų dalį perdavė EDMUNDUI DAUBARUI.

 

PRANCŪZIJOS NABBA.

Įvairių šalių Nacionalinių kultūrizmo federacijų santykiai su tarptautine NABBA struktūra visada buvo neapibrėžti ir komplikuoti. Tarptautinė NABBA iki šiol neturi juridinės tarptautinės sporto organizacijos registracijos. Tradiciškai eilę dešimtmečių Prancūzijoje veikia Anglijos sporto klubo NABBA padalinys. Ši prancūzų organizacija dirba tik dalyvaudama tarptautiniuose renginiuose užsienyje, o per pastaruosius du dešimtmečius savo šalyje tik kartą 1991 metais Epinalyje (Epinal) surengė NABBA Europos mėgėjų čempionatą. Ryšium su tuo, kad per pastarąjį dešimtmetį niekur juridiškai neregistruota tarptautinė NABBA struktūra skilo mažiausiai keturis kartus, to pasėkoje pasaulyje ir Europoje įvairiais pavadinimais atsirado naujų savarankiškų „tarptautinių“ struktūrų, kurios, beje, vėl dėl tarpusavio nesutarimų toliau skilinėjo ir dalinosi. Po paskutinio NABBA pasidalinimo 2013 metais atskylę „oponentai“ internete sunaikino visą ilgais metais kauptą istorinę dokumentinę NABBA medžiagą, tad dabar NABBA atstovų laukia nemenkas atstatomasis darbas.

 

JURIDIŠKAI NESUPRANTAMI SUSIVIENIJIMAI.

Tarptautine kultūrizmo veikla pasaulyje ir Europoje užsiima gana daug  juridiškai niekaip neregistruotų susivienijimų. Geriausiu atveju šiose „tarptautinėse organizacijose“ būna registruotas pavadinimas ir logotipas, bet ir tai ne visada. Prancūzija ne išimtis.

Tokie „susivienijimai“ rengia tarptautinius renginius, konkursus ir paskutiniu metu populiarius „festivalius“ bei kitokius „klasikus“. Tokiu būdu Prancūzijoje pastaruosius du dešimtmečius vyksta didžiausias šalies istorijoje tarptautinis kultūrizmo „Top De Colmar“ turnyras. Nenuostabu, kad tokia sportinė veikla nesulaukia nei valdžios palaikymo, nei platesnio visuomenės susidomėjimo.

 

WFF-WBBF PRANCŪZIJOJE.

Pirmi Prancūzijos sportininkai tarptautinėse WFF-WBBF varžybose pasirodė praėjusio šimtmečio devintojo dešimtmečio pradžioje. Minėtu laikotarpiu labiausiai sekėsi šiems prancūzams: WFF-WBBF pasaulio mėgėjų čempionais tapo BRIGITA KREPJU (BrigitteCrepieux, 1996),  MARIJA RIPERT (Marie Pierre Dominique Rippert, 2003-2004) bei IZABELE STREIT (Isabele Streit, 2006). Atstovavusi Prancūzijai Baltarusijos emigrantė IRINA VALETT FEDORUK tapo WFF-WBBF mėgėjų „Universe“ čempione (2009) bei ne kartą buvo WFF-WBBF pasaulio ir Europos mėgėjų bei profesionalų čempionatų prizininke.

 

NEPAKARTOJAMA PRANCŪZIJOS KULTŪRIZMO GARBĖ - MIKAELIS LOUVELIS.

Atstovaujantis Pasaulinės WFF-WBBF federacijos neįgalių sportininkų divizioną, pastaraisiais metais tapęs WFF-WBBF pasaulio (2009, 2010), Europos (2009, 2013), seniausių pasaulio tradicinių kultūrizmo varžybų - tarptautinio „Gintarinio prizo“ („Amber Prix International“, 2009) turnyro  ir  tarptautinio mėgėjų „Universe“ (2008) turnyro čempionu, Prancūzijos kultūristas MIKAELIS LOUVELIS (Mickael Louvel) savo aukštais pasiekimais ir toliau maloniai stebina tarptautinę sporto visuomenę. Būdamas neįgalus, MIKAELIS LOUVELIS  ne tik garsina savo šalį, bet labai populiarina kultūrizmo sportą bei sveiką gyvenimo būdą neįgalių žmonių tarpe.

 

INFORMACIJA

Detalesnė informacija tarptautiniame interneto puslapyje www.wff.lt, skaitykite forumą. Tai pat informaciją rasite tinklapio „Facebook“ puslapiuose: WFF-WBBF International, WFF-WBBF North America, WFF-WBBF South America, WFF-WBBF Asia, WFF-WBBF Europe, WFF-WBBF Africa, WFF-WBBF Asia Continental Federation.

PHOTOS: DSc.EDMUNDAS DAUBARAS (Lithuania), BEN WEIDER (Canada), SERGE NUBRET (France), JOSEFINA CHUA (Singapore), RAFAEL SANTONJA (Spain).

PASAULINĖ WFF-WBBF FEDERACIJA IR RELIGINĖS ORGANIZACIJOS. PRAVOSLAVŲ BAŽNYČIA APDOVANOJO, O VATIKANAS ĮVARDIJO POLITINIAIS DISIDENTAIS.

2011v1m.jpg

2013-07-24

ĮSPŪDINGA STATISTIKA.

Kalbant apie sporto oficialiąją pusę, didžiulius tarptautinio sporto tikslus ir uždavinius, nuveiktus realius darbus šiems tikslams pasiekti, Pasaulinė WFF-WBBF (World Fitness Federation, World Body Building Federation) federacija yra  vienareikšmis kultūrizmo ir fitneso sporto lyderis pasaulyje. Tai liudija Pasaulinės WFF-WBBF federacijos narių gausa  - 2013 metais WFF-WBBF federacijos nariais buvo 113 šalių nacionalinės organizacijos, atstovaujančios visus kontinentus. Tai liudija Pasaulinės WFF-WBBF federacijos platus veiklos spektras - profesionalus ir mėgėjiškas sportas, bendras sveikatingumo judėjimas. Tai liudija kasmetinė Pasaulinės WFF-WBBF federacijos  renginių gausa - kasmet WFF-WBBF federacija įvairiose šalyse organizuoja per 60 tarptautinių renginių. Tai liudija  penkis dešimtmečius trunkantis Pasaulinės WFF-WBBF federacijos šios srities įdirbis - faktiškai nuo praėjusio šimtmečio šeštojo dešimtmečio.

 

RYŠKI TARPTAUTINĖ WFF-WBBF VEIKLA.

Skirtingai nuo visų kitų įvairaus lygio bei juridinio statuso tarptautinių kultūrizmo bei fitneso sporto organizacijų, Pasaulinė WFF-WBBF federacija palaiko draugiškus dalykiškus ryšius ir stengiasi bendradarbiauti su kitomis oficialiai registruotomis ir oficialiai pripažintomis tarptautinėmis organizacijomis bei valstybinėmis ir visuomeninėmis organizacijomis įvairiose šalyse ir tai laiko savo veiklos prioritetu.

Teigiami Pasaulinės WFF-WBBF federacijos veiklos rezultatai  visiems matomi, tad nenuostabu, kad eilėje šalių rengiami oficialūs WFF-WBBF federacijos vadovų susitikimai su Parlamentų bei Vyriausybių nariais, Nacionalinių Olimpinių Komitetų vadovais, o įvairių šalių valstybinės organizacijos ne tik teigiamai vertina Pasaulinės WFF-WBBF federacijos veiklą, bet dar ir apdovanoja  WFF-WBBF federacijos vadovus garbingais savo atstovaujamų institucijų apdovanojimais.

Ne išimtis ir religinės organizacijos.

 

PREAMBULĖ. KULTŪRIZMO DRAUDIMO IR PERSEKIOJIMO LAIKOTARPIS.

Dėl politinių priežasčių nuo septyniasdešimtųjų praėjusio šimtmečio metų beveik du dešimtmečius kultūrizmo sportas socialistinėse šalyse, o ypatingai TSRS (Tarybų Socialistinių Respublikų Sąjunga), buvo valdžios draudžiamas ir persekiojamas kaip priešiškas komunistinei pasaulėžiūrai „Vakarų“ sportas. Dauguma to meto kultūrizmo sporto vadovų išsigando ir pakluso režimui, tačiau ne visi. Tarp nesutikusių taikstytis su kultūrizmo draudimu  buvo klaipėdietis EDMUNDAS DAUBARAS, asmeniškai savo paties iniciatyva bei rizika pradėjęs dialogą su TSRS komunistų partijos centrinio komiteto, TSRS Vyriausybės, TSRS sporto ministerijos (Goskomsport, Госкомспорт) administracija, laikraščių „Pravda“ (Правда), „Izvestija“ (Известия) ir „Sovietskij sport“ (Советский спорт) redakcijomis.

Nesutikdamas su kultūrizmo sporto draudimu, EDMUNDAS DAUBARAS ne tik susirašinėjo ir bendravo telefonu su minėtų TSRS institucijų atstovais, tačiau pats asmeniškai nuvyko į Maskvą ir paliko minėtų institucijų priimamuosiuose registruotus laiškus su parašais (savotiškas „peticijas“). Kultūrizmo draudimo TSRS niekas neatšaukė, tačiau EDMUNDUI DAUBARUI leido Klaipėdoje tęsti organizuoti jau tapusiu tradiciniu tarptautinį „Gintarinio prizo“ turnyrą, kuris iš tikro buvo neoficialiu TSRS kultūrizmo čempionatu (ką vėliau pripažino ir TSRS Goskomsportas, „perestrojkos“ laikais ėmęs suteikinėti „Gintarinio prizo“ čempionams garbingus „TSRS sporto meistro“ vardus). Yra teigiama, kad nesant jokios alternatyvos, Klaipėdoje kasmet organizuojamas tarptautinis „Gintarinio prizo“ turnyras faktiškai buvo socialistinių šalių kultūrizmo pasaulio čempionatu, kurio dalyviai nei dalyvavusių šalių skaičiumi, nei sportininkų lygiu nenusileido Vakaruose vykusiems pasaulio čempionatams, o kai kuriose pozicijose  juos dar ir lenkė. Nieko panašaus į „Gintarinio prizo“  turnyrą nė vienoje iš socialistinio pasaulio šalių niekados nevyko.

 

VATIKANAS KULTŪRIZME ĮŽVELGĖ DISIDENTUS.

Kaip žinia, Vatikanas yra ne tik pasaulio katalikų centras, bet ir valstybė. 2011 metais Vatikane vyko oficialus Pasaulinės WFF-WBBF  federacijos vadovų priėmimas, kurio metu Vatikano administracijai buvo pristatyta federacijos veikla. Vatikano administracijos priimamajame bendraujant su Vatikano Kongregato Prefektu kardinolu JOZEFU TOMKO (Vatican Congregat Prefect Cardinal  J. Em. JOZEF KARDINAL TOMKO), federacijos veikla kultūrizmo draudimo laikotarpiu labai sudomino kardinolą ir buvo nedviprasmiškai įvardinta, kaip disidentinė komunistinės  valdžios atžvilgiu.

Oficialaus susitikimo metu Pasaulinės federacijos prezidentas EDMUNDAS DAUBARAS  ir federacijos VIP asmuo slovakas ŠTEFANAS HRČKA (Stefan Hrcka) už sveikatingumo bei profesionalaus sporto vystymą  buvo Vatikano Kongregato Prefekto kardinolo JOZEFO TOMKO apdovanoti Vatikano Pontifiko medaliais (Medaglia Ufficiale di Pontificato di Sua Santita Benedetto XVI, Headquarters State Vatican, Cita del Vaticano, March 29, 2011).

Oficialaus priėmimo metu Vatikano administracijos vadovas J. Em. PADRE PAOLO federacijos atstovams pristatė Vatikano administracijos būstinę, asmeninius Pontifiko darbo ir poilsio apartamentus, uždarą archyvinę Vatikano istorinių brangenybių saugyklą, visų buvusių Pontifikų asmeninių daiktų saugyklą. Oficialų priėmimą sekusios sekančios dienos ankstų rytą Pasaulinės WFF-WBBF federacijos prezidentas EDMUNDAS DAUBARAS buvo asmeniškai pakviestas ir dalyvavo Vatikano Švento Petro bazilikoje vykusiose individualiose mišiose.

 

GARBINGAS VATIKANO LAIMINIMAS.

2012 metais Pasaulinės WFF-WBBF federacijos būstinė gavo oficialų laišką iš Vatikano.
Po 2011 metais vykusio Pasaulinės WFF-WBBF federacijos vadovų oficialaus priėmimo Vatikano administracijoje bei atviro dialogo forma užsimezgusio abipusio bendradarbiavimo, Vatikano Pontifikas BENEDIKTAS XVI-tasis savo laišku dar kartą teigiamai įvertino ir palaimino Pasaulinės federacijos veiklą.

PRAVOSLAVŲ BAŽNYČIA PASTEBI GERUS DARBUS.

Pasaulinės WFF-WBBF federacijos veikla neliko nepastebėta ir pravoslavų bažnyčios. 2010 metais Koimbre (Coimbre, Portugalija) vykusio IV-to tarptautinio Tamplierių Ordino (Ordo Supremus Militaris Templi Herosolymitani) konvento metu už naujas originalias idėjas, vienijant visas pasaulio krikščioniškąsias konfesijas, dabar Graikijoje tarnaujantis vyskupas ARCHIMANDRITAS CHARALAMPIJUS (Bishop Archimandrite Charalampy, Епископ Архимандрит Харалампий) apdovanojo EDMUNDĄ DAUBARĄ Šventojo Nikolo Stebukladario auksuotu sidabro medaliu (Позолоченная Серебренная Медаль Святого Николая Чудотворца).

 

INFORMACIJA.

Detalesnė informacija tarptautiniame interneto puslapyje www.wff.lt, skaitykite forumą. Tai pat informaciją rasite tinklapio „Facebook“ puslapiuose: WFF-WBBF International, WFF-WBBF North America, WFF-WBBF South America, WFF-WBBF Asia, WFF-WBBF Europe, WFF-WBBF Africa, WFF-WBBF Asia Continental Federation.

2013. GARBĖS MOKSLO DAKTARAS. GARBINGAS NUVEIKTO DARBO ĮVERTINIMAS.

2013l46m.jpg

2013-06-15

LVOVAS – LEOPOLIS – LIŪTO MIESTAS.

2013 metų birželio mėnesį Pasaulinės WFF-WBBF (World Fitness Federation, World Body Building Federation)  federacijos prezidentas EDMUNDAS DAUBARAS su oficialiu vizitu lankėsi Ukrainos Lvovo mieste.

Šiandien turintis per 800 000 gyventojų Lvovas didžiuojasi gražia istorine praeitimi, senais architektūros paminklais ir yra tikras pilnavertis šiuolaikiškas Europos miestas.

Į Lvovą atvykusį Pasaulinės WFF-WBBF federacijos prezidentą EDMUNDĄ DAUBARĄ pasitiko oficiali miesto delegacija, kuri jį palydėjo į laikomo geriausiu miesto „Leopol“ viešbučio apartamentus.

 

LVOVO MIESTO MERAS ANDREJUS SADOVYJUS.

Jau pirmą oficialaus vizito į Lvovą dieną Pasaulinės WFF-WBBF federacijos prezidentas EDMUNDAS DAUBARAS dalyvavo oficialiame susitikime su Lvovo miesto meru ANDERJUMI SADOVYJUMI (голова львовской городской рады Андрiй Садовий).

Susitikime taip pat dalyvavo miesto savivaldybės administracijos direktorius ANDREJUS MOSKALENKO (Андрiй Москаленко), savivaldybės užsienio, socialinių ir sporto reikalų departamento direktoriai, Vakarų Ukrainos WFF-WBBF federacijos vadovas VASILIJUS BESPALENKA (Василий Беспаленко).

Susitikimo savivaldybėje metu aptarti miesto sporto ir sveikatingumo vystymo klausimai, galimybės kasmet rengti stambius tarptautinius Pasaulinės WFF-WBBF federacijos renginius mieste. Pasirengimas pirmam tokiam tarptautiniam WFF-WBBF federacijos renginiui Lvove jau prasidėjo.

 

GARBĖS MOKSLO DAKTARAS. GARBINGAS NUVEIKTO DARBO  ĮVERTINIMAS – NETIKĖTA  STAIGMENA.

Įvertinus Pasaulinės WFF-WBBF (World Fitness Federation, World Body Building Federation) federacijos prezidento EDMUNDO DAUBARO kelis dešimtmečius trunkančios tarptautinės veiklos rezultatus, vienas seniausių Ukrainos Lvovo Stavropigiono universitetas (įkurtas 1788 metais) suteikė EDMUNDUI DAUBARUI akademinį „Garbės Mokslo Daktaro“ laipsnį (Doctor Honoris Causa, Doctor of Sciences, DSc).

Tai aukščiausias akademinis laipsnis ir tai jau yra įvykęs istorinis FAKTAS, pirmoje eilėje tai liečiantis pasaulinio kultūrizmo istoriją.

Iškilmingoje ceremonijoje dalyvavo daug žinomų įvairių mokslo sričių atstovų, tarp kurių Lvovo Stavropigiono universiteto rektorius, tarptautinio UNESCO programų įgyvendinimo centro viceprezidentas,   profesorius JAROSLAVAS KMITAS (Ярослав Кмiт),  Maskvos Universiteto rektorius, tarptautinės Euroazijos akademijos akademikas, Ukrainos aukštųjų mokyklų mokslo akademijos akademikas,  profesorius VIKTORAS IDZIO (Вiктор Iдзьо).

 

PIRMA KULTŪRIZMO IR FITNESO KATEDRA UKRAINOJE.

Susitikimo bei iškilmingos ceremonijos metu Lvovo Stavropigiono universitetas

suteikė akademinį „Garbės Mokslo Daktaro“ laipsnį (Doctor Honoris Causa, Doctor of Sciences, DSc) Pasaulinės WFF-WBBF federacijos prezidentui EDMUNDUI DAUBARUI.

Ten pat Lvovo Stavropigiono universiteto mokslo taryba paviešino priimtą sprendimą steigti universitete kultūrizmo ir fitneso katedrą, kuri ruoš šios srities aukščiausio lygio specialistus visai Ukrainai. Ten pat buvo paskelbtas sprendimas į katedros vadovo postą paskirti VASILIJŲ BESPALENKĄ (Василий Беспаленко).

VASILIJUS BESPALENKA yra vienas Ukrainos kultūrizmo pionierių, kultūrizmo sporto draudimo ir persekiojimo SSSR metais atstovavęs Ukrainai EDMUNDO DAUBARO Klaipėdoje reguliariai organizuojamame tarptautiniame „Gintarinio prizo“ turnyre (1968-2013). Faktiškai tuo metu tarptautinis „Gintarinio prizo“ turnyras buvo ne tik neoficialiu SSSR kultūrizmo čempionatu, bet ir socialistinių šalių pasaulio čempionatu. Tai pripažino SSSR sporto ministerija (Goskomsport), vėliau ėmusi suteikinėti tarptautinio „Gintarinio prizo“ turnyro čempionams garbingus „SSSR sporto meistro“ vardus.

Pasibaigus kultūrizmo persekiojimui SSSR minėtas VASILIJUS BESPALENKA buvo pirmu Ukrainos Respublikos sporto ministerijos remiamos Ukrainos nacionalinės kultūrizmo federacijos prezidentu (1986-1990).

Detalesnė informacija tarptautiniame interneto puslapyje www.wff.lt, skaitykite forumą. Tai pat informaciją rasite tinklapio „Facebook“ puslapiuose: WFF-WBBF International, WFF-WBBF North America, WFF-WBBF South America, WFF-WBBF Asia, WFF-WBBF Europe, WFF-WBBF Africa, WFF-WBBF Asia Continental Federation.